Zdravie

Rigievidon ": kto môže používať túto antikoncepciu a aké vedľajšie účinky sú možné."

Pin
Send
Share
Send
Send


Ripevidon je antikoncepčná tabletka, ktorá obsahuje nízku dávku hormónov a môže sa používať ako metóda antikoncepcie a liečby určitých gynekologických ochorení.

UPOZORNENIE: Liek má kontraindikácie. Nezačínajte používať tento liek bez toho, aby ste sa najprv poradili s lekárom.

Zloženie tabliet a obalov

Ripevidon patrí do skupiny monofázických antikoncepčných tabletiek. To znamená, že všetky pilulky v balení obsahujú rovnakú dávku hormónov. Jedna tableta Rigavidonu obsahuje 30 mikrogramov etinylestradiolu a 150 mikrogramov levonorgestrelu. V jednom blistri (doštičke) lieku Rigevidon je 21 tabliet vypočítaných na 21 dní podávania.

Rigavidon 21 + 7 obsahuje 28 tabliet v jednom blistri (doštička). Biele pilulky majú rovnaké dávkovanie hormónov ako bežné Rigevidon (30 mcg etinylestradiolu a 150 mcg levonorgestrelu) a červenohnedé pilulky neobsahujú hormóny, ktoré sú v podstate tabletky alebo cumlíky.

Výhody Rigievidonu

Antikoncepčné tabletky Ripevidon má spoľahlivý antikoncepčný účinok a ak sa podáva správne, poskytuje vysokú ochranu pred nežiaducim tehotenstvom. Antikoncepčný účinok lieku Rigevidon je spôsobený dočasným potlačením ovulácie vo vaječníkoch a zvýšením viskozity hlienu v krčku maternice.

Príjem Rigevidonu po dobu 3 mesiacov v rade a viac prispieva k normalizácii menštruačného cyklu, zníženiu bolesti menštruácie a zníženiu straty krvi počas menštruácie. Pri užívaní OK znižuje Ripevidon riziko vzniku mastopatie, endometriózy, rakoviny vaječníkov, rakoviny maternice a niektorých ďalších gynekologických ochorení.

Účinok lieku je reverzibilný. Už v prvých mesiacoch po vysadení Rigevidonu sa žena opäť stáva schopnou počatia.

Ak ste v poslednom mesiaci neužívali hormonálnu antikoncepciu.

Odporúča sa začať s užívaním Rigevidonu v prvý deň menštruačného cyklu (prvý deň v mesiaci). Po začatí užívania tabletiek sa menštruácia môže stať vzácnejšou alebo sa môže úplne zastaviť. To je normálne. Je tiež možné, že mesačný čas sa nezastaví, ale naopak, bude ťahať na 7-10 dní alebo viac. To je tiež normálne.

Pite Rigavidone jednu tabletu denne počas 21 po sebe nasledujúcich dní. Po vylievaní tabliet v blistri si vezmite 7-dňovú prestávku. Počas 7-dňovej prestávky môžete začať obdobie. Bez ohľadu na to, či ste ukončili obdobie, vždy začnite nové balenie lieku Rigevidon 8. deň po týždňovej prestávke.

Ak užívate Rigevidon 21 + 7, potom začnite užívať liek s bielymi tabletkami a užite jednu bielu pilulku počas 21 dní. Po skončení bielych tabliet začnite užívať červenohnedé tablety. Počas užívania posledných siedmich piluliek sa môžu vyskytnúť obdobia. Cez mesačne, piť pilulky každý deň. Po ukončení blistra (pri užití poslednej červenohnedej pilulky) naštartujte nový balíček nasledujúci deň bez prerušenia.

Kedy je antikoncepčný účinok?

Antikoncepčný účinok lieku Rigevidon prichádza okamžite, ak ste začali užívať tablety v prvý deň Vášho obdobia. V tomto prípade nemôžete použiť ďalšie metódy ochrany pred tehotenstvom.

Ak ste užili prvú pilulku Rigievidonu od 2 do 5 dní menštruácie, potom musíte používať kondómy počas ďalších 7 dní po začatí užívania tabliet. Antikoncepčný účinok prichádza po užití ôsmej pilulky.

Bude antikoncepčný účinok trvať týždeň?

Ak ste v predchádzajúcom mesiaci užívali pilulku správne (bez medzier a bez faktorov, ktoré znižujú účinok OK), antikoncepčný účinok lieku Rigevidon pretrváva medzi baleniami a nemusíte používať ďalšie antikoncepčné metódy.

Ak by ste mali opomenutie alebo by sa účinok tabletiek mohol znížiť z iných dôvodov (hnačka, vracanie, pitie veľkých dávok alkoholu, liekov), pozrite si pokyny v príslušných odsekoch.

Ako prejsť na Rigavidone s inými antikoncepčnými tabletkami?

Ak predchádzajúce antikoncepčné tabletky obsahovali 21 tabliet v blistri:

Príjem Rigievidonu je možné začať nasledujúci deň po opití poslednej tablety predchádzajúceho OK, alebo

ôsmeho dňa po skončení predchádzajúceho ok

Ak predchádzajúce antikoncepčné tabletky obsahovali 28 tabliet v blistri:

Môžete začať užívať Rigavidon jeden deň po poslednej aktívnej tabletke, alebo

deň po 28 pilulkách predchádzajúce ok

Ak ste nemali čas začať užívať Rigevidon v stanovenom čase, mali by ste počkať na ďalšiu menštruáciu a vypiť prvú pilulku v prvý deň Vášho obdobia. Aby ste sa vyhli nechcenému tehotenstvu, mali by ste pred užívaním tabliet používať kondómy alebo iné metódy antikoncepcie.

Ako prejsť na rigevidon z vaginálneho krúžku alebo z hormonálnej náplasti?

Pri prechode z Rigevidonu z vaginálneho krúžku musí byť prvá tabletka opitá v deň, keď je krúžok odstránený, alebo v deň, keď bolo potrebné nainštalovať nový krúžok.

Pri prechode na liek Rigevidon z hormonálnej náplasti sa má prvá tableta lieku vypiť v deň, keď sa náplasť odstráni, alebo v deň, keď bude potrebné podať novú náplasť.

Ako prejsť na Rigevidon z vnútromaternicového zariadenia (IUD)?

Vezmite prvú pilulku Rigavidonu v deň odstránenia vnútromaternicového zariadenia. Účinok antikoncepcie sa prejaví až po 7 dňoch užívania Ripevidonu, takže až do ôsmeho tabletky používajte kondómy alebo iné metódy antikoncepcie.

Ak ste nemali čas začať užívať Rigevidon včas, potom počkajte na ďalšiu menštruáciu a užite prvú pilulku lieku v prvý deň menštruácie. Pred začatím užívania Rigevidonu používajte iné spôsoby ochrany pred tehotenstvom.

Čo mám robiť, ak som zmätený metódou užívania lieku Rigevidon?

Ak je v balení Rigavidonu 21 tabliet, potom sa nič nestane. Všetky pilulky v balení majú rovnakú dávku hormónov, takže telo "si nevšimne" rozdiel. Pokračujte v užívaní Rigavidonu ďalej ako obvykle: jedna tableta denne až do konca balenia.

Ak užívate liek Rigavidon 21 + 7 (to znamená, že balenie Riigavidonu obsahuje 28 tabliet), potom dávajte pozor, ktoré tablety ste zmätili. Ak namiesto jednej bielej pilulky ste si vzali ďalšiu bielu pilulku, potom sa nič nestane, pretože všetky biele pilulky obsahujú rovnakú dávku hormónov. Ak namiesto bielej pilulky, omylom ste si vzali načervenale hnedú, potom je možné redukovať Rigevidonov antikoncepčný účinok. V tomto prípade musíte urobiť to isté, ako keď preskočíte tabletu (v závislosti od jej čísla).

Čo robiť, keď preskočíte pilulky Rigavidon?

Ak ste zabudli vziať ďalšiu pilulku Rigevidonu, spočítajte, koľko hodín uplynulo od poslednej pilulky, ktorú ste užili. Ak po užití poslednej tabletky, ktorá trvala menej ako 36 hodín, sa antikoncepčný účinok tabliet nezníži. Pite vynechanú pilulku čo najskôr a pokračujte v užívaní tabliet ako obvykle.

Ak po užití poslednej tabletky uplynulo viac ako 36 hodín, antikoncepčný účinok piluliek sa môže znížiť. V tomto prípade závisia ďalšie kroky od počtu vynechaných tabliet:

Od 1 do 7 tabliet (prvý týždeň po prijatí) Vezmite vynechanú pilulku čo najskôr, aj keď musíte súčasne užívať dve tablety. Ďalších 7 dní po preskočení antikoncepčného účinku piluliek sa zníži, takže v prípade pohlavného styku používajte kondómy alebo iné metódy antikoncepcie.

Od 8 do 14 tabliet (druhý týždeň po prijatí) Vezmite si vynechanú pilulku čo najskôr, aj keď musíte užiť 2 tablety naraz. Antikoncepčný účinok piluliek sa nezníži, ak ste užívali tabletku podľa pravidiel v predchádzajúcich 7 dňoch pred prepustením. To znamená, že ak ste nevyužili posledný týždeň, nemusíte používať kondómy alebo iné metódy antikoncepcie. Ak ste v poslednom týždni, ktorý ste absolvovali, musíte použiť dodatočnú antikoncepciu do 7 dní po prechode.

15 až 21 tabliet (tretí týždeň príjmu) Užite vynechané tablety lieku Rigavidon hneď, ako si spomeniete na preskočenie, aj keď musíte užiť dve tablety naraz. Potom pokračujte v pití tabliet ako obvykle až do konca balenia. Aby ste zachovali antikoncepčný účinok tabliet a nemali ste nechcené tehotenstvo, mali by ste preskočiť 7-dňovú prestávku. To znamená, že po ukončení balíka musíte začať ďalší balík Rigavidonu nasledujúci deň (bez prestávky).

Nemusíte používať ďalšie antikoncepčné prostriedky, pokiaľ ste v priebehu predchádzajúcich 7 dní pred prechodom nevyužili iné prejavy. Ak ste počas posledného týždňa už prešli, potom by ste mali používať kondómy ďalších 7 dní po prihrávke.

Ak Vaše balenie Rigavidonu obsahuje 28 tabliet, inštrukcie zostávajú rovnaké počas prvého a druhého týždňa podávania (pozri vyššie). Zmeny sa týkajú tretieho týždňa užívania tabletiek:

Od 15 do 21 tabliet: Vynechanú tabletu Rigievidonu užite hneď, ako si spomeniete na vynechanie, aj keď musíte užiť dve tablety naraz. Potom pokračujte v pití tabliet ako obvykle až do 21 tabliet (až po poslednú bielu pilulku). Potom vyhoďte balenie so zvyšnými pilulkami červenohnedej farby a začnite užívať nový balíček nasledujúci deň po užití posledných 21 tabliet. Nemusíte používať ďalšie antikoncepčné prostriedky, pokiaľ ste v priebehu predchádzajúcich 7 dní pred prechodom nevyužili iné prejavy. Ak ste počas posledného týždňa už prešli, potom by ste mali používať kondómy ďalších 7 dní po prihrávke.

Od 22 do 28 tabliet: toto sú neaktívne tabletky, takže preskakovanie nezníži antikoncepčný účinok. Vyhoďte vynechanú pilulku a pokračujte v pití piluliek ako obvykle.

Čo keď som vynechal niekoľko tabliet Rigavidononu?

Pri preskakovaní dvoch tabliet Rigavidonu v rade antikoncepčný účinok. Aby ste sa vyhli nechcenému tehotenstvu, mali by ste postupovať podľa pokynov.

Venujte pozornosť počtu nevydarených tabliet. Ak sa jedná o tablety prvého alebo druhého týždňa podávania (od 1 do 14), potom užite 2 tablety hneď, ako si spomeniete prihrávku a ďalšie dve tablety nasledujúci deň. Potom užite jednu tabletu Rigavidonu denne až do konca balenia. Použite kondómy po dobu ďalších 7 dní po preskakovaní.

Ak vynechané pilulky patria do tretieho týždňa podávania (od 15 do 21), mali by ste zlikvidovať súčasný obal a začať užívať nový obal z prvej aktívnej (bielej) pilulky. Nové balenie by sa malo vypiť až do konca a až potom by malo trvať 7 dní. Ak ste v predchádzajúcich 7 dňoch pred prepustením nemali žiadne iné prechody, potom nemusíte používať kondómy alebo iné doplnkové metódy antikoncepcie.

Pri preskakovaní 3 tabliet Rigevidonu v rade, zlikvidujte súčasné balenie a začnite nové balenie s prvou aktívnou (bielou) tabletkou. Počas ďalších 7 dní používajte ďalšie antikoncepcie. Ak ste mali nechránený pohlavný styk počas prechodu alebo krátko pred prechodom, riziko tehotenstva sa zvýši. V tomto prípade by ste mali urobiť tehotenský test 3,5 týždňa po poslednom nechránenom pohlavnom styku, alebo máte krvný test na hCG 11 dní po poslednom nechránenom pohlavnom styku.

Ak si nie ste istý, čo robiť vo vašej situácii, používajte ďalšie antikoncepcie (napríklad kondómy), kým sa neporadíte s gynekológom.

Čo robiť, keď počas recepcie Rigevidonu došlo k špineniu alebo menštruácii?

Počas užívania lieku Rigividon alebo Rigividon 21 + 7 môžete dostať krvácanie s rôznym stupňom abundancie (skromné ​​špinenie alebo výtok, podobný menštruácii).

Zvlášť často sa krvácanie vyskytuje v prvých 3 mesiacoch užívania Rigevidonu. Spravidla to nie je nebezpečné, nehovorí o tehotenstve a nevyžaduje neodkladnú návštevu u lekára.

Cez toto prepustenie, užívajte si pilulky ako obvykle. Neprestaňte užívať tabletky sami, bez konzultácie so svojím lekárom, pretože to môže zvýšiť krvácanie.

Ak ste v užívaní piluliek nemali medzery, antikoncepčný účinok pretrváva napriek tomuto prepusteniu, takže môžete pokračovať v sexuálnom živote bez strachu z otehotnenia.

Ak krvácanie vyplýva z vynechania jednej alebo viacerých tabliet, pokračujte v užívaní lieku Rigevidon napriek tomuto krvácaniu. Použite ďalšie antikoncepcie, pretože v dôsledku vynechania tabliet sa môže znížiť antikoncepčný účinok Ripevidonu.

Niekedy krvácanie pri užívaní Rigevidonu môže hovoriť o chorobách. Prečítajte si viac o tomto článku v článku: Na krvavom výboji, keď beriete OK.

Ako odložiť mesačne pomocou Rigewidon?

Nežiaducu menštruáciu môžete odstrániť pomocou tabliet Rigevidon.

Ak chcete odložiť mesačník, dokončiť súčasné balenie Ripevidonu až do konca a potom, bez prestávky, začať nový obal na druhý deň. Druhé balenie sa musí vypiť až do konca a až potom si odpočinúť.

V dôsledku preskočenia sedemdňovej prestávky sa môže objaviť špinenie uprostred druhého balenia. Nie je to nebezpečné a nevyžaduje neodkladnú liečbu u lekára. Napriek týmto sekrétom pokračujte v užívaní tabliet ako obvykle až do konca balenia.

Ak je vo Vašom balení 28 tabliet, potom, aby ste odložili nežiaducu menštruáciu, mali by ste ukončiť podávanie aktívnych bielych tabliet (do a vrátane 21 tabliet) a potom vyhodiť zvyšné červenohnedé (neaktívne) tablety. Deň po užití poslednej aktívnej pilulky začnite nové balenie. Druhé balenie musí byť hotové až do konca (vrátane neaktívnych tabliet).

Čo robiť, ak počas prestávky Rigavidonu neprišli mesačné obdobia?

Pri užívaní tabliet sa Rigavidon nemusí dostať počas 7-dňovej prestávky. Spravidla to nie je nebezpečné, ale vyžaduje od vás zvýšenú pozornosť.

Ak nemáte mesačne, nezabudnite, či ste mali v predchádzajúcom mesiaci nejaké medzery. Ak neboli žiadne priesmyky, môžete pokračovať v užívaní tabletiek aj po prestávke, aj keď mesačne neprichádzajú. Ale ak mesiac nie je v ďalšej prestávke (po mesiaci), potom by ste mali urobiť tehotenský test a poraďte sa s gynekológom. Ďalšie možné dôvody oneskorenia sú uvedené v článku 10 dôvodov oneskorenia menštruácie.

Ak ste minulý mesiac mali opomenutie, alebo boli iné možné dôvody na zníženie antikoncepčného účinku (hnačka, vracanie, alkohol alebo drogy), potom by ste mali urobiť tehotenský test a poraďte sa s gynekológom. Kým nie je vylúčené tehotenstvo, nesmiete začať užívať nové balenie lieku Rigevidon.

Čo mám robiť, ak mám počas užívania Rigevidonu tehotenstvo?

Liek Ripevidon poskytuje vysoký stupeň ochrany pred nechceným tehotenstvom, ale túto ochranu nemožno považovať za sto percent. Do jedného roka od užívania tabliet Rigevidon otehotnie jeden z 2 000 žien.

Spravidla sa tehotenstvo stáva dôsledkom preskočenia tabletiek alebo iných faktorov, ktoré znižujú antikoncepčný účinok (pozri nasledujúci odsek). Avšak tehotenstvo môže nastať aj v prípade ideálnej tabletky.

Ak máte počas užívania Rigievidonu tehotenstvo, okamžite prestaňte užívať tabletky a poraďte sa s gynekológom. Pretože tento liek nespôsobuje vývojové defekty v embryu, môže byť tehotenstvo ponechané, napriek skutočnosti, že užívate antikoncepčné tabletky.

V akých prípadoch sa môže účinok rigevidónu znížiť?

Účinnosť antikoncepcie možno znížiť v nasledujúcich prípadoch: t

 • Pri preskakovaní jednej alebo viacerých tabliet
 • V dôsledku zažívacích porúch (vracanie, hnačka)
 • Pri konzumácii veľkého množstva alkoholu
 • Pri užívaní určitých liekov (niektoré antibiotiká, fenobarbital, lieky na epilepsiu, lieky, obsah ľubovníka bodkovaného atď.)

Ako zrušiť príjem Rigavidon?

Ak nepotrebujete antikoncepciu, alebo ak plánujete otehotnieť, musíte prestať užívať Rigiewidon antikoncepčné tabletky.

Aby ste sa vyhli vedľajším účinkom zrušenia a rýchlo obnovili svoj menštruačný cyklus, vypočujte si nasledujúce tipy od gynekológov:

Nikdy sa nevzdávajte pilulky uprostred balenia. Даже если вы решили поскорее забеременеть, допейте текущую упаковку до конца и только потом откажитесь от приема таблеток.

Допив текущую упаковку таблеток до конца, просто не начинайте новую упаковку.

Учтите, что уже после приема последней таблетки Ригевидон, противозачаточный эффект таблеток пропадает. То есть, вы можете забеременеть уже в первые 7 дней после отмены таблеток. Если вы пока не планируете беременность, начните использовать другие средства контрацепции сразу после окончания приема таблеток.

Ako otehotnieť po užití Rigevidonu?

Ak chcete otehotnieť, začnite užívať kyselinu listovú najmenej 1 mesiac (a ešte lepšie 3 mesiace) pred plánovaním tehotenstva.

Upozorňujeme, že tehotenstvo môže začať už prvý mesiac po vysadení tabliet Rigevidon. Gynekológovia však odporúčajú začať pokusy otehotnieť najskôr 3 mesiace po vysadení tabliet.

Princíp činnosti

"Rigevidon" ovplyvňuje centrálny nervový systém a ženské genitálie, ako všetky ostatné lieky zo série hormonálnej antikoncepcie. Ide o:

 • levonorgestrel - inhibuje rast a dozrievanie nového folikulu, v dôsledku čoho nemôže dôjsť k ovulácii,
 • etinylestradiol - ovplyvňuje hlien krčka maternice, zahusťuje ho a tým vytvára mechanickú prekážku na podporu spermií.

výhody

Hlavným účelom "Rigavidon" je antikoncepcia. Súbežne však môže mať terapeutický účinok, takže sa často predpisuje po operácii, po potrate, na stabilizáciu hormonálnych hladín. "Rigevidon" má nasledujúce vlastnosti:

 • znižuje pravdepodobnosť opakovaného mimomaternicového tehotenstva
 • znižuje frekvenciu tvorby funkčných ovariálnych cyst,
 • aby sa zabránilo stagnácii žilovej krvi v malej panve,
 • Liek má železo v zložení tabliet tabliet.

Na základe princípov prostriedkov sú stanovené indikácie pre použitie "Rigevidon". Ide o:

 • po operácii na mimomaternicové tehotenstvo,
 • počas chirurgického odstraňovania cysty vaječníkov,
 • po úspešnej konzervatívnej liečbe funkčných ovariálnych cyst,
 • s hlavnou liečbou endometriózou,
 • pre antikoncepciu
 • po potrate, potrate, pôrode,
 • na prevenciu anémie s náchylnosťou na ťažké obdobia,
 • na zastavenie krvácania, najmä u dospievajúcich dievčat.

Návod na použitie "Rigevidon"

Antikoncepčné tabletky "Rigevidon" sa majú užívať podľa štandardných pokynov pre perorálnu antikoncepciu. Prípady predávkovania liekmi nie sú napísané. Pravidlá prijímania sú nasledovné:

 • od prvého dňa menštruácie,
 • presne stanovený čas
 • do 21 dní so sedemdňovou prestávkou (alebo 28 bez prestávky v balíku „21 + 7“).

V závislosti od klinickej situácie sa režim "Rigevidon" môže mierne líšiť.

 • Po podobných liekoch. Ak sa dievča rozhodlo prejsť na liek z iných perorálnych kontraceptív, príjem lieku „Rigevidon“ by sa mal začať ihneď po skončení starých liekov.
 • Po záplatách, krúžkoch. Ak sa predtým na účely antikoncepcie použili transdermálne náplasti alebo vaginálny krúžok, „Rigevidon“ sa má začať v deň odstránenia predchádzajúcej metódy ochrany.
 • Po tehotenstve. Ak k prerušeniu (napríklad po potrate alebo potrate) dôjde v skorom termíne, začiatok užívania lieku by mal byť v ten istý deň alebo nasledujúci deň. Ak sa žena rozhodne užívať "Rigevidon" po pôrode, možno to urobiť už 28. deň, pričom sa berie do úvahy skutočnosť, že laktácia nie je podporovaná, pretože liek aktívne preniká do materského mlieka. Po dlhom období potratu (po 16 týždňoch) sa má prvá tabletka vypiť v deň 28, ak je to potrebné, skôr.

Ak je porušená schéma

V prípade vynechania jednej tablety je potrebné určiť, koľko času uplynulo. Ďalšie akcie sú založené na tomto:

 • až 36 hodín - v tomto prípade musíte vziať vynechanú pilulku a ďalší nápoj v obvyklom čase,
 • viac ako 36 hodín - v tomto prípade nemá zmysel užívať zmeškanú pilulku, stačí vypiť ďalšiu podľa rozvrhu, ale v nasledujúcom týždni by ste mali použiť ďalšie metódy antikoncepcie, napríklad kondóm.

Aké by to mohli byť dôsledky

Nežiaduce účinky na "Rigavidon" nie sú jasné, zvyčajne sa konajú na druhom alebo treťom balíku. Medzi hlavné patria:

 • bolesť hlavy,
 • nadmerná únava
 • podráždenosť,
 • nevoľnosť,
 • prírastok hmotnosti 1-2 kg
 • zníženie sexuálnej túžby po partnerovi
 • pečeňové enzýmy sa môžu pri analýzach zvýšiť
 • niekedy je suchosť genitálií, tendencia k drozdu.

Ak sa žena rozhodne užívať "Rigevidon" bez prerušenia niekoľko rokov, je potrebné pravidelne monitorovať indikátory všeobecných a biochemických krvných testov, aby sa zabránilo vážnym komplikáciám.

Kto má zakázané prijímať

"Rigevidon" nie je úplne bezpečný liek. Má zoznam kontraindikácií. Medzi hlavné patria:

 • narušenie pečene a žlčových ciest,
 • ťažká hypertenzia,
 • s niekedy zaznamenanými záchvatmi migrény,
 • so žltačkou, svrbením tehotných žien v anamnéze ženy,
 • s epilepsiou a duševnou chorobou,
 • s trombózou a tromboflebitídou u ženy a dokonca aj u jej blízkych príbuzných.

Čo bude mesačné a kedy na ne čakať

Nie vždy po užití “Rigividon”, menštruácia príde včas a nie sú žiadne zlyhania. Telo potrebuje čas, aby si zvykli na príjem pohlavných hormónov zvonku v konštantnom množstve. Koniec koncov, zvyčajne vynikajú v pulznom režime a hodnoty sú výrazne odlišné aj počas dňa.

Ďalšie normálne menštruačné krvácanie by sa malo objaviť po zrušení aktívnych piluliek, pričom sa užívajú figuríny. Nie je to však vždy tak, a to je dovolené. Najčastejšie sa vyskytujú rôzne porušenia v prvých dvoch alebo troch mesiacoch perorálnej antikoncepcie. Možné sú nasledujúce odchýlky.

 • Začiatok mesiaca je stále aktívny tabliet. V tomto prípade musíte naďalej prijímať až do konca balíka, alebo so začiatkom ťažkého výboja, urobiť sedemdňovú prestávku s cumlíkmi.
 • Oneskorenie po celom balíku. Niekedy v prvých dvoch alebo troch mesiacoch pri užívaní dummy, špinenie môže chýbať, nie je nič patologické o tom, ale na kontrolu, mali by ste byť vyšetrené lekárom a tehotenstvo musí byť vylúčené (najmä ak je nevoľnosť, prekrvenie mliečnych žliaz).
 • Spotting počas celého cyklu. Kým telo si zvykne na nový režim, môžu sa pravidelne objavovať nahnedlé, slizké výboje.
 • Namiesto menštruačnej alokácie. Veľmi často, keď sa užívajú hormonálne lieky, menštruácia sa stáva veľmi zriedkavou a niekedy sú prezentované len šmuhy, to je normálne.
 • Krvácanie v ktorýkoľvek deň cyklu. V tomto prípade je lepšie okamžite konzultovať s lekárom za účelom liečby alebo vysadenia lieku, súbežne môžete užívať akékoľvek hemostatické lieky (Etamzilat, Ditsinon, Vikasol, Ascorutin, Tranexam).

Posudky praktických lekárov potvrdzujú, že všetky nežiaduce príznaky prechádzajú na druhý balíček a niekedy úplne chýbajú.

Existujú plné analógy lieku na hormonálne zloženie a dávka účinných látok, ale všetky možnosti bez pridania železa v cumlíkoch, napríklad "Mikogenin".

Z bežných liečiv s podobným zložením, ale s inou dávkou, možno rozlišovať nasledovné: t

"Rigevidon" označuje monofázické perorálne kontraceptíva s nízkou dávkou. Je vhodný pre mladé dievčatá bez výrazných znakov predmenštruačného syndrómu. Recenzia "Ripevidonu" potvrdzuje jeho dobrú znášanlivosť a účinnosť, keď sa používa podľa indikácií a podľa hormonálneho stavu ženy.

Spätná väzba a výsledky

Videl som to 2 krát (s prestávkou). Dobrí drahí lekári mi povedali, že hoci je to celkom „staré“, je to celkom dobré. Môj pocit na tom je celkom slušný (veľa som vyskúšal iných - to sa nehodilo). Ale pred 2 mesiacmi mi gynekológ predpísal Klayru. Pre porovnanie: rigevidon niekde okolo 100 p. za mesiac, Klayra - 1000. A teraz, po 2 mesiacoch užívania tejto Klayry, som si uvedomil, že je tu lepší rigevidon - skôr, než sa mi žalúdok prehltol, teraz nie je vôbec žiadny opuch, všimol som si, že som niekde spadol na 2 kg, zhromaždené na rigevidóne (Pre mňa to nie je problém, som chudá, môžete a pár kg).

Užíval som Regivedon 10 rokov, prerušil som ho len na obdobie tehotenstva a dojčenia (pred štyrmi rokmi) a raz za rok robím prestávku na pár mesiacov. Teraz znova na to. Okrem toho, že hrudník bolí a zvyšuje sa počas obdobia zrušenia (mesiac a pol), neboli žiadne vedľajšie účinky. Na samom začiatku, keď som sa poradil s gynekológom, mi lekár odporučil „skontrolovať“ pečeň a prestať fajčiť raz za šesť mesiacov alebo rok, pretože veľké zaťaženie srdca spolu s OK. A to je všetko .. Raz za tri roky som skúmaný - neboli identifikované žiadne problémy. Ale, ako som čítal komentáre o "Rigevidon", moje vlasy stojí na konci, a všade - to, čo prijímam. ))))) Je možné, že všetko je individuálne, ale myslím si (ako skúsený „užívateľ“ „Rigevidon“)), že väčšina z nich je výkrm, zdravotné problémy spojené so životným štýlom, ktorý nie je pre človeka vhodný a tak ďalej. obviňoval sa na "Rigavidon" - je pre nich ľahšie ospravedlniť sa, ospravedlniť svoju lenivosť, teda všetky "hrôzy" o vedľajších účinkoch.

Lisa 01, http://www.woman.ru/health/medley7/thread/4383567/

Bol som predpísaný, keď sa našla cysta. Vzal 2 mesiace, vážil 44 až 45 kg pri 166 rastoch a odvážil. Ako vedľajšie účinky: akné na lícach, najprv na jednej, potom na druhej strane, koža a vlasy sú boľavé. Kedysi som mal pred akné menštruáciu akné, a moja koža je tenká a suchá. Počas 7-dňovej prestávky medzi cyklami Rigevidonu je tvár úplne očistená sama od seba. Ale moje obdobia sú omnoho ľahšie: kedysi som sa valil na podlahe z divokých bolestí, jedol som balíček Pentalgina. Teraz 2 pilulky (jeden pre prvý deň), mesačne 3 dni, nie týždeň, a ako vedro, ako predtým. V prvých dňoch menštruácie dokonca žijem ticho: išla som na univerzitu, jedla som, chodila. ale zvyčajne položiť zeleninu, nejedol (toxikóza) ...

Severus Snape, http://www.woman.ru/health/medley7/thread/4383567/

Prijímam 6 rokov, predtým som sa snažil Novinet a Lindinet 20, neboli žiadne vedľajšie účinky: nevoľnosť a nedostatok libida. Regividon mi nespôsobuje žiadne osobné problémy, cena je veľmi výhodná. S obrázkom sa nič nezmenilo. Aj keď sa ho snažím zachovať, bez veľkého úsilia. Hoci lekári hovoria, že je to pre mňa príliš silné, rozhodol som sa počúvať telo.

Farmakologický účinok

Ovocné vajíčkovody pohybujúce sa do maternice. Počas pohlavného styku vstúpia do pošvy milióny spermií. Niektoré z nich cestujú maternicou do vajíčkovodov. Po stretnutí s vajíčkom na jeho ceste ho oplodnia a začne tehotenstvo. Toto sa nazýva koncepcia.

Oplodnené vajíčko je pripojené k maternici a po deviatich mesiacoch vývoja sa narodí dieťa. Pretože život vajíčka je až dva dni a spermie zostávajú životaschopné päť dní, môžete otehotnieť päť dní pred nástupom ovulácie a niekoľko dní po ňom. Ak spermie oplodniť vajíčko, bude to vyjde na konci menštruačného cyklu spolu s funkčnou vrstvou, ktorá lemovala maternice v príprave na tehotenstvo. Toto sa nazýva menštruácia.

Aká je funkcia prirodzených hormónov?

Váš menštruačný cyklus je kontrolovaný dvoma pohlavnými hormónmi produkovanými vaječníkmi: estrogén a progesterón (alebo progestogén). Úroveň estrogénu sa zvyšuje v prvej polovici menštruačného cyklu, stimuluje maternicu, aby vytvorila hustú funkčnú vrstvu, pripravenú prijať vajíčko v prípade počatia. Progesterón začína pôsobiť neskôr a mení funkčnú vrstvu maternice tak, aby sa pripravila na tehotenstvo.

Ak neprišlo tehotenstvo, zníži sa hladina produkovaných hormónov, v dôsledku čoho je funkčná vrstva maternice odmietnutá. Ako je uvedené vyššie, funkčná vrstva maternice vychádza počas menštruácie. Ak dôjde k otehotneniu, vaječníky a placenta (s ktorými sa dieťa pripája k stene maternice a dostáva výživu) naďalej produkujú progesterón a estrogén, aby sa zabránilo vývoju nových vajec. To znamená, že počas tehotenstva sa nevyskytne ani ovulácia, ani menštruácia.

Aká je funkcia lieku?

Kombinované antikoncepčné tabletky, ako je Rigevidon 21 + 7, obsahujú hormóny podobné tým, ktoré produkuje vaše telo (estrogén a progesterón). Tieto hormóny pomáhajú zabrániť nástupu tehotenstva presne tým istým spôsobom ako prirodzené hormóny, ktoré zabraňujú re-koncepcii po tehotenstve.

Kombinované antikoncepčné tabletky chránia pred tehotenstvom tromi spôsobmi.

1. Zabránenie uvoľneniu vajíčka a jeho oplodneniu spermiami.

2. Zahusťovanie hlienu krčka maternice, ktorého dôsledkom je prenikanie spermií.

3. Bez toho, aby sa funkčná vrstva maternice dostatočne zahusťovala na prijatie vajíčka.

ČO JE PRÍPRAVA?

Pamätajte, že kombinované perorálne kontraceptíva, ako je Rigevidon 21 + 7, nechránia pred pohlavne prenosnými infekciami (napr. AIDS). To sa dá dosiahnuť len použitím kondómov.

kontraindikácie

Neodporúča sa používať Rigevidon v nižšie uvedených prípadoch. Ak sa Vás týka ktorýkoľvek z nasledujúcich stavov, informujte o tom svojho lekára. Lekár môže dospieť k záveru, že Ripevidon 21 + 7 Vám nevyhovuje a odporučí inú metódu antikoncepcie.

Povedzte svojmu lekárovi, ak: t

 • ste mali problémy s krvným obehom alebo trombózu (napr. krvné zrazeniny v nohách, pľúcach, srdci, mozgu, sietnici alebo v inej časti tela)
 • ste mali srdcový infarkt alebo angínu pectoris (akútnu bolesť na hrudníku) alebo mŕtvicu (náhla slabosť alebo brnenie v polovici tela),
 • Vy alebo vaši rodinní príslušníci sú náchylní na krvné zrazeniny,
 • Máte cukrovku, ktorá spôsobila zmenu krvných ciev,
 • ste niekedy mali očné ochorenie,
 • máte vysoký krvný tlak (hypertenzia),
 • mali ste niekedy ochorenie pečene
 • mali ste niekedy nádor pečene
 • máte rakovinu prsníka alebo iný typ rakoviny, ako sú vaječníky, krčka maternice alebo maternice,
 • máte neobvyklé krvácanie z pošvy,
 • ste niekedy mali migrénu
 • ste alergický na niektorú zo zložiek rigevidonu,
 • Ste tehotná alebo predpokladáte, že ste tehotná.

Ak spozorujete ktorýkoľvek z vyššie uvedených stavov počas užívania Rigievidonu, prestaňte užívať tabletky a okamžite vyhľadajte lekára. Medzitým používajte inú metódu antikoncepcie, napríklad kondómy.

Buďte opatrný pri užívaní Riigewidonu:

Pred predpísaním lieku Rigevidon by mal lekár zhodnotiť váš zdravotný stav, musíte odpovedať na sériu otázok o sebe ao svojich rodinných príslušníkoch. Váš lekár by mal zmerať krvný tlak a uistiť sa, že nie ste tehotná. Po začatí užívania Rigevidonu sa musíte pravidelne podrobiť lekárskej prehliadke.

Ihneď povedzte svojmu lekárovi.

 • počas užívania lieku Rigevidon 21 + 7. Prestaňte užívať liek skôr, ako sa poradíte s lekárom. Medzitým používajte inú metódu antikoncepcie, napríklad kondómy.
 • O prvej migréne alebo, ak trpíte migrénami, o ich posilňovaní alebo zvyšovaní.
 • O blížiacej sa operácii alebo imobilizácii (t.j. nebudete schopní viesť aktívny životný štýl). Je potrebné prestať užívať Rigevidon 21 + 7 najmenej štyri týždne pred plánovaným veľkým chirurgickým zákrokom (napr. Operáciou žalúdka) alebo ak máte operáciu na nohách. Taktiež, ak ste dlhodobo obmedzení v pohybe (napríklad po nehode alebo operácii, alebo pri zlomenej nohe). Rozhodnutie o obnovení príjmu lieku Rigividon 21 + 7 musí vykonať lekár.
 • O tehotenstve.
 • O príznakoch krvných zrazenín. Medzi tieto príznaky patria:

- nezvyčajná bolesť alebo opuch nôh,
- náhle prudké bolesti na hrudníku, ktoré sa môžu rozšíriť do ľavej ruky,
- neočakávaný nedostatok vzduchu alebo ťažkosti s dýchaním,
- neočakávaný kašeľ bez zjavného dôvodu
- nezvyčajné silné alebo dlhotrvajúce bolesti hlavy,
- neočakávané zmeny zraku (strata zraku alebo zhoršenie zraku), t
- nezrozumiteľná reč alebo iné ťažkosti ovplyvňujúce vašu reč,
- overtigo (závraty),
- závraty, strata vedomia alebo záchvaty,
- neočakávaná slabosť alebo necitlivosť jednej z častí tela,
- ťažkosti s pohybom (dysmotilita) alebo
- akútna bolesť v brušnej dutine (akútne brucho).

Pred užitím rigevidonu informujte lekára.

 • ak viete, že máte niektorý z nasledujúcich ochorení. Musíte ich oznámiť svojmu lekárovi, pretože počas užívania lieku sa môže vyskytnúť zhoršenie. Ak sa vyskytne zhoršenie alebo ste si prvýkrát všimli tieto príznaky, informujte o tom čo najskôr svojho lekára. Lekár môže zrušiť užívanie Rigevidonu 21 + 7 a navrhnúť inú metódu antikoncepcie.
 • Ak vy alebo vaši rodinní príslušníci máte zvýšené hladiny lipidov v krvi alebo hypertriglyceridémiu, pretože táto porucha môže zvýšiť riziko ochorenia pankreasu, tzv. Pankreatitídy.
 • Ak trpíte
- vysoký krvný tlak (hypertenzia),

- zožltnutie kože (žltačka),

- poškriabanie celého tela (svrbenie),

- žlčové kamene,

- dedičné ochorenie nazývané porfýria, t

- systémový lupus erythematosus (zápalové ochorenie postihujúce mnohé oblasti tela vrátane kože, kĺbov a vnútorných orgánov),

- ochorenia krvi nazývané hemolyticko-uremický syndróm (ochorenie, pri ktorom výsledné krvné zrazeniny vedú k zlyhaniu obličiek),

- нарушений движения под названием хорея Сиденгама,

- сыпи, известной как герпес беременных,

- наследственной формы глухоты под названием отосклероз,

- нарушений функций печени,

- Crohnova choroba alebo ulcerózna kolitída (chronické zápalové ochorenie čriev),

- žlté pigmentové škvrny na tvári a tele (chloasma), ktoré zmiznú, ak sa vyhnete priamemu slnečnému žiareniu alebo návšteve solária.

Tehotenstvo a dojčenie

Ak je podozrenie na tehotenstvo, prestaňte užívať Rigevidon 21 + 7 a okamžite vyhľadajte lekára. V tomto čase používajte iné metódy antikoncepcie, ako napríklad kondóm.

Skôr ako začnete užívať Rigevidon 21 + 7, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. Rygevedon 21 + 7 sa nemá používať počas laktácie.

Dávkovanie a podávanie

V prvý deň menštruácie si vezmite prvú pilulku.

Ak začnete užívať počas 2 - 5 dní menštruácie, potom musíte počas prvých siedmich dní užívania tabletiek použiť ďalšiu metódu antikoncepcie, napríklad kondóm, ale to platí len pre prvé balenie.

Tabletky môžete užívať kedykoľvek, ale odporúča sa to každý deň približne v rovnakom čase. Môže byť pre vás ľahšie užívať tabletky pred spaním alebo ráno po spaní. Biele tablety užívajte každý deň v uvedenom poradí počas 21 dní. Potom si vezmite 7 červenohnedých tabliet, pričom sa objaví krvácanie podobné menštruácii. Potom, bez prerušenia, pokračujte v užívaní nasledujúceho balenia obsahujúceho 21 tabliet bielej farby, potom 7 tabliet červenohnedej farby.

Každý cyklus podávania teda začína v ten istý deň v týždni.

Zloženie tabliet rôznych farieb nie je rovnaké. Preto začiatok a správna sekvencia podávania - najskôr 21 bielych tabliet, potom 7 červenohnedých tabliet - sú na obale označené číslami a šípkami.

Pri užívaní práškov železa nie je potrebné používať iné formy antikoncepcie za predpokladu, že ste správne užívali 21 bielych piluliek a začnete ďalšie balenie včas.

Prechod na Rigavidon 21 + 7 po inej kombinovanej hormonálnej antikoncepcii (kombinovaná antikoncepčná tabletka, vaginálny krúžok, transdermálna náplasť)

Je potrebné začať užívať Rigevidon 21 + 7 v deň po poslednej hormonálnej terapii, ale najneskôr v nasledujúci deň po obvyklom prerušení užívania hormónov predtým užívanej kombinovanej hormonálnej antikoncepcie.

Prechod na rigavidonón 21 + 7 po podaní tabliet obsahujúcich len progesterón

Tabletky s obsahom progesterónu môžete kedykoľvek prestať užívať a začať užívať Rigevidon 21 + 7 na druhý deň rovnakým spôsobom. V tomto prípade sa uistite, že počas prvých 7 dní užívania tabletiek užívate ďalšie antikoncepcie (napríklad kondómy).

Prechod na rigavidón 21 + 7 po injekčnej antikoncepcii alebo implantátoch

Ak ste dostali injekciu alebo ste implantovali hormón progesterón, môžete začať užívať Rigevidon 21 + 7 v deň nasledujúcej injekcie alebo v deň, keď bol implantát odstránený. Počas prvých 7 dní užívania tabliet však nezabudnite použiť ďalšie antikoncepcie (ako napríklad kondómy).

Užívanie lieku po pôrode, potrate alebo potrate

Po pôrode, potrate alebo potrate sa poraďte so svojím lekárom o možnosti užívania antikoncepčných tabletiek.

Môžete začať užívať Rigavidon 21 + 7 ihneď po potrate alebo potrate, ak sa to stalo počas prvých troch mesiacov tehotenstva. Nie je potrebné používať ďalšie metódy antikoncepcie. Ak sa v druhom trimestri tehotenstva vyskytol pôrod alebo potrat, môžete začať užívať Rigevidon 21 + 7 21-28 dní po narodení alebo potrate. Ak dojčíte, užívanie antikoncepčných tabletiek je kontraindikované, pretože to môže znížiť produkciu mlieka. Alternatívne metódy antikoncepcie (ako sú kondómy) sa majú vždy používať počas prvých 7 dní užívania tabliet. V prípade nechráneného pohlavného styku, nesmiete začať užívať Rigevidon 21 + 7 pred začiatkom menštruácie, alebo pokiaľ si nie ste istý, že ste otehotneli. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa prijatia

Rigevidon 21 + 7 po narodení dieťaťa alebo potratu sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Čo robiť, ak vynecháte antikoncepčné tabletky?

Ak vynecháte užívanie tabletiek, postupujte podľa nižšie uvedených pokynov.

Ak ste vynechali antikoncepčné tabletky menej ako 12 hodín.

Spoľahlivosť antikoncepcie sa nezníži, ak okamžite užívate vynechanú pilulku, a nasledujúce tabletky budete brať ako obvykle. Môže sa ukázať, že musíte užívať dve tablety za jeden deň.

Ak ste vynechali pilulku viac ako 12 hodín, alebo ste vynechali liek viac ako raz.

Ak ste vynechali pilulku viac ako 12 hodín, alebo ste vynechali niekoľko tabliet, potom sa môže znížiť účinnosť antikoncepcie, takže budete potrebovať ďalšiu ochranu. Čím viac tabliet ste vynechali, tým viac antikoncepčnej účinnosti klesá. V tomto prípade postupujte podľa nasledujúcich pokynov:

Čo mám robiť, ak vynecháte užívanie tabletky počas prvého týždňa?

Poslednú zmeškanú pilulku musíte užiť hneď, ako si ju spomeniete, aj keď musíte súčasne užívať 2 tablety. Potom pokračujte v užívaní tabliet obvyklým spôsobom. Tiež by ste mali používať bariérovú metódu antikoncepcie, ako napríklad kondóm, počas nasledujúcich 7 dní. Ak sa počas predchádzajúcich 7 dní vyskytol pohlavný styk, môže sa vyskytnúť tehotenstvo. Čím viac budete chcieť vynechať tabletky a čím bližšie je prerušenie užívania tabletiek, tým vyššie je riziko tehotenstva.

Čo mám robiť, ak vynecháte tabletky počas druhého týždňa?

Poslednú zmeškanú pilulku musíte užiť hneď, ako si ju spomeniete, aj keď musíte súčasne užívať 2 tablety. Potom pokračujte v užívaní tabliet obvyklým spôsobom. Ak ste užívali pilulky správne počas predchádzajúcich 7 dní, nie je potrebné používať ďalšie antikoncepcie. Ak to však nie je váš prípad, alebo ste vynechali viac ako 1 tabletu, mali by ste počas nasledujúcich 7 dní použiť ďalšiu metódu antikoncepcie.

Čo by ste mali urobiť, ak vynecháte užívanie tabletky počas tretieho týždňa?

Poslednú zmeškanú pilulku musíte užiť hneď, ako si ju spomeniete, aj keď musíte súčasne užívať 2 tablety. Potom pokračujte v užívaní tabliet obvyklým spôsobom. Ďalšie balenie musíte začať ihneď po užití poslednej tablety z tohto balenia, t. žiadna prestávka medzi baleniami. Pravdepodobnosť krvácania je nepravdepodobná až do konca druhého balenia, ale v dňoch užívania tabliet môže dôjsť k špineniu alebo menšiemu krvácaniu.

Môžete tiež prestať užívať pilulky z tohto balíka. V tomto prípade by ste mali užívať sedemdňovú prestávku v užívaní tabliet, vrátane tých dní, keď ste vynechali užívanie tabliet, a potom prejdite na ďalšie balenie. Ak vynecháte pilulku a počas prestávky v tabletke nemáte krvácanie, existuje možnosť tehotenstva.

Čo robiť s rozrušeným žalúdkom?

Ak ste chorý alebo máte hnačku, antikoncepcia nemusí byť účinná. Pokračujte v užívaní, ale pamätajte, že s nástupom vracania alebo hnačky sa znížila účinnosť vašej antikoncepcie. Na podráždenie žalúdka a ďalších sedem dní používajte iné antikoncepčné prostriedky, ako napríklad kondómy.

Čo robiť, ak chcete oneskoriť alebo zmeniť deň začiatku menštruácie?

Ak chcete oddialiť alebo zmeniť deň nástupu menštruácie, poraďte sa so svojím lekárom.

Pin
Send
Share
Send
Send