Zdravie

Mikosist - účinná liečba drozd

Pin
Send
Share
Send
Send


Dnes sú ženy veľmi zaneprázdnené, žijú v horúčkovitom pracovnom rytme, nemajú dostatok času na seba. Preto títo zástupcovia slabšieho pohlavia dávajú prednosť liečeniu drozdu pomocou hotových nástrojov lekární, ktoré zaručujú efektívnosť a účinnosť. Jedným z týchto liekov je Mikosist. Chápeme, ako to funguje, ako sa líši od svojich analógov a ako by sa mal používať na vaginálnu kandidózu.

Charakteristika lieku

Ide o antifungálne lieky maďarskej produkcie. Mikosist sa používa na liečbu systémových mykotických ochorení a kandidózy slizníc vagíny, ústnej dutiny, hlavy penisu, mykóz nechtov, kože. To znamená, že liek má širokú škálu použitia.

Dodáva sa v dvoch formách. Prvou je kapsula na vnútorné použitie (nie tablety), druhá je roztok na intravenózne podanie.

Kapsuly sú dostupné v dávkach 50, 100 a 150 mg hlavnej aktívnej zložky. Je to flukonazol. Pomocné zložky kapsúl Mikosist sú laktóza, koloidný oxid kremičitý, mastenec, stearát horečnatý, povidón, kukuričný škrob.

Roztok sa uvoľní v sklenených fľašiach po 100 ml obsahujúcich 2 mg flukonazolu v 1 ml roztoku. To znamená, že 100 ml liečiva obsahuje 200 mg hlavnej aktívnej zložky. Pomocnými zložkami roztoku sú chlorid sodný a deionizovaná voda.

Ak žena vezme liek vo forme kapsúl, potom sa 90% liečiva vstrebáva z gastrointestinálneho traktu do krvného obehu. Maximálna koncentrácia v krvi sa dosiahne v priebehu 30-60 minút po podaní. Strava absorpcie Mycosystému nie je ovplyvnená. Koncentrácia liečiva v tkanivách je vyššia ako v krvnom obehu. Pronikne do vaginálneho tajomstva.

Flukonazol spomaľuje prácu enzýmov huby, čo zabraňuje normálnym procesom jeho životne dôležitej aktivity. Tiež hlavná účinná látka liečiva zvyšuje permeabilitu membrán húb. Výsledkom takejto expozície je smrť buniek húb.

Ako používať Mikosist s vaginálnou kandidózou

Návod odporúča, aby sa kapsuly opláchli malým množstvom vody. Môžete ich užívať v akomkoľvek vhodnom čase, bez ohľadu na jedlo. Ak hovoríme o liečbe akútneho drozdu, potom je potrebné užívať 150 mg lieku raz. V prípade chronickej kandidózy, inštrukcia odporúča užívať 150 mg lieku raz mesačne. Trvanie takejto terapie je 4 až 12 mesiacov.

Na liečbu akútnej formy kandidózy u mužov Mikosist tiež užíva jednu dávku 150 mg, potom 7 dní, 50 mg raz denne.

Ak hovoríme o liečbe kandidózy počas gravidity a laktácie, je potrebné mať na pamäti, že flukonazol má schopnosť preniknúť placentárnou bariérou do materského mlieka. Preto nie je možné tento liek používať pri nosení dieťaťa a počas dojčenia.

Vedľajšie účinky a kontraindikácie

Je potrebné poznamenať, že liek má toxický účinok na pečeň. Niekedy vyvoláva závraty, kŕče, nevoľnosť, hnačku, nadúvanie, porušenie chuti. Na strane krvotvorných orgánov sa vedľajšie účinky prejavujú znížením počtu leukocytov a neutrofilov v krvi. Alergické reakcie sú možné vo forme kožných vyrážok, Lyelových a Stevensových-Johnsonových syndrómov, bronchiálnej astmy, zmien EKG a problémov s obličkami.

Kontraindikácie použitia lieku Mycosyst na liečbu vaginálnej kandidózy sú laktácia a tehotenstvo, precitlivenosť na zložky lieku a sklon k alergiám. Neodporúča sa používať tento liek, ak má pacient renálnu a hepatálnu insuficienciu. Liek Mikosist a Rifabutin, Warfarin, Thrombostop, nie je možné liečiť súčasne.

Gynekológovia pripomínajú, že liečba vaginálnej kandidózy by mala byť vzájomná. To znamená, že by sa mala liečiť aj partnerka. Počas obdobia liečby je žiaduce používať kondóm pre intímne vzťahy alebo sa zdržať sexu.

Analógy mykosystémov sú lieky, ktoré neobsahujú flukonazol, ale inú účinnú látku s fungicídnym účinkom.

Účinná látka

Hlavnou účinnou zložkou lieku je flukonazol, ktorý je určený na hubenie húb Candida.

Liečivo je vyrobené vo forme želatínových kapsúl, v ktorých je biely homogénny prášok, ktorý neobsahuje veľké častice. Koncentrácia hlavnej aktívnej zložky v každej kapsule môže dosiahnuť 0,05 g, 0,1 g alebo 0,15 g.

Najčastejšie sa liek Mikosist používa v dávke 150 mg a jedna kapsula stačí na odstránenie všetkých nepríjemných príznakov a na prevenciu relapsu ochorenia. Preto je jedným z najobľúbenejších prostriedkov boja proti akútnej a chronickej forme kandidózy.

Liečba drozdu

Mycosystém sa vyrába vo forme kapsuly alebo infúzneho roztoku, ktorý sa podáva intravenózne (v prípade vážneho zdravotného stavu). Intravenózne podanie je veľmi pomalé - frekvencia by mala byť okolo 10 ml za minútu.

Zvyčajne počas liečby drozd, liek Mycosystém je predpísaný v dávke 150 mg, ktorá musí byť užívaná raz. Na dosiahnutie terapeutického účinku stačí piť len jednu kapsulu obsahujúcu 150 mg flukonazolu. Napriek tomu, že lekáreň môže liek predávať v inej dávke, vždy musíte piť 150 mg lieku v čase - 1 kapsula 100 mg a 1 až 50 mg, alebo 3 kapsuly po 50 mg, čo umožní kvalitnú liečbu a zabráni predávkovaniu. ,

Pri ťažkom ochorení je liečebný režim nasledovný:

 • v prvých dňoch liečby musíte vypiť 150 mg naraz, t
 • potom po dobu 7-10 dní - 50-100 mg (niekedy aj viac) jedenkrát denne.

Stojí za to vedieť, že trvanie liečby závisí od závažnosti stavu. Tiež by ste nemali zabúdať na to, že človek, ktorého partner má drozd tiež potrebuje, aby raz užíval Mikosist na profylaktické účely (v tomto prípade je dávka lieku 150 mg), aj keď nie sú žiadne nepríjemné príznaky.

Viac informácií o spoločnej liečbe partnerov pre kandidózu sa odporúča prečítať v samostatnom článku na našej webovej stránke.

Pri chronickom priebehu ochorenia sa liek užíva podľa tejto schémy:

 • s exacerbáciou ochorenia - raz v dávke 150 mg,
 • potom raz za 30 dní počas 6-12 mesiacov - v dávke 150 mg.

Vedenie dlhodobej liečby Mikosistom, lekár musí neustále sledovať výkon vnútorných orgánov, najmä pečene. Ak je potrebné okamžite prerušiť liečbu.

Kto by mal tento liek používať opatrne

Použitie lieku je prísne zakázané v nasledujúcich prípadoch:

 • individuálna neznášanlivosť,
 • kŕmenie dieťaťa - preniká do mlieka a vytvára v ňom vysokú koncentráciu, ktorá je nebezpečná pre zdravie dieťaťa,
 • tehotenstvo (s dlhodobým užívaním), t
 • simultánne lieky - terfenadín, tsisaprid, astemizol, rifabutín,
 • precitlivenosť tela na aspirín,
 • deti do 3 rokov (keďže deti nemôžu prehltnúť kapsulu),
 • poškodenie funkcie obličiek a pečene, t
 • vyrážka (ako výsledok liečby flukonazolom).

Ak sa vyskytnú vedľajšie účinky, okamžite to povedzte lekárovi, ktorý liečbu upraví a predpíše iné lieky.

Pri nosení plodu a v období laktácie je liek opodstatnený len vtedy, keď sú prínosy jeho použitia vyššie ako možné poškodenie dieťaťa. Vzhľadom na jediný príjem terapeutickej zlúčeniny, mnohí lekári predpisujú Mikosist pre rýchlu a účinnú liečbu ochorenia.

Keďže Mikosist je schopný vyvolať výskyt závratov, pri jeho prijatí musí byť zvlášť opatrný pri práci s vysokou koncentráciou pozornosti (napríklad pri vedení vozidla).

V súčasnej dobe farmaceutický trh ponúka spotrebiteľom analógy drogy Mikosist. Ide o terapeutické zlúčeniny, ktoré obsahujú flukonazol alebo inú účinnú látku, vďaka čomu majú rovnaký antifungálny účinok a účinok.

Analógy Mycosystému - lieky s flukonazolom:

 • kapsuly Flucostat, Mycomax, Diflucan, Flukonazol, Fluunol, Tsiskan, Flukozid a iné,
 • infúzie - Flucostat, Diflucan, Flukozan, Mikomax a ďalšie,
 • suspenzie - Diflucan a Mikomax.

Mnohé lieky sú vo forme kapsúl a roztokov na infúzie a Diflucan a Mikomax sú tiež dostupné v suspenziách. Typ liečiva, spôsob jeho použitia a dávkovanie vyberá ošetrujúci lekár, pričom sa berie do úvahy zdravotný stav.

"Mikosist": zloženie

Flukonazol pôsobí ako účinná látka vo všetkých formách. Je deštruktívny pre väčšinu parazitických húb, nevytvára pre nich rezistenciu a je rovnako účinný pri prvom a opakovanom kurze. Zoznam pomocných zložiek závisí od spôsobu použitia lieku.

 1. V injekčných roztokoch sa 200 mg flukonazolu suspenduje vo vode destilovanej a nasolenej chloridom sodným.
 2. Kapsuly obsahujú prášok z neho, oxid kremičitý, škrob, laktózu (mali by ste zvážiť prítomnosť tejto zložky v prípade vrodenej / získanej neznášanlivosti mlieka), krospovidónu, stearátu horečnatého a mastenca. Kapsula samotná je tvorená želatínou, farbivom a oxidom titaničitým.

Uvoľňovací formulár

Nástroj sa vyrába vo forme roztoku na intravenózne infúzie s použitím kvapkadla alebo kapsúl v želatínovom puzdre. Tablety z drozdu "Mikosist" neprodukujú, ale táto forma je prítomná v počte jeho analógov.

Flukonazol sa považuje za bezpečnejší ako jeho „kolegovia“ - klotrimazol, itrakonazol, ketokonazol a iné azoly. On je videný v selektívnejšej akcii na tzv. cytochróm P 450 a "ignorovanie" podobných enzýmov v ľudskej pečeni. Problémom je, že tieto enzýmy sú spoločné pre ľudí, rastliny a množstvo patogénov (najmä húb a baktérií).

Cytochrómy P 450 majú zásadný význam pre oxidáciu tukov, žlčových kyselín a steroidných zlúčenín a neutralizáciu cudzích látok v procese pečeňového metabolizmu. Blokovanie je spoľahlivý spôsob, ako zničiť huby rodu Candida, ale podobný účinok na pečeňové enzýmy pacienta (vzhľadom na podobnosť štruktúry cytochrómov P 450) tvorí základ hepatotoxicity všetkých azolov. S najlepšou schopnosťou odlíšiť ich je flukonazol účinný proti: t

 • candida,
 • cryptococci,
 • mikrospóry,
 • pôvodcovia trichophytie,
 • Blastomyces,
 • kokcídie,
 • Histoplasma capsulatums.

V samotnom lekárskom prostredí sa všeobecne predpokladá, že lokálne a slabé exacerbácie kandidózy bez hrozby "šírenia" sú najlepšie kontrolované prírodnými alebo syntetickými, ale ľahkými antiseptikami. A azoly ponechajte na systémové lézie s:

 • AIDS,
 • rádioterapia a chemoterapia,
 • úmrtia na kostnú dreň (jedy, ožarovanie, príprava na transplantáciu),
 • príjem imunosupresív (autoimunitné patológie alebo už transplantované darcovské orgány).

"Mikosist": ako požiadať o drozd?

Veľa závisí od vlastností priebehu ochorenia. Kandidóza je výsledkom aktivity normálnej zložky mikroflóry - huby rodu Candida (v prevažnej väčšine prípadov albicans, ale celkovo je v tele až 40 druhov schopných šľachtenia).

Toto ochorenie je vždy sekundárne vo vzťahu k hormonálnej nerovnováhe, nervom, nezdravej strave, cukrovke, nadmernej sterilite, faktorom, ktoré porušujú miestnu rovnováhu prospešných baktérií s oportunistickou.

Nemali by ste pokračovať v úplnom zničení aj v prípade exacerbácie v kombinácii s progresívnou imunodeficienciou - stačí ju vrátiť do normálnej aktivity. A aby sa zabránilo nekontrolovanému šíreniu s pomocou liekov, ak existujú dôvody domnievať sa, že vlastný systém ochrany tela nebude „zapojený“ do práce.

 1. Užívanie "Mikosist" proti drozdu, ktorý sa objavuje pravidelne, vzhľadom na rovnaké okolnosti (kritické dni pre ženy, priebeh antibiotík pre obe pohlavia, atď.), By mal byť 1-2 krát pre celú epizódu. Pri normálne fungujúcej imunitnej obrane je zvyčajne dosť jednej „dávky“ 150 mg v objeme, re-príjem sa vyžaduje len príležitostne. Táto schéma je ukázaná, keď spôsobuje vaginitídu (ženy), kolitídu (u oboch pohlaví) alebo balanitis (muži). Jeho reprodukcia na iných miestach (hladká koža, podpazušie, ústa, nechty), dokonca aj bez známok pokroku, sa považuje za anomáliu „narážania“ pri imunodeficiencii, ktorá si vyžaduje viac pozornosti.
 2. Ak huba vykazuje sklon k šíreniu alebo zhoršeniu lokálne, ale je to ťažké (to sa stáva, keď sa vyskytne niekoľko priaznivých okolností, ako napríklad vírusová infekcia pred menštruáciou), zobrazí sa 400 mg „počiatočnej“ dennej dávky. Od druhého dňa prejdite na 200 mg / deň, kým príznaky nezmiznú a objavia sa negatívne vzorky na mycéliu / spóry patogénu zo všetkých ohnísk. Od tohto bodu sa kurz predlžuje o ďalších 10 - 14 dní na "zastavenie" invázie.
 3. Príznaky zlyhania imunitného systému sú rýchle šírenie infekcie na atypické oblasti (ústna dutina, vrátane mandlí, pažeráka, horného čreva, hladkej kože a jej veľkých záhybov, nechtov, močových orgánov) a ťažkého priebehu. S týmto klinickým obrazom sa 100 mg predpisuje prvý deň a 50-400 mg (v závislosti od rozsahu lézie a prognózy progresie imunodeficiencie) denne, na obdobie do pol mesiaca. V prípade slabých indikátorov aktivity vlastnej ochrany tela po ukončení kurzu môže lekár nechať 150 mg lieku „Mikosist“ raz týždenne alebo predĺžiť predchádzajúcu schému o ďalších 15 dní.
 4. Deti sa dávkujú v dávke 3-12 mg na 1 kg telesnej hmotnosti dieťaťa denne. Parametre, ktoré určujú konečnú „porciu“, sú rovnaké: závažnosť priebehu, úspech pri potláčaní infekcie flukonazolom, závažnosť vedľajších účinkov. V každom prípade, dávka získaná počítaním za deň pre dieťa by nemala prekročiť 400 mg.
 5. U osôb starších ako 60 rokov so zdravými obličkami (účinná látka „Mikosist“ je od nich odvodená nezmenená) neexistuje rozdiel v dávkovaní pre dospelých.
 6. V prípade zlyhania obličiek sa predpíše 400 mg jedenkrát plus polovica „zdravej“ dávky pre zvyšok liečebného cyklu. Ak je pacient na umelej obličke, po každom zasadnutí dialýzy, dostane plnú dávku lieku.

Prostriedky na pitie raz denne, bez ohľadu na jedlo. Odkvapkáva sa intravenózne rýchlosťou až 10 ml (alebo 20 mg) za minútu, najčastejšie roztokom glukózy alebo chlóru sodného. Keď je potrebné si uvedomiť, že samoobmedzenie dávok je potrebné si uvedomiť, že lieková hepatotoxicita je znížená, ale nie príliš.

Prítomnosť patológií tohto tela je absolútnou kontraindikáciou jeho účelu. Často spôsobuje hnačku, nevoľnosť, plyn, iné príznaky dyspepsie. Žltačka a horkosť a / alebo železná (krvná) chuť v ústach, sfarbenie výkalov, farbenie moču vo farbe silných čajových listov zvyčajne indikujú léziu pečene.

Mnohé z komplikácií flukonazolu v pečeni sú letálne, ako napríklad hepatocelulárna nekróza. Preto je potrebné monitorovať jeho funkcie počas celého kurzu. Počas tehotenstva, dojčenia a vo veku 5 rokov sa predpisuje len v život ohrozujúcich situáciách.

účinnosť

Pokiaľ ide o posúdenie efektivity "Mikosist", inštrukcie na použitie pre drozd sľubujú, že ich zastavia od jednoduchých exacerbácií z prvej aplikácie.

S imunodeficienciami rôznej závažnosti sa jej použitie môže predĺžiť až na 30 dní. a dlhšie (niekedy aj po zvyšok života pacienta, ak je nenapraviteľný a úplný imunitný kolaps, ako v prípade AIDS).

Cena a kde kúpiť?

Mikosist má vysokú popularitu a je prítomný v rade väčšiny on-line / stacionárnych lekární spolu s Diflucan, Diflazon, Fluconazole a inými podobnými zloženiami:

 • Balenie 7 kapsúl po 50 mg bude stáť kupujúceho 570 rubľov. a vyššie
 • 1 kapsula s dávkou 150 mg - 275-290 rubľov,
 • Kúpiť 2 alebo 4 takéto kapsuly naraz bude lacnejšie (približne 535 a 650 rubľov),
 • infúzny roztok v sklenenej injekčnej liekovke s objemom 100 ml (2 mg účinnej látky na 1 ml roztoku) stojí 170-200 rubľov.

"Mikosist" s drozdom: recenzie

Efektívnosť znamená, že užívatelia oceňujú veľmi vysoké, často zaznamenané v prehľadoch primeranosť 1-2 aplikácií v obvyklom (nezaťaženom imunodeficienciou alebo "vrstvenie" iných infekcií) kandidóza, úplná absencia vedľajších účinkov pri použití v krátkych (až do týždňových) cykloch.

Anna, 23 rokov: „S akútnou kandidózou sa zaoberám pred každým kritickým dňom od narodenia mojej dcéry. Niekedy to stojí, ale zriedka. Lekár povie niečo hormonálne. Na začiatku relapsu tiež raz predpisovala flukonazol. Bola to veľká pomoc na jeden rok, ešte nebolo potrebné ju meniť.

Vladislav, 35 rokov: „Bol som obrezaný ako teenager kvôli detskému drozdu, ktorý spôsobil balanitis a phimosis. Ale aj teraz, každých šesť mesiacov, musíme neustále spomínať na túto špinu. Pijem 150 mg Mycosystému a poriadok. Несколько раз замечал урчание в кишечнике, не более».

Альбина, 48 лет: «Согласна, короткие курсы безопасны. А вот когда молочница начинается на фоне лечения аллергии (у меня на амброзию из носу юшит), никому его не советую. Akonáhle bol vzatý na hepatitídu, teraz - len lokálne (komu je potrebné: v zložení gélov "Fucis" a "Flucor").

Ako Mikosist pracuje na drozd?

Mikosist je orálny liek, ktorý má všeobecný antifungálny účinok. Účinnou látkou je zložka "Mikosist" (derivát bistriazolu), ktorá je spôsobená porušením syntézy bunkových membrán húb Candida.

Vďaka zložkám Mikosist je zničený ergosterol, ktorý núti mikroorganizmy vylučovať cytochrómové enzýmy, ktoré podporujú vnútornú deštrukciu buniek.

Tento liek je účinný vo vzťahu k takmer všetkým druhom Candida, vrátane iných baktérií (Trichophyton, Microsporum, atď.).

Ďalšou zložkou lieku Mikosist je "flukonazol", takže parametre farmakokinetického účinku lieku sú podobné týmto nezávislým antifungálnym liekom.

Vďaka rozšírenej skladbe Mikosist vám umožňuje dosiahnuť požadovaný výsledok viackrát rýchlejšie.

Po perorálnom podaní Mikosist absorbuje gastrointestinálny trakt, ale úroveň acidobázickej rovnováhy žalúdočnej šťavy tento proces neovplyvňuje. To vám umožní dosiahnuť maximálnu koncentráciu lieku v krvnej plazme po 1-2 hodinách od jeho užívania.

Je potrebné poznamenať, že Mikosist je dokonale absorbovaný tkanivami a biologickými tekutinami v tele, čo prispieva k deštruktívnemu účinku na drozd, "usadený" na akomkoľvek vnútornom orgáne.

Napriek tomu, že sa Mikosist vyrába v Európe, jeho cena zostáva celkom prijateľná. Medzi mnohými ďalšími liekmi z drozdu, ktoré majú podobný farmakologický účinok, je Mikosist v strednej fáze cenovej politiky.

Na základe hodnotenia žien, môžete pochopiť, že s cieľom vyliečiť kandidózy navždy, cena tohto lieku sa oplatí.

Vlastnosti liečby mykózy

Dávková forma lieku - tablety. Preto sa musí brať ústne. Pred začiatkom liečby by ste sa však mali poradiť s odborníkom alebo si pozorne prečítať návod. Niektoré ženy, ktoré zanechali na fórach recenzie, hovoria, že počas procesu liečby mali vedľajšie účinky.

Ako každý iný liek, Mikosist má kontraindikácie používať. Liek je kontraindikovaný počas tehotenstva, ako aj počas laktácie. Mikosist môže byť indikovaný pre tehotné ženy len v prípade ťažkej kandidózy, ktorá "vytiahla" množstvo ďalších infekčných ochorení, ktoré ohrozujú normálny vývoj plodu.

Mikosist sa môže vylučovať do materského mlieka, aby sa predišlo alergickým reakciám u dieťaťa, počas obdobia dojčenia nemožno liek užívať.

Tiež užívanie týchto piluliek na drozd je kontraindikované počas príjmu Astemisol, Cisapride alebo Terfenadine.

Trvanie liečby bude závisieť od klinickej formy závažnosti a prítomnosti komplikácií vyvolaných drozdou. To môže určiť iba odborník, ktorý vykonáva predbežnú diagnózu.

Tablety sa spravidla užívajú v dávke 150 mg počas 2-4 týždňov. Mikosist nie je antibiotikum, preto jeho dlhodobé podávanie nespôsobí deštrukciu normálnej mikroflóry.

Stojí za zmienku, že počas liečby sa príznaky kandidózy postupne zjemnia, ale na skonsolidovanie výsledku sa musí pokračovať v priebehu liečby.

Mikosist® - liek, ktorý pracuje! Čo je drozd a ako zabrániť jeho výskytu bude hovoriť v spomienke!

_____________________________________ DOBRÝ DEŇ! __________________________________

Dnes bude moja revízia venovaná skôr intímnemu ženskému problému - Drozd.Myslím, že takmer každá žena v každom období svojho života sa stretla s touto nepríjemnou chorobou, pretože niektoré sa dostávajú do chronickej fázy. Čo je teda táto choroba, a čo je najdôležitejšie, ako sa s ňou vysporiadať.

drozdalebokandidóza - Toto je ochorenie spôsobené kvasinkami podobnými hubami rodu Candida. Vyskytuje sa častejšie ako kandidóza iných orgánov, pretože tieto huby sú často súčasťou normálnej mikroflóry vagíny. Samozrejme, keď je málo húb, nie je im z toho žiadna škoda, ale akonáhle sa začnú nekontrolovateľne množiť a choroba začína - vaginálna kandidóza. Názov "drozd" pochádza z belavého, syrového vaginálneho výtoku, ktorý sprevádza túto chorobu.

Bohužiaľ každý rok, ak nie viac ako raz za rok, narazím na tento problém. Stalo sa tak, že moja mikroflóra je dosť citlivá a na akýkoľvek vplyv zvonku reaguje s drozdom, ak to môžem povedať.

Existuje mnoho faktorov, ktoré túto chorobu vyvolávajú, podľa mojich skúseností môžem poznamenať, že môj drozd vyteká, ak:

- Preháňajte to sladkým

- Preháňajte to citrusmi

- Po návšteve verejného bazéna alebo kúpania

- Silné namáhanie alebo prepracovanie

- Použitie vonného toaletného papiera, vankúšikov alebo tampónov

Príznaky vzrušenia sú rovnaké:

- Horenie a svrbenie vonkajších genitálií

- Biele cheesy vaginálny výtok

- Bolesť počas pohlavného styku

- bolesť pri močení

Každý lekár predpisuje vlastnú individuálnu liečbu, ktorou sú zvyčajne sviečky, douching a antifungálne lieky.

Skúsil som veľa liekov predtým, než som našiel ten, ktorý pomáha a opravuje problém -

sviečky: Livarol, Pimafucin, Terzhinan, Dalatsin, Klion-D.

tablety: Flucostat, Flukonazol, Nystatin, Pimafucin a. T Mikosist (čo bude predmetom odvolania).

Najčastejšie som mal predpísanú kombinovanú liečbu. sviečky + pilulkya v rôznych kombináciách. Ale drozd buď recidivoval po krátkom čase (pár týždňov), alebo vôbec neprešiel.

Pred nejakým časom, po návšteve bazéna, ma táto bolesť opäť navštívila. Lekár pre mňa zdvihol liečbu, ktorá mi okamžite pomohla a problém zmizol. To sú sviečky Dalatsin (3 ks) a tablety Mikosist 2 ks. po prvom a treťom dni liečby.

V lekárni som si kúpil dve pilulky naraz "Stolichka" tam mali cenu 287r. Existuje 5 typov dávok: 1, 2, 4, 7, 28.

Vzal som dva po jednom, pretože dve neboli k dispozícii.

Aktívna zložka:

Fluconazolum * (Fluconazolum) - fungicídne

Vo vnútri balenia je blister s jednou kapsulou 150 mg látky + inštrukcia.

Obsah kapsuly: biely alebo takmer biely prášok alebo hustá prášková hmota.

Kapsuly 150 mg: tuhá želatína, veľkosť 1 (Coni-Snap). Veko je modré, nepriehľadné (L860), telo je biele, nepriehľadné (L500).

Kapsula sa ľahko prehltne, nemá chuť a vôňu.

Indikácie drog Mikosist:

Kryptokokóza, generalizované kandidóza, slizničná kandidóza, genitálne kandidóza, vaginálne, prevenciu plesňových infekcií u pacientov s nádorovým ochorením, pityriasis versicolor, onychomykózy, tinea pedis, hlbokých endemických mykóz vrátane Kokcidioidomykóza, Parakokcidioidomykóza a histoplazmóza u pacientov s normálnym imunitným systémom.

Vedľajšie účinky, predávkovanie

Tak som si vzal kapsuly prvý deň liečby a na tretí. Prvý výsledok bol zrejmý po niekoľkých dňoch, výtok bol menej intenzívny, svrbenie a pálenie zmizli. Súbežne som bol liečený troma sviečkami a tretí deň som vypil ďalšiu kapsulu. Deň po tom som sa cítil v poriadku, výtok skončil, svrbenie a pálenie sa nevrátili. Ak máte jeden prípad drozdu, jedna kapsula vám pomôže, ak je druhá alebo tretia ročne, musíte podstúpiť liečbu pozostávajúcu najmenej zo 4 kapsúl, ktoré mi lekár vysvetlil.

V mojej situácii s drozdom + radou lekára som si všimol niekoľko pravidiel, ktoré pomáhajú zabrániť jeho výskytu:

- Používajte toaletný papier, vankúšiky a tampóny bez vôní (často ich meniť)

- Menej sladké a citrusové

- Jedzte viac kyslého mlieka

- Menej stresu, viac spánku

- Utrite a umyte len prednou stranou dozadu.

- Pri užívaní antibiotík užívajte antimykotiká (poraďte sa s lekárom)

- Byť chránený kondómom, ak si nie ste istí svojím partnerom (pretože muži sú dopravcami)

- Jedzte viac ovocia a zeleniny + vitamín komplexy

- Nie dlho v mokrom spodnom prádle / plavkách

- Po kúpaní povodie / rieka / more / oceán urobte výplach s roztokom harmančeka alebo použite sviečky ako profylaxiu (čo môžete konzultovať so svojím lekárom)

- Znížiť na imaginárne nosenie syntetických reťazcov

Rozhodne odporúčam tento liek, aj keď to nie je lacné, ale funguje to. Dúfam, že moja recenzia bola pre vás užitočná!

Ďakujem vám za pozornosť. Anya

Produkty pre zdravie:

Farmakologické formy lieku Mikosist

Mycosystém sa vyrába v rôznych formách farmakológie: tieto môžu byť 50, 100 a 150 mg kapsuly, čo vám umožní jednoducho zvoliť dávku spolu so svojím lekárom a roztok na intravenózne podanie so 100 mg lieku. Účel týchto roztokov je uskutočnený v prípadoch, kedy je potrebné dosiahnuť vysokú koncentráciu liečiva v čo najkratšom čase. Nepoužívam predbežný tréning, môžete kedykoľvek prejsť na kapsuly.

Liek Mikosist je vysoko účinný pri liečení hubových ochorení, pretože má široké spektrum účinku proti hubám, systémový účinok na telo, minimálne vedľajšie účinky a dobrú znášanlivosť. S pomocou jednoduchosti a jednoduchosti použitia (raz denne, týždeň alebo mesiac) je možné zachovať normálny životný štýl.

Uvoľňovanie tohto lieku sa vykonáva v súlade s predpisom lekára. Pozorne si prečítajte návod na použitie. Ak sa objavia nežiaduce účinky, budete sa musieť poradiť s lekárom alebo lekárnikom.

Prehľad účinných piluliek pre drozd

 • Princíp pôsobenia rôznych skupín liekov
 • Drozd u žien
 • Mužská kandidóza
 • Detský drozd
 • Prehľad hlavných tabliet znamená

Po mnoho rokov, neúspešne zápasí s mliekarňou?

Vedúci ústavu: „Budete prekvapení, aké ľahké je vyliečiť drozd tým, že si každý deň vezmete.

Drozd je ochorenie, ktoré najčastejšie postihuje oblasť ženských pohlavných orgánov, ale zároveň je nemilosrdné pre mužov aj deti. Fondy na liečbu kandidózy predstavujú najpredávanejšiu skupinu liekov. Je ťažké navigovať v takom množstve. Urobíme stručný prehľad o tom, aké pilulky sa používajú proti drozdu, aké sú ich pozitívne a negatívne stránky.

Princíp pôsobenia rôznych skupín liekov

Na liečbu drozdu naši čitatelia úspešne používajú Candiston. Vzhľadom na popularitu tohto nástroja sme sa rozhodli ponúknuť ho vašej pozornosti.
Prečítajte si viac ...

Ak chcete úplne zbaviť kandidózy, nestačí len lokálne účinky na postihnuté orgány, je dôležité vykonať liečbu zvnútra. V rôznych štádiách vývoja ochorenia sú predpísané nasledujúce tablety: t

 • Dlhodobo pôsobiace liečivá, ktoré potláčajú nadmerný rast huby Candida. Patrí medzi ne: flukonazol, itrakonazol, diflucan. Určený na prevenciu ochorení a na liečbu pokročilých prípadov.
 • Imidazolové deriváty - ketokonazol sa takmer úplne vstrebáva do krvného obehu, vďaka čomu sa dodáva priamo do miesta infekcie. Liek je účinný v boji proti chronickému opakujúcemu sa drozdu.
 • Pimafucin je skupina makrolitov, moderný, netoxický liek, schválený na použitie aj u tehotných žien a detí. Má široké spektrum antifungálnych účinkov.
 • Kombinované antibiotikum - Nystatín má deštruktívny účinok na membránovú membránu buniek húb a ničí ju. Pre dlhodobú liečbu antibiotikami na prevenciu je predpísaný silný, nízko toxický liek. A tiež ako účinný prostriedok proti rekurentnej chronickej kandidóze.

Drozd u žien

Štruktúra ženských pohlavných orgánov je mimoriadne priaznivá pre rozvoj plesňovej infekcie. Ošetrenie sa vykonáva v dvoch smeroch:

 • Miestne použitie vaginálnych tabliet a čapíkov, ako aj masti na vonkajšie použitie.
 • Lieky na požitie ovplyvňujú telo ako celok, pretože huba môže postihnúť aj iné orgány. Intestinálna dysbióza spôsobená Candida, nevyhnutne sprevádzaná vaginálnou kandidózou.

Prášky na drozd pre ženy je lepšie vziať po vymenovaní gynekológa. Liečba je predpísaná v závislosti na forme ochorenia, trvá jeden deň až týždeň, ako sa zbaviť akútnych primárnych prejavov. Dlhý, často samočinný boj proti kandidóze vedie k chronickému, pomalému procesu, v takýchto prípadoch lekár zaseje citlivosť na drogy a predpisuje adekvátnu liečbu. Tento prístup poskytuje úplné informácie o patogéne a pozitívny výsledok.

Mužská kandidóza

Vývoj plesňovej infekcie v mužskej polovici je sprevádzaný rovnakými faktormi ako u žien, ale bez ohľadu na príčinu je princíp liečby rovnaký:

 • Prípravky lokálneho pôsobenia vo forme mastí a gélov.
 • Formulácie tabliet, pretože použitie masti je zbytočné, najmä pri vývoji kandidálnej uretritídy. Pri orálnom podaní sa účinná látka s prietokom krvi dodáva do lézie a pôsobí zvnútra.

Thrush pilulky pre mužov sa používajú rovnako ako pre ženy. U mužov je liečba úspešnejšia a rýchlejšia ako liečba slabšej polovice, ale napriek zdanlivej neškodnosti ochorenia sa neodporúča samoliečba.

Problémy mužských genitálií riadi urológ alebo dermatológ, ktorý predpisuje účinné lieky proti drozdu.

Detský drozd

Nanešťastie existuje takýto formulár. Thrush v ústach u detí nie je nezvyčajné, ale genitálna kandidóza je tiež nájdený. Infekcia sa často vyskytuje, keď dieťa prechádza pôrodným kanálom alebo keď sa nedodržiava hygiena. Je dôležité jasne pochopiť, že iba pediater sa zaoberá liečbou detí a predpisovaním liekov, a samotná dojčiaca matka berie lieky na boj proti chorobe u detí.

Prehľad hlavných tabliet znamená

Voľba liekov v lekárenskej sieti je obrovská a rozdiel v cene je významný. Pozrime sa na populárne nástroje používané proti drozdu:

 • Flukonazol, Flucostat, Diflucan. Všetky tieto liečivá majú rovnakú účinnú látku, flukonazol. Úspešne vstrebáva do všetkých biologických tekutín (krv, sliny, vaginálne sekréty, materské mlieko), pôsobí rýchlo a efektívne. V prípade primárnej detekcie stačí užiť jednu kapsulu, pri liečbe chronickej formy lekár vypočíta dávku. Flukonazol je nerozlišujúci liek, ktorý má mnoho vedľajších účinkov, takže jeho použitie nie je povolené pre tehotné ženy a deti do 5 rokov. Flukonazol je liek vyrobený v Rusku a jeho ceny sú porovnateľné s jeho náprotivkami.
 • Ketokonazol (aka Livarol alebo Nizoral) je liek, ktorý účinne pôsobí proti väčšine plesňových infekcií. Je predpísaný pre predĺžené pomalé formy kandidózy u žien aj mužov. Trvanie liečby je asi päť dní, v prípade potreby sa priebeh opakuje. Liek má množstvo vedľajších účinkov (dyspepsia, menštruačné poruchy, bolesti hlavy, zníženie zrážanlivosti krvi), preto si pred použitím musíte pozorne prečítať návod. Medzi kontraindikácie patrí prvý trimester tehotenstva a vek detí do 2 rokov.
 • Pimafucin (Natamycín) - antifungálny antibiotický účinok. Výhodou liečiva je, že absorpcia prebieha v čreve a s preukázanou účinnosťou proti mnohým plesňovým patogénom nie je registrovaný jeden prípad alergickej reakcie na liek. Pri liečbe genitálnej kandidózy sa tablety kombinujú s mastami a čapíkmi obsahujúcimi natamycín. Trvanie kurzu je minimálne týždeň. Liek je povolené užívať tehotné a dojčiace ženy.
 • Nystatín je antimykotické antibiotikum, ktoré môže zničiť bunkovú štruktúru huby, pôvodcu ochorenia. Nástroj, ktorý je už dlho známy a populárny na ruskom trhu, je stále v dopyte. Liek nie je návykový, takže sa úspešne používa na dlhodobú liečbu, ako aj preventívne opatrenie. Napriek svojej nízkej toxicite nie je predpísaný počas tehotenstva a snaží sa ho nahradiť bezpečným Pimafucinom. Nystatín sa predpisuje na 2 týždne proti rekurentným plesňovým infekciám, interval medzi nimi by mal byť 2-3 týždne. Môžete si vziať liek, bez ohľadu na diétu.
 • Relatívne nová droga - Rumikoz (aka Irunin, itrakonazol) je účinná proti zmiešaným mykózam, predpisuje sa pri formách ochorenia, ktoré sa opakovane liečia. Tablety sa užívajú po jedle najmenej tri týždne. Liek zastavuje rast huby, čo umožňuje imunitnému systému očistiť telo. Kvôli mnohým vedľajším účinkom, ako sú: toxické účinky na pečeň, dyspepsia, alergické vyrážky, je Rumikoz kontraindikovaný u gravidných, dojčiacich žien, detí.
 • Antibakteriálny liek - Levorín. Je predpísaný pre kandidálne lézie pohlavných orgánov u mužov aj žien. Účinné so závažnými príznakmi, ktoré ovplyvňujú nielen sliznicu, ale aj kožu.Trvanie liečby je zvyčajne 10 dní. Napriek nízkej toxicite je Levorin kontraindikovaný v tehotenstve a detstve, pretože nie sú k dispozícii presné údaje o jeho použití počas týchto období.

Nezabudnite, že drozd je výsledkom oslabeného ľudského imunitného systému. Preto komplex liečby proti kandidóze zahŕňa lieky - imunomodulátory, ako aj posilňujúcu liečbu.

Aby sme sa úplne zbavili týchto problémov, je dôležité, aby sme prijali zodpovedný prístup, správnu diagnózu a testovanie citlivosti na liek - kľúč k úspešnej liečbe.

V poslednej dobe väčšina ľudí určuje "účinnosť" liekov z drozdu pre krásne balenie a predražené, s prihliadnutím na "chváliť" výrobcov. Prirodzene, farmaceutické spoločnosti sa zaujímajú o to, aby ste si kúpili drogy, pretože na tom závisí ich pohoda.

Ale keď sa problém liečby drozdu akútne týka človeka, potom sa dôveryhodnosť reklamných kampaní prudko znižuje a vzniká prirodzená otázka: „Aká droga je najlepšia na liečbu kandidózy?“. V skutočnosti je veľmi ťažké vybrať si spomedzi mnohých dostupných liekov proti drozdu najúčinnejšie.

Ale vždy sa môžete obrátiť na špecialistu, ktorý vám pomôže s výberom.

Od nedávnej doby, internet "zaplavil" hodnotenie žien o drogách, ako je Mikosist. Má miesto v modernej gynekológii a je to naozaj také dobré, ako sa hovorí?

Thrush pilulky sú najúčinnejšie a lacné

Thrush môže spôsobiť nepohodlie u žien absolútne akéhokoľvek veku. Preto potrebujeme rýchlu a včasnú liečbu, a čo je najdôležitejšie, lacné. Existujú lacné lieky na drozd, ale zároveň účinné pilulky?

 • Efektívne a lacné pilulky na drozd
 • Lacné drozdové tablety: Stručný prehľad
 • flukonazol
 • mikomaks
 • Mikosist
 • nystatín
 • Flucostat

Oneskorená liečba môže ohroziť prechod ochorenia do chronickej formy, ktorá sa ťažko lieči. S výberom účinných piluliek z drozdu by mal zaobchádzať kvalifikovaný odborník, ktorý rozumie mechanizmu účinku lieku, jeho indikáciám, kontraindikáciám, ako aj vedľajším účinkom.

Liečba by mala byť zameraná na odstránenie bezprostrednej príčiny drozdu. Vzhľad ochorenia môže byť ovplyvnený mnohými faktormi: častou hypotermiou, oslabenou imunitou, hormonálnym zlyhaním, nedostatočnou hygienou, zlou stravou, nekvalitným spodným prádlom, chronickými ochoreniami atď.

Bojový drozd je nielen možný, ale aj nevyhnutný. Správne vybrané lacné pilulky na drozd môže pomôcť zničiť plesňové infekcie a nie je nutné, aby tieto lieky mali vysokú cenu.

Systémové lieky môžu spôsobiť nežiaduce vedľajšie účinky, ale na druhej strane sú schopné úplne sa zbaviť patogénov kandidy. Takže, ktoré pilulky pre drozd sú najúčinnejšie?

Efektívne a lacné pilulky na drozd

Ihneď chcem poznamenať, že to nie je vždy drahá droga - to je najúčinnejší prostriedok. Je zaujímavé, že mnohé lieky s rovnakým zložením majú rozdielne cenové politiky, a to vďaka značke výrobcu, ako aj popularite značky. To je dôvod, prečo lacné pilulky z drozdu pre ženy nemôžu byť horšie ako inzerované značky.

Aj keď sa stav zmierni a príznaky ustúpia, neznamená to, že liečba môže byť zastavená. Na dosiahnutie stabilného terapeutického účinku je dôležité podstúpiť liečbu až do konca.

Napriek tomu, že miestne produkty prinášajú dobré výsledky, odborníci často predpisujú systémové lieky. Tieto nástroje pomáhajú vyrovnať sa s chronickou formou kandidózy, ako aj silne tečúcimi formami.

Na liečbu drozdu naši čitatelia úspešne používajú Candiston. Vzhľadom na popularitu tohto nástroja sme sa rozhodli ponúknuť ho vašej pozornosti.
Prečítajte si viac ...

flukonazol

Tento liek je možno jedným z popredných miest v rebríčku lacných a účinných prostriedkov. Jeho cena sa pohybuje od 60 do 100 rubľov na balenie. Najčastejšie v jednom balení jedna tableta, ale existujú aj také formy, v ktorých je dávkovanie menšie a obsahuje až desať kusov.

Flukonazol rýchlo zmierňuje nepríjemné príznaky ochorenia, medzi ktoré patrí: svrbenie a pálenie genitálií, syrový výtok, opuch a začervenanie genitálií. Liek pôsobí nielen symptomaticky, ale aj etiologicky, to je samotná príčina ochorenia - kolónie mikroorganizmov podobných kvasinkám.

Čo sa týka dávkovania, volí sa striktne individuálne a závisí od závažnosti patologického procesu. Preto je na začiatku potrebné absolvovať gynekologický náter na flóru a bakteriologické očkovanie, čo ukáže vážnosť vývojového procesu.

Pred začatím liečby je dôležité prečítať si návod na použitie. Z neho sa dozviete podrobné informácie o farmakologických vlastnostiach, dávkach a preventívnych opatreniach. Aj z pokynov sa môžete dozvedieť o možných vedľajších účinkoch používania flukonazolu:

 • nevoľnosť a zvracanie
 • bolesť hlavy,
 • zvýšené svrbenie
 • žihľavka,
 • opuch slizníc.

Zvyčajne je liečba päť dní, ale ak sa vyskytnú gynekologické problémy, môže byť kurz predĺžený. Nemyslite si, že zvýšením dávkovania alebo frekvencie užívania sa budete rýchlo liečiť, môžete si vážne ublížiť.

Tak ako v prvom prípade, hlavnou účinnou zložkou mycomaxu je flukonazol. Liek nielenže spôsobuje smrť baktérií, ale tiež účinne eliminuje súvisiace ochorenia drozd, najmä bakteriálnu vaginózu. Priemerná cena lieku je od 150 do 200 rubľov.

Užívajte mycomax samostatne, pretože dobre nezapadá do iných liekov. Kontraindikácie pri používaní tabliet sú: t

 • precitlivenosť na zložky lieku,
 • chronické ochorenie obličiek,
 • tehotenstva a dojčenia, t
 • tuberkulóza.

Priemerné náklady na kapsulu sú asi 200 rubľov. Mikosist má širší rozsah svojho pôsobenia a používa sa nielen pri liečbe plesňových infekcií pošvy, ale aj v očiach, slizniciach a koži.

Jedna kapsula mykosystému je dostatočná na vymiznutie klinických príznakov. Tieto pilulky sa používajú na prevenciu, v tomto prípade už hovoríme o iných dávkach a trvaní liečby.

Liek má výrazné antimykotické vlastnosti a je dostupný v rôznych dávkových formách. Nystatín dráždi steny žalúdka, takže pred začatím liečby sa uistite, že nie je prítomný peptický vred.

V závislosti od závažnosti ochorenia a úrovne progresie sú vybrané dávky. Tablety môžu spôsobiť všeobecné alergické reakcie, takže ich nemožno použiť ako samoliečbu. To nemôže potešiť a náklady na nystatin, cena sa pohybuje od 30-30 rubľov.

Z vyššie uvedených tabliet je flucostat najdrahší, ale v porovnaní s inými je považovaný za lacný. Cena je asi 200 rubľov a môže sa zvýšiť v závislosti od dávky.

Flucostat má jemný účinok na telo. Pokiaľ ide o kompatibilitu, tablety sa nevzťahujú na antimikrobiálnu skupinu liekov. Ako vedľajší účinok sa môžu vyskytnúť dyspeptické poruchy, najmä hnačka, bolesť brucha.

Takže lacné lieky na drozd pre ženy sú a môžu vyliečiť chorobu. Hlavná vec je, že liek by mal byť vybraný po diagnostickom vyšetrení a presnej diagnóze.

Nestačí tráviť čas na autodiagnostiku, môže to viesť k rozvoju závažných komplikácií. Priebeh liečby určuje lekár, môže byť jeden až desať dní. Kompetentný a včasný prístup k liečbe sa rýchlo zbaví drozdu!

—>

Dávkovanie, zloženie a formy uvoľňovania Mycosystému

Liek je dostupný v dvoch formách:

 1. Kapsuly na perorálne podávanie, t
 2. Roztok na intravenózne podanie (infúzia).

Kapsuly sa často nazývajú tablety, ale Mycosystem nie je dostupný vo forme tabliet. Neexistuje tiež žiadny mykosystém vo forme vaginálnych čapíkov (čapíkov).
Ako aktívna účinná zložka obsahujú kapsula aj infúzny roztok Mikosistu flukonazol.

Kapsuly Mikosist sú dostupné v troch rôznych dávkach: t

 • Mikosist 50 - každá kapsula obsahuje 50 mg flukonazolu, t
 • Mycosyst 100 - každá kapsula obsahuje 100 mg flukonazolu, t
 • Mikosist 150 - každá kapsula obsahuje 150 mg flukonazolu.

Preto na označenie kapsúl so špecifickou dávkou sa používa názov liečiva „Mikosist“ s uvedeným číslom, ktoré zodpovedá obsahu flukonazolu. To znamená, že Mikosist 50 - to sú kapsuly obsahujúce 50 mg flukonazolu, Mikosist 100 - 100 mg, atď.

Ako pomocné látky obsahujú kapsuly Mycosystému so všetkými dávkami nasledujúce zložky:

 • Koloidný oxid kremičitý, t
 • Stearát horečnatý, t
 • mastenec,
 • povidón,
 • Kukuričný škrob, t
 • Laktózu.

Kapsuly obsahujú biely prášok alebo hustú práškovú stlačenú hmotu. Telo kapsúl je pevné, vyrobené z bieleho nepriehľadného želatínového prostriedku. Okrem prípadu má každá kapsula nepriehľadný uzáver, natretý v rôznych farbách v závislosti od dávky. Čiapka kapsuly Mikosist 50 je natretá vo svetlomodrej farbe, Mikosist 100 - v tyrkysovej farbe a Mikosist 150 v tmavomodrej farbe. Kapsuly každej dávky Mycosystému majú inú veľkosť. Dostupné v 1 a 2, 7 alebo 28 kapsulách v balení.

Tvrdé želatínové kapsuly a uzávery Mycosystému pozostávajú z nasledujúcich látok: t

 • Oxid titaničitý,
 • želatína,
 • Indigo Carmine (farbivo kapsulovej čiapky)

Infúzny roztok Mikosist je dostupný v 100 ml sklenených fľašiach. Obsah flukonazolu v 1 ml roztoku mykózy je 2 mg. Preto v 100 ml roztoku obsahuje 200 mg flukonazolu. Ako pomocné zložky obsahuje roztok na infúziu len deionizovanú vodu a chlorid sodný (chlorid sodný).

Infúzny roztok a kapsuly na požitie vyrába farmaceutická spoločnosť GEDEON RICHTER, Plc., Maďarsko.

Foto pôvodného lieku

Vyššie uvedené fotografie odrážajú vzhľad moderného balenia kapsúl rôznych dávok a infúzneho roztoku Mikosist. Vysoký box v tvare rovnobežnostena je balenie roztoku pre infúzie. Malé ploché škatuľky s názvom „Mikosist“ napísané bielymi písmenami na modrom pozadí, vedľa ktorých je dávkovanie uvedené v počte tehál, močiarov alebo zelených farieb, sú balenia kapsúl.

Absorpcia, distribúcia a eliminácia

Keď sa Mikosist užíva perorálne vo forme kapsúl, približne 90% prijatej dávky sa vstrebáva do krvného obehu z gastrointestinálneho traktu. Maximálna koncentrácia liečiva v krvi sa dosiahne v priebehu 30 - 90 minút po podaní. Absorpcia Mikosiste neovplyvňuje súčasné požitie potravy.

Potom, čo liek vstúpi do krvného obehu, Mikosist preniká do všetkých orgánov a tkanív a vytvára mimoriadne vysoké koncentrácie v epiderme, dermis a potných žľazách. Navyše, koncentrácia Mikosistu v tkanivách je vyššia ako v krvi.

Mikosist preniká do všetkých biologických tekutín - potu, slín, materského mlieka, spúta, vaginálnych sekrétov, artikulárnej, cerebrospinálnej a peritoneálnej tekutiny. Súčasne sa dosiahne konštantná koncentrácia v týchto tekutinách 8 hodín po podaní a zostáva nezmenená počas celého dňa.

Polčas (čas, počas ktorého sa polovica prijatej dávky lieku vylučuje z tela) Mikosistu je 30 hodín. Mikosist je 80% vylučovaný obličkami vo forme rozpustných metabolitov. Preto je rýchlosť odstraňovania liečiva vyššia, čím lepší je funkčný stav obličiek. Zvyšných 20% Mycosystému sa vylučuje výkalmi a potom.

Mycosystem (kapsuly, roztok) - terapeutický účinok

Účinná látka Mikosista - flukonazol je tiazolová chemická zlúčenina s výrazným a silným fungicídnym účinkom. Flukonazol inhibuje prácu enzymatického aparátu huby, čím vytvára neprekonateľné interferencie pri implementácii normálnych životných procesov. Blokovanie práce enzýmov vedie k nemožnosti syntézy húb ergosterolu, ktorý je nevyhnutnou súčasťou ich bunkovej membrány. Pri pôsobení flukonazolu sa zvyšuje permeabilita membrány buniek húb a nekontrolovateľne a vo veľkom množstve do nich prúdi soľ a voda z prostredia. V dôsledku toho hubová bunka jednoducho zomrie.

Mikozistický škodlivý účinok na nasledujúce typy patogénnych húb: t

 • Všetky druhy Candida spp.,
 • Cryptococcus neoformans,
 • Všetky druhy mikroporum spp.,
 • Všetky druhy Trichoptyton spp.,
 • Blastomyces dermatitides,
 • Coccidioides immitis,
 • Histoplasma capsulatum.

Mikosist účinný pri liečbe mykotických intrakraniálnych infekcií spôsobených vyššie uvedenými odrodami mikroorganizmov. Okrem toho Mikosist účinne eliminuje plesňové infekcie, ktoré sa vyvinuli na pozadí silnej imunodeficiencie.

Na rozdiel od iných antifungálnych liekov, Mikosist nemá nepriaznivý vplyv na pečeň. Vedľajšie účinky a stres na pečeň pri použití Mikosistu sú teda významne nižšie v porovnaní s inými antifungálnymi liekmi, ako je napríklad intrakonazol, klotrimazol, ekonazol a ketokonazol.

Čo lieči Mikosist - indikácie na použitie

 • Prevencia kryptokokózy po transplantácii orgánov alebo u pacientov s AIDS,
 • histoplazmóza,
 • kokcidioidomykóza,
 • sporotrichóza,

 • Systémová kandidóza (drozd rôznej lokalizácie):

 • Generalizovaná kandidóza (plesňová infekcia všetkých orgánov a tkanív),
 • Kandidémia (otrava krvi huby Candida),
 • Viscerálna kandidóza (plesňová infekcia orgánov brušnej dutiny, dýchacieho systému, očí alebo srdcového vaku),
 • Kandidóza ústnej sliznice, hltanu alebo pažeráka,
 • Kandidóza priedušiek a pľúc,
 • Genitálna kandidóza (vagína, penis (balanitis), perineálna koža a perianálna oblasť),
 • Kandidóza močových ciest (uretra a ureter),
 • Kandidúria (huby v moči pri absencii klinických príznakov drozdu),
 • Kandida kože a nechtov,
 • Prevencia recidívy ústnej kandidózy úst a hrdla u pacientov s AIDS, t

 • Mykózy kože trupu, trieslové záhyby, chodidlá a ruky:

 • Dermatofytóza nôh a hladká koža,
 • Onychomykóza (poškodenie nechtov),
 • Pityriasis (varicolored) versicolor,


 • Prevencia plesňových infekcií u ľudí trpiacich malígnymi nádormi, AIDS, sekundárna imunodeficiencia akejkoľvek etiológie,
 • Prevencia plesňových infekcií proti použitiu cytostatík (chemoterapeutík pre malígne nádory), antibiotík, rádioterapie alebo imunosupresív na potlačenie ochorenia štep verzus hostiteľ po transplantácii orgánov.
 • Ako je možné vidieť z vyššie uvedeného zoznamu, Mikosist je veľmi silný antifungálny liek, ktorého rozsah nie je obmedzený na liečbu vaginálneho drozdu.

  Návod na použitie Mikosist - ako užívať kapsuly a vstúpiť do roztoku

  Dávkovanie, trvanie a frekvencia užívania Mycosystému závisí od typu plesňovej infekcie. Voľba dávkovej formy - kapsuly alebo roztok na intravenózne podanie je určená výhradne pohodou osoby. Ak je osoba schopná prehltnúť kapsuly, potom sa v tejto forme použije Mikosist. Ak človek nemôže prehltnúť, potom sa Mikosist podáva ako intravenózna infúzia. Avšak, akonáhle človek znovu získa schopnosť prehltnúť, intravenózne podávanie lieku je nahradené kapsulami, ktoré je potrebné užívať perorálne. Pri prechode z intravenózneho podávania Mycosystému na užívanie kapsúl alebo naopak sa dávka nemení.

  Kapsuly sa majú užívať perorálne s malým množstvom čistej nesýtenej vody. Kapsuly sa môžu užívať bez ohľadu na jedlo. Infúzny roztok sa musí podávať pomaly rýchlosťou maximálne 10 ml za minútu. Mikosist na intravenózne podanie sa môže použiť v kombinácii s nasledujúcimi roztokmi: t

  • 20% roztok glukózy,
  • Ringer alebo Ringer-Locke riešenie,
  • Hartmanovo riešenie
  • Roztok chloridu draselného na glukózu, t
  • Roztok hydrogenuhličitanu sodného,
  • Solný roztok.

  Infúzia Mycosystu sa uskutočňuje pomocou konvenčného systému („kvapkadlo“) s použitím ktoréhokoľvek z vyššie uvedených roztokov.

  Mikosist pre dospelých - dávky a trvanie použitia na liečbu rôznych hubových ochorení

  Pri kryptokokóze sa Mikosist aplikuje v prvej dávke v dennej dávke 400 mg, ktorá sa užíva úplne naraz. V budúcnosti sa liek musí užívať v dávke 200 - 400 mg raz denne počas 6 až 8 týždňov. Na ukončenie užívania lieku Mycosyst by sa malo postupovať až po zistení výsledkov zoškrabania alebo očkovania. Ak bol liek Mikosist použitý na liečbu kryptokokovej meningitídy, trvanie liečby by malo byť najmenej 10 až 12 týždňov. Terapia by mala byť ukončená len vtedy, keď sa pri analýze mozgovomiechového moku nezistia žiadne huby.

  Mikosist s kandididémiou a kandidózou vnútorných orgánov v prvý deň liečby sa užíva v dávke 400 mg raz.V budúcnosti by mal liek Mikosist užívať 200 mg raz denne počas niekoľkých týždňov. S neúčinnosťou lieku, môžete zvýšiť dennú dávku na 400 - 800 mg. Liečba má pokračovať až do vymiznutia klinických príznakov.

  Mikosist s orofaryngeálnou kandidózou (ústnou dutinou, hltanom alebo pažerákom) sa má užívať v dávke 50-100 mg raz denne počas 1 až 2 týždňov. Aby sa zabránilo recidíve tohto typu kandidózy u pacientov s AIDS, je potrebné užívať 1 kapsulu Mikosist 150 mg týždenne.

  Mikosist s atrofickou kandidózou ústnej dutiny, vyvolanou nosením protéz, sa má užívať 50 mg raz denne počas dvoch týždňov. Na pozadí antifungálnej liečby by sa mali protézy liečiť denne antiseptickými roztokmi.

  Mikosist s kandidálnymi infekciami pažeráka, priedušiek, pľúc, kože, slizníc a kandidurie by mal užívať 50-100 mg raz denne počas 2-4 týždňov. Pri výraznej hubovej infekcii slizníc sa dávka Mycosystému môže zvýšiť na 100-200 mg denne.

  Pre dermatofytózu kože je potrebné užívať 150 mg raz týždenne alebo 50 mg každý deň počas 2 až 4 týždňov. Pri liečbe plesňových infekcií by sa liečba mala predĺžiť na 6 týždňov.

  Mikosist s onychomykózou (infekcie plesňových nechtov) musíte užívať 150 mg raz týždenne, až kým úplne nevyrastie nová nechtová platňa. Zvyčajne sa nechty menia za 3 - 6 mesiacov a na nohách za 6 - 12 mesiacov. Trvanie liečby onychomykózy prstov bude teda 3 - 6 mesiacov a nohy - 6 - 12 mesiacov.

  Mikosist na prevenciu plesňových infekcií u ľudí trpiacich malígnymi novotvarmi rôznych orgánov, musíte užívať 50 mg raz denne, kým sa vykonáva radiačná terapia alebo chemoterapia.

  Mikosist na liečbu vaginálnej kandidózy sa musí užívať raz v dávke 150 mg. Pri chronickej kandidóze vagíny sa odporúča užívať 150 mg raz mesačne počas 4 až 12 mesiacov na prevenciu recidívy.

  Mikosist s hlbokými mykózami by mal užívať 200-400 mg raz denne počas dvoch rokov. Trvanie liečby sa v zásade určuje individuálne na základe príznakov klinického zotavenia. Kokcidioidomykóza môže vyžadovať liečbu počas 11–24 mesiacov, parakokcidioidomykózu 2–17 mesiacov a histoplazmózu 2–17 mesiacov. Je však možné prestať užívať Mikosist len ​​vtedy, ak podľa výsledkov analýz sa huby už nebudú nachádzať v tkanivách tela.

  Mikosist s lišajníkom pityriasis, musíte užívať 50 mg raz denne počas 2 až 4 týždňov. Môžete tiež vziať liek 300 mg raz za sedem dní po dobu dvoch týždňov.

  Dávková forma, zloženie a pôsobenie na drozd

  Mycosyst je dostupný ako tvrdé želatínové kapsuly na perorálne použitie (ústami), balené v 1, 2, 4 alebo 7 kusoch v blistroch. Vo vnútri balenia môže byť 1, 2 alebo 4 blistre s liekom. Obsah kapsúl je homogénny biely prášok.

  Mycosystém je založený na fungicídnej látke flukonazolu. Koncentrácia aktívnej zložky v jednej kapsule je 0,05 g, 0,1 g alebo 0,15 g. Okrem flukonazolu obsahuje liečivo mastenec, laktózu, povidón, stearát horečnatý, koloidný oxid kremičitý a škrob získaný z kukurice. Obal kapsuly sa vyrába zo želatíny, oxidu titaničitého a potravinárskeho farbiva E132 (indigokarmín).

  Flukonazol je derivát triazolu, selektívny inhibítor fungálnych enzýmov, ktoré ovplyvňujú syntézu ergosterolu. Je vysoko účinný v boji proti hubám rodu Candida, vďaka čomu sa aktívne používa pri liečbe všetkých typov kandidózy (generalizované, vaginálne, orálne, pažeráka atď.). Mycosystém na báze flukonazolu je dnes populárnym liekom na akútne a chronické formy drozd u žien.

  Hlavnou výhodou lieku je, že nielenže eliminuje všetky príznaky ochorenia, ale tiež zabraňuje jeho opätovnému výskytu.

  Perorálne podávanie flukonazolu, ktorý je súčasťou systému Mikosyst, sa dobre vstrebáva z tráviaceho traktu a je rovnomerne rozložené do všetkých tkanív a fyziologických tekutín v tele pacienta. Príjem potravy neovplyvňuje absorpciu látky. Biologická dostupnosť liečiva je 90%. Z tela sa vylučuje hlavne močom.

  Kto je zakázaný alebo nežiaduci, aby sa nástroj?

  Pred užívaním Mikosistu na kandidózu by si ženy mali starostlivo prečítať kontraindikácie. Výrobca zakazuje užívať kapsuly s takýmito faktormi:

  • precitlivenosť na ich zložky (flukonazol alebo pomocné látky), t
  • hypolactasia,
  • nedostatok laktázy
  • glukózo-galaktózová malabsorpcia,
  • dojčenie,
  • súčasné použitie s liekmi obsahujúcimi cisaprid, terfenadín alebo astemizol.

  Použitie Mikosista počas gravidity sa má vykonávať opatrne, pretože flukonazol preniká do placentárnej bariéry. Odporúča sa predpísať tento liek na drozd len vtedy, ak použitie iných antimykotických liekov neviedlo k uzdraveniu. Aby sa zabránilo nežiaducim následkom pre dieťa, liečba tehotnej ženy liekom Mycosystem by sa mala vykonávať pod dohľadom lekára.

  Pacienti trpiaci zlyhaním pečene alebo obličiek, závažným srdcovým ochorením, precitlivenosťou na kyselinu acetylsalicylovú (aspirín) a ochoreniami sprevádzanými nerovnováhou elektrolytov by mali byť liečení Mikosistom s mimoriadnou opatrnosťou.

  Spôsob použitia lieku, vedľajšie účinky a predávkovanie

  Kapsuly Mikosist návod na použitie pre drozd odporúčaný na použitie ako celok, pitie veľkého množstva tekutín. Liek sa môže užívať bez ohľadu na jedlo. Jeho dávkovanie a trvanie použitia určuje lekár.

  Liečba kandidózy Mycosystas nie je vždy bez vedľajších účinkov. Liek má systémový účinok na organizmus a je schopný vyvolať zdravotné problémy rôznej závažnosti medzi zástupcami slabšieho pohlavia. Príjem liekov na báze flukonazolu môže spôsobiť nežiaduce reakcie z kože, metabolizmu, tráviaceho systému, srdca, obličiek atď. Najčastejšie počas obdobia užívania lieku Mycosystem majú ženy sťažnosti na takéto negatívne účinky:

  • bolesti hlavy
  • závraty,
  • problémy so srdcom
  • dyspeptické poruchy (nauzea, vracanie, bolesť brucha, zvýšený plyn, rozrušená stolica),
  • alergické prejavy (urtikária, svrbenie, vyrážka, Lyellov syndróm, angioedém),
  • ochorenia pečene alebo obličiek.

  V zriedkavých prípadoch vedie užívanie Mikosistu k narušeniu metabolických procesov v tele a vyvoláva hypokalémiu, hypertriglyceridémiu alebo hypercholesterolémiu u pacienta. Liek môže mať tiež negatívny vplyv na krvotvorné orgány, čo spôsobuje u žien ženu s agranulocytózou, trombocytopéniou, leukopéniou alebo neutropéniou.

  V zriedkavých prípadoch môžu pacienti počas užívania lieku trpieť abnormálnou stratou vlasov. U pacientov s individuálnou intoleranciou na aspirín môže flukonazol viesť k rozvoju astmy. Akékoľvek nežiaduce príznaky, ktoré sa objavia počas užívania lieku Mikosista, by mali byť dôvodom na jeho zrušenie a návštevu lekára.

  Mikosist na drozd by sa mal užívať v prísnom súlade s liečebným režimom predpísaným gynekológom. Nadmerné dávky lieku môžu viesť k predávkovaniu a spôsobiť nevoľnosť, vracanie a rozrušenie stolice u ženy. Ťažké predávkovanie flukonazolom je charakterizované konvulzívnym syndrómom, halucináciami a paranoidnou poruchou osobnosti.

  Lekárska starostlivosť o predávkovanie Mikosistom zahŕňa výplach žalúdka a symptomatickú liečbu. V niektorých prípadoch môže pacient potrebovať hemodialýzu a nútenú diurézu.

  Liekové interakcie, analógy a požiadavky na skladovanie

  Na boj proti kandidóze bolo úspešné, odborníci odporúčajú užívať Mikosist v súlade s predpismi ošetrujúceho lekára. Predčasné ukončenie liečby vedie k recidíve ochorenia.

  Treba mať na pamäti, že flukonazol interaguje s rôznymi skupinami liekov. Aby kombinácia Mycosystému s inými liekmi neviedla k nežiaducim dôsledkom liečby, žena musí uviesť názov lieku, ktorý užívá trvalo alebo dlhodobo, pred začatím liečby pre drozd.

  Mikosist nie je jediným liekom s flukonazolom, ktorý sa používa pri liečbe drozd u žien. Mnohé z jeho analógov sa predávajú v domácich lekárňach, vrátane Fluconazolu, Flucostatu, Diflucanu, Diflazonu, Candizolu, Mikomaxu, Flugalu, Fluunolu, Fucisu atď. Všetky tieto lieky majú antifungálne účinky a sú určené na požitie.

  Kapsuly Mikosist sú určené na priamy predaj z lekární. Návod na použitie odporúča skladovanie na tmavom mieste pri teplote vzduchu do 30 ° C. Čas použiteľnosti lieku je 5 rokov.

  Zloženie a uvoľňovacia forma

  "Mikosist" označuje lieky určené na boj proti plesňovým infekciám. Spomalenie procesov výroby ergosterolu, substancie potrebnej na vytvorenie ochrannej membrány patogénu, nastáva smrť huby. Dostupné lieky na liečbu drozd vo forme kapsúl a injekčného roztoku. Aktívna zložka zodpovedná za vlastnosti liečiva je flukonazol. Kapsuly obsahujú 50, 100 a 150 mg v závislosti od typu zvoleného lieku. 1 ml tekutiny obsahuje 2 mg flukonazolu. Okrem toho zloženie kapsúl a roztoku obsahuje látky, ktoré prispievajú k dosiahnutiu požadovanej koncentrácie a objemu.

  Označenia na vymenovanie

  "Mikosist" sa používa ako terapia pre drozd alebo iné choroby, ktoré sú vyvolané hubovými mikroorganizmami. Pre správny vývoj schémy užívania a predpisovania liekov je potrebné poznať presnú diagnózu. Po vyšetrení a diagnostike lekár študuje anotáciu pre Mikosist a rozhodne o menovaní. Indikácie na použitie sú:

  • infekcie kryptokokom
  • kandidóza akejkoľvek lokalizácie
  • poškodenie vnútorných orgánov slizníc a ústnej dutiny,
  • mykózy na koži,
  • prevencia infekcií.
  Späť na obsah

  Návod na použitie "Mikosista" s drozdom

  Vezmite "Mikosist" do liečby drozdu vo forme roztoku by mala byť intravenóznym podaním. Rýchlosť kvapkadla by nemala prekročiť 20 mg za minútu. Tento indikátor je optimálny pre bezpečné používanie. Dospelým pacientom sa počas liečby na drozd predpisuje 400 mg účinnej látky na začiatku liečby. Počnúc 3. dňom použitia sa dávka zníži na 200-300 mg. Keď je infikovaný súčasným poklesom práce imunitného systému, dávkovanie je predpísané v rozsahu 50-150 mg denne. Terapeutický priebeh závisí od stupňa ochorenia.

  Použitie v špeciálnych prípadoch

  Osobitné prípady predpisovania a užívania drog zahŕňajú vek detí a obdobie tehotenstva. V pediatrii sa denná dávka počíta ako 3 mg na kilogram hmotnosti dieťaťa. Pri závažnejších formách infekcie sa dávka zvyšuje na 6-12 mg na kilogram. Množstvo aktívneho prvku tablety je podobné množstvu v roztoku. Pri zmene formy aplikácie počas liečby drozd nemeňte dávku.

  Návod na použitie upozorňuje na nebezpečenstvo flukonazolu pre plod. Medzi vlastnosti prvku patrí schopnosť preniknúť do placenty. Z tohto dôvodu lekári neodporúčajú používanie "Mikosist" v diagnóze "drozd" počas tehotenstva. Kapsuly sa majú nahradiť masťou alebo čapíkmi, ktoré sú bezpečné pre dieťa. Dojčenie sa odporúča pozastaviť pre bezpečnosť dieťaťa.

  kontraindikácie

  Informácie o prítomnosti kontraindikácií sú potrebné pre bezpečné používanie. Ignorovanie diagnóz, ktoré zakazujú menovanie "Mikosist", vedie k negatívnym následkom pre zdravie. Neodporúča sa používať liek u pacientov, ak:

  • tehotenstva alebo dojčenia, t
  • Zistila sa alergická reakcia na aktívne a pomocné zložky,
  • Vek pacienta je menej ako šesť mesiacov,
  • diagnostikované zlyhanie obličiek / pečene.
  Späť na obsah

  Vedľajšie účinky

  Správne používanie minimalizuje pravdepodobnosť vedľajších účinkov. V prípade ignorovania liečebného režimu lekára „Mikosistom“ alebo jeho neautorizovanou zmenou, bude mať pacient dôsledky z aplikácie. Pri liečbe drozd sa môže objaviť:

  • nevoľnosť a reflex reflexu,
  • poruchy gastrointestinálneho traktu,
  • nedobrovoľné zúženie svalov
  • zmeny laboratórnych testov
  • začervenanie na mieste vpichu ihly,
  • poruchy srdca,
  • strata chuti do jedla.
  Späť na obsah

  Špeciálne pokyny

  Nákup "Mikosist" vyžaduje predpis od lekára. Ide o obe formy emisných fondov. Po akvizícii sa kapsuly uchovávajú pri izbovej teplote mimo dosahu slnka a detí. Roztok na intravenózne podanie musí byť za určitých podmienok obsiahnutý. Najlepšie je uchovávať v chladničke. Platnosť výrobcu označuje obal. Uvedené údaje by sa nemali zanedbávať, pretože sa zvyšuje riziko komplikácií.

  Zlučiteľnosť s liečivými látkami

  Kombinovaná terapia sa často vykonáva pri liečbe drozd. Pri predpisovaní komplexu liekov je potrebné zvážiť ich interakciu. "Mikosist" spolu s liekmi na normalizáciu hladín cukru v krvi môže inhibovať ich účinok. Súčasné podávanie s diuretickým tiazidovým typom vedie k prekročeniu odporúčanej hladiny flukonazolu v krvi. Kombinácia s fenytoínom alebo teofylínom vedie k zvýšeniu koncentrácie látok v tele, čo vyvoláva toxický účinok.

  Podobné lieky

  Analógy majú podobný účinok a účinok. Zároveň sa odlišujú od pôvodne predpísaných prostriedkov svojím zložením a zoznamom kontraindikácií. Náhradníci by mali byť vybraní ošetrujúcim lekárom, berúc do úvahy všetky vlastnosti priebehu ochorenia. Rozšírené analógy "Mikosist" v liečbe drozd sú "Mikoseptin", "Diaflu", "Diflazol", "Candizol", "Mikomax", "Fluzamed", "Flukonazol", "Vorikonazol", "Itraconazole" a "Noxafil".

  Mikosist deti

  Maximálna denná dávka pre deti by nemala prekročiť maximálnu dennú dávku pre dospelých. Trvanie liečby Mycosystémom závisí od nástupu klinického zotavenia. Zvyčajne sa v liečbe pokračuje, kým sa v analýzach už nezistia huby.

  Dávkovanie Mycosystému pre deti sa vypočíta individuálne na základe telesnej hmotnosti. Výpočet je založený na pomere 3 až 12 mg flukonazolu na kilogram hmotnosti za deň. Napríklad dieťa váži 10 kg. To znamená, že denná dávka Mycosystému pre neho môže byť: 3 x 10 = 30 a 12 x 10 = 120, to znamená 30 až 120 mg lieku. Čím závažnejšia je plesňová infekcia u dieťaťa, tým väčšia je dávka lieku Mycosyst (v rámci limitov prípustného vypočítaného rozptylu) na jeho liečbu.

  Novorodenci Mikosist sa majú podávať iba intravenózne, pretože nie sú schopní prehltnúť kapsulu. Roztok sa vstrekuje pomaly, dávky sa vypočítajú podľa rovnakých pravidiel ako starším deťom (rýchlosťou 3 - 12 mg na kilogram telesnej hmotnosti denne). Avšak u novorodencov mladších ako 1 mesiac sa Mycosyst podáva v intervaloch 3 dní. U dojčiat vo veku 1 - 12 mesiacov sa Mycosyst podáva v minimálnom intervale 2 dní.

  Starší ľudia

  Starší pacienti užívajú Mycosystém v štandardných dávkach pre dospelých, ak netrpia ochorením obličiek. Ak osoba trpí ochorením obličiek, potom sa dávka Mycosystému vypočíta individuálne a upraví sa pred každým podaním na základe hodnôt klírensu kreatinínu.

  Mikosist 150 pri drozdi

  Vaginálny drozd u žien na účinnú liečbu vyžaduje jednu dávku kapsuly Mikosist 150 mg. Ak nemôžete kúpiť Mycosystem v dávke 150 mg z akéhokoľvek dôvodu, potom by ste mali kúpiť tri kapsuly po 50 mg alebo 100 mg a 50 mg. Na liečbu drozd je potrebné užívať 150 mg Mikosistu naraz, to znamená buď jednu kapsulu 150 mg, alebo všetky tri 50 mg, vždy dve, jednu 100 mg a druhú 50 mg. Takáto jediná aplikácia 150 mg Mikosista je dostatočná na liečbu vaginálneho drozdu u žien. Ak má však žena chronickú kandidózu (drozd), ktorá sa opakuje viac ako trikrát do roka, potom na jej liečbu je potrebné dodržiavať nasledujúcu schému:

  • V čase exacerbácie užívajte 150 mg Mycosystému raz, t

  • Potom v priebehu 6 až 12 mesiacov užite ďalšiu kapsulu Mycosystému 150 mg raz mesačne. Интервал между приема Микосиста должен составлять один месяц.

  Микосист мужчинам при молочнице полового члена

  Na liečbu neošetrenej kandidálnej balanitisu alebo balanopostitídy (penisového drozdu) je predpísaná jednotlivá dávka 150 mg mužom, ako aj ženám. Ak je však plesňová infekcia penisu vyslovená, potom sa na jej liečbu odporúča aplikovať Mikosist podľa nasledujúcej schémy:

  • V prvý deň liečby užívajte 150 mg Mycosystému naraz,
  • Počas nasledujúcich 7 až 10 dní užívajte 50 až 100 mg Mycosystému raz denne.

  Ak si človek nevšimne prítomnosť kandidatúrnych lézií penisu, ale jeho partner je liečený na drozd, potom sa odporúča, aby raz užíval 150 mg lieku Mikosist na prevenciu.

  Mikosist počas tehotenstva a dojčenia

  Keďže liečivo Mikosistu - flukonazol preniká cez placentu do plodu a do materského mlieka, pričom je v nich v rovnakej koncentrácii ako v krvi ženy, môže sa používať iba počas gravidity a laktácie, ak zamýšľaný prínos preváži možné riziko. pre dieťa.

  V súčasnej dobe, vzhľadom na jednorazové použitie a pomerne veľký počet pozorovaní, ktoré v praxi ukázali neškodnosť lieku pre plod, lekári považujú použitie lieku Mycosist na liečbu vaginálneho drozdu počas tehotenstva a dojčenia za celkom bezpečné. V iných prípadoch, keď sa predpokladá dlhšie užívanie lieku Mikosiste, je kontraindikované u gravidných a dojčiacich žien.

  Vlastnosti aplikácie Mycosyst

  Liek môže mať toxický účinok na pečeň, takže počas celého obdobia liečby Mikosistom je potrebné kontrolovať fungovanie orgánu. Ak sú príznaky toxického poškodenia pečene (žltačka, zvýšená aktivita AST, AlAT atď.), Je naliehavé prestať užívať Mikosist.

  Ak sa objaví vyrážka na koži, ktorá môže byť spojená s užívaním lieku Mycosyst, liek sa má okamžite zastaviť. Ak sa však liečia závažné systémové huby, potom, keď sa objaví vyrážka, je potrebné pokračovať v terapii na pozadí pozorného pozorovania dynamiky vyrážky. V takejto situácii je potrebné prestať užívať Mikosista len s rozvojom bulóznych lézií kože alebo multiformného erytému.

  Ak súbežne s liekom Mikosist dostane osoba nepriame antikoagulanciá (napr. Warfarin, Thrombostop atď.), Potom sa má každý týždeň sledovať protrombínový čas (PTH).

  Mikosist môže vyvolať závraty, preto sa počas liečby odporúča opustiť akúkoľvek činnosť súvisiacu s potrebou zvýšenej pozornosti a rýchlej reakcie vrátane vedenia vozidla. Ak to však nie je možné, potom pri vykonávaní činností, ktoré vyžadujú vysokú mieru psychomotorických reakcií, je potrebné starostlivo dodržiavať bezpečnostné predpisy.

  predávkovania,

  Predávkovanie je možné pri užívaní viac ako 800 mg lieku denne. Príznaky predávkovania sú nevoľnosť, vracanie, hnačka, kŕče, halucinácie a paranoia. Pri liečbe je najprv potrebné prepláchnuť žalúdok, dať otrávenému diuretiku bohaté pitie a hemodialýzu. Podľa potreby inhibujte symptómy vhodných liekov.

  Interakcia Mycosystému s inými liekmi

  Mikosist môže zvýšiť účinok fenytoínu, derivátov sulfonylmočoviny (Glibenclamid, Glickidon, atď.), Rifabutínu, Cyklosporínu, Zidovudínu, Theofillínu, Midazolamu a Takrolimu. Preto pri súčasnom použití Mikosistu s týmito liekmi je potrebné znížiť dávkovanie týchto liekov a starostlivo sledovať vývoj vedľajších účinkov.

  Hydrochlorotiazid a rifampicín znižujú koncentráciu a tým aj závažnosť účinku Mikosistu pri súčasnom použití. Preto sa pri súbežnom používaní odporúča zvýšiť dávku Mycosystému o 25 - 30%.

  Mikosist v kombinácii s Tsisapridom a H1-antihistaminikami - derivátmi terfenadínu (napríklad Bronal, Trexin atď.) Je zakázaný, pretože táto kombinácia môže vyvolať srdcovú arytmiu.

  Mikosist - kontraindikácie

  Celý súbor kontraindikácií na používanie Mikosista je rozdelený do dvoch kategórií - relatívna a absolútna. Ak existujú absolútne kontraindikácie, liek sa nesmie za žiadnych okolností použiť. V prítomnosti relatívnych kontraindikácií, liek môže byť použitý, ale s opatrnosťou, starostlivo monitorovať výskyt nežiaducich alebo nežiaducich účinkov, ktorých vývoj vyžaduje urgentné zrušenie Mycosystému. V zásade, ak existujú relatívne kontraindikácie, Mikosist môže byť použitý, ak zamýšľaná dávka prevyšuje potenciálnu ujmu.

  Medzi absolútne kontraindikácie použitia lieku Mikosista patria:

  • Súčasné podávanie s Tsisapridom, Astemizolom a prípravkami obsahujúcimi terfenadín (napr. Bronal, Trexin atď.),
  • Obdobie dojčenia
  • Precitlivenosť alebo alergické reakcie na akékoľvek látky, ktoré tvoria liek,
  • Precitlivenosť alebo alergia na prípravky obsahujúce azolové zlúčeniny (napríklad imidazol, klotrimazol, zalaín, Livarol, Lomexín atď.), T
  • Vek dieťaťa je kratší ako 6 mesiacov (len pre kapsuly, pretože dieťa nie je schopné prehltnúť).

  Relatívne kontraindikácie použitia lieku Mikosista zahŕňajú:

  • Renálne zlyhanie
  • Zlyhanie pečene
  • Výskyt vyrážky v procese používania Mycosistu na liečbu povrchových a systémových mykotických infekcií,
  • Súčasný príjem rifabutínu,
  • Vysoké riziko arytmie u ľudí (napríklad na pozadí srdcových ochorení, zhoršenej rovnováhy elektrolytov a podávania liekov, ktoré vyvolávajú arytmie),
  • Intolerancia na kyselinu acetylsalicylovú (Aspirín),
  • tehotenstvo

  Mikosist - vedľajšie účinky

  Mikosist preniká takmer do všetkých tkanív, takže môže vyvolať vedľajšie účinky z akýchkoľvek orgánov a systémov.
  V súčasnosti identifikované a preukázané nasledujúce vedľajšie účinky Mycosystému:


  1. Z tráviaceho traktu:
   • nevoľnosť,
   • zvracanie,
   • hnačka,
   • plynatosť,
   • nadúvanie,
   • Bolesť brucha
   • Ochorenia chuti,
   • Poškodenie pečene (zvýšená koncentrácia bilirubínu, aktivita transamináz - AST, AlAT, alkalická fosfatáza v krvi, hepatitída, žltačka, nekróza pečeňových buniek),

  2. Nervový systém:
   • Bolesti hlavy,
   • závraty,
   • kŕče,

  3. Z orgánov tvoriacich krv:
   • Zníženie celkového počtu leukocytov v krvi,
   • Zníženie celkového počtu krvných doštičiek v krvi,
   • Zníženie počtu neutrofilov v leukoformule,
   • Súčasný pokles počtu neutrofilov, bazofilov a eozinofilov v leukoformuláte,

  4. Alergické reakcie:
   • Kožná erupcia
   • Erythema multiforme,
   • Stevensov-Johnsonov syndróm,
   • Lyela syndróm
   • Anafylaktické reakcie (angioedém, urtikária, masívne svrbenie celej kože),
   • Bronchiálna astma (najčastejšie sa vyvíja u ľudí, ktorí netolerujú aspirín),

  5. Od kardiovaskulárneho systému:
   • Arytmia (komorová fibrilácia alebo flutter),
   • Zmeny EKG (predĺženie QT intervalu),

  6. Na strane endokrinných orgánov (metabolizmus):
   • Zvýšená celková koncentrácia cholesterolu v krvi
   • Zvýšenie koncentrácie triglyceridov (TAG, TG) v krvi,
   • Zníženie koncentrácie draslíka v krvi (hypokalémia),

  7. Z iných orgánov a systémov:
   • Poškodenie obličiek,
   • Alopécia (alopécia).

  Mikosist - analógy

  V súčasnosti na domácom farmaceutickom trhu existujú analógy a synonymá Mycosystému. Synonymá sú antifungálne lieky, ktoré ako Mikosist obsahujú ako účinnú látku flukonazol. Analógy mykosystémov sú lieky, ktoré obsahujú inú účinnú látku (nie flukonazol), ale majú antifungálne účinky podobné v sile a spektre.

  Lieky, ktoré sú synonymom Mycosystému, sú nasledovné:

  1. Kapsuly Vero-Flukonazol,
  2. Diflazon kapsuly a infúzny roztok, t
  3. Kapsuly Difluzol
  4. Diflucan kapsuly, prášok na suspenziu a infúzny roztok, t
  5. Infúzny roztok Maqonil,
  6. Kapsuly a infúzny roztok Medoflucon, t
  7. Kapsuly, sirup a infúzny roztok Micomaxu, t
  8. Mycoflucan tablety a infúzny roztok, t
  9. Kapsuly Nofung,
  10. Kapsuly s prokanazolom,
  11. Kapsuly Fangiflu,
  12. Kapsuly Fluzol,
  13. Flukozanový roztok na infúzie, t
  14. Kapsuly s flukozidmi,
  15. Flukomolový roztok na infúzie, t
  16. Kapsuly, tablety a infúzny roztok flukonazolu,
  17. Kapsuly Flukonorm,
  18. Roztok Flucorusu na infúzie,
  19. Kapsuly Fluunol,
  20. Kapsuly Flucostatu a infúzny roztok, t
  21. Forcan kapsuly a infúzny roztok, t
  22. Funzolové kapsuly,
  23. Tsiskan kapsuly.

  Drogy analógy Mycosystem sú nasledovné:
  • Vfend tableta a lyofilizát na prípravu infúzneho roztoku, t
  • Tablety Voriconazole Canon, t
  • Irunín kapsuly
  • Kapsuly itrazolu, t
  • Kapsuly itrakonazolu, t
  • Capitral Capsules,
  • Kapsuly Miconichol,
  • Perorálna suspenzia Noxafil
  • Orungálne kapsuly a perorálny roztok, t
  • Kapsuly Orungamínu,
  • Orunitové kapsuly
  • Rumicosis kapsuly,
  • Kapsuly s technazolom.

  Mikosist - recenzie

  V súčasnosti je približne 80% hodnotení Mikosist pozitívnych a 20% negatívnych. Okrem toho recenzie zvyčajne ponechávajú ľudia, ktorí užívali liek na liečbu vaginálneho drozdu, plesňovej tonzilitídy a stomatitídy u detí a dospelých.

  Najviac pozitívnych recenzií o lieku kvôli skutočnosti, že Mikosist má dobrý terapeutický účinok, čo mu umožňuje rýchlo vyliečiť drozdové genitálie a ústnu dutinu. V pozitívnych hodnoteniach, ľudia, ktorí užívali liek na liečbu plesňových infekcií, si všimli nasledujúce výhody spojené s Mycosystémom - rýchly nástup klinického zotavenia, vysoká účinnosť, spoľahlivý liek bez opakovaného výskytu drozd v budúcnosti, možnosť použitia u detí a tehotných žien, vhodné dávky, pomoc pri akomkoľvek type kandidózy , Samice si všimli vysokú účinnosť Mikosistu pri liečbe genitálneho drozdu spôsobeného rezistentnými alebo atypickými odrodami húb rodu Candida. Nevýhody Mikosist podľa názoru ľudí, ktorí opustili pozitívnu spätnú väzbu na drogy sú jeho relatívne vysoké náklady a príliš dlhé a podrobné pokyny.

  Negatívne recenzie o Mikosiste spojené s nedostatkom očakávaného klinického účinku. Recenzia, v ktorej sa uvádza, že liek vôbec nepomohol vyliečiť drozd, sa prakticky nevyskytuje. Negatívny názor na Mikosista je vytvorený podľa nasledujúceho mechanizmu - človek očakáva okamžitý účinok drogy, ktorý doslova úplne normalizuje jeho stav a robí ho úplne zdravým. Avšak, Mikosist nie je "magická kapsula", ktorá uľaví od všetkých chorôb, účinne ničí iba huby. V nálade na „úplné uzdravenie“ osoba prijíma Mikosista, ktorý skutočne eliminuje drozd, ale všeobecný stav sa nestane vynikajúcim, pretože problémy, ktoré viedli k prejavom kandidózy, zostali a mali by byť liečené oddelene. Výsledkom je, že výsledok je úplne odlišný od výsledku, pre ktorý je osoba naladená („úplné uzdravenie“) a celkom prirodzene je frustrácia. V tomto kontexte sú negatívne hodnotenia ponechané.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send