Zdravie

Mesačne po vákuovom potrate: kedy príde a prečo menštruácia nemusí byť?

Pin
Send
Share
Send
Send


S potratom je hormonálny stres pre ženu taký silný, že trvá viac ako jeden mesiac, kým sa zotaví z takéhoto zásahu. Normálne mesačne po potrate - potvrdenie úspešnosti zákroku a absencia komplikácií. Preto by mala byť alokácia, koľko a kedy by mali ísť, mali by ste poznať ženu, ktorá sa rozhodla urobiť takýto krok.

Ukončenie tehotenstva zahŕňa odstránenie embrya vajíčkom z maternice. V závislosti od času môže ísť o vákuové odsávanie (mini-potrat), bežný chirurgický potrat alebo liečivo. Každá z nich má svoje výhody a nevýhody, najmä obdobie obnovy. Iba lekár po vyšetrení si môže vybrať najlepší spôsob prerušenia, a to aj po vykonaní ultrazvukového vyšetrenia maternice.

Vypúšťanie je normálne

Menštruácia je proces odmietnutia povrchovej vrstvy endometria. Vyskytuje sa vtedy, keď sa tehotenstvo nevyskytlo. Potrat je inštrumentálne alebo lekárske vylúčenie membrán maternice, s ktorými je odstránená horná vrstva endometria. V skutočnosti, ukončenie tehotenstva nahrádza mesačné a ďalšie kritické dni by mali prísť "podľa nového harmonogramu."

Po odstránení vajíčka sa objaví krvavý výtok. Koľko menštruácie ide po potrate závisí od prítomnosti alebo neprítomnosti komorbidít u ženy a komplikácií intervencie. Normálne trvajú až päť až sedem dní, ako normálna menštruácia. Možné sú však malé odchýlky.

 • Oneskorené výbery. Bezprostredne po prerušení krvných zrazenín alebo dokonca mazanie nemusí byť. Môžu sa objaviť druhý alebo tretí deň po potrate.
 • Zvýšenie trvania. Vypúšťanie po zákroku môže byť dlhšie ako obvyklé obdobia, až sedem až desať dní.
 • Výskyt bolesti. Zmeny maternice po prerušení sú intenzívnejšie ako počas normálnej menštruácie u dievčaťa. Čím dlhšie je obdobie tehotenstva, tým silnejšia je bolesť.

Mesačne po mini potratoch

Vakuová aspirácia sa vykonáva počas 21 dní od okamihu oneskorenia menštruačného obdobia. V tomto čase je obdobie tehotenstva asi päť týždňov. Počas zákroku sa vykonáva špeciálny prístroj umiestnený v dutine maternice cez krčný kanál (krčka maternice), odsávanie vajíčka. To je možné vďaka tomu, že do tej doby nie je pevne pripevnený na steny maternice. Preto je v predvečer vákuového odsávania dôležité presne určiť trvanie tehotenstva, aby sa v budúcnosti zabránilo nepríjemným komplikáciám.

Povrchová vrstva endometria sa odstraňuje spolu s vaječníkom, preto sú ťažké obdobia po mini-potratoch mimoriadne zriedkavé. Môžete tiež očakávať nasledujúce:

 • výtok okamžite po manipulácii je neskutočný, rozmazaný,
 • druhý alebo tretí deň mierne stúpa krvácanie,
 • trvanie dna nie je dlhšie ako päť až sedem dní,
 • nasledujúce obdobia sú presne 25-35 dní (približne jeden mesiac).

Po chirurgickom zákroku

Chirurgický potrat sa používa na ukončenie tehotenstva po piatich týždňoch. Pomocou špeciálnych kyretiek (pripomínajúcich kovové slučky na stonke) sa fetálne vajíčko odstráni z embrya a steny maternice sa opatrne zoškrabujú. Posledný krok je nevyhnutný, pretože po piatich až šiestich týždňoch je fetálny močový mechúr pevne pripevnený k stenám maternice, čím sa vytvára chorion - budúca „detská sedačka“. Ak sa škrabanie vykonáva neúplným spôsobom, vyvinú sa komplikácie a mesačný cyklus po chirurgickom potrate sa zlomí.

Po takomto potrate možno pozorovať:

 • bezprostredne po zákroku s výberom, s zrazeninami,
 • počas nasledujúcich troch až piatich dní ostane len malá špina,
 • prvé obdobia po potratoch prichádzajú do 25-35 dní od momentu zásahu.

Ak sa používajú v tabletkách

Lekárske potraty sú považované za najbezpečnejšie a najcitlivejšie pre telo, čo potvrdzujú aj hodnotenia žien, ktoré to vydržali. V mnohých krajinách je jeho implementácia povolená do 12 týždňov alebo viac. V Rusku, vo väčšine regiónov, potraty pomocou tabliet sa vykonávajú len do piatich až šiestich týždňov.

Podstatou lekárskeho potratu je vytvorenie špeciálneho hormonálneho pozadia, v ktorom má žena úplný potrat. Pre takéto potraty je potrebné brať drogy v dvoch fázach.

 1. Po prvé, musíte vytvoriť odlúčenie vajíčka.
 2. Potom - vyvolať kontrakcie svalov maternice, aby ho vyhnali.

Spolu s vajíčkom, funkčnou časťou endometria, ktorá bola potrebná pre jeho pripojenie, listy. Mesačne po umelom prerušení tehotenstva by mali byť spravidla nasledovné:

 • po prvej porcii tabliet sa nevyskytujú žiadne výtoky ani malé mazaniny,
 • po druhej porcii tabliet sa počas dňa objavia hojné sekréty,
 • tri až sedem dní, zachovávajú si charakter bežnej menštruácie,
 • Nová menštruácia prichádza do 25-35 dní od začiatku krvácania.

Čo zvážiť patológiu

V čase odhalila patológia - polovica úspešnej liečby. Preto, ak máte pochybnosti o stave svojho stavu, mali by ste kontaktovať špecialistu a čakať na odpoveď lekára. Mali by ste upozorniť na nasledujúci výber.

 • Veľmi hojné. Ak do jednej hodiny musí žena vymeniť tri alebo štyri „maxi“ podložky, mali by ste sa poradiť s lekárom. Nadmerné vypúšťanie najčastejšie indikuje neúplné vyprázdnenie maternice. Silné periódy môžu byť buď deň po vákue, chirurgický alebo lekársky potrat, alebo po 20-30 dňoch.
 • Dlhá životnosť. Skvelý hnedý výtok viac ako 2 týždne tiež indikuje patológiu. Je možné, že sa v maternici vytvoril placentárny polyp, ale niekedy je to prvý príznak posunu vezikuly (malígny nádor z tkanív embrya s poškodením stien maternice).
 • Pravidelne po dobu jedného mesiaca. Ak sa tam vypúšťanie nekončí, ale pravidelne sa objavuje - niečo hojné, potom obscénne, mali by ste sa poradiť s lekárom. Niekedy sa ženy, ako je toto prepustenie, mýlia za druhé obdobia, ktoré začínajú okamžite po potrate. V skutočnosti toto patologické krvácanie, ktoré sa môže kedykoľvek zvýšiť.
 • S nepríjemným zápachom. Bolestivý a urážlivý výtok indikuje vstup infekcie. To sa stáva najčastejšie v prítomnosti zápalu vo vagíne alebo nedodržiavaním odporúčaní po prerušení.
 • Dvojznačná farba. Ak sa výtok po potrate stane žltým alebo hnisavým, mali by ste sa poradiť s lekárom. Toto je prvý dôkaz vývoja zápalu.

Prečo "kritické dni" nemusia byť

Oneskorenie ďalšieho menštruačného cyklu po potrate je pre ženu vždy alarmujúce. Môže k tomu dôjsť v dôsledku funkčných porúch a hormonálnych zmien alebo z objektívnejších dôvodov.

Mesačné zlyhanie. Ihneď po počatí, telo vážne mení hormóny, ktoré sú potrebné pre úspešné tehotenstvo. Náhle ukončenie tehotenstva môže vyvolať zlyhanie, ktorého závažnosť závisí od veku žien, prítomnosti gynekologických ochorení, počtu potratov v histórii. Včasná liečba pomôže predísť vážnym komplikáciám, ako je ovariálna dysfunkcia, funkčné ovariálne cysty.

 • Ak boli problémy predtým. Keď obdobia pred tehotenstvom boli nepravidelné, je pomerne ťažké vypočítať, kedy prídu po prerušení. Niekedy je to mesiac a v iných prípadoch dva alebo tri.
 • Plodové vajíčko zostalo v maternici. Ak sa počas ukončenia gravidity fetálna vezikula neodstránila, tehotenstvo sa bude ďalej vyvíjať. Neprítomnosť menštruácie počas mesiaca a pozitívny tehotenský test by mali zatlačiť ženu do tejto myšlienky. Treba však pripomenúť, že slabý druhý pásik môže byť normálny počas ďalších dvoch až troch týždňov po prerušení. Je to spôsobené pomalou elimináciou ľudského choriového gonadotropínu (hCG, tehotenský hormón) z tela.
 • Nové tehotenstvo. Ak po potrate nepôjde mesačne, je potrebné vylúčiť nové tehotenstvo. V prvom mesiaci po prerušení môže mať žena novú koncepciu, ak nie je riadne chránená pred tehotenstvom. Pochopte, či je to staré oplodnené vajíčko, alebo nové pomôže ultrazvuku, ktorý môže určiť obdobie.
 • Nadmerná kyretáž maternice. Jedným z negatívnych aspektov chirurgického potratu je to, že pri pokuse o starostlivé odstránenie vajíčka môže lekár nadmerne zlikvidovať steny maternice. Úplné obnovenie endometria môže trvať niekoľko mesiacov. Tehotenský test bude negatívny, nebudú žiadne iné príznaky (nauzea, slabosť, pokles tlaku).

Čo sa pozoruje pri menovaní antikoncepcie

Lekár často v deň vykonania vákuového alebo chirurgického potratu odporúča, aby sa užívali hormonálne kontraceptíva, aby sa zabránilo novým tehotenstvám.
V tomto prípade môžete očakávať:

 • pravidelné mazanie pred nasledujúcou menštruáciou,
 • veľmi zriedkavé nové obdobia,
 • žiadne kritické dni počas dvoch mesiacov.

Ako sa vyhnúť komplikáciám

S cieľom zabezpečiť ukončenie tehotenstva sa odporúča:

 • vykonať ultrazvuk maternice bezprostredne po zákroku a o desať dní neskôr,
 • dať krvný obraz na hCG za desať dní,
 • ihneď po prerušení si vyberte spoľahlivý spôsob ochrany.

Ak existuje podozrenie, že menštruácia po potrate je patologická, musíte okamžite kontaktovať špecialistu. Platí to najmä v týchto prípadoch:

 • ak je výtok dlhý a hojný,
 • ak uplynie viac ako dva týždne,
 • ak pretrvávajú iné príznaky tehotenstva, t
 • s rastúcou telesnou teplotou
 • ak nie je menštruácia 35-40 dní po potrate.

Ukončenie tehotenstva je vážne poškodenie zdravia ženy. Aby sa znížilo množstvo poškodení a chránilo telo pred komplikáciami, je dôležité vedieť, kedy menštruácia začne po tom, čo je potrat normálny. A ak máte podozrenie na patológiu, mali by ste okamžite konzultovať s lekárom, aby ste situáciu objasnili.

Vplyv vákuového potratu na menštruáciu

Prvý týždeň po vákuovom ukončení tehotenstva sprevádza krvácanie, ktoré je viac ako mesačné. Mierne krvácanie môže pretrvávať mesiac.

Zápach môže naznačovať prítomnosť infekcie.a nadmerne hojné vypúšťanie - o neúspešnom potrate. Infekcie v oblasti maternice vedú k zápalu vajíčkovodov, samotnej maternice a obehového tkaniva. Môže sa vyvinúť nebezpečnejšia komplikácia - otrava krvi (sepsa).

zotavenie menštruácie po mini potrate závisí od viacerých faktorov:

 1. vek, Žena v rozkvetu plodných funkcií zotavenie prichádza oveľa rýchlejšie ako staršie ženy alebo dospievajúci.
 2. Kvalita potratu, Prevádzku musí vykonať dostatočne kvalifikovaný odborník, aj keď sa jedná o vákuové odsávanie.
 3. Prítomnosť predchádzajúcich tehotenstiev, Predtým narodené ženy vydržia aspiráciu omnoho ľahšie ako tie, u ktorých nastalo prvé tehotenstvo.

 • dostupnosť niektorých ochorenia, najmä ovplyvňujúce hormóny (diabetes, ochorenia nadobličiek alebo štítnej žľazy).
 • V neposlednom rade je dôležitý všeobecný emocionálny stav pacienta. V rôznych stupňoch je samotný potrat psychickou traumou.

  Pokoj mysle a rovnováhy môžu mať pozitívny účinok aj na čisto fyzické funkcie tela.

  Po mini potrate, kedy príde menštruácia?

  Prvý deň po ukončení tehotenstva sa považuje za prvý deň nového cyklu. Pri absencii komplikácií sa môže menštruácia po mini-potratoch objaviť v priebehu 4 týždňov. Povolené a oneskorenie jeden a pol až dva mesiace.

  Ak chcete rýchlo obnoviť normálny cyklus, žena Odporúča sa dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel.:

  • prestať fajčiť
  • vyhnúť sa fyzickému a psychickému stresu
  • nezneužívať čokoládu a kávu,
  • mať dobrý odpočinok.

  Prvé obdobia po vákuovom potrate sú zvyčajne menej intenzívne ako obvykle. Je to spôsobené vaječníkmi, ktoré nemali čas obnoviť svoje funkcie, ako aj nedostatočne zahustené endometrium.

  Ak nie je mesačne

  Po vákuovom ukončení tehotenstva nie je menštruácia, čo to znamená? Môže to byť spôsobené viacerými faktormi:

  1. Hormonálne zlyhanie, S najväčšou pravdepodobnosťou, ak sa aspirácia uskutočnila v rozpore s povoleným časovaním.
  2. Emocionálne pozadie, Oneskorenie môže byť spôsobené psychickou traumou a stresom.
  3. Nové tehotenstvo, Po vákuovom potrate je žena schopná čoskoro otehotnieť.
  4. nepravidelnosť, Ak sa predtým zistili poruchy cyklu, potom po potrate majú tendenciu pretrvávať.

  Najčastejším a najnebezpečnejším dôvodom absencie menštruácie je zle vykonaná potrat.

  S úspešným odsávaním vo vákuu sa oplodnené vajíčko úplne nasaje cez špeciálnu trubicu. Ak oplodnené vajíčko nevyjde úplne, potom by sa mali očakávať komplikácie..

  Okrem oneskorenia menštruácie po ukončení tehotenstva vo vákuu môže dôjsť k nasledovným príznakom:

  • zvýšenie teploty
  • silné krvácanie,
  • bolestivosť.
  • svrbenie, pálenie.

  Takéto príznaky sú vážnym dôvodom pre naliehavú návštevu u lekára na lekárske vyšetrenie. Ak sa potvrdí neúplné uvoľnenie maternice, potom zvyšky vajíčka sa extrahujú zoškrabaním.

  Často ukončenie tehotenstva významne ovplyvňuje určité funkcie tela, aj keď je to vákuové prerušenie v ranom štádiu. V tomto článku sme rozobrali, keď mesačné obdobia začínajú po vákuovom potrate. Každá žena by mala byť pozorná voči svojmu stavu, aby včas rozpoznala rušivé symptómy a zabránila komplikáciám.

  Mesačne po potratoch: prečo nie, keď začínajú kritické dni, možné komplikácie

  Umelé ukončenie tehotenstva je vážnym stresom pre ženské telo. Dôkazom toho, že sa zdravotný stav vracia do normálu, je obnova mesačného cyklu.

  Inými slovami, keď prvá menštruácia začne po potrate, môžete dýchať: práca reprodukčného systému sa zlepšuje.

  Načasovanie príchodu mesiaca však závisí od mnohých faktorov, ktoré treba podrobne zvážiť.

  Stav maternice po potrate

  Pred rozprávaním o stave reprodukčného ženského orgánu sa oplatí venovať tomu, čo spôsobilo tieto následky, teda potrat. Dá sa to urobiť tromi spôsobmi:

  • chirurgicky po dobu až 12 týždňov (plod je zoškrabaný z maternice pomocou kyrety - chirurgická lyžica),
  • vákuové odsávanie plodu z maternice po dobu 5-6 týždňov (mini-potrat),
  • medikamentóznym spôsobom - liekom - po dobu 3-4 týždňov, ale nie neskôr ako 7 týždňov (žena užíva liek na báze mifepristonu, ktorý blokuje tvorbu progesterónu a tým vyvoláva potrat).

  Bez ohľadu na spôsob potratu je maternica v každom prípade poškodená.

  Umelé potraty sú extrakcia vajíčka z maternice. To znamená, že z tela vyťahujete tehotenstvo. Samozrejme, takýto zásah do prirodzeného procesu vedie k narušeniu fungovania hlavného reprodukčného orgánu ženy.

  Okrem toho, ak sa operácia vykonáva chirurgicky alebo pomocou vákua, maternica sa tiež mechanicky poškodí. Miniatúrny potrat však nie je taký traumatický, na rozdiel od kyretáže, po ktorej vnútorný povrch maternice (endometrium) vyzerá ako krvácajúca rana. Výtok z neho prechádza cez vagínu a mnoho žien ich berie na menštruáciu.

  V skutočnosti nejde o kritické dni, ale o exklúzie, ktoré sú predpokladom úspešného potratu.

  Vnútorný povrch maternice nie je po farmakologickom poškodení mechanicky poškodený, ale oplodnené vajíčko je odtrhnuté od stien, čo tiež vedie k krvácaniu po potrate.

  Po čoraz populárnejšie lekárske potraty, maternice tiež potrebuje čas odraziť.

  Načasovanie doménového výboja po potrate

  Aby nedošlo k zameneniu začiatku menštruácie s krvácaním po potrate, musíte poznať časový rámec, v ktorom k výtoku dochádza:

  • 10 dní po medikácii,
  • 8 - 10 dní po vákue,
  • 10-30 dní po operácii.

  Na konci stanoveného času výboja stmavnite a zmeňte ich. Po ich ukončení, približne 28 - 32 dní (maximálne 35 dní) po potrate, prichádzajú prvé menštruačné obdobia.

  Pred začiatkom prvého mesačného prepustenia ihneď po potrate, zvyčajne už ukončené.

  Faktory ovplyvňujúce obnovu mesačného cyklu

  Сказать с точностью до дня, когда начнётся первая после аборта менструация, нельзя, так как на её приход влияет множество факторов, носящих индивидуальный характер:

  • spôsob, akým bol potrat vykonaný (čím je metóda šetrnejšia, tým väčšia je pravdepodobnosť, že menštruácia príde 28 - 32 dní po zákroku na odstránenie vajíčka)
  • obdobie, v ktorom bol potrat vykonaný (neskoršie obdobia sú plné intenzívnej straty krvi po operácii, pretože je poškodená veľká plocha vnútornej steny maternice),
  • prítomnosť gynekologických patológií alebo chronických ochorení v anamnéze (akékoľvek hormonálne poruchy vedú k posunu načasovania nástupu menštruácie),
  • veku (čím mladšia žena, tým ľahšie telo obnoví obvyklý priebeh fyziologických procesov),
  • lieky používané na anestéziu (niektoré z nich môžu vyvolať dočasnú nerovnováhu hladín hormónov),
  • zručnosť lekára, ktorý vykonal vákuum alebo chirurgický potrat.

  Prvá menštruácia po potrate

  Vzhľadom na blížiacu sa hormonálnu nerovnováhu v ženskom tele, ktorá je spojená s ejekciou tehotenstva, môže byť prvá menštruácia zvyčajne:

  • skreslenie (funkcia čiastočne porušených dodatkov),
  • dlhé (až 10 dní),
  • trochu bolestivejšie ako pred potratom,
  • nepravidelné (prvé 3 - 6 cyklov môže byť s rozdielmi niekoľkých dní).

  Prvé obdobia po potrate sú zvyčajne skromné, mierne bolestivejšie, predĺžené a nepravidelné počas prvých niekoľkých cyklov.

  odchýlky

  Ak je prvá menštruácia sprevádzaná: je potrebné okamžite kontaktovať gynekológa:

  • odpudzujúci zápach
  • zmena hrúbky (hustejšia s zrazeninami alebo tenšou ako obvykle),
  • nezvyčajné nepríjemné pocity v dolnej časti brucha,
  • svetložlté hrudky s krvavými nečistotami.

  Ktorýkoľvek z týchto príznakov môže byť spôsobený pooperačnou infekciou, ktorá je plná chronických ochorení a možnej neplodnosti.

  Každá odchýlka by mala byť dôvodom na získanie pomoci od gynekológa.

  Čiastočné odstránenie vajíčka

  Ak embryo nebolo úplne odstránené, potom v tele ženy pokračuje produkcia hormónu HCG (choriový gonadotropín), ktorý je zodpovedný za prítomnosť a vývoj tehotenstva. Hormonálne zmeny vyvolané ním bránia obnoveniu mesačného cyklu.

  Potrat môže viesť k neúplnému odstráneniu plodu z maternice

  Akumulácia krvi v maternici

  V niektorých prípadoch dochádza k menštruácii, ale výtok neopustí maternicu v dôsledku:

  • zvýšená zrážanlivosť krvi (niektoré lieky, ktoré sa užívajú počas potratu, zvyšujú túto hodnotu),
  • kŕč krčka maternice (uzavretý, zabraňuje úniku sekrétov),
  • porušenie kontraktilnej funkcie krčka maternice (vylúčené nie je vylúčené).

  Každá z týchto príčin môže viesť k vnútromaternicovým infekciám.

  Akumulácia krvi môže spôsobiť vnútromaternicové infekcie.

  Iné dôvody

  Nedostatok menštruácie môže byť tiež spôsobený:

  • hormonálne poruchy spôsobené vývojom zápalového procesu v maternici a v príveskoch,
  • príliš hlboká kyretáž, ktorá vyvolala poruchy endometria (v tomto prípade zostáva cyklus, ale nie je krvácanie),
  • Nové tehotenstvo (ak po potrate pred príchodom prvého menštruačného cyklu došlo k nechránenému pohlavnému styku) Nové tehotenstvo môže byť tiež dôvodom absencie menštruácie.

  Čo je to: silné krvácanie alebo menštruácia

  Aby ste sa vyhli akýmkoľvek pochybnostiam o povahe výboja: či už ide o hojnú menštruáciu alebo krvácanie, mali by ste okamžite kontaktovať gynekológa. Mali by vás upozorniť nasledujúce značky:

  • menštruácia prebehla pred 28 dňami po potrate,
  • v sekréte sú strapce alebo ľahké hrče,
  • intenzívny výtok má nepríjemný zápach
  • menštruácia prebehla načas, ale trvá až 3 týždne (môže to byť signál, že maternica bola počas potratu vážne poškodená) Dlhé a ťažké prepúšťanie spôsobuje, že žena stráca imunitu v dôsledku straty krvi

  Napriek tomu, že intenzita menštruácie je daná individuálnymi charakteristikami tela, menštruácia po potrate u väčšiny žien je zvyčajne nedostatočná z dôvodu zmien hormonálnych hladín. Preto by sa malo upozorniť na prílišné vypúšťanie.

  Obnova po potrate je dlhý proces. Hlavným indikátorom úspešnosti je príchod prvej menštruácie. Nástup menštruácie závisí od niekoľkých súvisiacich faktorov.

  Jednou z kľúčových metód je ukončenie tehotenstva.

  Ak sa menštruácia v určitom období nevyskytne alebo neprechádza s netypickými vlastnosťami, žena by mala okamžite vyhľadať odbornú pomoc, pretože akékoľvek odchýlky môžu viesť k nenapraviteľným následkom.

  Potratová technológia

  Akýkoľvek potrat - droga, vákuum alebo klasická kyretáž - je neplánovaná povaha agresívneho zásahu. V prvom prípade je vajíčko, ktoré je celé so stenou maternice, odvodené pomocou chemikálií. V ďalších dvoch je oddelený od stien pomocou chirurgických nástrojov.

  Lekár je v prvom rade úlohou znížiť riziko infekcie a pomôcť predísť vážnym komplikáciám. Jeden nesprávny pohyb môže spôsobiť ťažké krvácanie.

  Ide nielen o chirurgický zákrok, ale aj o to, že robia potrat, dramaticky kolíšete svoje hormóny, Niekedy to vedie k tomu, že po potrate sú hojné obdobia alebo nie. Obaja nie sú normou.

  Obnova menštruačného cyklu nie je vždy sama osebe. Preto gynekológ predpisuje špeciálne prípravky. V každom prípade, monitorovanie s lekárom v prvých 2-3 mesiacoch po potrate je jednoducho nevyhnutné.

  Alokácie: Norm a odchýlka

  Je veľmi dôležité, aby ste sa poradili so svojím lekárom, keď menštruácia začne po potrate, aby ste si ich nezamieňali s inými sekrétmi. Je potrebné vziať do úvahy metódu ukončenia tehotenstva: t

  1. na lekárske potraty vajíčko nie je rozdrvené skalpelom, ale spontánne odlupuje zo stien maternice. Preto musí byť výtok pozorovaný najmenej 10 dní, až kým nie sú úplne odstránené zvyšky embrya. Ak majú svetlo ružovú farbu - nič sa o to nestarať. Postupne sa zmenia a zmiznú. Stále je však potrebné pozorovať gynekológa. Úplné menštruačné obdobia po lekárskom potrate by sa mali objaviť presne vtedy, keď ich očakávate bez chemického zásahu.
  2. Vysávanie navrhuje malé krvácanie, ktoré začne pár dní po operácii. Nezamieňajte ich s menštruáciou. Toto sú nevyhnutné následky zásahu, ktoré trvajú 10 dní, v zásade nie je nič neobvyklého. Gynekológ vám odporučí, aby ste počas tohto obdobia mali dostatok spánku, odmietli nadmernú fyzickú námahu, alkohol, cigarety, kávu a tmavú čokoládu, ako aj pravidelne merali telesnú teplotu. Ak sa výtok príliš rozšíril alebo zmenil farbu na jasne červenú, okamžite to oznámte svojmu lekárovi. Pri neprítomnosti komplikácií za dva týždne je stále potrebné vyšetrenie vykonať pomocou ultrazvuku.
  3. Eliminácia tehotenstva o chirurgický potrat je najnebezpečnejšie pre zdravie ženského tela. Po operácii musíte starostlivo sledovať ich zdravie, povahu a farbu výboja. Je celkom možné, že krviprelievanie vás bude sprevádzať mesiac. Horšie, ak zmizlo po niekoľkých dňoch. To môže znamenať hematometer vyplývajúci z kŕče krčka maternice. S touto patológiou sa krv hromadí v dutine orgánov a koaguluje, a to je plné infekcie. V prípade silného krvácania je potrebné čo najskôr vyhľadať lekársku pomoc. Je celkom možné, že škrabanie nebolo úplne vykonané.

  Keď menštruácia príde po potrate, často s nimi spôsobí infekciu. Rozpoznať infekciu môže byť špecifický zápach, žlté zrazeniny a nepríjemné pocity v pošve. Takéto symptómy vyžadujú neodkladnú kvalifikovanú pomoc.

  Teraz poďme hovoriť o tom, kedy menštruácia príde po potrate a ako dlho idú. Ak hovoríme o úplnej menštruácii, a nie o prepustení, potom je tiež potrebné ju klasifikovať v závislosti od typu čistenia.

  1. Najjednoduchšie prísť mesačne po umelom prerušení tehotenstva - skoro, akonáhle oplodnené vajíčko vyjde. Niekedy je jeden cyklus vynechaný, ale od ďalšieho sa postupuje podľa harmonogramu. Len majte na pamäti, že touto metódou potratov existuje riziko, že častice embrya zostanú v maternici.
  2. Najviac nepredvídateľná menštruácia po mini potrate - vákuová aspiračná metóda schopná spomaliť menštruáciu na niekoľko mesiacov. Napríklad, ak ste ešte nedali pôrod, potom kritické dni nemusia prísť ani po šiestich mesiacoch. U žien, ktoré porodili, sa doba rehabilitácie skracuje na 3-4 mesiace. Najnebezpečnejšou vecou je, že sa opäť zvyšuje riziko otehotnenia. Preto gynekológ po operácii spolu s antibiotikami predpisuje perorálne kontraceptíva. Norma v tejto situácii je obnoviť cyklus za mesiac.
  3. Klasické stieranie môže tak poškodiť bazálnu vrstvu endometria, že menštruácia nenastane v priebehu niekoľkých mesiacov. Nezáleží ani tak na obratnosti lekára počas operácie, ale na tom, ako presne ste vykonali všetky jeho predpisy neskôr. Pamätajte si, že je možné vrátiť sa k sexuálnej aktivite po chirurgickom potrate nie skôr ako za mesiac. V ideálnom prípade musíte čakať na príchod menštruácie, užívanie antibiotík, návštevu gynekológa a až potom mať intímny vzťah.

  Z toho možno vyvodiť niekoľko záverov: je normálne obnoviť cyklus mesiac po potrate. Ak neprišli kritické dni, mali by ste sa poradiť s lekárom. S výskytom žltého výtoku s nepríjemným zápachom, ako aj s bolesťou v spodnej časti brucha je možné predpokladať infekciu pohlavných orgánov.

  antikoncepčné

  Lekári sa domnievajú, že je lepšie piť hormóny po dobu 5 rokov, ako mať potrat raz ročne. Často je to potrat vyzve ženu, aby premýšľala o antikoncepcii.

  Bezprostredne po operácii Vám gynekológ predpíše COC, ktorý sa má užiť v ten istý deň.

  Môžete tak urýchliť rehabilitačné obdobie, vyrovnať sa s ovuláciou, a tak zabrániť opätovnému nechcenému tehotenstvu a znížiť riziko infekcie.

  Keď sa vrátite k sexu, môžete kombinovať tabletky s bariérovou antikoncepciou. Ale orálna antikoncepcia sa považuje za najúčinnejšiu.

  Najlepšie je začať užívať COC, aby ste sa vyhli potratom a jeho možným dôsledkom. A môže byť vaše tehotenstvo žiaduce.

  Po potrate nie sú žiadne obdobia: aký je dôvod? :

  Veľa sa deje v živote a niekedy sa musíte zbaviť nechceného tehotenstva. Pre ženské telo je to najsilnejší stres, ktorý nemôže prejsť bez stopy.

  Najčastejšie, potrat postup ruší hormóny, čo vedie k zlyhaniu menštruačného cyklu. To sa prejavuje predovšetkým skutočnosťou, že po interupcii nie sú mesačne.

  Aké sú dôvody tohto stavu, čo robiť, zvážiť ďalšie.

  Typy potratov

  Dôsledky pre telo po potrate budú určite, ale závažnosť závisí od jeho typu. Potrat sa deje:

  1. Medical. Prerušenia pomocou tabletiek, ktoré žena užíva len pod dohľadom lekára. Po nástupe krvácania sa musí urobiť ultrazvukové vyšetrenie, aby sa zabezpečilo, že vajíčko vajíčka úplne vyjde.
  2. Potrat sa vykonáva pomocou prístroja, ktorý nasáva vajíčko plodu cez skúmavku. Tento typ prerušenia je možný len v počiatočných štádiách.
  3. Inštrumentálny potrat sa vykonáva kyretážou maternice. Najtraumatickejšia pre ženy. Ani vysoká kvalifikácia lekára vás nezachráni pred negatívnymi následkami.

  Po každom type potratu dochádza k zotaveniu tela iným tempom, preto keď menštruačné obdobie začne po potrate, záleží na ňom.

  Vymáhanie po potrate

  Veľa faktorov ovplyvňuje, ako skoro sa ženské telo vráti na svoj pôvodný kurz:

  • Vek pacienta. U mladých žien začnú prvé menštruačné obdobia po potrate skôr ako u starších žien.
  • Prítomnosť hormonálnych abnormalít. Potrat významne ovplyvňuje hormonálne pozadie a v prítomnosti ochorenia štítnej žľazy, nadobličiek, sa stav zhoršuje.
  • Profesionalita lekára. Potrat sa odporúča vykonávať len v zdravotníckych zariadeniach. V opačnom prípade existuje vysoké riziko nielen komplikácií, ale aj smrti.
  • Prítomnosť pôrodu v histórii. U žien, ktoré už majú deti, sa menštruácia po potrate spravidla vyskytuje menej často.
  • Metóda potratov. Voľba závisí od trvania tehotenstva. Najnebezpečnejšie je považované za inštrumentálne a situácia, keď po potrate nie je menštruácia úplne bežná.
  • Príjem liekov. Ženy často nepočúvajú odporúčania lekára a neužívajú predpísané lieky, čo vedie k rozvoju komplikácií.
  • Stav reprodukčného systému žien a zdravie tela ako celku. Pri absencii gynekologických problémov je regenerácia rýchlejšia a má menej komplikácií.

  Kedy začnú menštruačné obdobia po potrate

  Vážne následky sú možné pri každom potrate, ak mesačne neprišiel včas, potom môžeme predpokladať, že prvé dôsledky sú už evidentné. Vyvstáva však otázka, koľko dní po potrate musia nastať obdobia.

  Ak sa ukončenie tehotenstva uskutočnilo včas, tj do 12 týždňov, zotavenie trvá 4-5 týždňov. Počas tohto obdobia sa absencia menštruácie považuje za normálnu.

  Potrat na lekárske indikácie po dobu až 22 týždňov si vyžaduje dlhšie zotavenie, takže lekár odpovie na otázku o tom, koľko po potratu začína menštruácia, že menštruácia môže chýbať do 2 mesiacov.

  Ak nie sú žiadne mesačné obdobia dlhšie ako dohodnutý čas, potom by ste mali navštíviť lekára a zistiť dôvod.

  Žiadna menštruácia po potrate

  Absencia menštruácie po potrate môže byť spôsobená niekoľkými dôvodmi:

  • Slabé čistenie alebo vykonávanie vákuového potratu.
  • Hormonálne poruchy sa vyskytujú v takmer 90-100% prípadov, ak sa potrat vykonáva dlhodobo.
  • Oneskorenie môže byť spôsobené ťažkou traumou maternice počas potratu. To sa často stáva počas inštrumentálneho potratu.
  • Tvorba adhézií, ktorá je častou komplikáciou po potrate. Maternica sa drží spolu a menštruácia je oneskorená.
  • Stres. Potrat pre ženu je psychická trauma, ktorá môže spôsobiť oneskorenie menštruácie.
  • Začiatok nového tehotenstva. Ak ste bezstarostne liečiť svoje zdravie, potom nové tehotenstvo pred prvou menštruáciou nie je vôbec nezvyčajné.
  • Porušenia menštruačného cyklu pred potratom.
  • Infikovaná infekcia počas operácie často spôsobuje poruchu cyklu.
  • Jednotlivé funkcie v štruktúre maternice, napríklad ohnúť, môže vyvolať oneskorenú menštruáciu.

  Ak nie je menštruácia po potrate, potom stojí za to okamžite navštíviť lekára, aby ste zistili dôvod a vykonali potrebné opatrenia.

  Trvanie menštruácie po potrate

  Po hrubom zásahu do hormonálneho pozadia tela sa môže zmeniť nielen čas nástupu menštruácie, ale aj jej trvanie. Na otázku, aké obdobia po potrate, gynekológovia často odpovedajú, že sú prakticky rovnaké ako predtým. Trvanie je zvyčajne 3 - 5 dní, ale niektoré dôvody môžu ovplyvniť časový rámec, vrátane:

  • Príliš dlhé obnovenie hormonálnych hladín.
  • Potrat s komplikáciami, napríklad zvyšky fetálnych častíc v maternici.
  • Poškodenie endometria maternice počas kyretáže.

  Každé telo ženy je individuálne, takže to, čo sa považuje za normálne, bude odchýlka pre druhého.

  Menštruácia po lekárskom potrate

  Ukončenie tehotenstva touto metódou sa vykonáva v prítomnosti lekára. Lieky vyvolávajú krvácanie spolu s uvoľňovaním exfoliovaného oplodneného vajíčka.

  Ak všetko prebehlo bez komplikácií, potom mesačné prídu podľa zavedeného harmonogramu, deň potratu sa považuje za prvý deň cyklu. Niektoré ženy zaznamenali mierne oneskorenie, ale najčastejšie sa to stalo, keď sa pred zákrokom vyskytol nepravidelný cyklus.

  Ak menštruácia neprichádza po 40 dňoch, potom je dôvod na návštevu lekára. Okrem toho by ste nemali návštevu odložiť, ak prišiel mesačne, ale príliš hojne, alebo ak sú pozorované nasledujúce príznaky:

  • Vysoká teplota
  • Závraty s nevoľnosťou.
  • Bolesti v kŕčoch v dolnej časti brucha.

  Hoci lekárske potraty sú považované za najškodlivejšie pre telo, nie je možné predvídať všetko.

  Nástup menštruácie po vákuovom potrate

  Nežiaduce tehotenstvo je možné prerušiť až do 7 týždňov, lepšie, samozrejme, až do 5 rokov, takže je menej komplikácií a procedúra je kvalitatívne ukončená.

  Menštruácia sa po prerušení po 30-45 dňoch vráti do normálu, intenzita by sa nemala líšiť od pravidelnej menštruácie. Oneskorenie môže byť najviac 2 týždne. Ak uplynulo viac času a neexistuje žiadne prepustenie, potom by ste nemali hľadať odpoveď na otázku, koľko mesiacov po potrate prichádza po potrate, ale ponáhľajte sa na lekára.

  Многие гинекологи отмечают непредсказуемость этого способа прерывания беременности по срокам прихода менструации. V prípade mladých dievčat, ktoré ešte nedali pôrod, možno jeho neprítomnosť pozorovať niekoľko mesiacov, pre tých, ktorí porodili, sa doba rehabilitácie niekedy oneskorí o 3-4 mesiace.

  Inštrumentálne potraty a mesačne

  Týmto spôsobom sa najčastejšie vykonáva odstraňovanie nechceného tehotenstva. Žena je taká horlivá na problémy a prácu, na ktorú zabudla, keď bola menštruácia naposledy, a keď si spomína a navštevuje lekára, potom je príliš neskoro na to, aby sa prerušilo vákuum alebo lieky.

  Zbaviť sa tehotenstva môže byť až 22 týždňov. Po chirurgickom zákroku môže byť krvácanie pozorované až do 5 dní, ako v tomto prípade je vážne poškodená sliznica maternice. Po interupcii, chirurgicky, by menštruácia mala normálne prísť do 30-45 dní.

  Ak sa tak nestane, dôvod môže byť nasledovný:

  • Žena má takú funkciu cyklu.
  • Vek pacienta.
  • Došlo k hormonálnemu zlyhaniu.
  • Existujú komplikácie.
  • V anamnéze gynekologických problémov.

  Menštruačný prietok by nemal mať nepríjemný zápach, sprevádzaný bolesťou, inak indikuje prítomnosť infekcie.

  Príznaky hormonálneho zlyhania

  Najčastejšie, ak nie je menštruácia po potrate, potom je to dôkaz hormonálneho zlyhania. Pre účinnú liečbu je dôležité poradiť sa s lekárom. Ak prejdú príznaky, nie je vylúčený vývoj myómov, cyst prsníka alebo vaječníkov alebo iných gynekologických patológií.

  Trvanie interupcie hrá jednu z dôležitých úloh, čím dlhšie trvá, tým závažnejšie môžu byť komplikácie. Uznať existenciu zlyhania v hormonálnom systéme môže byť z týchto dôvodov:

  • Dlho nie je menštruácia.
  • Nadmerné krvácanie.
  • Ostrý prírastok hmotnosti.
  • Vzhľad akné na koži.
  • Nervové vzrušenie.
  • Emocionálna labilita.
  • Podráždenosť.

  Ak sú uvedené príznaky tam, potom neodkladajte návštevu u lekára. Pri absencii potrebnej liečby sa stav zhorší.

  Čo robiť v prípade absencie menštruácie po potrate

  Väčšina lekárov sa prikláňa k presvedčeniu, že porušenie cyklu po potrate je normou, telo zažilo silný stres, potrebuje sa zotaviť. Okrem toho, každá žena zotavenie ide s jeho rýchlosťou. Vývojové ochorenia reprodukčného systému, ako sú myómy alebo polycystické ochorenia, ktoré sa vyvinuli po potrate, spôsobujú gynekológom veľké obavy.

  Pri dlhej absencii menštruácie je potrebné navštíviť lekára, ktorý po vyšetrení predpíše účinnú liečbu. To znamená:

  • Vyšetrenie na gynekologickej stoličke.
  • US.
  • Krvný test na hormóny.
  • Odstráňte infekciu.

  Včasná návšteva u lekára rýchlo eliminuje účinky potratu.

  Komplikácie po potrate

  Skutočnosť, že ukončenie tehotenstva je pre telo stresom, je jasná, ale umelé prerušenie tehotenstva môže vyvolať závažnejšie následky:

  • Neúplné odstránenie vajíčka alebo embrya. Zvyšky plodu vyvolávajú tvorbu hormónu HCG a menštruácia sa nevyskytuje.
  • Akumulácia krvi v maternici. Začne sa menštruácia, ale výtok sa nemôže dostať z maternice kvôli kŕče krčka maternice alebo nízkej kontrakčnej schopnosti svalov. To je spojené s rozvojom zápalového procesu.
  • Vývoj zápalových procesov v panvových orgánoch.
  • Endometriálna dysfunkcia počas kyretáže.

  Čím dlhšie je obdobie prerušenia tehotenstva, tým závažnejšie komplikácie môžu byť.

  Odporúčania pre ženy

  Po potrate akýmkoľvek spôsobom sa telo potrebuje na zotavenie. V tomto by mu mala pomôcť žena. Dodržujte všetky odporúčania gynekológa a starostlivo sledujte ich stav.

  Ak budete dodržiavať nasledujúce tipy, obnovenie bude rýchlejšie a bez komplikácií:

  • Nové tehotenstvo po potrate je nežiaduce po dobu šiestich mesiacov.
  • Po potrate v priebehu mesiaca nemôžete navštíviť kúpeľ, saunu alebo sa vyskúšať.
  • Nezaoberajte sa intimitou dva týždne po potrate.
  • Nezdvíhajte závažia, nenechávajte sa uniesť s nadmernou fyzickou námahou.
  • Odpočiňte si, udržiavajte pokoj nervového systému.

  Potraty nikdy neprejdú bez stopy pre zdravie žien. Táto zákerná operácia môže ovplyvniť mnoho rokov po ňom.

  Ženy, starajú sa o seba, zaobchádzajú sa s veľkou pozornosťou a láskou, nevystavujte sa takýmto skúškam.

  S takou rozmanitosťou antikoncepcie je to teraz pomerne jednoduché a potom nebudete musieť hľadať odpoveď na otázku, kedy menštruácia prichádza po potrate.

  Mesačne po lekárskom potrate

  Kedy by mal byť po potrate raz mesačne, čo sa vykonáva pomocou liekov? Táto otázka zaujíma mnoho žien. Lekárske potraty sa považujú za najbezpečnejší spôsob ukončenia tehotenstva bez chirurgického zákroku. Termín pre lekársku prehliadku je 6-7 týždňov tehotenstva. Po aplikácii silného lieku telo odmieta embryo a maternica sa očistí.

  Vo väčšine prípadov, menštruačné obdobie po lekárskom potratu pokračovať rýchlo a začať v 20-50 dní. Začiatok cyklu sa musí počítať bezprostredne po zákroku. Po lekárnici má žena 10 dní krvavý hlien.

  Potom výtok končí, hovorí, že oplodnené vajíčko vyšlo a došlo k potratu. Zvyčajne menštruačné obdobia po lekárskom potrate začínajú včas, ale niekedy je možné oneskorenie 7 - 10 dní. Typicky, množstvo uvoľnenej krvi je rovnaké ako pred potratom, ale niektoré ženy majú ťažkú ​​menštruáciu.

  Ak sa teplota zvýši po lekárni, v dolnej časti brucha sa objaví kŕčová bolesť - kontaktujte nemocnicu. Takto sa môže prejaviť neúplný potrat, to znamená, že v maternici sa zachránia zvyšky embrya. Riziko sa zvyšuje, ak je žena nauzea a závraty.

  Ak uplynulo 40 dní a vaše obdobie nezačalo, navštívte lekára, ktorý vykoná ultrazvukové vyšetrenie na potvrdenie úspešného ukončenia tehotenstva. Uvedomte si však, že farmaceutický potrat nezaručuje 100% výsledok.

  Neodporúča sa nosiť dieťa, ak je tehotenstvo zachované, takže riziko patológií u novorodencov je veľmi vysoké. Po úspešnom farmakologickom potrate môžete otehotnieť do 1-2 mesiacov po potrate.

  Mesačne po vákuovom potrate

  Vakuová aspirácia je jednou z najbezpečnejších metód potratu. Termín na potrat je 7 týždňov, ale najbezpečnejší čas na potrat je 5 týždňov tehotenstva. Počas zákroku sa do maternice vloží špeciálna trubica, ktorá roztrhne a nasaje oplodnené vajíčko. Po zákroku sa krvný hlien vylučuje 5-10 dní.

  Ženy majú často otázku: „Koľko dní po potratoch začína menštruácia?“. Ale ani lekári nemôžu na túto otázku odpovedať. Podľa štatistík, menštruácia u žien, ktoré porodia normalizuje rýchlejšie (12-16 týždňov) ako v non-dodávky (24-28 týždňov).

  Hormonálne pozadie ženy po aspirácii podtlakom je narušené, v dôsledku toho náhle začína ovulácia a menštruácia. A preto existuje riziko opätovného otehotnenia. Mnohí lekári odporúčajú počas tohto obdobia byť chránení perorálnymi kontraceptívami.

  Ženy by si mali pamätať, že druhé potraty spôsobujú jej zdravie vážne škody. Ak vákuové čistenie prešlo normálne, potom mesačne začína 30-50 dní po zákroku. Mesačne po potrate po 2 týždňoch je maximálne oneskorenie.

  Ak menštruácia nezačala - kontaktujte svojho lekára.

  Mesačne po chirurgickom potrate

  Inštrumentálne potraty sú najspoľahlivejším a najnebezpečnejším spôsobom ukončenia tehotenstva. Počas zákroku lekár rozširuje krčný kanál a zo stien škrabá vajíčko plodu. Lehota na inštrumentálne prerušenie tehotenstva je 22 týždňov tehotenstva. Operácia sa uskutočňuje v celkovej anestézii. Krvný výtok sa pozoruje do 5 dní po zákroku.

  Mesačne po chirurgickom potrate začína asi mesiac, v závislosti na dĺžke menštruačného cyklu. Ak po 45 dňoch nedôjde k menštruácii, obráťte sa na svojho lekára, ktorý vykoná ultrazvukovú diagnózu a predpíše lieky na liečbu.

  V opačnom prípade môžu existovať nebezpečné komplikácie, ktoré ohrozujú nielen zdravie, ale aj život ženy. Často dochádza k oneskoreniu v dôsledku hormonálneho zlyhania, potom lekár predpisuje antikoncepciu, ktorá normalizuje menštruačný cyklus a chráni pred opätovným tehotenstvom. Inštrumentálne potraty sú považované za najnebezpečnejšie a traumatické.

  Preto by mala žena pravidelne navštevovať lekára až do druhého obdobia po začiatku potratu.

  Zmeny v hormonálnom pozadí po potrate

  Hormonálne zlyhanie po potrate je hlavnou príčinou menštruačných nepravidelností. Telo tehotnej ženy produkuje rôzne hormóny, ktoré sú potrebné na nosenie dieťaťa.

  Ale keď žena ukončí tehotenstvo, tieto organické zlúčeniny sa stávajú zbytočnými a dochádza k hormonálnemu zlyhaniu. V dôsledku týchto zmien je narušená práca obličiek, pečene, pohlavných orgánov a pod.

  Oneskorená menštruácia je najčastejšou komplikáciou hormonálneho zlyhania. Ak sa nelieči, môžu sa vyskytnúť nasledujúce závažné ochorenia: fibromyóm, syndróm polycystických ovárií, cysta prsníka atď.

  To všetko závisí od obdobia, v ktorom ukončíte tehotenstvo, čím neskôr je, tým nebezpečnejšie sú následky. A preto v prípade prvých príznakov hormonálnych porúch sa poraďte so svojím lekárom.

  Bohatá menštruácia

  Väčšina žien po potrate je znepokojená intenzitou a trvaním menštruácie. Niektorí z nich poznamenali, že sa zvýšil objem vypúšťania a ich trvanie.

  Ako dlho trvá menštruácia po potrate? Na túto otázku neexistuje jediná odpoveď. Je známa iba jedna vec, ktorá sa v prvých 6 mesiacoch stáva nepravidelnou.

  Niekedy menštruácia po potrate trvá 3 týždne, v dôsledku nadmernej straty krvi, vyskytujú sa nebezpečné ochorenia (anémia). V dôsledku nedostatku železa a hemoglobínu sa imunita znižuje, zhoršuje sa celkový zdravotný stav.

  Hojné periódy neprejdú bez stopy, únavy, apatie a zhoršeného zdravotného stavu. Okrem toho tieto príznaky môžu signalizovať intenzívne poškodenie maternice.

  V každom prípade, so silným krvácaním, by ste sa mali poradiť s lekárom.

  Oneskorenie menštruácie po potrate

  Čo ak po potrate nepôjde mesačne? Po prvé, musíte zistiť dôvod nedostatku vypúšťania. Najčastejšie je to spôsobené zjazvením, ktoré sa vytvára na stenách genitálií.

  Postupom času rastú adhézie a vytvárajú jazvy. Ak sa nelieči, žena môže mať neplodnosť, rakovinu atď.

  V každom prípade, ak nie je menštruácia po potrate - okamžite kontaktujte svojho lekára, toto je veľmi zlé znamenie!

  Keď normálne začnete menštruáciu po rôznych typoch potratov

  Umelé ukončenie tehotenstva - utrpenie. Bez ohľadu na príčiny a metódy jej realizácie, žena zažíva dvojakú záťaž: fyzickú a psychickú. Aby sa naplno zotavila, potrebuje čas, a to aj mesačne po potratu nezačne okamžite, a zvyčajný rytmus ich prúdenia je normalizovaný už nejaký čas.

  Ženy potrebujú komplexné a presné informácie o tom, prečo po interupcii nie sú žiadne menštruačné obdobia.

  Čo sa považuje za normálne počas tohto obdobia a aké príznaky budú patologické, ako rozlíšiť krvácanie po potrate od menštruácie a po akom čase sa vyskytnú? V tomto článku nájdete všetky dôležité informácie týkajúce sa zdravia žien v tomto období. Tieto informácie pomôžu správne posúdiť váš stav av prípade potreby okamžite vyhľadať lekársku pomoc.

  Vlastnosti menštruácie s rôznymi druhmi potratov

  Potrat je možný nasledujúcimi spôsobmi:

  • s liekmi,
  • vákuová metóda
  • chirurgicky.

  Ak chcete urobiť potrat, odporúča sa čo najskôr. Trvanie zotavenia závisí od spôsobu zásahu.

  Treba si uvedomiť, že negatívne dôsledky môžu nastať bez ohľadu na spôsob potratu.

  Môže to byť dočasná porucha cyklu (tento problém je podrobne opísaný v časti Príčiny poškodenia) alebo vážne zdravotné následky s poruchou reprodukčnej funkcie (pozri Komplikácie po potrate).

  Pre ženy je dôležité pochopiť, že stav po potrate (krvácanie a výtok) nie je menštruáciou, ale dôsledkom potratu.

  Samotné mesiace začínajú až po obnovení reprodukčnej funkcie, teda po 28 - 45 dňoch (odpočítavanie začína od prvého dňa čistenia).

  Uvedené periódy sú extrémnymi limitmi normy, v priemere ženské telo potrebuje 30 až 35 dní na primárne zotavenie, tj na zrenie nového vajca, ovuláciu a jej odstránenie z tela (pred prvým menštruačným obdobím po potrate).

  Keď je na výber, mali by ste uprednostniť menej traumatické metódy prerušenia. Potrat sa vykonáva na obdobie do 20 - 22 týždňov (po tomto období bude operácia nazývaná „umelá práca“).

  Na žiadosť pacienta sa odporúča prerušenie tehotenstva najneskôr do 12 týždňov, v budúcnosti sa operácia vykonáva len zo zdravotných dôvodov. Čím skôr sa to robí, tým menšie sú riziká, v prvých štádiách žena sama a lekár má možnosť zvoliť si spôsob prerušenia.

  Ale v každom prípade zostáva možnosť komplikácií a prvé obdobia môžu začať s oneskorením. Zvážte, ako prepojené metódy potratovosti a rýchlosť zotavenia menštruačného cyklu.

  Mesačne po prerušení liečby

  Potrat spôsobený drogami je považovaný za najšetrnejší spôsob ukončenia tehotenstva. Toto stanovisko je založené na týchto skutočnostiach: t

  • dátum (najneskôr 7. týždeň),
  • lieky spôsobujú rejekciu plodu, čo znamená, že nie je potrebné dodatočne poraniť maternicu a endometrium,
  • ovocie vychádza prirodzene bez ďalších zásahov.

  Za normálnych okolností by sa menštruácia po lekárskom potrate mala začať v priebehu 20 až 45 dní a krvácanie sa môže vyskytnúť počas prvých 10 dní po medaborte. Teleso sa postupne obnovuje, trvá niekoľko mesiacov, po ktorom sa menštruácia prejde obvyklým spôsobom.

  Keďže ženy najčastejšie užívajú špeciálne prípravky nezávisle doma, je dôležité pochopiť, že krvácanie po odmietnutí trvá len niekoľko dní (v priemere týždeň). Existujú však alarmujúce príznaky, v ktorých by ste mali okamžite ísť k lekárovi. Patrí medzi ne:

  • kolické bolesti,
  • závraty, nevoľnosť a / alebo vracanie,
  • zvýšenie teploty
  • nadmerné krvácanie s zrazeninami.

  Ktorýkoľvek z týchto príznakov je vážnym dôvodom ísť na gynekológa. Ak sa obdobie po tom, čo lekárnik nezačal včas, by ste mali navštíviť aj lekára. Hlavným rizikom lekárskeho potratu je neefektívnosť postupu.

  To znamená, že krvácanie stále nie je zárukou, že všetko šlo dobre, ale plod bol úplne odmietnutý. Aj keď prvé menštruačné obdobie po potrate začalo včas, nebolí návšteve gynekológa.

  To je nevyhnutné na posúdenie stavu ženského tela po zákroku.

  Ako dlho sú mesačné po lekárskom potrate? Prvá menštruácia môže začať s miernym oneskorením (ale nie viac ako 2 týždne). Ak dôjde k dlhšiemu oneskoreniu menštruácie alebo po ukončení tehotenstva, menštruácia príde skôr ako 20 dní, potom by ste mali okamžite kontaktovať špecialistu.

  Mesačne po odsávaní

  Metóda vákuového ukončenia tehotenstva sa tiež považuje za menej nebezpečnú pre ženské telo. Operácia sa vykonáva až 7 týždňov, vykonáva sa pomocou vákua, ktorý čerpá oplodnené vajíčko z maternice. Po mini-potratoch sa krvácanie pozoruje 5 - 10 dní, čo by malo byť bezbolestné.

  Kedy začne menštruácia po potrate vykonanom hardvérovou metódou? Štandardná doba je 30 - 35 dní od dátumu operácie. Menštruácia môže prísť v normálnom čase pre cyklus (napríklad po 28 dňoch) alebo zotrvať trochu (ale nie dlhšie ako 10 dní).

  Mesačne po vákuovom potrate v jeho farbe, štruktúre a trvaní sa zvyčajne nelíšia od normálu. Ak sú odchýlky, je potrebné poradiť sa s gynekológom.

  Zvyčajne, ženské telo trvá 3 mesiace na úplné uzdravenie, po ktorom by menštruácia mala ísť obvyklým spôsobom bez akýchkoľvek abnormalít.

  Menštruácia po chirurgickom potrate

  Väčšina komplikácií sa vyskytuje po chirurgickom potrate. Je to spôsobené jeho technológiou. Škrabanie maternice je sprevádzané poškodením endometria, takže krvácanie po operácii môže trvať 10 dní (až do úplného uzdravenia) a zotavenie môže trvať až šesť mesiacov.

  Нарушения эндометрия – серьезная травма, недостаточная чистка может потребовать повторной операции, а слишком сильное выскабливание привести к серьезной патологии. Если повредить глубинные слои, то у женщины могут возникнуть большие проблемы.

  Pretože hlboké vrstvy nie sú obnovené (na rozdiel od povrchovej vrstvy), menštruácia nemusí začať vôbec.

  To znamená, že mechanizmus zrenia vajíčka a jeho odstránenie z tela sa uskutoční bez obvyklého krvácania, ale reprodukčná funkcia bude pokračovať.

  Keď začne menštruácia, závisí od rôznych faktorov. Patrí medzi ne:

  • načasovanie operácie, t
  • vek a zdravotný stav pacienta,
  • zručnosť chirurga
  • absencia alebo prítomnosť sekundárnej infekcie (stav reprodukčného systému po kyretáži zvyšuje riziko infekcie a vzniku infekčných chorôb).

  Koľko dní je výber? Po operácii je maximálna doba 10 dní, pričom by nemala byť silná bolesť, kŕče, teplota a iné nezvyčajné príznaky. Mesačne by sa malo začať v obvyklom čase, môže nastať mierne oneskorenie (až 2 týždne). Ak 45 dní po operácii nezačne menštruácia, potom by ste mali navštíviť gynekológa.

  Faktory ovplyvňujúce obnovenie menštruácie

  Po ukončení tehotenstva potrebuje ženské telo zotavenie. Môže byť rozdelená do dvoch fáz:

  • po prvé: čas, ktorý je potrebný na zrenie nového vajca. Obvykle je to 30 - 35 dní, niekedy môžu prvé obdobia začať skôr, v obvyklom čase (ale nie menej ako 20 dní) alebo neskôr (maximálne - po 45 dňoch),
  • po druhé: doba potrebná na úplné obnovenie menštruačného cyklu (od 3 do 6 mesiacov).

  Doba, kedy menštruácia začína prvýkrát po potrate, závisí od nasledujúcich faktorov:

  • spôsob podávania (telo sa najrýchlejšie zotavuje po lekárskom potrate, ktoré sa považuje za menej nebezpečné),
  • načasovanie (čím skôr, tým lepšie),
  • vek (mladý organizmus sa rýchlejšie zotavuje)
  • prítomnosť patológií reprodukčného systému (ochorenia môžu zhoršiť alebo vyvinúť nové, ktoré ovplyvňujú trvanie a kvalitu obdobia rehabilitácie), t
  • anestézia (niektoré lieky môžu spôsobiť hormonálne poruchy),
  • skúsenosť chirurga (čím opatrnejšie a profesionálnejšie sa vykonáva zoškrabávanie, tým rýchlejšie sa telo vráti do normálu),
  • kvalita rehabilitácie (doba zotavenia môže vyžadovať šetrenie, užívanie špeciálnych liekov, psychologickú pomoc atď.).

  Hormonálne poruchy po potrate

  Ak sa menštruácia po potrate nezačala v predpísanom čase, charakter menštruácie sa zmenil (stali sa príliš hojnými, trvali dlhšie, než je zvyčajný čas, alebo príliš vzácny), to znamená dôvod obávať sa o svoje zdravie. Hormonálne zlyhanie je jedným z najčastejších dôsledkov potratu. Obnovenie normálneho cyklu trvá maximálne šesť mesiacov. Počas tohto obdobia je možné pozorovať:

  • abnormálny tok menštruácie (hojný, skromný, predčasný, príliš krátky alebo dlhý),
  • zmena celkového stavu: zvýšená únava, slabosť, akné alebo pupienky, zvýšenie telesnej hmotnosti,
  • psychologické problémy: výkyvy nálady, nervozita, podráždenosť.

  Ktorýkoľvek z týchto príznakov samostatne alebo ich vzhľad v komplexe naznačuje, že musíte kontaktovať špecialistu. Ak tieto príznaky pretrvávajú, môžeme hovoriť o vážnych následkoch potratu. Niekedy môže trvať niekoľko rokov, kým sa obnoví hormonálne pozadie, ženy majú amenoreu alebo dysmenorea, vyskytnú sa problémy s koncepciou.

  Dôvodom tohto javu je potrat, a čím dlhší termín, tým horšie následky. Ženské telo počas tehotenstva podstúpi závažné hormonálne zmeny, pripravuje sa na pôrod. Náhle prerušenie tohto procesu spôsobuje hormonálnu búrku, s ktorou je niekedy ťažké vyrovnať sa.

  Preto je v medicíne obvyklé obmedziť trvanie operácie (maximálne 12 týždňov) a používať benígne metódy (lekárske alebo vákuové potraty, ktoré sa vykonávajú v počiatočných štádiách a považujú sa za menej traumatické).

  Ak hormóny nie sú obnovené, potom liečba je predpísaná, ktorá je zameraná na normalizáciu rovnováhy hormónov.

  Príčiny porušenia

  Menštruačný cyklus po potrate môže byť dočasne zlomený, ale následky operácie by mali úplne zmiznúť do šiestich mesiacov. Počas tohto obdobia je možné zaznamenať:

  • bolestivé obdobia,
  • odchýlky od cyklu
  • porušenia periodicity
  • závažnejšie následky.

  Hoci príznaky sú podobné príznakom hormonálneho narušenia, príčiny môžu byť úplne odlišné. Zvážte túto otázku podrobnejšie.

  hojnosť

  Hojné obdobia po potrate môžu byť výsledkom zápalového procesu, nekvalitného čistenia, poranení reprodukčného systému.

  Nie je to normálne, ak menštruácia trvá viac ako 10 dní a objem výtoku je taký veľký, že žena je nútená meniť podložku alebo tampón viac ako raz za 3 hodiny.

  Dôsledkom straty krvi môže byť rozvoj anémie, nedostatok železa, problémy s imunitou (na pozadí týchto ochorení sa často vyvíjajú aj iné ochorenia).

  Problémom je aj nedostatok vypúšťania. Obdobia snímania môžu indikovať spazmus príveskov, porušenie ich funkcie, čiastočné zadržiavanie krvi v maternici v dôsledku jej atónie alebo iných príčin. Ak mesačné obdobia zostanú tenké po dobu 3 mesiacov, potom je to vážny dôvod na zamyslenie sa nad zdravotným stavom, potom je potrebná konzultácia gynekológa.

  Oneskorenie menštruácie po prerušení viac ako 45 dní hovorí o patologických procesoch. Môže to byť aj z rôznych dôvodov:

  • absencia menštruácie sa pozoruje, ak sa objavia hroty a / alebo jazvy,
  • maternica bola poškodená alebo svalový tonus je nedostatočný (ak nie je menštruácia po potrate, môžu sa hromadiť v maternici, v dôsledku čoho sa môžu vyvinúť infekcie a môžu sa vyskytnúť závažné komplikácie až po peritonitídu),
  • v prípade poškodenia hlbokých vrstiev endometria je zachovaná reprodukčná funkcia, ale nie je menštruácia. Je to preto, že len povrchová vrstva tohto tkaniva sa môže regenerovať a menštruácia je výsledkom jej odmietnutia,
  • re-tehotenstvo: ak žena nepozoruje sexuálny mier po dobu jedného mesiaca (odporúča sa po potrate) a pohlavie je nechránené, potom sa riziko opakovaného tehotenstva mnohonásobne zvyšuje.

  Čo robiť v tejto situácii? Neprítomnosť menštruácie viac ako mesiac a pol je známkou patologických procesov, príčina a začiatok liečby môže identifikovať len špecialista.

  Prečo vákuové odsávanie ovplyvňuje menštruáciu?

  Tento spôsob čistenia maternice je menej traumatický, pretože sa vykonáva na krátku dobu tehotenstva alebo na odstránenie následkov neúspešného lekárskeho potratu, komplikácií po pôrode. S pomocou špeciálneho prístroja, fetálneho vajíčka alebo oneskoreného lochia sa jedným slovom extrahuje zbytočný obsah. Sliznica je minimálne poškodená, ale napriek tomu sa stáva. Ak ho chcete obnoviť, dozrievanie bude trvať určitý čas.

  Všetko, čo sa deje v reprodukčnej sfére, je diktované nimi. Za normálnych okolností má zmena rovnováhy látok určitú pravidelnosť, ktorá zabezpečuje pravidelnú menštruáciu. Intervencia vedie k zlyhaniu, ktoré zabraňuje správnemu procesu cyklického vývoja vaječníkov, maternice, dokonca väziva hypofýzy a hypotalamu.

  Vykonajte vákuové odsávanie na vyčistenie maternice z plodu

  Cyklus po mini potratu

  Keď sa menštruácia začne po vákuovom odsávaní, prvá vec, ktorú žena potrebuje vedieť. Koniec koncov, sú dôkazom normálneho fungovania reprodukčného systému, ktorý je dôležitý pre každého.

  Lekári sa domnievajú, že nový cyklus začína dňom, keď bol zákrok vykonaný. To neznamená okamžitý príchod menštruácie. Výboje, ktoré sa objavia po chirurgickom zákroku, sú známkami hojenia sliznice maternice. Normálne majú tieto parametre:

  • Aktuálne 5-10 dní
  • Mať krvné inklúzie a zodpovedajúce farby,
  • Spolu s miernou bolesťou, podobnou menštruačnej bolesti, ale končiac v prvých dňoch,
  • Na začiatku sú malé množstvá a postupne miznú.

  Tieto sekréty by nemali zápach zlý, spôsobiť svrbenie alebo pálenie, vyvolať zvýšenie teploty. Ich negatívny sprievod znamená rozvoj infekcie, ktorá si vyžaduje ďalšiu liečbu. V tomto prípade bude otázka, kedy menštruácia príde po operácii, ťažšie odpovedať. Obdobie obnovy je prerušené a môžu zostať až šesť mesiacov.

  Pri absencii ďalších problémov s rehabilitačným obdobím, všetko ide rýchlejšie. A kritické dni môžu prísť už 4 týždne po odsávaní. Za prijateľné sa považuje oneskorenie 1,5-2 mesiace. Rýchly cyklus obnovy prispieva k:

  • Odvykanie od fajčenia
  • Strava bez kávy a čokolády
  • Celý odpočinok,
  • Žiadna ťažká fyzická námaha, stres.

  Keď menštruácia príde po vákuovej aspirácii závisí aj na tom, či žena porodila pred ňou alebo nie. V druhom prípade môže byť rehabilitačné obdobie oneskorené na dlhšie obdobie. Aj iné choroby, životné podmienky a psychologické postoje zohrávajú svoju úlohu pri obnove.

  Čo je menštruácia po operácii?

  Prvé periódy po odsávaní môžu byť menej intenzívne, ako je žena zvyknutá. To je úplne normálne, pretože vaječníky konečne nezačali fungovať a endometrium tiež nezvyšuje dostatočne na vrchole vývoja počas ovulácie.

  Je dôležité, aby menštruácia nemala známky negatívneho vývoja:

  Povaha menštruačného prúdenia po odsávaní môže byť odlišná od zvyčajného

  Prerušovaná a bolestivá. Ak menštruácia začne s mazaninou, zastaviť, potom kvapky krvi sa nachádzajú na podložke znova, potom výtok zmizne na dlhú dobu, to je zlý príznak. Naznačuje, že niečo bráni úniku sliznice, ktorá bola odtrhnutá, preto hrozí zápal,

 • Nadmerná intenzita. Hojné obdobia po očistení maternice môžu byť spôsobené hormonálnou poruchou, ale existujú aj príznaky krvácania z maternice. Ak je potrebné vymeniť tesnenie častejšie ako raz za 3-4 hodiny, ide o nebezpečný znak vyžadujúci núdzovú starostlivosť. Ďalším dôvodom intenzity menštruácie môžu byť ochorenia endometria alebo vaječníkov, ktoré vznikli v dôsledku intervencie,
 • Nepríjemný štipľavý zápach a zmenená farba. Hojná menštruácia so žltým alebo bielym hlienom nastáva, keď zápal začal. To z neho robí prímes hnisu. Ďalšími prejavmi sú horúčka, celková slabosť, zimnica,
 • Zrazeniny. Ak je menštruačný tok nerovnomerný, s jasne viditeľnými hrudkami, kúskami tkaniva, je to pravdepodobne dôsledok nedostatočnej vákuovej aspirácie. Zrazeniny sa nachádzajú vo fragmentoch uteru v vajíčku. Aby sa predišlo takémuto výsledku, vykoná sa ultrazvukové vyšetrenie 2-3 týždne po manipulácii. Dôkladné sledovanie lekára bude užitočné najmenej o 2 mesiace neskôr.
 • Odporúčame prečítať si článok o vlastnostiach menštruácie po potrate. Dozviete sa o povahe absolutória po skončení konania a prvých obdobiach, o dôvodoch ich absencie, ako aj o druhu a činnosti zásahu.

  Ak nie je menštruácia

  Niekedy ženy majú sťažnosti, že ťahajú brucho a po aspirácii nie sú žiadne menštruácie. Môže to byť niekoľko vysvetlení:

  • Závažná hormonálna porucha, ktorá zabraňuje normálnej funkcii vaječníkov,
  • Stenóza krčka maternice. U žien, ktoré nedali pôrod, sa manipulácia vykonáva s expanziou krčka maternice. Môže dôjsť k poškodeniu a následne k zúženiu krčka maternice. V tomto prípade dochádza k odmietnutiu funkčnej vrstvy endometria, ale výtok nemôže opustiť orgánovú dutinu. Čím dlhšie je táto situácia oneskorená, tým väčšia je bolesť a tým väčšia je pravdepodobnosť zápalu,
  • Trombóza. Expanzia žíl vyplývajúca z zásahu do reprodukčných orgánov môže viesť k tvorbe krvných zrazenín v nich. To tiež vytvára mechanickú prekážku pre vylučovanie sekrétov, čo znamená bolesť v dolnom trojuholníku brucha, hrozbu zápalu v maternici,
  • Bend. Ak bola maternica spočiatku nie celkom správna, vákuové odsávanie môže vyprovokovať ešte väčší sklon do takej miery, že menštruačný hlien, ako v predchádzajúcich prípadoch, nemá žiadnu cestu von,
  • Nové tehotenstvo. Odmietnutie hormonálnych liekov, vymenované po manipulácii s cieľom obnoviť rovnováhu látok a ochrany, môže viesť k počatiu. Lekári hovoria, že je to reálne, napriek absencii menštruácie. Aj keď v tomto bode je pre oslabený organizmus nová koncepcia nežiaduca, aj keď potreba vykonať vákuovú aspiráciu nebola spôsobená ukončením tehotenstva, ale iným dôvodom.

  Ak chcete kontrolovať mesačne, ísť po odsávaní, je potrebné obzvlášť opatrne. Napriek tomu, že manipulácia je považovaná za šetrnú, je to stále šok pre reprodukčný systém. To môže začať gynekologické ochorenie, čo vedie k neplodnosti.

  Mali by ste však pochopiť, že potrat je pre hormonálny systém vášho tela veľmi vážnym stresom.

  Ak bol lekársky potrat vykonaný neskôr, výtok môže trvať dlho až jeden mesiac. , Oni pokračujú niekoľko dní po mini potrat.

  Potrat je silným hormonálnym otrasom pre reprodukčný systém. Je schopný vyvolať nielen recidívu.

  Ak sa žena nepohybuje z bežných piluliek, ale z hormonálnych injekcií alebo mini-piluliek, je potrebná dodatočná ochrana. Belara po pôrode a potrate.

  Chloe vzala asi tri mesiace po mini potratu. Chápete, aké je pre telo stresujúce, niečo bolo potrebné na zlepšenie všeobecného stavu.

  Potraty, infekcie a zápaly reprodukčných orgánov zvyšujú riziko včasného zániku vaječníkov, ako aj neprítomnosť pôrodu.

  Predtým požiadali:

  Vakuové odsávanie sa uskutočnilo 06.23.16 a stále nie sú žiadne mesačné obdobia. Lekár povedal, že je to normálne. Urobil som ultrazvuk panvy v deň 5 po aspirácii a povedali, že všetko je v poriadku. Potom šla ešte raz na ultrazvuk, ale nie na malú panvu. Povedali tiež, že všetko je v poriadku. 19.07 bol u iného gynekológa a povedal, že všetko je v poriadku. Zdvihol som niečo ťažké o dome, a lekár povedal, že problémy s zrastmi z vystrihnutej apendicitídy v roku 2008. Urobil som niekoľko testov, všetky boli negatívne. Mám otázku: je možné mať mimomaternicovú a len teraz začína byť zranený? Alebo je to vylúčené?

  Vakuové úsilie je stále potrat. A pred ňou ste pravdepodobne urobili aj ultrazvuk. Lekár je schopný zistiť, či je ovocie tam alebo nie. Takže čo trumpet tehotenstva nemôže byť. Pretože jej bolesť bola odhalená skôr. Ich vysvetlenie Vaším lekárom je dosť pravdepodobné, čím viac fyzicky prepracovaný. Pokiaľ ide o absenciu menštruácie, dôvody pre to, ak ultrazvuk neodhalil nič zlého, skôr hormonálne. Získajte test na hormóny, určite je nedostatok progesterónu.

  Súvisiace články

  Mali by ste však pochopiť, že potrat je pre hormonálny systém vášho tela veľmi vážnym stresom.

  Ak bol lekársky potrat vykonaný neskôr, výtok môže trvať dlho až jeden mesiac. , Oni pokračujú niekoľko dní po mini potrat.

  Potrat je silným hormonálnym otrasom pre reprodukčný systém. Je schopný vyvolať nielen recidívu.

  Ak sa žena nepohybuje z bežných piluliek, ale z hormonálnych injekcií alebo mini-piluliek, je potrebná dodatočná ochrana. Belara po pôrode a potrate.

  © 2017. Informácie na tejto stránke sa poskytujú len na referenčné účely. Nepoliehajte sa na seba. Pri prvých príznakoch ochorenia sa poraďte s lekárom. Zásady ochrany osobných údajov Pri opätovnom tlači materiálov zo stránok je potrebný aktívny odkaz na stránku!

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send