Hygiena

Prečo začalo krvácanie po menštruácii

Pin
Send
Share
Send
Send


Telo vždy riadi cyklickú povahu menštruácie. Vďaka tejto žene je schopná reprodukovať sa. Pre zachovanie tejto funkcie je dôležité monitorovať cyklus av prípade výskytu porúch okamžite vyhľadať lekára. Špinenie po menštruácii je vážna porucha, ktorá vyžaduje osobitnú pozornosť.

Juvenilná MQM

S týmto dysfunkčné maternice krvácanie dievčatá v tvári puberty. Juvenilný typ ochorenia sa prejavuje po oneskorenom kritickom dni. Červený výtok po menštruácii hojný.

Juvenilná DMK je sprevádzaná symptómami ako sú slabosť, nevoľnosť, bolesť hlavy a závraty a bledá koža.

V pediatrickej gynekológii a pediatrii je to jedna z najzávažnejších patológií. Je to nebezpečenstvo pre ženské reprodukčné zdravie, pretože vyvoláva zápal panvových orgánov. Juvenilná DMK tiež vedie k tehotenským komplikáciám a potratom.

MQD v reprodukčnom veku

Patologická sekrécia krvi v týždni po menštruácii čelí ženám od 18 do 45 rokov. Charakteristikou tejto patológie je absencia ovulácie uprostred cyklu. Vylučovanie progesterónu v tele je zanedbateľné.

Výtok po menštruácii sa objavuje v dôsledku zhoršeného krvného obehu, v dôsledku čoho sa krvné cievy rozširujú. Podrobnejšie o tom, prečo sa mesačné skončenia a začať znova, si môžete prečítať v samostatnom článku na našich webových stránkach.

Vo väčšine prípadov výskyt DMK v reprodukčnom veku vyvoláva dysfunkciu nadobličiek alebo vaječníkov.

MQM v menopauze

Abnormálne krvácanie z krvi môže začať u žien počas menopauzy (45 - 55 rokov). Charakteristikou tejto patológie je, že postupuje oveľa ťažšie a bolestivejšie ako v iných vekových obdobiach.

DMK v klimakterickom období je vyvolané porušením zrážanlivosti krvi. Keď sa zmení funkčný stav hypotalamických štruktúr, nastane porucha vaječníkov, čo vytvorí priaznivé podmienky pre rozvoj tejto gynekologickej patológie.

Pred prijatím terapeutických opatrení je potrebné pochopiť, prečo po menštruácii dochádza k krvavému patologickému výtoku. Dôvody ich vzniku sú spojené s vonkajšími a vnútornými faktormi.

Vonkajšie faktory

Medzi hlavné emisie patria:

 1. Emocionálny stres, stres. Podozrivý výtok, vyvolaný silnými emóciami, sa často objavuje 3 dni po ukončení menštruácie.
 2. Poranenie. Krv po menštruácii z tohto dôvodu môže ísť 2 týždne po ukončení menštruácie. Existuje riziko zranenia počas mŕtvice alebo počas pohlavného styku.

Vnútorné faktory

DMK môže vyvolať:

 1. Proyomenoreey. Toto je lekárske meno pre krátky menštruačný cyklus. S touto patológiou, krv často ide 10-12 dní po ukončení menštruácie.
 2. Venerálna choroba. Často sa tieto ochorenia vyvíjajú v latentnej forme.
 3. Intrauterinálne zariadenie.

Príčiny dysfunkčného krvácania z maternice môžu byť spojené s vekovým obdobím.

V období mladistvých

Pôvod tejto patológie je etiológia. Ak po menštruácii po týždni v puberte dievča začne krv opúšťať vagínu, je to kvôli nedokonalej regulácii jej reprodukčného systému.

Faktory vyvolávajúce DMK v období mladistvých:

 1. Ovariálna dysfunkcia. Porucha vaječníkov môže byť spôsobená cystou alebo konzervovaným dominantným folikulom.
 2. Patológia tehotenstva. Jednou z najbežnejších, ktorá vyvoláva postmenštruačný výtok, je intrauterinálna hypoxia.
 3. Psycho-emocionálne otrasy. Po strese alebo dlhodobej neuróze u dievčat puberty sa krvný hlien často vylučuje z pošvy. Je to spôsobené zhoršenou produkciou LH a FSH organizmom.
 4. Abnormálny vývoj maternice. Napríklad sliznica orgánu môže byť poškodená polypom alebo cystou.

V reprodukčnom veku

U žien v reprodukčnom veku je výskyt krvácania bezprostredne po menštruácii spojený s gynekologickými ochoreniami a patológiami. Niekedy sa však zlyhanie mesačného cyklu stane z iného dôvodu.

Faktory provokujúce MQD v reprodukčnom veku:

 1. Neuropsychiatrická reakcia. Ak v dôsledku silného stresu, po menštruácii, je krvný výtok, nemali by ste sa uchýliť k liekovej liečbe. Relaxačná terapia pomôže stabilizovať cyklus. Môže to byť napríklad jóga alebo masáž.
 2. Fyzické vyčerpanie. Ak sa po menštruácii krv naďalej rozmazáva, môže to byť spôsobené nadmernou aktivitou. Zvyšok pomôže normalizovať cyklus a zlepšiť blahobyt.
 3. Ostré počasie / zmena klímy. Ženské telo je citlivé na akékoľvek zmeny.
 4. Otrava tela. Požitie patogénu alebo toxínu môže vyvolať stredný cyklus hnedej mazaniny.
 5. Príjem niektorých liečivých látok. Existuje množstvo liekov, ktoré majú negatívny vplyv na výstelku maternice. To vyvoláva postmenštruačný výtok.
 6. Zápal príveskov alebo vaječníkov.
 7. Potrat.

V menopauze

Ak má žena po 45 rokoch krvný výtok po menštruácii, je to spojené so znížením množstva hypofyzárnych gonadotropínov vylučovaných jej telom. Uvoľňovanie týchto látok sa stáva nepravidelným, takže niekoľko dní po ukončení menštruácie môžu z vagíny vychádzať hnedé zrazeniny.

MQD v menopauze je charakterizovaná bolesťou. Nadmerné krvácanie je jedným zo symptómov patológie.

Poruchy menštruácie v tomto veku sú spojené s pomalou produkciou progesterónu organizmom - jedným z hlavných ženských hormónov. To vedie k hojnej proliferácii endometria mimo maternice, čo má za následok ťažké nepohodlie vo vaječníkoch.

diagnostika

Aby sme pochopili, ako zaobchádzať s krvavým výbojom, ku ktorému dochádza po menštruácii, odporúča sa podstúpiť potrebné vyšetrenie. Na identifikáciu patológie musíte kontaktovať gynekológa.

Diagnóza dysfunkčného maternicového krvácania zahŕňa inštrumentálne a laboratórne metódy. Hlavné udalosti:

 1. Bakteriologická analýza postmenštruačného výtoku.
 2. Ultrazvukové vyšetrenie.
 3. Krvný test na hormóny.
 4. Kolposkopia maternice.
 5. Biopsia neoplaziem (ak je k dispozícii).
 6. Vedenie hysteroskopie.
 7. Histologické vyšetrenie patologického tkaniva.

Štúdia pomôže určiť prítomnosť gynekologickej patológie, ako aj zistiť príčinu jej výskytu.

Aké sú riziká dlhých období

Bežné mesačné výboje trvajú od 4 do 7 dní. Zvýšenie obdobia menštruácie na niekoľko dní by nemalo byť príčinou paniky. Cyklické fázy sa môžu meniť vplyvom rôznych faktorov. Ak však kritické dni trvajú o 4–5 dní viac, znamená to patologický proces v tele.

Alarmujúcim príznakom je aj nedostatočná zmena farby menštruačnej krvi. Bude jasnočervená niekoľko dní, ale mala by stmavnúť o 4-5. Do konca obdobia kritických dní by mal výber zhnednúť.

Nebezpečenstvo pre ženské reprodukčné zdravie nie je dlhé obdobie, ale choroba, ktorá ich provokovala. Dlhodobá menštruácia je často sprevádzaná bolesťou a nevoľnosťou. Tento proces je plný nedostatku železa a v dôsledku toho anémie.

Dlhodobá strata krvi tiež vedie k zníženiu hladín hemoglobínu. Tým sa zhorší nielen blahobyt, ale aj kvalita života.

Do liečby ťažkého krvácania by sa mal zapojiť len lekár. Nezávisle si priradiť akékoľvek lieky je kontraindikované. Je potrebné pripomenúť, že včasné prijatie terapeutických opatrení v prípade dysfunkčného maternicového krvácania pomôže dlhodobo udržať reprodukčné zdravie.

Predtým, ako lekár predpíše liečbu, vykoná súbor diagnostických opatrení zameraných na určenie špecifickosti a príčiny patológie.

Liečebný režim vyberie individuálne špecialista. Vo väčšine prípadov sa používa hormonálna terapia. Účinok liekov predpísaných lekárom u pacientov s DMK je zameraný na normalizáciu krvného obehu a zlepšenie kontrakcie maternice.

Tak, že po dlhej a hojnej strate krvi sa telo zotaví rýchlejšie, užívajú lieky na všeobecné posilnenie.

Ak sa choroba vyskytla v dôsledku psycho-emocionálneho stresu, potom bude žena tiež predpísané sedatívne lieky.

Chirurgický spôsob liečby, ktorý spočíva v kyretáži uterinných stien, sa používa menej často. Je predpísaný ženám, ktoré sa objavili v menopauze.

Pin
Send
Share
Send
Send