Zdravie

Ketorol (tablety, gél, injekcie) - návod na použitie, analógy, recenzie, ceny

Pin
Send
Share
Send
Send


Ako znížiť bolesť s mesačnými liekmi proti bolesti Ketorolac, Ketorol, Ketanov je najsilnejším analgetikom tejto série, užíva sa nie viac ako 3 tablety denne.

Ketorol, ibuprofen. ležať zložené

Populárna metóda: piť šálku horúceho čaju, nurofen, teplé ponožky a fľašu s teplou vodou pod nohami.

Okrem liekov proti bolesti, ako je Nimesil, Pivoňka tinktúra pomáha dobre.

Pite ale shpa. zmierňuje svalové kŕče, znižuje bolesť

Keďže som mal problém s bolesťou počas menštruácie, vyskúšal som veľa liekov a bolo mi odporučené, aby som do lekárne dával Ketorol, vo všeobecnosti som zabudol na bolesť.

Bolesť počas menštruácie je kŕč. Spočiatku som jednoducho sedel na bruchu, takmer bez pohybu, pomaly sa pohyboval, bol som veľmi opatrný. Všeobecne - len vydržal.
A potom nejako začala ležať na gauči, aby sa ohýbala celým svojím telom - aby namáhala žalúdok a relaxovala, aby sa zabočila chrbtom, pretože bolesť bola neznesiteľná. A čo si myslíte? Ako to intuitívne začalo, tak stlačte lis. 10 krát zložené, rozložené a cítiť sa oveľa lepšie, pretože krv bola distribuovaná ďalej von z kŕče. a tak odstránil samotný kŕč a zároveň bolesť!
Začal som sťahovať viac tlače - a vo všeobecnosti všetko šlo.
Začal som tlačiť pred tlačou každý mesiac a zároveň masírovať vnútro. Urobil som to niekoľko mesiacov - a teraz som vo všeobecnosti zabudol na bolesť. Plus, žalúdok je na mieste, plus trávenie sa vrátil do normálu.
Sakra, a to sú len ľahké fyzické námahy - čo v skutočnosti veľmi pomáha maternice byť pružné a bez kŕčov.
Môžete piť a poplatky - účinok je rovnaký - zmierňuje kŕče. Ale som príliš lenivý poplatky. A tlač nie je lenivá - existuje mnoho bonusov z nej.

Aké pilulky by ste odporúčali piť na bolesť počas menštruácie?

Analógy ketorolu v prítomnosti dostupných štruktúrnych analógov. Používa sa na liečbu bolesti zubov, bolesti hlavy a iných typov bolesti, počas menštruácie u dospelých, detí, ako aj počas tehotenstva a dojčenia.

Pomáha mi len ketorol

Noshpu zvyčajne trvá.

Noshpa mi pomáha, aj keď moja matka nie je

Ketorol pomáha dobre, môžete tiež vziať pilulku analgin a noshpu spolu piť.Bolesť počas menštruácie je kŕč maternice. I gynekológ poradil noshshu ako najviac neškodný liek.

Kitorol, Kitanol.

Ketanov - Ja sa teraz len zachraňujem, aj keď skôr pomáhal zvyčajný spasmalgon.

Čo robiť Konda žalúdok bolí, počas menštruácie

Ketorol na pomoc.

Dievčatá, často máte bolesť počas menštruácie? Všetci hovoria, že je to v poriadku. Bol som v šoku, keď mi moja sestra odporučila, aby mi počas svojho obdobia podal injekcie Ketorolu!

Dolar za 15 minút, aby ste uhasili najhoršiu bolesť.

Kúpiť analgetiká, ktoré sú komerčne dostupné a zachrániť seba
ako možnosť veľmi dobre od týchto bolestí, ketorol, ketanvo a dexalgin pomôcť dobre

Pre menštruačné lieky proti bolesti, ktoré ketorol a kapsuly sú bolestivejšie kúpiť v kapsulách pre bolesť počas menštruácie?

Urobte si s Dimedrolom injekciu, urobte injekciu, pomáha, ale dáva veľa srdca, musíte byť liečení gynekológom, ale ako neodkladný liek vám pomôže, ale iba ak nepotrebujete spať, bez Dimedrolu, nikdy nespím

Ako odstrániť bolesť počas menštruácie. 1. Najjednoduchšie je vziať pilulku akéhokoľvek analgetika s výnimkou aspirínu a liekov obsahujúcich aspirín alebo antispazmodík. Môže to byť analgin, baralgin, spazgan, no-shpa, ketanov ketorol, ibuprofén, nimesulid.

Lieky, ktoré ste spomínali, majú rovnakú účinnú látku, sú to analógy. Diclofenac (voltaren) - sviečky rektálne. Môžete tiež použiť papaverín. Má antispazmodický účinok. Plus sviečky v tom, že začnú pôsobiť oveľa rýchlejšie a efektívnejšie ako tablety vo vnútri a majú omnoho aktívnejší protizápalový a analgetický účinok. Okrem toho sa znižuje zaťaženie pečene a žalúdka.

Bolí ma žalúdok počas menštruácie, čo mám robiť?

Ketorol na pomoc.

S bolesťou zubov je Ketorol vynikajúcim a účinným liekom, ktorý rýchlo a dlho zmierňuje nepríjemné pocity, môže sa počas menštruácie používať ketorol. Len v prvých dňoch menštruácie bolí spodná časť brucha.

A keď som bolesť žalúdka z menštruácie, pijem náklad-pa a klamať s hudbou všetko je v poriadku a bude to prejsť

Ak naozaj potrebujete ísť k lekárovi. Môže to byť endometrióza.

Ako sa zbaviť bolesti počas menštruácie?

Ketorol mi pomáha.

Druhy menštruačnej bolesti. Menštruácia môže byť sprevádzaná niekoľkými nepríjemnými príznakmi: bolesti hlavy počas menštruácie, ako napríklad Aspirin, Nurofen, Sumatriptan, Zolmitriptan, Ketorol, zmierňujú bolesti hlavy počas menštruácie.

"Ketanov" pije tabletu alebo "Drotaverin" (analógový spit)

Vzal, baralgin, pentalgin

Skúste mastodinon nápoj, pomohol mi

Na elimináciu dostatočne silnej bolesti sa odporúča použiť Ketorol vo forme injekcií na intramuskulárne podanie, Ketorol používam len pri silných bolestiach, hlavne pri menštruácii a nevyhnutných bolestiach hlavy.

Máte mesačné bolesti od samého začiatku?
Samozrejme, že žalúdok môže ťahať. Ale je tu neznesiteľná bolesť, kde pomáhajú len silné lieky proti bolesti, ten istý ketanol. Tieto bolestivé pocity sa nezdajú byť podobné, možno kvôli nejakej chorobe. Chladené plechovky.
Musíme ísť k lekárovi, skontrolovať.

Ktorý liek proti bolesti je lepší od bolesti počas menštruácie? Ale také, že menšie poškodenie pečene :. Ketorol alebo Novigan?

Tablety Paracetamol, Analgin, Ketorol a Papaverine, Ibuprofen a Solpadein pomáhajú eliminovať menštruačné bolesti. V prípade silných alebo prudko sa vyskytujúcich bolestí môže lekár predpísať injekcie na zmiernenie bolesti počas menštruácie.

Existujú špeciálne cvičenia jogy, ktoré nielen nepoškodzujú pečeň, ale aj jej pomáhajú. Napríklad http://www.wildyogi.info/book/export/html/324

Všetky lieky proti bolesti sú približne rovnaké. Vyberte si, čo vám vyhovuje.

Koňak ... Môže a horúci čaj.

Stretli sa v požiadavkách posla na pomoc s bolestivými obdobiami. Recept je jednoduchý.
Na prvý deň vášho obdobia, variť 1 lyžičku prasličky s pohárom vriacej vody, nechajte ju variť a vziať 1 polievková lyžica. lyžicu každé 2 hodiny, v nasledujúcich dňoch - menej. Analgetické pilulky sa stanú nadbytočnými.

Žalúdok bolí mesačne

Povstalecký nápoj. Buď Ketorol, alebo Naiz)))

Príčiny bolesti počas menštruácie Bolesť počas menštruácie je výsledkom nadmerných kontrakcií maternice, čo môže byť analgin, baralgin, spazgan, but-shpa, ketanov ketorol, ibuprofén, nimesulid alebo iné.

To je normálne ... rovnaká situácia s dievčaťom. Užívajte lieky proti bolesti. Napríklad Revalgin.

Možno by mohol ísť k lekárovi, a možno by to stálo toľko, a možno by mal byť banán pripevnený k bruchu, alebo by mohlo prísť ďalších 50 rokov, a tam by skončili

Akákoľvek bolesť nie je normou.

Ibuklin mi pomáha

Čo robiť, ak bolesť počas menštruácie nie je tolerovateľná.

Vezmite si pilulku. pentalgin mi pomáha. vo všeobecnosti silné bolesti nie sú dobré. , Choď k lekárovi.

Ketorol Pijem, baralgin, spazmalgon. bolí to ako peklo na menštruáciu, keby som nemal čas vziať pilulku na čas, musel som zavolať sanitku, stratil som vedomie od bolesti. Nepočul som to o ketanove! len jeho videl a zvyčajne, alebo dokonca spazmalgon!

Existujú bylinky, ktoré oslabujú bolesť, ktorú môžem dať, recepty.

Lekárovi! s týmto nie je vtip.

Pomôžete viscerálnej masáži. Môžem poskytnúť odkazy, nie je čas vysvetliť vám fyziológiu.

Pijem citramonovú pilulku. Pomáha mi to, hoci som šiel konzultovať s gynekológom, poradila mi, aby som vypila hormonálnu antikoncepciu, hovorí, že bolesť zmizne. Neexistuje žiadna hrozba dostať tuk. Mesiac však bude príliš ťažký. každú hodinu som bežal cez tesnenia.

Choď k lekárovi. Nesnesiteľná bolesť počas menštruácie NIE JE NORMÁLNA.

Na zmiernenie bolesti počas menštruácie sa odporúča piť lieky proti bolesti Ketorol, aspirínové analgetiká. Moderné lieky dnes ponúkajú nové moderné tabletky, ktoré účinne pomáhajú s bolesťou pri menštruácii Nimisil.

Zistite príčinu bolesti, to by nemalo byť. Do panvového ultrazvuku, vziať na hormóny a kontrolovať všetky infekcie. Choď do gynekológa.

Lieky proti bolesti vám pomôžu. gynekológa je tiež užitočné ísť. to je len všetky príbehy, že "to nie je normálne," "bolesť počas menštruácie by nemala byť" - podľa môjho názoru, je nezmysel. Neviem žiadnu ženu, ktorá by nemala bolesti žalúdka počas menštruácie. stratíme krv, bolesť tela nás o tom varuje. všetko je logické.

Toto nie je normálne. Ale je často zbytočné ísť k lekárovi s týmto problémom, je veľmi malá šanca, že bude schopný pomôcť. Je potrebné ísť na niekoľko rôznych, počúvať viac rôznych tipov, potom si môžete vybrať niečo pre seba. Hormonálna liečba môže pomôcť. Ketorol tablety nie sú zlé ako lieky proti bolesti. Pôrod je liečený veľmi dobre, oveľa menej bolesti po pôrode - ketorol je už dobrý na pomoc. Ak má niekto "detskú maternicu" - bude tiež silná bolesť. Pozrite sa na veľmi dobrého lekára.

Čo pilulky piť počas menštruácie

Ketorol, ketonal najúčinnejší je, ak s bolesťou!

Väčšina dievčat, ktoré trpia bolesťou počas menštruácie a sú nútené piť tabletky, pozná názov pilulky ako No-Shpa, analgetiká, ako Nise, Ketanov, Ketorol atď., Sa neodporúčajú podávať bez menovania lekára počas menštruácie.

Kúpim tamipul pre môjho milovaného. z týchto bolestí.

Ako zmierniť bolesť počas menštruácie? Veľmi boľavé dno

Symptómy predávkovania, ktoré spôsobujú dyspepsiu ketorolu, nevoľnosť, bolesť brucha, výskyt peptických vredov s erozívnym ochorením čriev, acidózu, zhoršenú funkciu obličiek.

Ketorol pol tblet alebo nise. Skúste nemisil stále.

Nurofen .. Tiež trpím zakaždým, keď s takýmto problémom .. niekedy dokonca to nepomôže .. Musím zavolať lekára, aby to dokázali .. nosia s analgin

Pite žihľavovú tinktúru niekoľko dní pred začiatkom menštruácie av prvých dvoch dňoch.
ale všeobecne, ak to bolí veľa, je lepšie vidieť gynekológa. by nemala byť veľmi silná bolesť.

Kitanov. Nie viac ako 2 tabuľky za deň.

Ketorol! 1 tableta. Ak je neznesiteľná bolesť, potom 2! Tableta je jednoducho super! Ak tablety nie sú po ruke, potom aplikujte ľad do dolnej časti brucha po dobu 20 minút.

Ketorol s bolesťami zubov, ako sa užívať? Pre rýchlu úľavu od bolesti je lepšie používať intravenózne infúzne účinné látky a počas menštruácie by ste nemali užívať lieky pre ženy. Je zakázané užívať ketorol s inými.

Ako zmierniť bolesť počas menštruácie?

Pitie harmančekového čaju, silné.
Nemôžete silo, ale v žiadnom prípade tamipul!

Ako zmierniť bolesť počas menštruácie? V lekárňach na výber kupujúceho je veľa liekov, ktoré pomáhajú vyrovnať sa s bolesťou počas menštruácie, aj keď som sa nestretol s ketorolom, nič mu nepomohlo. Teraz je na predpis a znova trpím.

Take kurz remensa dobre pomáha každému, kto má také problémy

Je tak prirodzené, že môžete byť trpezliví. Nie shpa. Tiež veľmi dobré. Dobrý gynekológ môže odporučiť špecifické lieky na zmiernenie silnej bolesti.

Som na prvý deň na CD, aj keď ešte nič naozaj nebolí, pijem solpadein, pomáha to. Je možné piť no-shpu.

Teplý ohrievací vankúšik na spodnej časti brucha, ale na spanie a relax. Bolesť, skôr z dôvodu úzkeho otvoru v krčku maternice, po narodení prvého dieťaťa zvyčajne zmizne.

Aj ja, s menštruáciou, zachraňujem iba Ketorol! V súvislosti s ktorými som bol pokrytý bolesťou hlavy v chrámoch. Pila pilulku Citramonu, nepomohla, našla Ketorol v lekárni v práci.

Ako zmierniť bolesť. Ako zmierniť bolesť počas menštruácie, ak noshpa ketorol a iné lieky proti bolesti nepomôžu?

Skúste antispasmodiká v injekciách, a všeobecne nikto nemôže povedať lepší gynekológ. Zdá sa, že stále existuje zápal)))

Pre niektorých je pocit bolestivých období celkom prijateľný, ale pre iných to tak nie je. Čo je možné urobiť v takejto situácii, čo je najlepší liek, ktorý si môžete vybrať z ťažkého výboja, ktorý je lepšie zvoliť si lieky proti bolesti na menštruáciu?

Ľudia pomáhajú! Práve teraz zomierajte!

Potreba porodiť
alebo zubárovi
revalgin mi pomáha

Mimochodom, v boji za bezbolestné kritické dni by ste sa nemali spoliehať na tablety kvôli bolesti počas menštruácie od samého začiatku. Prevenciou menštruačnej bolesti a zvýšením účinku liekov proti bolesti môžete upraviť diétu.

Antispasmodiká sa majú užívať 3-4 dni pred menštruáciou, potom sa vopred odstráni kŕč krčka maternice.

2 kartu. no-shpa + 1tabl. dipyron.

Je lepšie poradiť sa s gynekológom. Vyzerá to ako niečo vážne.
Keď sa má menštruácia tolerovať a niekedy bez bolesti. Ak nič nepomôže vôbec. Potom choďte k lekárovi.

No, o tých strašných bolestiach, ste nadšený. Buďte trpezliví - z toho nikto nezomrel.

Lieky proti bolesti a sviečky na menštruáciu a menštruačné bolesti. Je ťažké predpísať anestetikum na menštruáciu, pretože je potrebné študovať príčiny nozológie. Existuje rozsiahly zoznam liekov.

Nimulid, fľaša s teplou vodou na bruchu a 50 g Brandy. A zajtra k lekárovi.

Nurofen pomoc. je veľmi silný. ,
ak lieky proti bolesti nepomôžu, potom môžete mať zápal

Samozrejme, že najlepšia rada bude poskytnutá lekárom, a od seba môžem povedať, že s mesačnou bolesťou by nemala byť žiadna bolesť, mierna bolesť v dolnej časti brucha, ktorá sa dá ľahko zmierniť analgetikami, ak je bolesť veľmi silná, je to odchýlka od normy a následne dôkaz zápalového procesu v malom. panvicu.

Jedna injekcia Voltarenu, je v akejkoľvek lekárni, pomáha po 15 minútach, maximálne 100%.

Akceptujte to, čo Sheba napísala - to určite pomáha. Vyhrievacia podložka nie je povolená, ale je potrebný lekár.

Mohla chodiť, zanechať svoju dcéru jej manželovi, dostať sa k zraneniu. Skontrolovali, povedali, že tam bol veľmi silný modrinu mäkkých tkanív, Ketorol bol upozornený proti bolesti. Najmä preto, že som už ukončil dojčenie.

Otec neodpustí deťom?

Nezomrie!)) - Shpa by však mala pomôcť. Vzhľadom k tomu, že to bolí toľko, piť 2 ks.

Skúste špeciálne sviečky ... Pôsobia rýchlejšie a okamžite odstraňujú kŕč. , Z nich sa stáva oveľa jednoduchšie. Opýtajte sa svojho lekárnika v lekárni ...
A pokúsiť sa rozptyľovať sa s niečím, nemyslieť si neustále na bolesť, nesnažte sa na ňu sústrediť svoju pozornosť. , a robí to horšie ... Všetko prejde! :)

Toto sa nazýva ostré brucho! veľmi podobná akútnemu zápalu príveskov. Netrpia - stačí zavolať sanitku. Urobte injekciu, bolesť zmizne a zaspí. Alebo hospitalizovaný. , zavolajte. , Nemôžete tolerovať!

Aké sú silné lieky proti bolesti: ketorol, ketán, ketonal, spasmalgon? na zmiernenie bolesti počas menštruácie.

Tablety sú účinné pri bolestiach zubov, pri bolestiach hlavy, pri bolestiach, ktoré sa vyskytujú počas menštruácie, po poraneniach, v pooperačnom iKetorole v ampulkách, ako tabletová forma lieku, ktorá sa používa na zmiernenie bolesti miernej a silnej intenzity.

Áno, som tiež pre Ibuprofen. Keď je menštruácia dobrá.

Bolesť počas menštruácie nie je normálna, musíte ísť do gynekológa. A ak bolesť nie je tolerovateľná, potom sa zmestí ktorákoľvek z uvedených liekov proti bolesti

Koho to pomáha. Tempalgin, Nice, atď.

Lieky na bolesť počas menštruácie. Obsah článku. 1 Je možné zmierniť bolesť pred menštruáciou Anestetiká lieky ketány, ketorol, baralgin, analgin.

Akékoľvek antispazmodikum (nie liek proti bolesti!) A relaxačné cvičenia.

Ibunal - dobré anestetikum a bez vedľajších účinkov (videl po cisárskom reze)

Nie shpa. 2 tablety

Aké lieky proti bolesti máte na menštruačnú bolesť?

Ako užívať Ketorol s bolesťami zubov? Odporúča sa užívať liek, keď je bolesť charakterizovaná ťažkou naliehavosťou, áno, naozaj pomáha pri menštruačnej bolesti, ale odporúča sa používať len v extrémnych prípadoch.

Baralgin, nič iné pomáha

Nie, tak trpím. Posledných 5 rokov, to dopadá na víkend, môžete bezpečne spech medzi posteľou a hrniec v natívnych múroch.

Nise (genetik odporučil, ako najlepšie do dnešného dňa)

Ak to nebolí veľa potom Pentalgin, a ak je ťažké, potom ketanof.

Pentalgin, len on pomáha.

Ketorol je účinný pri bolestiach zubov. Aj keď v niektorých prípadoch je lepšie vziať niz, aby sa zmiernil ľahší bolesť zubov, bude to stačiť, neviem, čo je príčinou, možno v krvnej skupine -4, ale Ketorol nebral bolesť, a čo viac, nevoľnosť nebola pridaná k menštruácii.

Spazgan alebo spazmolgon.
Píla predpísaná gynekológom Nise a vitamínom E po dobu 3 mesiacov (5 dní pred menštruáciou a 5 dní počas menštruácie), ale nepomohla moc, hoci symptómy PMS sa znížili

Mal som také problémy v mojej psychike. Dosiahla slabú a hroznú bolesť. Nejako to vôbec nebolo pri tejto príležitosti, ale pri príležitosti gastritídy som to urobil - aloe s mlynčekom na mäso (to znamená, že nie je v súlade s akceptovanou technológiou, úplne intuitívne), skrútil a vylisoval šťavu cez gázu. Na parný kúpeľ pridal med. Ukázalo sa, že konkrétny lektvar - chuť a farba samozrejme stále rovnaké. Pili pred jedlom do 30 minút na lyžicu. Gastritída je preč, ALE - ako vedľajší účinok - bolesť počas menštruácie je preč.

Áno, Nise je najlepšia. Tiež som poradil gynekológovi. Ide o super.

Celý život trpím menštruáciou z bolesti, skúste ketorol, úplne sedím na nich počas M a teraz nepoznám problémy a ich účinok trvá dlhú dobu, asi 10 hodín niekde, a tiež som znovu porazil pred narodením.

Pred narodením som dostal len injekcie analgin + novacaine a bainki
a teraz niekedy pijem ketány, pomáha

Ketány sú vo všeobecnosti veľmi silné lieky proti bolesti! každý si zapadá. перепробовала но шпу, кетанов, пенталгин, нрофен, боралгин. мне подходит пенталгин. он и при миренях хорошо помогает.

Бускопан для женщин.

Что делать если сильно болит живот при месячных??

Zvážte niektoré z nich. Prostriedky na zmiernenie bolesti počas menštruácie. Snáď jeden z najpopulárnejších liekov na zmiernenie bolesti počas menštruácie je Ketorol.

Squat. 3 sady 15 krát

Pite liek proti bolesti alebo ležte na bruchu

Ketorol pre bolesť zubov. Bolesti zubov sú považované za jeden z najsilnejších a neúnosných druhov bolesti. Možno, že každý človek aspoň raz v živote so svojimi tvárami Ketorol s bolesťou zubov. Stáva sa tiež, že okamžite začala silná bolesť. Že ťa nezachytila ​​prekvapením.

Ako rýchlo znížiť bolesť počas menštruácie?

Analgin pre bolesti hlavy. S menštruáciou, tam je bolesť brucha v dolnej časti, oni volali ambulancie dnes, urobili injekciu do zadku.Ketorol Noshpa pomohol 11-12 hodín.Ketorol sa používa pre mnoho bolestí.

Nalgizin mi pomáha dobre

Sedalgin + spazmalgon. Obsahujú látky, ktoré zvyšujú vzájomné pôsobenie.

Aké pilulky môžete brať na bolesť počas menštruácie? Lieky proti bolesti pre menštruáciu sú niekedy prostriedkom na pomoc rýchlo a účinne počas kritických dní.

Ľudia mi pomáhajú pýtať sa, keď je menštruácia veľmi bolestivá, čo robiť

Je to v poriadku, piť ketorol.

Vzal som si Ketorol, keď som mal bolesť zubov, počas 2 týždňov sa nič dobrého nestalo, žiadny dobrý liek, bol to veľmi bolestivý zub, kúpil som si tablety Ketoralu a za jeden deň som pil piatu pilulku. bolesť sa prejavuje už po 2 hodinách.

Pite ľanový olej 2 lyžice denne. A bolesť ustupuje a vitamíny.

Nie, to nie je normálne! Choď do toctora, povie ti niečo s túžbou. Spôsoby a ísť do FGS

To je zvyčajne normálne.

Toto nie je normálne. Ja sám som trpel, kým som neobnovil hormóny, teraz stojím také dni bez piluliek!

Ketorol s mesačnou bolesťou. Health-ua.org je zdravotný portál pre online konzultácie pediatrických a dospelých lekárov všetkých špecialít, drahí špecialisti, prosím, pomôžte mi, mám 24 rokov, som bol s divokými bolesťami počas menštruácie 7-8 rokov, išiel som k lekárom.

Gynekológ pomôže, by nemala ublížiť veľa.

Čo beriete na menštruáciu, aby ste nemali žalúdok?

Použitie ketorolu. Ketorol sa používa na mierne a ťažké bolesti rôzneho pôvodu. Ale častejšie je to bolesť vznikajúca na pozadí poranení ťažkých modrín, zlomenín, výronov, poranení a strelných rán, popálenín.

Nepoužívam nič, ale keď to bolí zle, jednoducho som kravatu panvu s vlnený šál, ak doma

„No-shpa“ mi pomáha! 1 karta. 2 krát denne!

Nurofen, Solpadein, Pentalgin - niečo z toho

Veľmi dobrá pomoc kvapky EDAS 139

No-spa, tempalgin, ibuklin. Neubližuj! :)

Lieky proti bolesti pri menštruácii, ako rýchlo sa vyrovnávajú s dysmenoreou. Rubrika Ovulácia menštruácie. Viac ako polovica žien na planéte zažíva počas menštruácie bolesť rôznej závažnosti.

Sviečky Indometacín okamžite zmierňuje bolesť.

Ketanov, Ketorol, čokoľvek, len ak sa cítim lepšie ((((((((((((((((((

1 Príčiny bolestivej menštruácie. 2 Menštruačná bolesť u adolescentov. 3 Ako sa zbaviť menštruačnej bolesti Medzi silné lieky proti bolesti Ketans a jeho analógy Ketanal, Ketorol sú v dopyte.

Ako znížiť bolesť počas menštruácie? Čo sú to drogy. drogy na to?

Trigan d
Veci 10 jedia lepšie

Takmer každá žena sa raz za mesiac nevyhnutne pýta na otázku, čo všetko potrebujem? , A nie je to len o nadmernej dráždivosti, nervozite, obmedzeniach v odevoch a potrebe používať výrobky osobnej hygieny.

Choďte do gynekológa, je úspešne liečená

Vždy som pil spolu s analgínom psa. a učila aj svoju dcéru. Pravda je teraz namiesto Analgin kúpiť Pentalgin.

Ako liek proti bolesti, solpadine pomáha dobre, a všeobecne je najlepšie ísť k lekárovi.

Odošlite nám svoj názor na používanie Ketorolu, ktorý pomôže ostatným návštevníkom stránky. Liek sa používa pri rôznych ochoreniach hlavy, bolesti zubov, s menštruáciou.

VIVASAN-tymianový krém. potrite spodnú časť brucha, všetko prechádza. a žiadne pilulky! nič na otrávenie žalúdka.

Spazmalgon pomáha veľa

No-shpa dobre pomáha. Dokonale zmierňuje kŕče.

Niekde som už túto otázku videl) Spazmalgon a butadion, help)

Trigan d
Veci 10 jedia lepšie
hr. )) Pamätám si 6 kusov hawala .. pocit nie je príliš príjemný .. to je. Neodporúčam.
Všeobecne no-spa, festal .. t
Pamätám si no-shpy prejedanie. to bolo zlé PPC .. myslel na ďalší svet idem preč .. stále znižuje tlak .. to je. Neodporujem otravným)

Ketorol sa stal nepostrádateľným liekom v mojej lekárni, pretože som ho objavil po poškodení Solpadine. Pijem Ketorol v tabletkách. Dokonale mi pomáha osobne pred rôznymi bolesťami - pre menštruáciu, ťažké bolesti hlavy, bolesti podobné migréne.

Vždy som pomohol zastaviť analgin pár piluliek na prvý deň, ak potrebujem viac za pár hodín. A to je všetko! Zvyčajne to šetrí.

To nie je normálne, vôbec by nemala byť žiadna bolesť, len ak nastane menopauza.

Mám silnú bolesť v spodnej časti brucha počas menštruácie, ak neberiem Ketorol, dochádza k strate vedomia. čo robiť?

Uistite sa, že navštívite lekára! Ketorol, ako to chápem, len znecitlivuje, ale nelieči, neskôr môže dostať veľmi zlé. lekárovi

Ale bez ohľadu na intenzitu a lokalizáciu syndrómu bolesti, každý človek sníva, že sa ho zbaví čo najskôr. S exacerbáciou mnohých zápalových ochorení lekári používajú Ketorol tablety na zmiernenie bolesti.

Poraďte sa s lekárom.

Ako som vám pochopil, cítil som sa lepšie, keď som užíval hormonálnu antikoncepciu v niekoľkých cykloch. Po pôrode bolesť takmer úplne ustúpila.

Odrody, názvy a formy uvoľnenia

V súčasnosti je ketorol dostupný v troch dávkových formách:

 • Gél na vonkajšie použitie,
 • Orálne tablety, t
 • Roztok na intramuskulárne a intravenózne podanie.

Tieto tri formy uvoľňovania ketorolu sú tiež verziami liečiva. Injekčný roztok ketorolu sa často označuje ako "injekcie ketorolu" alebo ampulky "ketorol". Ketorol gél v každodennej reči sa často nazýva "Ketorol masť." Pri použití týchto nesprávnych, ale pomerne častých v každodennej reči, mená Ketorolu, je potrebné pripomenúť, že je v mysli, že existuje skutočná dávková forma, a nie akýkoľvek nový typ lieku.

Gél je homogénna transparentná látka s charakteristickým zápachom. Injekčný roztok - číry a bezfarebný alebo bledožltý. Tablety sú natreté zelenou farbou, majú okrúhly, bikonvexný tvar a sú na jednej strane vyryté písmenom "S". Pri poruche je tableta biela alebo takmer biela s homogénnou štruktúrou.

Gél sa vyrába v hliníkových skúmavkách s objemom 30 g, roztoku v ampulkách s objemom 1 ml, 10 kusov v balení a tabliet - 20 kusov v balení.

Ketorol - zloženie

Zloženie všetkých dávkovacích foriem ketorolu ako účinnej látky zahŕňa ketorolac v rôznych koncentráciách. Tablety teda obsahujú 10 mg ketorolaku, 30 mg v 1 ml v roztoku a 20 mg v 1 g (2%) v géli.

Zloženie gélu Ketorol pomocné látky zahŕňajú tieto zložky: t

 • Propylénglykol,
 • dimetylsulfoxid,
 • karbomér,
 • Sodná soľ metylparahydroxybenzoátu,
 • tromethamin,
 • Čistená voda
 • Vôňa "Drimon Indus",
 • Etylalkohol,
 • Glycerol.

Zloženie tabliet Ketorol pomocné látky zahŕňajú tieto zložky: t
 • Mikrokryštalická celulóza, t
 • laktóza,
 • Kukuričný škrob, t
 • Koloidný oxid kremičitý, t
 • Stearát horečnatý, t
 • Karboxymetylškrob sodný (typ A),
 • Valium,
 • Propylénglykol,
 • Olivovo zelená.

Zloženie injekčného roztoku Zahrnuté sú tieto pomocné látky: t
 • Chlorid sodný,
 • Etylalkohol,
 • Disodium edetat,
 • octoxynol,
 • Propylénglykol,
 • Hydroxid sodný,
 • Voda je deionizovaná.

Ketorol - recept

Recept na roztok ketorolu je nasledovný:
Rp: Sol. "Ketoroli" 3% - 1 ml
D.t.d.10 amp.
Vstreknite intravenózne alebo intramuskulárne v 1 ml

Recept na tablety ketorolu je nasledovný:
Rp: Tab. "Ketoroli" 10 mg
D.t.d. 20 tabliet
S. Užívajte perorálne 1 tabletu každých 8 hodín.

Recept na gél ketorolu je nasledovný:
Rp: Gel "Ketoroli" 2%
D.t.d. v tube 30 g
S. Aplikujte externe na miesta pokožky, kde sa cíti bolesť.

Vo všetkých vyššie uvedených receptoch, za písmenami "Rp", sa uvoľňujúca forma (Sol., Tab., Gel) a názov Ketorol označujú latinkou v úvodzovkách, pretože je komerčná. V druhom riadku za písmenami "D.t.d." Uvádza, koľko by mal lekárnik poskytnúť osobe, ktorá predpisuje liek v lekárni. V treťom riadku za písmenom "S." už pre samotnú osobu, ako liek používať.

Terapeutický účinok lieku Ketorol

Ketorol má silný analgetický účinok, ako aj relatívne slabé antipyretické a protizápalové účinky. Liek patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liekov (NSAID), ktoré majú všetky tri vlastnosti (antipyretické, analgetické a protizápalové) v rôznych stupňoch. V ketorole sú najvýraznejšie analgetické vlastnosti a protizápalové a antipyretické účinky sú relatívne slabé.

Mechanizmus účinku lieku je spojený s jeho schopnosťou blokovať prácu konkrétneho enzýmu - cyklooxygenázy , Tento enzým premieňa kyselinu arachidónovú na prostaglandíny - špeciálne látky, ktoré vyvolávajú zápalovú reakciu, syndróm bolesti a zvýšenie telesnej teploty. Ketorol teda blokuje prácu cyklooxygenázy a zastavuje produkciu prostaglandínov, v dôsledku čoho zastavuje tvorbu zápalovej reakcie a bolesti, ako aj zvýšenie teploty.

Ketorol má však taký silný analgetický účinok, že doslova zatieni a zatieni protizápalové a antipyretické účinky. Preto sa liek používa práve ako anestetikum.

Ketorol nie je narkotické analgetikum a nespôsobuje tieto nežiaduce účinky:

 • Vplyv na centrálny nervový systém,
 • Respiračná depresia
 • Oslabenie peristaltickej aktivity čreva,
 • Retencia moču
 • Bradykardia alebo tachykardia,
 • Zvýšený krvný tlak.

Ketorol môže predĺžiť dobu krvácania, pretože riedi krv a znižuje aktivitu koagulačného systému. Ukazovatele zrážanlivosti však spravidla zostávajú v normálnom rozsahu. teda Ketorol sa má používať opatrne. u ľudí trpiacich poruchami krvácania, napríklad hemofíliou, žalúdočnými vredmi atď. Ketorol prakticky neovplyvňuje sliznicu žalúdka a ďalších orgánov gastrointestinálneho traktu, preto sa môže používať na krátku dobu bez nebezpečenstva tvorby „aspirínových vredov“. Dlhodobé nepretržité používanie lieku (dlhšie ako šesť mesiacov) však môže vyvolať ulceráciu sliznice gastrointestinálneho traktu, preto sa ketorol dlhodobo neodporúča.

Ketorol - indikácie na použitie

To znamená, indikácie na použitie pre tablety a injekcie Ketorol je úľava od bolesti akejkoľvek lokalizácie a závažnosti. To znamená, že pilulky alebo injekcie sa môžu použiť na odstránenie zubných, bolestí hlavy, menštruácie, svalov, kĺbov, bolesti kostí, ako aj pooperačnej bolesti, bolesti pri rakovine atď. Mali by ste vedieť, že ketorol je určený len na zmiernenie akútnej bolesti, ale nie na liečbu syndrómu chronickej bolesti.

Indikácie pre použitie gélu Ketorol Nasledujúce stavy sú:

 • Poranenia (podliatiny, zápaly mäkkých tkanív, poškodenie väziva, burzitída, zápal šliach, synovitída atď.),
 • Bolesť po zranení
 • osteoartritída,
 • Bolesti svalov a kĺbov,
 • neuralgia,
 • ischias,
 • Reumatické ochorenia (dna, psoriatická artritída, ankylozujúca spondylitída).

Pri použití akejkoľvek formy ketorolu, je potrebné pripomenúť, že liek len zmierňuje bolesť, ale neodstráni jeho príčinu a nevylieči základné ochorenie, ktoré spôsobilo vznik nepríjemného príznaku.

Ketorol tablety - návod na použitie

Tablety sa majú prehltnúť celé, nesmú sa žuvať ani drviť inými prostriedkami, ale s malým množstvom vody. Môžete piť pilulky, bez ohľadu na jedlo, ale je potrebné mať na pamäti, že Ketorol užívaný po jedle sa vstrebáva pomalšie ako pred jedlom, čo prirodzene predĺži čas nástupu analgetického účinku.

Tablety sa musia užívať sporadicky, ak je to potrebné na zastavenie miernej alebo silnej bolesti. Dávka Ketorolu pre jednu dávku je 10 mg (1 tableta) a maximálna povolená denná dávka je 40 mg (4 tablety). To znamená, že počas dňa môžete užívať maximálne 4 tablety lieku. To znamená, že jedna tabletka postačuje na to, aby osoba uľavila od bolesti niekoľko hodín, po ktorej sa vracia, a potom musíte vziať druhú pilulku atď. Na zmiernenie bolesti bez konzultácie s lekárom je povolené užívať Ketorol v tabletkách maximálne 5 dní.

Ak sa osoba prepne z užívania injekcií Ketorolu na tabletky, celková denná dávka by nemala prekročiť 90 mg pre osoby do 65 rokov a 60 mg pre osoby staršie ako 65 rokov. Okrem toho v týchto dávkach je maximálny povolený počet tabliet 30 mg (3 tablety).

Injekcie (ampulky) Ketorol - návod na použitie

Injekčný roztok je balený v ampulkách a pripravený na použitie. Roztok sa vstrekuje hlboko do svalu (do vonkajšej hornej tretiny stehna, ramena, sedacieho svalu a iných častí tela, kde sa svaly približujú ku koži), pričom predtým z injekčnej striekačky odoberali požadované množstvo do injekčnej striekačky z ampulky. Nemôžete vstúpiť do roztoku ketorol epidurálne alebo vo vnútri miechových membrán.

Na zavedenie roztoku intramuskulárne je potrebné použiť jednorazové injekčné striekačky malého objemu - 0,5 - 1 ml. Injekčná striekačka a ihla sa musia z obalu odstrániť bezprostredne pred injekciou a nie vopred. Pri injekcii je potrebné otvoriť ampulku v roztoku, vytiahnuť ju pomocou injekčnej striekačky, vybrať ju a vytiahnuť ihlu smerom nahor. Prstami poklepte na povrch striekačky v smere od piestu k ihle tak, aby sa vzduchové bubliny zvýšili a oddelili od stien. Aby sa odstránil vzduch, je potrebné mierne stlačiť piest injekčnej striekačky tak, aby sa na špičke ihly objavila kvapka. Potom by sa mala striekačka odložiť a miesto vpichu by sa malo liečiť antiseptikom. Ihla sa vloží úplne (na celú dĺžku) kolmo na pokožku na zvolenom mieste, potom sa pomaly a opatrne vstrekne roztok na piest. Po zavedení roztoku sa ihla odstráni z tkanív a vyhodí sa a miesto vpichu sa opäť zotrie antiseptikom.

Ak je to potrebné, ketorol z ampulky sa môže pridať k kvapkadlu a podávať pomaly spolu s inými roztokmi. Ketorol je kompatibilný v jednej fľaši s nasledujúcimi roztokmi a liečivami:

 • Solný roztok
 • 5% roztok dextrózy,
 • Ringerov roztok
 • Ringer-Locke riešenie,
 • Plasmalitový roztok,
 • Roztok aminofylínu, t
 • Roztok lidokaínu,
 • Dopamínový roztok,
 • Ľudský roztok krátkodobo pôsobiaceho inzulínu, t
 • Roztok heparínu.

Jednorazová dávka ketorolu pre osoby mladšie ako 65 rokov je 10–30 mg (0,3–1,0 ml) a upravuje sa individuálne, začínajúc minimom a na základe odpovede osoby a účinnosti úľavy od bolesti. Ketorol môžete znovu vstúpiť každé 4 až 6 hodín, ak sa bolesť vráti. Maximálna povolená denná dávka roztoku je 3 ampulky (90 mg).

Pre osoby staršie ako 65 rokov, ako aj pre tých, ktorí trpia ochorením obličiek alebo s telesnou hmotnosťou nižšou ako 50 kg, je jednorazová dávka roztoku 10-15 mg (0,3-0,5 ml), ktorá sa môže podávať každých 4-6 hodín, ak je bolesť slabá. vráti. Maximálna povolená denná dávka ketorolu pre osoby staršie ako 65 rokov s hmotnosťou menej ako 50 kg a ochorením obličiek je 60 mg (2 ampulky).

Trvanie nepretržitého používania Ketorolu bez konzultácie s lekárom by nemalo prekročiť 5 dní.

Ketorol gél - návod na použitie

Gél by mal byť aplikovaný na pokožku čistý, umytý mydlom a rukami. Je potrebné zabrániť tomu, aby sa prípravok umiestnil na miesta pokožky s poraneniami, napríklad škrabancami, odreninami, popáleninami atď. Je tiež potrebné sa vyhnúť a v každom možnom spôsobom zabrániť náhodnému zásahu gélu ketorolu do očí a slizníc úst, nosa a ďalších orgánov. Po ošetrení pokožky gélom si umyte ruky mydlom a osušte. Po stlačení požadovaného množstva gélu musí byť skúmavka tesne uzavretá.

Pred aplikáciou gélu je potrebné si umyť ruky teplou vodou a mydlom a oblasťou, na ktorú sa Ketorol distribuuje. Potom osušte povrch kože a rúk uterákom, potom vytlačte 1 až 2 cm gélu z skúmavky a rozotrite ho v tenkej vrstve po oblasti kože, v ktorej sa cíti bolesť. Ak je plocha ošetrovanej oblasti veľká, množstvo gélu sa môže zvýšiť. Gél sa má jemne vmasírovať do pokožky, až kým sa úplne neabsorbuje. Na vrchu ošetrovanej oblasti kože môžete aplikovať priedušnú bandáž (napríklad gázu alebo bežný obväz, atď.) Alebo ju nezatvárať ničím iným. Na pokožku ošetrovanú gélom Ketorol nenanášajte vzduchotesný obväz.

Gél sa môže aplikovať na kožu 3-4 krát denne. Нельзя использовать гель чаще 4 раз в день, а между двумя последующими наложениями препарата на кожный покров необходимо соблюдать интервал не менее 4 часов. Без консультации врача гель можно применять максимум в течение 10 дней подряд.

Špeciálne pokyny

Pri použití tabliet a injekcií ketorolu je potrebné vziať do úvahy, že po jeho zrušení pretrváva účinok na zrážanie krvi 1 až 2 dni. Ak osoba trpí poruchami krvácania, potom pri použití ketorolu je potrebné monitorovať indikátory hemostázy aspoň raz týždenne (čas krvácania, PET, APTTV, TV, fibrinogén atď.).

Treba tiež pripomenúť, že nízky objem cirkulujúcej krvi zvyšuje pravdepodobnosť vedľajších účinkov z obličiek.

Starší ľudia (nad 65 rokov) majú vyššie riziko vedľajších účinkov ketorolu, takže by mali používať akúkoľvek formu lieku v minimálnych dávkach.

Ak osoba trpí akoukoľvek chorobou obličiek, potom je potrebné počas celého priebehu aplikácie sledovať funkciu orgánu pravidelným absolvovaním všeobecnej analýzy moču.

Pri použití roztoku Ketorolu alebo tabliet je možné zvýšiť aktivitu pečeňových transamináz v krvi (AsAT, AlAT), takže lieky by sa mali používať s opatrnosťou pri ochoreniach pečene a len v krátkom čase. Ak sa na pozadí používania ketorolu vyvinie porucha pečene, liek sa musí okamžite zastaviť a vyhľadať lekára.

Ketorol v kombinácii s paracetamolom sa nesmie používať dlhšie ako 5 dní.

Ak na účinnú úľavu od bolesti nie sú postačujúce iba tablety alebo injekcie Ketorolu, môžu sa kombinovať s narkotickými analgetikami. Okrem toho tablety a injekcie ketorolu môžu byť použité na zníženie množstva použitých narkotických analgetík.

predávkovať

Predávkovanie gélom Ketorol nie je možné, ale ak sa náhodne uvoľní do žalúdka (napríklad olizovaním pier, rúk atď.), je potrebné vyvolať zvracanie, vziať aktívne uhlie alebo iný sorbent (Polifepan, Polysorb, Enterosgel atď.) a vyhľadať lekára.

Predávkovanie tabletami alebo roztokom ketorolu celkom možné a prejavuje sa nasledujúcimi príznakmi:

 • Bolesť brucha
 • nevoľnosť,
 • zvracanie,
 • Tvorba peptických vredov žalúdka,
 • Vývoj eróznej gastritídy,
 • Porucha funkcie obličiek (retencia moču, zvýšenie koncentrácie močoviny a kreatinínu v krvi),
 • Acidóza.

Liečba predávkovania je odstránenie zvyškov lieku z tela, pre ktoré je potrebné urobiť výplach žalúdka a vziať nejaký sorbent. Potom nasleduje symptomatická terapia zameraná na udržanie fungovania životne dôležitých orgánov a systémov.

Interakcia s inými liekmi

Súčasné užívanie Ketorolu s kyselinou acetylsalicylovou, doplnkami vápnika, inými NSAID (Ibuprofen, Nimesulid, Diclofenac, atď.), Hormónmi glukokortikosteroidov, etylalkoholom a kortikotropínom zvyšuje riziko vzniku ulceróznych lézií tráviaceho traktu a gastrointestinálnej krvi.

Použitie ketorolu s liekmi obsahujúcimi paracetamol alebo zlúčeniny zlata zvyšuje riziko vedľajších účinkov z obličiek. Kombinované použitie s metotrexátom zvyšuje riziko poškodenia pečene a obličiek. Preto, ak je potrebné použiť metotrexát s ketorolom, je potrebné znížiť dávkovanie prvého lieku.

Probenecid zvyšuje koncentráciu ketorolu v krvi a predlžuje dobu jeho eliminácie z tela, preto je kombinované použitie týchto liekov kontraindikované. Tiež znížiť rýchlosť odstraňovania ketorolu z tela liekov, ktoré blokujú tubulárnej sekrécie obličiek. Ketorol zase spôsobuje zvýšenie hladiny prípravkov Nifedipinu, Verapamilu a lítia v krvi.

Keď sa Ketorol pridáva k narkotikám, ich dávkovanie sa môže výrazne znížiť, čo priaznivo ovplyvňuje celkový stav osoby.

Ketorol zvyšuje účinky inzulínu a iných liekov na zníženie hladiny cukru v krvi (hypoglykemické lieky), ale znižuje závažnosť diuretického účinku furosemidu o 20% a prostriedkov na zníženie krvného tlaku.

Použitie Ketorolu súčasne s nasledujúcimi liekmi môže spôsobiť závažné vedľajšie účinky:

 • Valproát - možné porušenie agregácie krvných doštičiek a rozvoj ťažko zastaviteľného krvácania,
 • Nedepolarizujúce svalové relaxanciá (Pipekuroniy, Pankuronium, Tubocurarin, atď.) - je možný vývoj dýchavičnosti,
 • Antiepileptiká (fenytoín, karbamazepín atď.) - frekvencia epileptických záchvatov sa zvyšuje,
 • Antidepresíva (fluoxetín, tiotikín, alprazolam atď.) - môžu sa objaviť halucinácie,
 • Pentoxifylín, cefoperazón, cefotetan, heparín, trombolytiká (lieky, ktoré zvyšujú deštrukciu krvných zrazenín) a antikoagulanciá (lieky znižujúce krvné zrazeniny) - zvyšuje riziko možného krvácania,
 • Inhibítory angiotenzín konvertujúceho enzýmu (Berlipril, Vazolapril, Enalapril, Captopril, atď.) - zvyšuje sa riziko vzniku porúch obličiek.

Injekčný roztok Ketorol sa nesmie miešať v rovnakej striekačke s morfínom, prometazínom a hydroxyzínom, pretože chemická reakcia medzi týmito látkami sa vyzráža a úplne strácajú svoju terapeutickú účinnosť.

Použitie počas tehotenstva a dojčenia

Tablety a injekcie Ketorol je kontraindikovaný na použitie počas gravidity a dojčenia. Tehotné ženy by si mali vybrať iné schválené anestetiká, ako je Ibuprofen, Nurofen, No-Spa a iné. Ak dojčiaca matka užíva Ketorol, potom by ste mali preniesť dieťa na umelé kŕmenie počas celého obdobia liečby.

Ketorol gél sa môže používať opatrne počas prvého a druhého trimestra tehotenstva, tj do 27 týždňov tehotenstva, vrátane. Opatrnosť je pri opatrnej prevencii možného náhodného požitia lieku vo vnútri, napríklad na olizovanie gélu zostávajúceho na perách potom, čo boli po nanesení produktu rozdrvené po praní, atď.

V treťom trimestri tehotenstva, to znamená od 28. týždňa a pred pôrodom, gél Ketorol nemôže byť použitý, pretože môže vyvolať perenashivanie alebo komplikácie pracovnej aktivity.

Ketorol pre bolesť zubov

S bolesťami zubov, Ketorol je vynikajúci a účinný liek, ktorý zmierňuje nepohodlie rýchlo a trvalo. Liek môže byť použitý ako pred návštevou zubára, tak aj po vykonaných manipuláciách, keď bolesť môže nejaký čas pretrvávať, kým sa tkanivá nezhojí.

Ak sa Ketorol používa na zmiernenie bolesti zubov pred návštevou zubára, potom je potrebné pripomenúť, že liek by sa nemal užívať dlhšie ako 5 dní a neodporúča sa odložiť návštevu špecialistu, pretože každá bolesť zubov naznačuje potrebu ich liečby alebo odstránenia. Dlhodobý pokus o zastavenie bolesti ketokonolom môže navyše zhoršiť klinickú situáciu a tam, kde sa vyžadovalo len ošetrenie zubov, môže byť potrebné jeho odstránenie.

Pri bolestiach zubov sa optimálne užíva Ketorol v tabletkách, pretože táto forma je súčasne účinná a zároveň vhodná. Zvyčajne, aby sa zmiernila bolesť, vziať 1 pilulku. Druhú pilulku možno užiť najskôr 4 hodiny. Ak po 4 hodinách bolesť stále chýba, potom užívanie ďalšej tablety ketorolu sa má odložiť až do nástupu bolesti. Počas dňa na zmiernenie bolesti zubov môžete užívať maximálne 4 tablety.

Ketorol deti

Ketorol gél sa nesmie používať u detí mladších ako 12 rokov a tabliet a injekčných roztokov - do 15 rokov. Použitie Ketorolu u detí v akejkoľvek dávkovej forme je teda nemožné.

Zákaz používania ketorolu pre deti je spôsobený tým, že liek môže spôsobiť závažné komplikácie u detí, ako sú nefritída (zápal obličiek), depresia, sluchové a zrakové poškodenie, alergické reakcie, pľúcny edém atď.

Preto je pre deti potrebné zvoliť iné lieky proti bolesti, ktoré majú miernejší účinok ako ketorol a nízke riziko vzniku závažných vedľajších účinkov, ako napríklad ibuprofén, nimesulid atď.
Viac o bolesti zubov

Zloženie a princíp činnosti

Účinná látka ketorolu je Ketorolac, ktorý patrí do kategórie nesteroidných protizápalových liekov (NSAID). Pôsobí inhibíciou syntézy prostaglandínov, čo spôsobuje jeho protizápalový a analgetický účinok. Ketorol (a iné lieky na báze ketorolaku) je zaradený do skupiny základných liečiv.

Presné zloženie závisí od toho, ktorá lieková forma Ketorol sa uvoľní: môže to byť tableta, injekcia alebo gél (niekedy označovaný ako masť) na vonkajšie použitie. Ten má najväčší počet komponentov:

 • Ketorolac 2%
 • propylénglykol,
 • dimetylsulfoxid,
 • etylalkohol,
 • glycerol,
 • tromethamin.

Všetky tieto zložky sú pomocné, a preto nemajú ďalšie farmakologické vlastnosti, avšak alkohol môže mať účinok sušenia na kožu, čo vyžaduje opatrnosť pri použití Ketorolu.

Tablety majú jednu koncentráciu účinnej látky - každá 10 mg, v balení 20 kusov. Laktóza je prítomná v ich zložení, ako aj škrob, oxid kremičitý, stearát magický, propylénglykol, celulóza. Tablety majú enterický obal zelenej farby.

Všetky 3 dávkové formy s ohľadom na aktívne zložky majú rovnaké zloženie, preto ich pracovný princíp je identický: Ketorolac má anestetický, protizápalový a slabý antipyretický účinok blokovaním cyklooxygenázy, ktorý zabraňuje rozvoju zápalového procesu a tiež potláča bolesť. Ketorol zároveň nemá narkotickú povahu, preto neovplyvňuje nervový systém, neznižuje dýchanie.

Ketorolac však ovplyvňuje chemické zloženie krvi, riedi ho a tiež znižuje rýchlosť koagulácie. Perorálne podanie a intramuskulárne podanie poskytujú najrýchlejší výsledok: po 60 alebo 30 minútach. resp. Maximálna koncentrácia ketorolu v krvi nastane za 2 hodiny.

Čo Ketorol pomáha?

Hlavnou indikáciou pre použitie tejto drogy je syndróm bolesti akejkoľvek etiológie - lekári predpisujú Ketorol pre bolesť hlavy, bolesť zubov, svalov, pre nepohodlie spôsobené neuralgiou. Musíte však pochopiť, aký typ dávkovej formy je vhodný pre konkrétnu situáciu.

 • Ak je bolesť spôsobená zranením alebo preťažením svalov, chorobami pohybového aparátu (radiculitída, osteoartritída, reumatizmus, atď.) A tiež sprevádza osobu po operácii, potom by ste mali gél použiť. To bude fungovať len lokálne, dá menej vedľajších účinkov.
 • Pri mesačnej bolesti sa Ketorol odporúča vo forme tabliet, ako pri neuralgii, ťažkej myalgii (na veľkej ploche), migrénach atď. Tablety sú považované za najuniverzálnejšie riešenie, ale nie najbezpečnejšie.
 • Intramuskulárne injekcie sa podávajú hlavne v situáciách, keď je perorálne podávanie nemožné alebo je potrebný veľmi rýchly výsledok: môžu sa vyskytnúť aj bolesti hlavy, bolesť zubov, bolesť svalov, bolesť kĺbov. Lekár však často musí vydať predpis na použitie roztoku ketorolu.

Majte na pamäti, že Ketorol, rovnako ako všetky analgetiká, pomáha len odstrániť symptóm, ale nemá terapeutický účinok, takže ho nemožno dlhodobo používať.

Návod na použitie

Ketorol tablety na bolesť zubov, bolesti hlavy, atď. Odporúča sa piť pred jedlom tak, aby bol žalúdok relatívne prázdny, pretože inak sa vstrebávanie účinnej látky do krvi spomalí a účinok príjmu sa objaví neskôr, než by mal. V tomto prípade nie sú tablety rozdrvené, nerozdeľujú sa, nežúhajú - vo veľkých množstvách (100 - 150 ml) sa umyjú teplou vodou.

 • Dávka na jednorazovú dávku - 10 mg, na jeden deň, môžete vypiť až 40 mg ketorolaku.
 • Maximálne trvanie nepretržitého podávania ketorolu je 5 dní. Zvyšné prípady sú preskúmané u lekára.

Intramuskulárne podanie Ketorolu sa má prediskutovať so špecialistom, aby si vybral individuálnu dávku: je dôležité, aby sa dodržalo minimálne možné množstvo lieku. Dospelí sa predpisujú prevažne od 10 do 30 mg za čas, interval medzi injekciami je 6 hodín.V starobe (65 rokov a viac) sa dávka znižuje na 15 mg.

 • Maximálna denná dávka je 90 mg pre dospelých a 60 mg pre starších pacientov.

Ak je to potrebné, lekár kombinuje ketorol s inými liekmi: najmä sa kombinuje so soľným roztokom, lidokaínom, heparínom, glukózou, inzulínom - to všetko sa používa na kvapkadlá. V tomto prípade by mal byť prechod medzi orálnymi a injekčnými metódami užívania lieku prediskutovaný s lekárom.

Gél Ketorol je najľahší na prácu - hlavná vec je, že nespadá do slizníc a otvorených rán. Pred ošetrením oblasti postihnutej bolesťou je potrebné ju umyť, odstrániť vlhkosť papierovou utierkou a potom rozotrieť malé množstvo gélu trením. V prípade potreby je táto oblasť uzavretá gázovým obväzom, ale polyetylénom a pod.

Gél sa používa až štyrikrát denne, pričom sa medzi nimi udržuje interval 4 až 6 hodín. Trvanie jeho použitia môže byť 10 dní, pokiaľ lekár neurčí iné podmienky.

Ak to zhrnieme, je potrebné pripomenúť, že všetky NSAID majú veľa kontraindikácií a vedľajších účinkov, takže ak používate Ketorol, najmä perorálne alebo intramuskulárne, musíte prísne dodržiavať dávkovanie a snažiť sa nevykonávať dlhodobú liečbu. Okrem toho, tento liek nemožno používať u detí, tehotných a dojčiacich matiek, a nemal by byť kombinovaný s inými NSAID.

Perfilyeva Inna Jurijevna

Psychológ, Psychodramatist. Špecialista z webovej stránky b17.ru

Vždy som nebral ketorol, ale ketány. Veľmi mi to pomohlo. Zdá sa, že ketorol je ešte silnejší, ak sa nemýlim. Hlavnou vecou je merať všetko, čo viete.

Nemôžem žiť bez nich, no, nurofen stále pomáha

Vo všeobecnosti ide o analógy. Pôvodný liek ketonal. Prijímam to. Áno, je to dosť silné, takže to beriem len vtedy, ak nemôžete postaviť bolesť a nikdy v týchto dňoch nepijete alkohol a ťažké jedlo, aby ste netrpeli pečeňou.
Ach jo, nepotrebuješ to piť na prázdny žalúdok!

I a ketorol videl a ketonal. A vo farmácii radili, že v týchto dňoch je lepšie piť tempalgin (užívam dve tablety)

I a ketorol videl a ketonal. A vo farmácii radili, že v týchto dňoch je lepšie piť tempalgin (užívam dve tablety)

Ak je bolesť tak silná a pentalgins-nurofenes nepomôžu, potom piť ketorol alebo ketány, môžete. To je to isté. Aj keď sú veľmi energickí, ak prostriedky ľahšie pomáhajú, potom sú lepšie.
Aj keď som nikdy v živote nevidel tieto ketoroly-ketány, a Pentalgin videl len 3 krát v mojom živote z mojej hlavy, keď som bol chorý, ale musel som ísť niekde a byť ostražitý, a vo všeobecnosti obdobia sú bezbolestné, a ak To je tolerované, je to možné a bez piluliek, ak si môžete ľahnúť doma. Takže nemôžem s istotou povedať o týchto tabletkách.

Pijem ketorol, ale len jednu pilulku na prvý kritický deň, no no-shpa mi pomáha. Súhlasím s tým, že v súčasnosti je v domácej lekárni. Ak tento deň nemusíte ísť nikam, robím bez tabletiek.

Prijímam, viac ako dva kusy denne je nežiaduce, ovplyvňuje pečeň. A ak sa necítite dobre, potom s opatrnosťou. Hoci úprimne, po operácii na pečeni som necítil účinok.

I po použití mesačnej inhibície ketorolu

I po použití mesačnej inhibície ketorolu

Vzal som si tiež Ketorol, mal som ťažké krvácanie po dobu 1-2 dní a po pilulke vôbec nič nebolo, a potom znova, 5-6 dní, začalo moje obdobie.

To je dôvod, prečo zručnosť a tak začal mesačne spomaľovať. A predtým všetko bežalo 7 dní. Teraz idú 2-3 dni, deň nejde, potom idú znova. všeobecne nestabilné. Všetky, už neprijímajú s mesačnou ketorol

Čo mám robiť, keď som jedol dva tobolky ketorolu, pretože som nemal mesickú 2 mesicu

Aj ja som nedávno pil Ketorol, zub bol veľmi chorý. vytvrdený zub, ketorol už nepije. Pila 5-6 dní, 2 tablety denne. Teraz oneskorenie je už 8 dní .. Neviem, čo mám robiť, môže niekto poradiť?

zavládol som ambulanciu, dali mi ketorol intravenózne a poradili mu, aby si ju vzal na takéto bolesti. nasledujúci deň mesačne skončil, aj keď to bolo 2 dni mesačne :)

Aj ja som nedávno pil Ketorol, zub bol veľmi chorý. vytvrdený zub, ketorol už nepije. Pila 5-6 dní, 2 tablety denne. Teraz oneskorenie je už 8 dní .. Neviem, čo mám robiť, môže niekto poradiť?

Som len sporenie s týmito prášky.Mám strašné bolesti počas menštruácie a iné pilulky nepomôžu.Koľko môžem piť je deň?

Bol som pitie ketarol-kutan-ketarolak niekoľko rokov, je to účinné, ale nemali by ste piť viac ako 2-3 dni, pocit ťažkosti v celom tele. Pomohol mi aj noshpa + analgin, zmierňuje kŕče a bolesť. Bohužiaľ, nemôžem vydržať bolesť bez liekov, pilulky trvajú 3-6 hodín, pol hodiny do práce.

Спазган пейте или баралги по 2 таблетки. мне кажется они более безопасные! От кеторола желудок и кишечник болит! У меня так случилось! Лечила одно-другое заболело!

я тоже слышала что нельзя принимать кетарол.только когда без выходное положение.но мне они помогает.и никаких задержек нет..наоборот на неделю вперед идут

Pijem tiež ketorol, ale na prvý deň a 1 krát, pred menštruáciou bolo 7 dní 5 rokov už 3 dni a všetko nie je tak hojné, páči sa mi to.

I a ketorol videl a ketonal. A vo farmácii radili, že v týchto dňoch je lepšie piť tempalgin (užívam dve tablety)

Chlapci, môžem piť Nurofen aktualizovaný ketarolom?

Keď som videl Pentalgin-p. To boli tie najkrajšie pilulky, ktoré ma zbavili všetkej bolesti v žalúdku, doslova pár minút po tom, čo som to urobil. Potom ich v lekárni prestali vydávať bez lekárskeho predpisu, lekárnici povedali, že v ňom je omamná látka, ktorá zmierňuje bolesť a nemôžete ju užívať bez lekárskeho návodu. Dlho trpela, za každý mesiac používala všetko nové, potom ketonol, potom no-spa, potom tempalgin. nič mu vôbec nepomohlo, počas menštruácie som tak chorý, že niekedy snívam, že zomriem a prestanem trpieť. A akonáhle som sa rozhodol kúpiť Ketorol, beriem 2 pilulky, po 10-15 minútach bolesť zmizne. Radím každému. Dobré veci.

Iba on mi pomáha! Žiadne iné drogy nepomôžu, bolesť strašná, dokonca stúpať na stenu. Bolesť prechádza presne o 12 hodín. Ale tieto pilulky sú veľmi silné.

Keď som videl Pentalgin-p. To boli tie najkrajšie pilulky, ktoré ma zbavili všetkej bolesti v žalúdku, doslova pár minút po tom, čo som to urobil. Potom ich v lekárni prestali vydávať bez lekárskeho predpisu, lekárnici povedali, že v ňom je omamná látka, ktorá zmierňuje bolesť a nemôžete ju užívať bez lekárskeho návodu. Dlho trpela, za každý mesiac používala všetko nové, potom ketonol, potom no-spa, potom tempalgin. nič mu vôbec nepomohlo, počas menštruácie som tak chorý, že niekedy snívam, že zomriem a prestanem trpieť. A akonáhle som sa rozhodol kúpiť Ketorol, beriem 2 pilulky, po 10-15 minútach bolesť zmizne. Radím každému. Dobré veci.

Pijem ketorol, ale len jednu pilulku na prvý kritický deň, no no-shpa mi pomáha. Súhlasím s tým, že v súčasnosti je v domácej lekárni. Ak tento deň nemusíte ísť nikam, robím bez tabletiek.

Som 18. Pijem ketorol na deň 2-3 tablety, a dokonca aj prvé dni menštruácie 2-3 dni v rade. predtým mala vážnu chorobu a vypila 20 tabliet denne (iné tabletky). Myslím, že moja pečeň bude čoskoro pociťovaná. ale bez ketorolu sa mi to nepodarilo, to je môj záchranca. Mimochodom, spomaľuje mesačne, t. *****. v rýchlosti neprichádza, trochu. toto ich rozširuje, ak má niekto 3-4 dni, mám 5-6-7 dní menštruácie. ale vždy príde včas.

a ja tiež inhibujem menštruáciu z ketorolu

Po koľko začne ketor pôsobiť?

Prečítajte si pokyny. Ketorol znižuje produkciu prostaglandínov a prostaglandín je len kvôli tomu, čo menštruácia a príchod. Tento hormón spôsobuje kontrakciu maternice a odmietanie zbytočného endometria. Piť ketorol - prostaglandín sa vyrába menej - menej maternicových kontrakcií - menšie vypúšťanie. Preto inhibujte mesačne. Ale maternica musí byť očistená.

Fórum: krása

Nové za tri dni

Obľúbené tri dni

Užívateľ stránky Woman.ru chápe a akceptuje, že nesie výhradnú zodpovednosť za všetky materiály, ktoré čiastočne alebo úplne zverejnil prostredníctvom služby Woman.ru.
Užívateľ stránky Woman.ru zaručuje, že umiestnenie materiálov, ktoré im boli predložené, neporušuje práva tretích osôb (vrátane, ale nie výlučne, autorských práv), nepoškodzuje ich česť a dôstojnosť.
Užívateľ stránky Woman.ru zasielaním materiálov má teda záujem o ich uverejnenie na stránke a vyjadruje svoj súhlas s ich ďalším používaním redaktormi stránky Woman.ru.

Použitie a dotlač tlačených materiálov na stránke woman.ru je možné len s aktívnym odkazom na zdroj.
Použitie fotografických materiálov je povolené len s písomným súhlasom správy lokality.

Umiestnenie duševného vlastníctva (fotografie, videá, literárne diela, ochranné známky atď.)
na stránkach woman.ru je povolené len osobám, ktoré majú všetky potrebné práva na takéto umiestnenie

Copyright (c) 2016-2018 Hurst Shkulev Publishing LLC

Vydanie siete "WOMAN.RU" (Woman.RU)

Certifikát o registrácii hromadných médií EL č. FS77-65950, vydaný Federálnou službou pre dohľad v oblasti komunikácie,
Informačné technológie a masové komunikácie (Roskomnadzor) 10. júna 2016. 16+

Zakladateľ: Spoločnosť s ručením obmedzeným “Hurst Shkulev Publishing”

Ketorol - injekcie

Bez ohľadu na príčinu bolesti sú nesteroidné protizápalové lieky v mnohých prípadoch prvoradou liečbou. V súčasnosti sú drogy tejto skupiny zastúpené širokým spektrom a výber najoptimálnejšieho variantu zohľadňuje intenzitu syndrómu bolesti, prítomnosť sprievodných ochorení a niektoré ďalšie faktory. Zvážte prípady, v ktorých sa odporúča použitie jedného z týchto liekov Ketorol vo forme injekcií.

Zloženie a vlastnosti lieku Ketorol na injekcie

Ketorol na injekciu je dostupný v ampulkách obsahujúcich 1 ml roztoku. Aktívna zložka liečiva je Ketorolac. Pomocné látky v roztoku:

 • chlorid sodný,
 • etylalkohol,
 • voda
 • hydroxid sodný atď.

  Liek má nasledujúci účinok:

 • slabá febrifuge
 • protizápalové,
 • výrazné anestetikum.

  Nástup analgetického účinku sa pozoruje už pol hodiny po podaní ketorolu vo forme injekcie. Maximálny účinok je zaznamenaný za 1-2 hodiny a trvanie terapeutického účinku je asi 5 hodín.

  Indikácie pre použitie Ketorol

  Injekčná forma lieku Ketorol sa odporúča na použitie s priemerným syndrómom silnej bolesti a so silným syndrómom akejkoľvek lokalizácie, aby sa dosiahol rýchly analgetický účinok. Táto forma lieku je predpísaná v prípadoch, keď užívanie Ketorolu nie je možné. Odporúča sa použiť injekcie Ketorolu pri liečbe akútnych stavov a nie pri liečbe syndrómov chronickej bolesti.

  Ketorol zábery môžu byť použité pre:

 • pooperačná bolesť,
 • posttraumatické bolesti,
 • bolesti spojené s neoplastickými ochoreniami
 • bolesti svalov a kĺbov,
 • reumatické ochorenia
 • migrény,
 • renálna a pečeňová kolika,
 • tepelné popáleniny atď.

  Dávkovanie Ketorolu

  Injekcie proti bolesti ketokonolu sa uskutočňujú intramuskulárne, menej často - intravenózne. Roztok sa spravidla vstrekuje do vonkajšej hornej tretiny stehna, ramena, zadku. Je potrebné vstrekovať hlboko do svalu, pomaly.

  Dávkovanie liečiva zvolí ošetrujúci lekár individuálne, ale vždy by ste mali začať liečbu s minimálnou dávkou a potom sa orientovať v závislosti od odpovede pacienta a dosiahnutého účinku. U pacientov mladších ako 65 rokov sa môže jedna dávka ketorolu pohybovať od 10 do 30 mg. Injekcie sa môžu opakovať každé 4 až 6 hodín, pričom maximálna denná dávka nemá byť vyššia ako 30 ml.

  Nežiaduce účinky Ketorol pichnutia

  Pri liečbe ketorolom vo forme injekcií sú možné vedľajšie účinky rôznych orgánov a systémov, a to: t

 • nespavosť,
 • retencia moču atď.

  Ketorol injekcie a alkohol

  Injekcie tohto lieku nie sú kompatibilné s príjmom nápojov obsahujúcich alkohol. Pitie alkoholu počas liečby ketorolom nielen znižuje účinnosť lieku (doba trvania účinku sa znižuje), ale tiež zvyšuje riziko vedľajších účinkov. Preto by sa v období liečby mali zdržať užívania alkoholu.

  Kontraindikácie pri menovaní injekcií Ketorol

  Nemôžete použiť liek, ak sú:

 • dehydratácia,
 • erózia a vredy v zažívacom trakte v akútnej fáze,
 • zlyhanie pečene a obličiek
 • hemoragickej mŕtvice,
 • tehotenstvo, dojčenie,
 • zvýšené riziko krvácania,

 • zníženie zrážanlivosti krvi,
 • individuálnej neznášanlivosti zložiek liečiva.
 • Čo Ketorol zábery pomáhajú a ako ich umiestniť: inštrukcie, recenzie

  Ťažká bolesť môže nečakane zasiahnuť osobu alebo byť symptómom vážneho ochorenia, ktoré by sa malo urýchlene liečiť. Vo väčšine prípadov lekári odporúčajú odstránenie bolesti pomocou špeciálnych prípravkov. Jedným z týchto nástrojov sú injekcie ketorolu.

  Liek Ketorol patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liekov s výrazným analgetickým (analgetickým) účinkom.

  Okrem toho je tento nástroj predpísaný ľuďom, ktorí podstúpili operáciu, vrátane extrakcie zubov.

  Injekcia lieku Ketorol je intramuskulárna.

  Zloženie ampuliek

  Injekcia pre intramuskulárnu injekciu je homogénna kvapalná kompozícia, ktorá môže byť transparentná, žltkastá alebo priesvitná, bezfarebná. Neexistujú žiadne cudzie častice ani sediment.

  Liek sa vyrába v ampulkách vyrobených z tmavého skla. Lepenkové obaly, každý s 10 ampulkami po 1 mg. Injekčná striekačka je vyrobená z plastu, kompaktná, určená na objem 0,5 -1 mg (na 1 liekovku lieku). Zloženie ketorolu:

 • Účinná látka je ketorolak
 • sodných zlúčenín

 • čistená voda (bez nečistôt, určená špeciálne na vstrekovanie), t
 • alkohol (etanol),
 • propylénglykol,
 • octoxynol,
 • disodium edetat.

  Farmakologický profil

  Hlavnou účinnou látkou v prípravku Ketorol je látka Ketorolac - 30 ml tejto látky je obsiahnutých v 1 ml roztoku. Jeho účinok spočíva v rýchlej inhibícii látky, ktorá je zodpovedná za bolesť - prostaglandín. Výsledkom je, že biosyntetické procesy, ktoré vedú k jeho formovaniu v ľudskom tele, vyblednú a potom úplne prestanú.

  Spolu so syndrómom bolesti zmiznú zápalové procesy, ktoré často sprevádzajú poranenia kĺbov a väzov.

  K analgetickému účinku ketorolu vo forme injekcie dochádza: t

 • so slabými závažnosť bolesti po 20-40 minútach po podaní lieku,
 • s miernym stupňom prejavy - za 30-60 minút,
 • silná bolesť zmizne za 1-2 hodiny.

  Terapeutický účinok trvá dlhý čas - 3-7 hodín.

  Ketorol vo forme injekčného roztoku intramuskulárnou injekciou sa dobre vstrebáva z gastrointestinálneho traktu. Ak chcete zvýšiť účinnosť lieku, odporúča sa prestať jesť tučné a ťažké potraviny hodinu pred injekciou, takže môžete dosiahnuť rýchle zlepšenie.

  Väzba zložiek s plazmatickými proteínmi dosahuje 99%. Biologická dostupnosť lieku - 80 - 93%, v závislosti od individuálnych charakteristík pacienta. Absorpcia je rýchla a úplná. 55% liečiva vstupujúceho do tela je spracované v pečeni.

  V dôsledku týchto procesov vznikajú metabolity, ktoré sú svojou povahou farmakologicky neaktívne. Hlavnou látkou získanou v dôsledku prebiehajúcich procesov sú glukuronidy. Vylučujú sa obličkami o 91%, ako aj črevami.

  Liek preniká do materského mlieka, preto počas obdobia dojčenia by ste mali dodržiavať bezpečnostné opatrenia - po užití lieku sa odporúča zdržať sa laktácie počas 2-4 hodín.

  Účinok intramuskulárnej injekcie je založený na postupnom znižovaní aktivity COX.

  Nie je návykové, neovplyvňuje receptory opioidov, neporušuje dýchanie, ale umožňuje znížiť alebo výrazne zmierniť bolesť a stuhnutosť, ktoré s nimi súvisia.

 • výrazne znížiť pravdepodobnosť vzniku edému v mieste poranenia alebo znížiť už vzniknuté choroby,
 • znížiť bolesť, ktorá sa vyskytuje v kĺboch ​​a svaloch,
 • umožňujú zvýšiť intenzitu pohybu.

  kontraindikácie

  Väčšina liekov má obmedzenia na používanie, ktoré by sa mali pred začatím liečby starostlivo preskúmať. Platí to najmä pre tých, ktorí neboli diagnostikovaní. Kontraindikácie použitia Ketorolu: t

 • bronchiálna astma,
 • polypóza,
 • "Aspirín" astma,
 • neznášanlivosť zložiek liečiva,
 • tehotenstvo,
 • dojčenie,
 • vekové obmedzenia (do 16 rokov a po 65 rokoch), t
 • edematózneho syndrómu rôznej závažnosti,
 • arteriálnej hypertenzie,
 • hemofília,
 • hemoragická mŕtvica a diatéza,
 • diabetes mellitus (všetky typy),
 • cholestáza,
 • bronchospazmus,
 • súčasné prijímanie iných podobných liekov
 • infekcie tkanív alebo krvi,
 • choroba tepien
 • ulcerózna kolitída
 • Crohnova choroba
 • lupus erythematosus
 • riziko krvácania,
 • zlé návyky (fajčenie, problémy s alkoholom),
 • hepatitída (aktívna)
 • alergické reakcie alebo neznášanlivosť zložiek,
 • závažné zlyhanie obličiek
 • ochorenie pečene,
 • problémy so srdcom a cievami
 • erózne poškodenie zažívacieho traktu,
 • ochorenie peptického vredu.

  Aby ste sa počas liečby a užívania tejto drogy chránili a nezískali zdravotné komplikácie, musíte najprv vykonať dôkladné vyšetrenie špecialistom, pretože v niektorých prípadoch je mimoriadne dôležité získať údaje z testov.

  Z hodnotení lekárov a pacientov

  Recenzia lekárov, ako aj ich pacientov, o injekciách anestetika Ketorol sa nachádza nižšie.

  Liek bol použitý po odstránení zubu múdrosti - po 2 dňoch som zabudol na bolesť. Bol som potešený.Sergej, 34

  Ketorol Používam injekcie pri záchvatoch radiculitídy. čas od času k nim dochádza. Nástroj pomáha stabilne dobre, jediná vec, ktorá vadí je bolesť hlavy v priebehu 20-30 minút po podaní lieku.

  Podľa mojej lekárskej praxe môžem povedať, že dávkovanie nemeňte dobrovoľne a pri prvom náznaku nepohodlia po injekcii Ketorolu sa obráťte na svojho lekára.

  Ketorol (tablety, gél, injekcie) - návod na použitie, analógy, recenzie, ceny

  ketorol je veľmi silný narkotik lieky proti bolesti s protizápalovým účinkom a miernym antipyretickým účinkom. Avšak hlavný účinok ketorol - analgetika (analgetika). Vďaka svojmu silnému analgetickému účinku je liek ideálny na zmiernenie syndrómu stredne ťažkej alebo ťažkej bolesti, najmä v súvislosti s traumatickým poškodením tkaniva.

  Vplyv na schopnosť fungovať mechanizmy

  Účinok na schopnosť kontrolovať mechanizmy sa zaznamenáva len v tabletách a injekčnom roztoku. Gél Ketorol neovplyvňuje schopnosť kontroly mechanizmov. Keďže tablety a roztoky Ketorolu môžu vyvolať vedľajšie účinky centrálneho nervového systému (ospalosť, závraty, bolesti hlavy, atď.), Významne zhoršujú schopnosť človeka kontrolovať mechanizmy. Preto je na pozadí použitia roztoku ketorolu alebo tabliet potrebné vyhnúť sa činnostiam, ktoré vyžadujú vysokú rýchlosť reakcie a koncentráciu.

  Vedľajšie účinky lieku Ketorol

  Vedľajšie účinky tabliet a injekčného roztoku sú rovnaké, ale líšia sa od účinkov gélu Ketorol. Celá sada vedľajších účinkov tabliet a roztoku ketorolu je uvedená v tabuľke.

  Ketorol je analgetikum s protizápalovými a antipyretickými účinkami.

  Ketorol je účinná látka ketorolaku, ktorá inhibíciou aktivity enzýmu cyklooxygenázy prispieva k inhibícii biosyntézy prostaglandínov, ktoré sú modulátormi zápalu, termoregulácie a citlivosti na bolesť.

  Analgetický účinok ketorolu možno pozorovať už pol hodiny po injekcii a maximálny účinok - za 1-2 hodiny.

  Ketorol sa odporúča predpísať pri stredne ťažkej až ťažkej bolesti: bolesti svalov a chrbta, bolesti v kĺboch, podvrtnutie, výrony, pooperačná bolesť, neuralgia, rakovina, radiculitída, bolesť zubov, migréna, popáleniny atď.

  Zloženie a liečebný účinok tabliet Ketorol

  Pred zvážením otázky, či tabletky Ketorolu môžu byť počas menštruácie opité s ťažkou bolesťou dolnej časti brucha, stručne preskúmame hlavné črty lieku.

  Ketorol je nesteroidné protizápalové činidlo obsahujúce účinnú látku Ketorolac. K dispozícii vo forme tabliet na perorálne podanie a injekčný roztok. Liek má výrazný analgetický účinok, vďaka ktorému získal širokú popularitu u žien trpiacich ťažkou bolesťou brucha počas menštruácie.

  Môžem užívať Ketorol tablety na menštruačné bolesti?

  Ketorol môže byť opitý pri menštruačných bolestiach s nízkou alebo strednou intenzitou. Tablety sa však môžu užívať krátko a len s prísnym dodržiavaním pokynov priložených k lieku.

  Ketorol na odstránenie silnej bolesti v spodnej časti brucha počas menštruácie môže byť opitý len vo veku 16 rokov. Mladým dievčatám, ktoré nedosiahli tento vek, sa odporúča, aby užívali liek Paracetamol alebo Nurofen ako liek proti bolesti.

  Pomáha to alebo nie?

  Pomáha Ketorol s ťažkou bolesťou dolnej časti brucha počas menštruácie? Ak si myslíte, že početné recenzie pacientov, liek je vysoko účinný, a rýchlo odstraňuje bolesť. Účinok lieku začína už po 20-30 minútach po užití pilulky.

  Ale ak liek nepomôže, nezvyšujte dávkovanie - to môže poškodiť len zdravie. V tomto prípade by ste mali vyhľadať pomoc od gynekológa, ktorý vyberie účinnejší liek proti bolesti.

  Spôsob použitia Ketorol

  Spôsob použitia lieku závisí od formy jeho uvoľnenia. Takže s prílišnou bolesťou sprevádzajúcou obdobie menštruácie Ketorol tablety nie vždy pomáhajú. Okrem toho môžu poškodiť gastrointestinálny trakt a skutočnosť, že k ich účinku dochádza len pol hodiny po podaní, nie je vhodná pre všetkých pacientov. V tomto prípade je lepšie uchýliť sa k použitiu injekčného roztoku.

  Zoberme si podrobnejšie pravidlá pre aplikáciu ketorolu v rôznych formách uvoľňovania na odstránenie bolesti brucha počas menštruácie.

  Ketorol s ťažkou bolesťou v dolnej časti brucha počas menštruácie, musíte užívať 1 tabletu maximálne 4 krát denne. Účinok lieku trvá asi 4-6 hodín, ale to je čisto individuálne. Ak sa bolesť objaví 1-2 hodiny po užití tablety Ketorol, nemali by ste ju znovu vypiť. Interval medzi dávkami musí byť najmenej 4 hodiny. V liečbe môžete pokračovať maximálne 5 dní.

  Injekčný roztok

  Roztok na intramuskulárne injekcie Ketorol má rýchlejší účinok ako tabletová forma lieku. Ale prekážkou jej použitia je, že nie každý pacient bude schopný samostatne podávať injekciu doma. Okrem toho nie je vždy osoba s lekárskym vzdelaním, ktorá je pripravená vykonať manipuláciu.

  Ak sa žena rozhodne použiť presne túto formu Ketorolu, má starostlivo zvážiť dávkovací režim injekčného roztoku. Pri miernej bolesti počas menštruácie sa odporúča aplikovať 30 mg lieku raz alebo každých 6 hodín (v závislosti od trvania liečby). Ak je syndróm bolesti príliš silný, 60 mg (2 ml) liečiva sa môže podať naraz.

  Možné vedľajšie účinky

  Môžu sa vyskytnúť vedľajšie účinky pri užívaní alebo intramuskulárnom použití ketorolu na zníženie bolesti počas menštruácie: t

  • bolesti žalúdka
  • hnačka,
  • plynatosť,
  • zvracanie,
  • zápcha,
  • nevoľnosť,
  • alergická rinitída,
  • bolesti hlavy
  • závraty,
  • ospalosť
  • kožné vyrážky,
  • žihľavka,
  • odlupovanie epidermy,
  • svrbenie na tele, atď.

  Toto sú najčastejšie vedľajšie účinky, ktoré môže príslušný liek vyvolať. Vyskytujú sa v zriedkavých prípadoch a sú prejavom reakcie precitlivenosti organizmu.

  Nie vždy vedľajšie účinky by mali byť dôvodom na odmietnutie úľavy od bolesti počas menštruácie s pomocou tohto lieku.

  Ale ak sa objavia pravidelne, po každom použití týchto tabliet, mali by ste sa poradiť s lekárom. Užívanie lieku za takýchto okolností sa musí zastaviť.

  Prvá pomoc pri predávkovaní

  V prvom rade je potrebné zrušiť užívanie lieku. Povinnou činnosťou je orezávanie, ale keďže sa neodporúča počas menštruácie, môžete sa dostať pomocou adsorbentov.

  V prípade potreby sa vykonáva symptomatická liečba zameraná na udržanie vitálnych funkcií tela. Je však potrebné mať na pamäti, že dialýza v tomto prípade nebude účinná.

  Čo môže nahradiť Ketorol?

  Ak nie je možné užívať Ketorol na bolesti vyvolané menštruáciou, môžete si ho kúpiť. Najúčinnejšími a najlepšími analógmi uvažovaných liekov sú:

  1. Ketanov. Liečivo je ketorolak. K dispozícii vo forme tabliet na perorálne podanie. Náklady na 1 balíček liekov (20 ks.) Je 70 rubľov.
  2. Ketorolac. Tablety na perorálne použitie obsahujúce účinnú látku s rovnakým názvom. Odhadované náklady - 40 rubľov na 10 ks.
  3. Ketolak. Ďalší liek na báze ketorolaky. Cena - od 25 rubľov za 10 kusov.

  Treba mať na pamäti, že všetky tieto analógy ketorolu obsahujú rovnakú účinnú látku. Preto sa im neodporúča užívať ženy s individuálnou neznášanlivosťou na Ketorolak.

  Ketorol je umiestnený ako vysoko účinný nástroj určený na odstránenie bolesti. Môže sa užívať počas menštruácie, ale je dôležité, aby ste sa plne riadili pokynmi, ktoré sú k nemu pripojené. Len presné dodržiavanie všetkých odporúčaní týkajúcich sa podávania tabliet spôsobí, že liečba bude čo najbezpečnejšia!

  Ketorol s zubami - návod na použitie!

  Užívanie Ketorol s bolesťou zubov je jedným z najúčinnejších a najúčinnejších spôsobov, ako bojovať proti tomuto problému, je populárny vďaka svojmu silnému analgetickému účinku, ktorý vám umožňuje rýchlo neutralizovať bolestivé symptómy.

  Ketorol je nesteroidné činidlo, ktoré má silný protizápalový účinok. Liek je považovaný za jeden z najsilnejších narkotických liekov proti bolesti.

  Uvoľnite ho vo forme tabliet, injekčného roztoku a gélu na vonkajšie použitie. Ketorol je veľmi podobný ketanom podľa jeho hlavných vlastností (rovnaká účinná látka je súčasťou prípravkov).

  Začne pôsobiť na telo po 15-20 minútach po požití a vrchol jeho účinku klesne na 40-50 minút od času použitia a účinok trvá približne 5 hodín. V prípade bolesti zubov používajte liek vo forme tabliet. V lekárňach je prepustený na lekársky predpis.

  Pri správnom užívaní sú prípady vedľajších účinkov veľmi zriedkavé, ako sú prípady nedostatku pozitívneho výsledku po konzumácii. Lekári však poznamenávajú, že tieto prostriedky by sa mali prijať len s veľmi silnou bolesťou pred príchodom do zubnej ordinácie.

  Zloženie a účinok na telo

  Hlavnou účinnou zložkou ketorolu je ketorolak, ktorý má jasný protizápalový účinok, takže pomáha vyrovnať sa so silnou bolesťou.

  Poškodené oblasti na zuboch sa anestetizujú pomocou prostriedku, to však neznamená, že sa zastavia patologické procesy. Pokračujú v prúdení s rovnakou intenzitou, ale človek prestane cítiť bolesť. Pre také silné a rýchle pôsobenie sa ketorol často porovnáva s liekmi.

  Liek dočasne zmierňuje príznaky ochorenia av žiadnom prípade ho neupravuje. Niektorí pacienti sa kvôli používaniu silných liekov proti bolesti po dlhú dobu neobrátili na špecialistov. V dôsledku toho boli postihnuté zuby úplne zničené, čo viedlo k ich strate a nákladnej liečbe.

  Ketorol nespôsobuje závislosť a zriedkavo poskytuje vedľajšie účinky. Pre osobu bez komplexných patológií v tele je liek bezpečný, ale to neznamená, že ho môžete zneužiť. V každom prípade je dôležité si ho vziať po dôkladnom preštudovaní návodu, konzultácii s odborníkom.

  Ako užívať Ketorol s bolesťami zubov?

  Odporúča sa užívať liek, ak sú bolestivé pocity charakterizované závažnou naliehavosťou. Pri chronickej bolesti jej použitie neprinesie požadovaný účinok.

  Čím menej používate Ketorol, tým pozitívnejšie to ovplyvňuje telo, jedna tabletka bude stačiť na zmiernenie bolesti pred návštevou lekára, ak sa to nepodarí, môžete liek znovu užívať.

 • nemali by ste užívať viac ako štyri tablety ketorolu denne (a intervaly medzi dávkami musia byť od 4 hodín), t
 • užívajúcich liek proti bolesti by nemali prekročiť 5 dní, t
 • pri užívaní pilulky musíte piť veľa vody
 • Prítomnosť príliš veľkého množstva tuku v žalúdku môže nepriaznivo ovplyvniť účinok ketorolu.

  Samostatne by som rád hovoril o používaní lieku vo forme injekčného roztoku, aby sa zmiernil bolesť zubov.

 • celková dávka za deň nesmie prekročiť 90 miligramov,
 • jednorazová osoba môže vstúpiť od 15 do 30 mg liekov,
 • nasledujúca injekcia by sa nemala objaviť skôr ako 5 hodín po predchádzajúcom podaní.

  Táto forma konzumácie mu umožňuje konať oveľa rýchlejšie, ale osoba bez špeciálneho vzdelávania sa odporúča používať tabletky.

  Ďalšie otázky

  Cena sa môže v jednotlivých lekárňach líšiť. Je spravidla v rozsahu 40 až 60 rubľov na balenie tabliet (20 kusov). Cena roztoku je od 150 do 180 rubľov pre 10 ampúl po 30 mililitroch.

  Ketány alebo ketorolak, pretože sú najbližšie účinkom ketorolu. Môžete tiež použiť dolak alebo nise.

  > Čo je lepšie ako ketorol alebo nise?

  Obidva majú podobný analgetický účinok, ale Nise poskytuje silnejší protizápalový účinok. Na druhej strane je drahšie ako ketorol - budete musieť zaplatiť 150 až 200 rubľov za balenie s 20 tabletami.

  Pri predávkovaní ketorolom pacienti pozorujú ťažkú ​​bolesť brucha, poruchy práce obličiek, erózne procesy v gastrointestinálnom trakte. Potrebujete okamžite ísť do nemocnice.

  > Čo je silnejšie: ketorol alebo ketonal?

  Hlavnou účinnou zložkou ketorolu je ketorolak a ketonát je ketoprofén. Účinnosť každého z nich závisí od vlastností pacienta. Predpokladá sa, že majú približne rovnaký analgetický účinok.

  > Môžem vziať na mesačnú bolesť?

  Áno, naozaj pomáha pri mesačnej bolesti, ale odporúča sa používať ju len v extrémnych prípadoch. Spravidla môže byť ketorol nahradený tempalgin, ktorý je vhodnejší na zmiernenie bolesti u žien.

  Čo pomáha „Ketorol“

  "Ketorol", z ktorého pomáha tento narkotický účinok anestetického lieku? Liek vytvára silný analgetický účinok, má mierne antipyretické vlastnosti. "Ketorol" dobre pomáha pri silnej a miernej bolesti, najmä spôsobenej zraneniami a poškodením tkaniva.

  Zloženie a odrody

  K dispozícii vo forme okrúhlych bikonvexných zelených tabliet obsahujúcich aktívny prvok - Ketorolaka v objeme 10 mg. Používa sa aj roztok „Ketorol“, ktorý pomáha rýchlejšie a používa sa v zložitejších prípadoch. Injekcie sú určené na intramuskulárne a intravenózne podanie. 1 ml ampulka obsahuje 30 mg ketorolaku.

  Populárna a gél s 2% obsahom aktívnej zložky. Prípravok obsahuje ďalšie látky, ktorých zoznam závisí od odrody. Tablety Ketorolu teda obsahujú: škrob, laktózu, stearát horečnatý, sodnú soľ karboxymetylškrobu. Injekčný roztok obsahuje: oktoxynol, etanol, propylénglykol, hydroxid a chlorid sodný.

  farmakológia

  Mechanizmom účinku lieku je oddialenie syntézy cyklooxygenázy - špeciálnej enzýmovej látky, ktorá premieňa kyselinu arachidónovú na prostaglandíny, ktoré spôsobujú bolesť, zápal a horúčku. Suspenziou tvorby týchto nebezpečných enzýmov liek Ketorol vykazuje svoje antipyretické, protizápalové a analgetické vlastnosti. Liečivo je najvýraznejšie analgetické vlastnosti, takže hlavným predmetom jeho použitia sú symptómy bolesti rôznych etiológií.

  Liek nie je narkotické analgetikum, preto neovplyvňuje nepriaznivo centrálny nervový systém, neinhibuje dýchanie, nespôsobuje retenciu moču, bradykardiu alebo zvýšený tlak. Je tiež známe o antiagregačných vlastnostiach liečiva, ktoré je schopné riediť krv. Nástroj znižuje aktivitu koagulačného systému.

  Droga "Ketorol": z toho, čo pomáha

  Liek vám umožní odstrániť príznaky ochorenia, bez toho aby to ovplyvnilo jeho príčinu. Pomocník pre tablety „Ketorol“:

 • z bolesti zubov alebo bolesti hlavy,
 • s reumatickými ochoreniami,
 • bolestivé obdobia,
 • bolesti kĺbov,
 • podvrtnutie,
 • po operácii,
 • podvrtnutie,
 • bolesti počas onkológie,
 • radiculopthia.

  Kedy je predpísaný gél?

  Masť sa používa lokálne na zníženie zápalového procesu a bolesti pri:

 • radiculitis,
 • bursitis,
 • epikondylitída,
 • neuralgia,
 • reumatizmus,
 • poškodenie mäkkých tkanív a väzov,
 • zranenia a podliatiny
 • svalov,
 • synovitída,
 • zápal šliach.

  Drug "Ketorol": návod na použitie

  Tablety sa užívajú perorálne po jedle. V závislosti od sily bolesti sa liek môže použiť raz a opakovane. Jednorazové použitie obsahuje 1 tabletu s opakovaným použitím nástroja v rovnakej dávke až 4-krát denne. Výrobok je zakázané piť viac ako 5 dní v rade.

  Injekcie pacientom mladším ako 65 rokov sa podávajú každé 4 hodiny, hlboko sa zavádzajú do svalového tkaniva. Možno jednorazová aplikácia roztoku na 30 mg. Maximálny denný objem nesmie prekročiť 90 mg. U pacientov po 65 rokoch sa dávka zníži o polovicu na 15 mg raz.

  Gél "Ketrol" návod na použitie predpísané na čistú, suchú pokožku, ktorá by nemala byť znakom porušenia integrity krytu. Tenká vrstva masti sa lieči chorobnými oblasťami, pričom sa liek premýva mäkkými kruhovými pohybmi až 4-krát denne. Časový interval medzi aplikáciami by nemal byť kratší ako 4 hodiny. Bez lekárskeho predpisu, liek môže byť použitý až 10 dní.

  Vedľajšie účinky

  Použitie roztoku a injekcií môže u pacienta spôsobiť takéto negatívne reakcie: t

 • horúčka, rozmazané videnie, hnačka,
 • bronchospazmus, akútne zlyhanie obličiek, zvýšené potenie,
 • bolesti žalúdka, Lyellov syndróm, vracanie alebo nevoľnosť,
 • zvýšený tlak, nefritída, Stevensov-Johnsonov syndróm, zápcha,
 • svrbenie mdloby, flatulencia, pľúcny edém,
 • urtikária, stomatitída, leukopénia, sfarbenie tváre,
 • nevoľnosť, eozinofília, kožná vyrážka, pálenie záhy,
 • anémia, edém, urtikária, ťažkosti s dýchaním,
 • bolesť chrbta, bolesť hlavy, hyperaktivita, depresia.

  Je zakázané používať liek vo vnútri a podávať injekcie s:

 • precitlivenosť na kompozíciu, t
 • aktívne krvácanie,
 • bronchiálna astma,
 • hyperkaliémia,
 • polypous rinosinusitis,
 • zlyhanie obličiek
 • hemofília,
 • erózie a vredy slizníc gastrointestinálneho systému,
 • poruchy a ochorenia pečene, t
 • črevných patológií vyskytujúcich sa v akútnej forme, t
 • zlyhanie srdca
 • deti do 16 rokov
 • počas tehotenstva a dojčenia.

  Analógy a cena

  Drogy ako Ketokam, Diclofenac, Adolor, Ketorolac, Vatorlak, Ketalgin, Ketanov, Ortofen, Ketofril, Dolak, Dolomin, Voltaren "," Indometacin ". Môžete si kúpiť tablety Ketorol, ktorých cena začína od 45 rubľov, bez lekárskeho predpisu v lekárni. Pri 10 injekciách bude potrebné podať 3% - 125 g pre 30 g gélu - 195 rubľov.

  Názory pacientov a lekárov

  Vo väčšine pacientov o všetkých odrôd drogy "Ketorol", hodnotenie nechať pozitívne. Rýchly účinok je zaznamenaný po užívaní piluliek: po pol hodine, bolesť zubov alebo bolesť hlavy zmizne, úľava je pozorovaná vo svaloch a chrbte. Účinok lieku trvá 6 hodín.

  Aké vedľajšie účinky swingu, pacienti hovoria, že podľa návodu na použitie sa negatívne reakcie prakticky nepozorovali. Negatívne recenzie sú spojené s viacerými kontraindikáciami a neschopnosťou dlhodobo používať liek.

  Prečítajte si návod na použitie analógov:

  Zloženie tabliet: t ketorolac (10 mg / tab.), MCC, laktóza, kukuričný škrob, koloidný oxid kremičitý, stearát horečnatý, karboxymetyl škrob Na (typ A).

  Zloženie filmového obalu zahŕňa: hypromelózu, propylénglykol (aditívum E1520), oxid titaničitý, brilantnú modrú (22%) a chinolínovú žlto (78%) - zelené olivy.

  Zloženie riešenia: ketorolac (30 mg na mililiter), oktoxynol, EDTA, chlorid sodný, etanol, propylénglykol (aditívum E1520), hydroxid sodný, voda d / a.

  Zloženie gélu: ketorolac (20 mg na gram gélu), propylénglykolu (aditívum E1520), dimetylsulfoxidu, karboméru 974P, metyl- a propylparahydroxybenzoátu Na, trometamínu (trometamolu), príchute Drimon Indus, etanolu, glycerolu, purifikovanej vody.

  farmakodynamika

  Liek je silnýanalgetikum s protizápalové vlastnosti a stredne ťažké antipyretickú aktivitu .

  Mechanizmus jeho pôsobenia je spojený so schopnosťou neobmedzene potlačiť aktivitu enzýmu COX 1 a 2, najmä v periférnych tkanivách. V dôsledku toho sa biosyntéza Pg - modulátorov termoregulácie, citlivosti na bolesť a zápalu spomaľuje.

  ketorolac neovplyvňuje opiátové receptory, nemá anxiolytické a sedatívne účinky, neinhibuje dýchanie, nevedie k rozvoju drogovej závislosti.

  Analgetický účinok liečiva v porovnaní s analógmi je výraznejší. Účinok jeho použitia je porovnateľný analgetický účinok morfínu .

  Po vložení do svalu a požití sa bolesti začínajú znižovať po 0,5 a 1 hodine, aby sa dosiahol maximálny účinok, sú potrebné 60 až 120 minút.

  farmakokinetika

  Absorpcia v zažívacom trakte pri požití je rýchla. Tarmac po užití prázdneho žalúdka 1 tableta - 40 minút.

  Mastné jedlo znižuje Smah krvi so súčasným zvýšením TSmah až na 1 hodinu a 40 minút.

  99% dávky je v stave spojenom s plazmatickými proteínmi. S hypoalbuminémiou sa zvyšuje koncentrácia voľnej látky v krvi.

  Sto percentná biologická dostupnosť (bez ohľadu na spôsob podávania lieku).

  Pri parenterálnom podaní sa látka rýchlo a úplne vstrebáva.

  Rovnovážna koncentrácia Css so zavedením ketorolu v / v alebo v / m pri dávke 120 mg / deň. (4 injekcie 30 mg) a perorálne v dávke 40 mg / deň. (1 tab. V 4 dávkach) sa dosiahne po 24 hodinách. Najvyššie hodnoty tohto indikátora sa zaznamenali pri parenterálnom podaní 1 ml roztoku 4 p./deň.

  Látka vstupuje do materského mlieka: keď ju užíva dojčiaca žena 1 tableta TSmah Ketorolaka v mlieku - 2 hodiny.

  Zadaných bolo viac ako 50% ketorolac biotransformované v pečeni za vzniku farmakologicky neaktívnych metabolity , Látka sa vylučuje hlavne vo forme glukurónových metabolitov a p-hydroxyketorolaku. 91% принятой дозы экскретируется почками, 6% — с содержимым кишечника.

  У пациентов со здоровыми почками период полуэлиминации в среднем составляет 5.3 часа.

  У пожилых людей Т1/2 удлиняется, у молодых укорачивается.

  Функциональное состояние печени не влияет на фармакокинетику препарата. Pri poškodení obličiek, pri ktorej je plazmatická koncentrácia kreatinínu je 19-50 mg / l, polčas eliminácie sa predĺži na 10,3-10,8 hodín, ak zlyhanie obličiek výraznejšie toto číslo presahuje 13,6 hodín.

  Ketorol tablety: čo pomáha tabletová forma lieku?

  Liek pomáha znižovať miernu / silnú bolesť a zápal, ale neovplyvňuje progresiu ochorenia.

  Tablety sú účinné bolenie zubov, na bolesť hlavy , na bolesť, ktorá sa vyskytuje počas menštruácie, po poranení, v pooperačných a popôrodných obdobiach, na pozadí onkologických ochorení, s poškodením periférnych nervov, radiculopthia. bolesti kĺbov. svalov, výrony, výrony, reumatické ochorenia.

  Čo liek pomáha s injekciami?

  ketorol v ampulkách, rovnako ako vo forme tabliet liečiva, sa používa na zmiernenie bolesti strednej a silnej intenzity.

  Parenterálne podávanie lieku je vhodnejšie v situáciách, keď je potrebné rýchlo zmierniť bolesť a tiež, ak ju pacient nemôže vziať dovnútra (napr. peptický vred alebo v dôsledku reflexu zubov).

  Indikácie pre použitie Ketorola: čo sa používa gél?

  Lokálna aplikácia gélu pomáha znižovať bolesť a zápal: t

  Kontraindikácie na parenterálne podávanie a perorálne podávanie Ketorolu: t

 • precitlivenosť na zložky roztoku / tablety, t
 • úplná alebo čiastočná kombinácia klinických prejavov aspirínová bronchiálna astma (intolerancia na NSAID, záchvaty astmy, polypous rinosinusitis ),
 • prítomnosť erózií a vredov v sliznici horného GI traktu,
 • krvácanie v aktívnej fáze (gastrointestinálne, cerebrovaskulárne alebo iné),
 • zhoršujúce sa zápalové ochorenie čriev,
 • hemofílie a iných patológií hemostatického systému,
 • štádiu vývoja zlyhanie srdca (dekompenzovaný CH),
 • funkčné poruchy alebo aktívny priebeh ochorenia pečene,
 • potvrdená hyperkaliémia ,
 • po pooperačnom období po CABG
 • zlyhanie obličiek, pri ktorej koncentrácii kreatinínu nepresahuje 30 ml / min, progresívne ochorenie obličiek ,
 • tehotenstvo , pôrod, laktácie ,
 • vek do 16 rokov.

 • kongestívne zlyhanie srdca ,
 • bronchiálnej astmy (BA)
 • Ischemická choroba srdca ,
 • precitlivenosť na NSAID,
 • patologický dis- alebo hyperlipidémia ,
 • cerebrovaskulárna patológia ,
 • arteriálnej hypertenzie ,
 • poškodenie obličiek, pri ktorých je koncentrácia kreatinínu pod 60 ml / min
 • sepsa ,
 • cholestasia ,
 • edematózny syndróm,
 • diabetes mellitus ,
 • SLE
 • chronické obliterujúce ochorenia dolných končatín,
 • liečby inými NSAID, tantikoagulanciá ,protidoštičkové činidlá, SSRI, orálne GCS,
 • vredové poškodenie tráviaceho kanála v histórii
 • fajčenie,
 • pokročilý vek (od 65 rokov),
 • zneužívanie alkoholu
 • závažné somatické ochorenia.

  Vonkajšie použitie ketorolu je kontraindikované v prípade precitlivenosti na ktorúkoľvek zložku gélu, t aspirín BA. ekzém. plačová dermatitída, po 27. týždni tehotenstva av období laktácie , Gél nie je určený na liečbu otvorených rán a infikovaných odrenín. Adolescenti predpísaní od veku 16 rokov.

  Ketorol gél sa má s opatrnosťou aplikovať vtedy, keďpečeňovej porfýrie (vo fáze exacerbácie ochorenia), závažné zlyhanie pečene / obličiek, CHF, BA, u tehotných žien (v 1. a 2. trimestri) au starších pacientov.

  Vedľajšie účinky

  Viac ako 3% pacientov s parenterálnym podaním a perorálnym podaním Ketorolu sa objaví: t

  O niečo menej (1-3% pacientov) bolo zaznamenaných:

  Zriedkavé vedľajšie účinky, ktoré sa vyskytujú u menej ako 1% pacientov: t

 • nevoľnosť,
 • tvorba erózií na sliznici gastrointestinálneho traktu alebo jeho ulcerácii (vrátane perforácie a / alebo krvácania, ktorých príznakmi sú pálenie, bolesť a spazmus v epigastrickej oblasti, krvavé zvracanie (mletá káva) melena, pálenie záhy , nevoľnosť atď.),
 • hepatomegália ,
 • zápal pečene ,
 • Akútny zápal PZhZh,
 • akútne zlyhanie obličiek,
 • cholestatická žltačka ,
 • bolesť chrbta (niekedy sprevádzaná azotémia a / alebo hematuria ),
 • HUS, ktorý je dominantný v klinickom obraze zlyhanie obličiek, a tiež hemolytickú anémiu a trombocytopénia ,
 • zmena objemu moču (zníženie alebo zvýšenie),
 • časté močenie,
 • edém obličiek,
 • nefrit ,
 • strata sluchutinnitus ,
 • poruchy zraku (rozmazané vnímanie vizuálnych obrazov),
 • nádcha . bronchospazmus, edém hrtanu
 • aseptická meningitída ,
 • hyperaktivita (úzkosť, variabilita nálady),
 • depresie
 • mentálne poruchy,
 • halucinácie ,
 • náhla strata vedomia
 • opuch pľúc,
 • opuch jazyka
 • leukopénia. eozinofília. anémia ,
 • krvácanie (z dolného gastrointestinálneho traktu, nosa, pooperačnej rany),
 • exfoliatívna dermatitída ,
 • Lyellov syndróm. malígny exsudatívny erytém. žihľavka ,
 • anafylaktoidné reakcie alebo anafylaxia ,
 • horúčka .

  Pri vonkajšej aplikácii ketorolac odlupovanie kože v mieste aplikácie gélu, žihľavka . svrbenie .

  Pri aplikácii lieku na veľkú časť tela nie je vylúčená pravdepodobnosť systémových účinkov, vrátane:

  Ketorol tablety: návod na použitie

  Liek sa užíva perorálne od 1 do 4 p./deň. Jedna dávka - jedna tableta. Najvyššia denná dávka sú štyri tablety. Liečba by nemala trvať dlhšie ako 5 dní v rade.

  Pri prechode z parenterálneho podávania na tabletovú formu lieku by celková dávka liečiva vo forme tabliet a roztoku v deň prenosu nemala prekročiť 90 mg / deň. ak je pacient mladší ako 65 rokov a 60 mg / deň. ak je pacient starší ako určený vek.

  Horná hranica dennej dávky tabliet Ketorolu v deň prechodu - 30 mg.

  Ketorol injekcie: návod na použitie

  Roztok je určený na intramuskulárne a intravenózne podanie. Použitie lieku v tejto dávkovej forme je nevyhnutné v minimálnych účinných dávkach.

  V prípade potreby sa Ketorol môže používať v kombinácii s narkotické analgetiká (táto dávka je predpísaná v znížených dávkach).

  Pacienti mladší ako 65 rokov, za predpokladu, že ich hmotnosť je vyššia ako 50 kg, nemôžu byť injekčne aplikovaní viac ako 2 ml roztoku do svalu (s prihliadnutím na perorálne podanie). Na zmiernenie bolesti sa spravidla podáva 1 ml ketorolu v ampulkách každých šesť hodín.

  Ketorol v / v injekcii 1 ml tak, aby objem injekcie lieku počas piatich dní neprekročil 15 jednotlivých dávok.

  Pacienti, ktorých hmotnosť je nižšia ako 50 kg, ako aj pacienti s ESRD, jednorazová dávka so zavedením ketorolu do svalu by nemali prekročiť 1 ml roztoku (berúc do úvahy perorálne podanie).

  Liečivo sa spravidla podáva v 0,5 ml, takže pacientovi sa počas piatich dní podá najviac 20 jednotlivých dávok.

  Intravenózne, pacient s chronickým ochorením obličiek alebo s hmotnosťou nižšou ako 50 kg, môžete každých šesť hodín zadať maximálne 0,5 ml roztoku (počas piatich dní najviac 20 jednorazových dávok).

  Horná hranica dennej dávky na parenterálne podávanie Ketorolu u pacientov mladších ako 65 rokov s hmotnosťou vyššou ako 50 kg je 90 mg, u pacientov s chronickým zlyhaním obličiek a pacientov s hmotnosťou nižšou ako 50 kg je to 60 mg.

  Liek môže byť použitý nie viac ako 5 dní v rade.

  Pre vstup do / in po dobu najmenej 15 sekúnd. V / m Ketorol sa vstrekuje hlboko do svalu a tiež pomaly.

  Liečivo začne pôsobiť do pol hodiny po podaní. Maximálna anestézia sa pozoruje po jednej alebo dvoch hodinách po injekcii.

  Gel Ketorol: návod na použitie

  Na umytú a vysušenú pokožku by sa mal aplikovať gél (masť). Jediná dávka lieku je 1 - 2 cm dlhý stĺpec, ktorý sa jemne masíruje pohybom 3-4 p / deň.

  Opakované použitie lieku nie je možné skôr ako 4 hodiny.

  Naneste gél je povolený najviac 4 krát denne. Neprekračujte odporúčanú dávku.

  Ak po 10 dňoch liečby Ketorolom sa stav pacienta nezlepší alebo sa zvýši bolesť a zápal, je potrebné liek prestať používať a vyhľadať lekársku pomoc.

  Bez konzultácie s lekárom môže byť gél aplikovaný maximálne 10 dní.

  Liekové interakcie pre roztok a ketorol tablety

  Použitie Ketorolaky v kombinácii s inými NSAIDs, ASA ( tkyselina acetylsalicylová ), etanol, vápnikové prípravky, t kortikotropín a kortikosteroidy môžu viesť k ulcerácii gastrointestinálnej sliznice a rozvoju krvácania z vredov.

  Spoločné stretnutie s metotrexát pomáha zvyšovať hepato- a nefrotoxicitu paracetamol - nefrotoxicita. C Metotrexát ketorolac môžu byť vymenovaní iba za podmienky, že metotrexát Bude sa používať v najnižšej možnej dávke (súčasne by sa mali neustále monitorovať ukazovatele plazmatickej koncentrácie)metotrexát ).

  probenecid znižuje distribučný objem a plazmatický klírens ketorolac, zvyšuje jeho plazmatickú koncentráciu a predlžuje dobu eliminácie. Na pozadí žiadosti ketorolac môže znížiť klírens Li a. t metotrexát, a tiež zvýšiť toxicitu týchto látok.

  ketorolac, pôsobiaci ako inhibítor syntézy Pg v obličkách, znižuje účinok diuretiká a antihypertenzíva .

  V prípade súčasného použitia narkotiká dávky týchto liekov môžu byť významne nižšie.

  Antacidné lieky nemenia absorpciu ketorolac .

  Zvyšuje hypoglykemický účinok perorálne antidiabetiká a inzulín, ktorý vyžaduje prepočet dávky.

  Kombinované použitie s kyselina valproová vyvoláva porušenie agregácie krvných doštičiek.

  V kombinácii s inými nefrotoxické lieky (napríklad pri liekoch Au) zvyšuje pravdepodobnosť nefrotoxických účinkov.

  Blokovanie tubulárnych sekrečných liekov znižuje klírens a zvyšuje plazmatickú koncentráciu ketorolac .

  Liekové interakcie pre lokálny ketorolak

  Nevylučuje pravdepodobnosť farmakokinetickej interakcie s konkurenčnými liekmi na väzbu na plazmatické proteíny.

  Gél sa má používať s opatrnosťou v kombinácii s fenytoín , iných NSAID diuretiká. digoxín . cyklosporín, Lieky, metotrexát. antidiabetiká a antihypertenzíva .

  Pacienti užívajúci ktorýkoľvek z uvedených liekov majú začať liečbu Ketorolom len so súhlasom lekára.

  Pin
  Send
  Share
  Send
  Send