Zdravie

Mesačne po postinor: kedy začať a ako postupovať

Pin
Send
Share
Send
Send


Stáva sa, že v osobnom živote ženy dochádza k neplánovaným udalostiam, ktoré si vyžadujú urgentné núdzové antikoncepčné opatrenia: náhle vzplanutie vášne alebo, Bože, nechaj, znásilnenie. Potom Postinor príde na záchranu - liek, ktorý eliminuje nežiaduce tehotenstvo kvôli obsahu hormónu levonorgestrel. Včasné užívanie pilulky po nechránenom styku v 95% prípadov zabraňuje oplodneniu vajíčka. Avšak cena takéhoto pohodlia je hormonálna porucha v tele, ktorá ovplyvňuje menštruačný cyklus: menštruácia po Postinor zmení dátum príchodu, charakter a množstvo prepustenia.

POSTINOR ACTION

Ak chcete zistiť, kedy čakať na menštruáciu po užití lieku Postinor, mali by ste pochopiť princíp lieku. Účinok antikoncepcie sa dosahuje zvýšením koncentrácie levonorgestrelu, ktorý spôsobuje nasledujúce reakcie reprodukčného systému:

 • oneskorená ovulácia - hormón inhibuje dozrievanie vajíčka, jeho uvoľňovanie z vaječníkov,
 • spermií uväznených v ženskom reprodukčnom systéme, strácajú svoju aktivitu a schopnosť oplodniť,
 • endometrium spustené hormonálnym skokom sa začína odmietať.

Ochrana poskytovaná Postinorom je veľmi účinná, ale nie absolútna. Okrem toho, želaná akcia nastane iba vtedy, ak sú dodržané základné body inštrukcie:

 1. Po pohlavnom styku, žena má 24 hodín, aby si pilulku, potom jej výkon je výrazne znížená,
 2. Je potrebné vziať liek dvakrát, druhá dávka sa vypije 12 hodín po prvej dávke.

Zanedbanie týchto pravidiel je spojené so zánikom menštruácie na dlhých 9 mesiacov.

Lekári varujú: po podaní Postinoru môžu mať vedľajšie účinky. Dievčatá sa často sťažujú na nevoľnosť, vracanie, hnačku. To znamená zníženie stráviteľnosti účinnej látky, menej účinnej antikoncepcie. Pôsobenie hormónu často spôsobuje bolesti hlavy, zvýšenú ospalosť, letargiu, apatiu. Prípady vedľajších účinkov vo forme vyrážok na koži. Postinor nekompatibilný s mnohými liekmi, ktoré je potrebné zvážiť pred užitím.

Kedy očakávať menštruáciu

U žien, ktoré nemajú vážne zdravotné problémy, je zlyhanie cyklu po Postinore zvyčajne bezvýznamné, v mnohých ohľadoch bude dátum menštruácie závisieť od fázy, v ktorej je pilulka opitá. Menštruácia môže začať do týždňa po požití a nemusí prísť o mesiac neskôr v prípade silnej hormonálnej nerovnováhy.

Vzhľadom k tomu, že Postinor oneskoruje ovuláciu, mierne oneskorenie je prirodzené, ale na koľko dní to bude, nikto nehovorí. Dôvodom obáv by mala byť absencia menštruácie dlhšie ako 5 dní od očakávaného dátumu nástupu. Ak chcete odstrániť negatívne dôsledky, musíte urobiť domáce tehotenský test a ísť na pôrodnej klinike. Pri vytváraní „zaujímavej pozície“ v žiadnom prípade nemôžete antikoncepciu znovu užívať.

Niekedy ženy tvrdia, že užívanie lieku spôsobilo menštruáciu v predstihu. Takéto vyhlásenie je v rozpore so zásadou pôsobenia účinnej látky, krvácaním spôsobeným uvoľňovaním endometria alebo otvoreným krvácaním (ak je množstvo krvi). V druhom prípade by ste mali okamžite vyhľadať pomoc v nemocnici, zastaviť krv je takmer nemožné.

Dôvody oneskorenia

Oneskorenie menštruácie po Postinore sa pozorovalo vo väčšine prípadov. Levonorgestrel má silný, niekedy nepredvídateľný účinok na ženské telo. Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa opakované krvácanie nedostaví včas, keď sa musia výrazne oneskoriť:

 • Porušenie predpísané v anotácii načasovania lieku. Môže to byť tehotenstvo
 • Zvýšenie zrážanlivosti krvi. Menštruácia nezačína, pretože cievy neuvoľňujú krv vonku,
 • Užívanie alkoholu počas používania Postinoru,
 • Súbežné používanie iných liekov môže neutralizovať antikoncepčný účinok, ktorý je plný oplodnenia vajíčka,
 • Hormonálne zlyhanie, v takejto situácii, normálny týždeň. Zlyhanie môže spôsobiť predčasnú menštruáciu, na tom nie je nič zlé,
 • Ťažké hormonálne poruchy. Často sa pozoruje pri zneužívaní núdzovej antikoncepcie. Obnovenie normálneho fungovania reprodukčného systému bude trvať viac ako mesiac,
 • Oneskorenie menštruácie po užití Postinoru sa vyskytuje kvôli kontraindikáciám, ktoré sú mu dostupné,
 • Gynekologické ochorenia, endokrinné abnormality.

Aj keď sú všetky vyššie uvedené dôvody vylúčené, ale neexistujú žiadne obdobia, nemali by ste návštevu gynekológa odložiť: existuje pravdepodobnosť mimomaternicového tehotenstva, ktoré je ťažké rozpoznať.

Samostatná otázka - recepcia Postinora dospievajúce dievčatá. Mladé dámy sa často nestarajú o ochranu vopred a po nechránenom styku používajú núdzové opatrenia, ktoré sú si istí ich bezpečnosťou. Takéto správanie je chybné: hormonálne pozadie, ktoré ešte nedosiahlo rovnováhu, sa výrazne mení. Prvá reakcia nezrelého organizmu je celková malátnosť a pozorujú sa ďalšie patologické stavy menštruačného cyklu.

Vlastnosti mesiaca

Keď menštruácia prešla po Postinor, ich charakter a priebeh môže prekvapiť a dokonca vystrašiť ženu. Aby sa predišlo zbytočnému stresu, je lepšie sa vopred oboznámiť s možnými odchýlkami:

 • Veľký počet levonorgestrelu môže spôsobiť menštruačný hnedý odtieň, veľmi objemný objem výtoku. Situácia je normálna pre prvý cyklus po užití lieku: krv zhustne, opustí krvné cievy pomalšie, začne svoju oxidáciu. Ak sa všetko opakuje počas cyklu, musíte sa poradiť s lekárom,
 • Výrazné zvýšenie trvania menštruácie až na 8-9 dní. Možno budete potrebovať hemostatiká. Čím dlhšie trvajú menštruačné cykly, tým väčšia je pravdepodobnosť objavenia patológie.
 • Zmena hlasitosti nahor alebo nadol. Zvyčajne pozorované na pozadí zhoršenia zdravia. Tolerovať na limit nestojí za to, je lepšie poradiť sa s odborníkom. Potreba meniť tesnenie častejšie ako každé 3 hodiny hovorí o otvorenom krvácaní,

Existujú 3 dôvody, ktoré môžu spôsobiť mesačne podobné odchýlky:

 • vek do 16 rokov
 • predtým pozorované hormonálne zmeny,
 • cyklus nebol spočiatku stabilný.

Akékoľvek otázky môžete lepšie prediskutovať so svojím lekárom.

Úplná absencia menštruácie

Niekedy hormonálna nerovnováha spôsobená Postinorom vyvoláva najsilnejšie porušenie cyklu a dokonca aj zastavenie menštruácie. V ich neprítomnosti budete musieť ísť k lekárovi, aby vymenoval potrebné vyšetrenie.

Najčastejšie sa identifikujú tieto faktory:

 • Porušenie správneho fungovania vaječníkov, zvyčajne obnovené organizmom do 3 mesiacov,
 • Závažnejšie dysfunkcie vaječníkov, ktoré sa nedokážu vyrovnať s neustále prichádzajúcimi dávkami levonorgestrelu. Situácia je plná sterility,
 • Poruchy vylučovania hormónov, ktoré neumožňujú zrenie vajíčka. V zásade môže žena ísť mesačne, ale nemôže si predstaviť.

Okrem toho existuje veľa možných rizík - to všetko závisí od individuálnych vlastností organizmu.

Rozhodnutie o tom, ako obnoviť cyklus po liečbe Postinorom, by mal robiť výlučne špecialista, samoliečba hrozí vážnymi komplikáciami.

Medzi všeobecné odporúčania správnej výživy, pričom multivitamínové komplexy, homostatické lieky. Postinor je bezpečná núdzová antikoncepcia v neprítomnosti kontraindikácií a zdravotných problémov. Ale nie sú tam absolútne zdraví ľudia, a preto pred užívaním drogy stojí za to zvážiť, či je to možné bez nej.

Mechanizmus účinku

Pod vplyvom liečiva sa takéto procesy vytvárajú:

 • prekážka pre uvoľnenie vajíčka z vaječníka,
 • poškodenie ovulácie
 • zhoršenie podmienok pre rozvoj spermií.

Toto liečivo je dostupné vo forme bielych plochých tabliet, z ktorých každá má vo svojom zložení levonorgestrel v dávke 0, 75 mg. Jeho činnosť je zameraná na potlačenie estrogénu - to zabraňuje oplodneniu a fixácii vajíčka v maternici, pretože spôsobuje porušenie ovulácie, zmenu endometria. Vrstva efélia sa zahusťuje a je odmietnutá, čo stimuluje krvácanie.

Ak užijete pilulku bezprostredne po intimite, slizničné prostredie vagíny a krčka maternice sa stáva viskóznym - to vytvára prekážku pre ďalší rozvoj spermií a znižuje pravdepodobnosť počatia.

Indikácie na použitie

Použite postinor, aby ste zabránili nechcenému tehotenstvu ako núdzovej antikoncepcii. Neustále používať ako antikoncepciu nemôže, pretože porušuje cyklus menštruácie. Môžu ísť niekoľkokrát za mesiac, čo spôsobuje zápal endometria, krvácanie. Z rovnakého dôvodu nemôžete liek používať ihneď po menštruácii. Ak žena po užívaní postinoru po menštruácii opäť začala krvácanie sprevádzané prudkou bolesťou v dolnej časti brucha, znamená to výraznú zmenu hormonálnych hladín.

Mnohé ženy sa starajú o to, koľko piluliek sa má vziať. Je veľmi dôležité, aby menštruácia po užití postinorálnej liečby mohla začať, ak žena pila liek prvý deň po intimite bez antikoncepcie. Po prvej dávke musíte užiť druhú pilulku po 12 hodinách. V prípade, že prvý príjem je oneskorený, liek stráca účinnosť, bude ťažké spôsobiť menštruáciu - oplodnené vajíčko pevne zakorenené v endometriu maternice.

Ak žena užíva liek po troch dňoch, jej obdobie nezačne, pravdepodobnosť tehotenstva je vysoká.

Nemenej dôležitá je otázka, koľkokrát môžete liek používať. Gynekológovia odporúčajú používať nie viac ako raz za mesiac. Okrem toho sa nemôžete uchýliť k postinoru ako prostriedku núdzovej antikoncepcie v každom menštruačnom cykle. Aby sa predišlo komplikáciám, odporúča sa používanie postinoru maximálne trikrát za 12 mesiacov. Namiesto postinor, môžete si vziať jeho analógový escapest, ktorý má podobný účinok.

Komplikácie po užití lieku

Pri neautorizovanom zvýšení odporúčanej dávky, ak pijete postinor počas menštruácie so skromným výtokom, môžu sa vyskytnúť vedľajšie účinky:

Ak žena s časným tehotenstvom užíva postinor, môže dôjsť k potratu a k závažnému krvácaniu. To ukazuje núdzovú hospitalizáciu. Ak výtok nie je príliš bohatý, ale pretrváva dlhé obdobie, môže sa vyvinúť anémia - to vedie k zhoršeniu celkového stavu ženy. Ak sa objavia príznaky predávkovania, určite by ste mali prísť do gynekológa na ďalšiu liečbu a výber antikoncepčných liekov.

Ďalší negatívny výsledok, ktorý môže viesť k užívaniu lieku - neplodnosť. Vyvíja sa po šokovej dávke levonorgestrelu, ktorá mení prácu vaječníkov, hypofýzu a tým porušuje ovuláciu.

Postinor má kontraindikácie na použitie:

 • porucha krvácania,
 • závažné ochorenie obličiek a pečene, t
 • alergické na zložky lieku
 • prítomnosť krvných zrazenín
 • dojčenie
 • benígnych novotvarov reprodukčného systému (myómy, myómy).

Toto všetko sa musí zvážiť pri predpisovaní lieku. Je potrebné akceptovať prostriedky v odporúčaných dávkach av stanovených termínoch, potom bude výsledok pozitívny. Ak mesačne prišiel do 3 dní, potom môže byť tehotenstvo vylúčené. Stáva sa tiež, že žena si drogu vzala a nie sú tam žiadne mesiace na niekoľko dní. Nie je dôvod sa obávať - ​​normálna menštruácia prichádza za týždeň. Ak po tomto období nie je menštruácia, potom musíte kontaktovať gynekológa, možno sa vyskytlo tehotenstvo.

Povaha menštruácie

Keď menštruácia začne po užití lieku, môže sa mierne líšiť od zvyčajného krvácania. Jeho začiatok nie je vždy zhodný s očakávaným dátumom nasledujúcej menštruácie. Častejšie po postinorálnom príjme sa menštruácia objavuje mimo cyklu, vzhľadom na charakter výtoku, ktorý sú rozmazané, skvrnité, miznú 2 dni, ale počas cyklu sa niekoľkokrát opakujú. To znamená, že liek konal správne a tehotenstvo neprišlo. Ak existujú pochybnosti o tom, že to tak nie je, mal by sa vykonať tehotenský test a pre správnosť výsledku by sa mal vykonať krvný test na HCG (choriový gonadotropín). Ak užívate liek v súlade s pokynmi, patológia cyklu s časom zmizne.

Existujú prípady, keď sa menštruácia neobjaví po užívaní liekov, ale nie je tehotenstvo. Potom je dôvod predpokladať, že žena má hormonálne poruchy. V tomto prípade môže postinor zhoršiť menštruačný cyklus, vyvolať oneskorenia.

Je známa iná činnosť postinora - môže spôsobiť hojný krvavý výtok, sprevádzaný ťažkou paroxyzmálnou bolesťou. Obdobie menštruácie sa zvyšuje o niekoľko dní a medzi menštruáciou sa môže vyskytnúť krvácanie. Kvôli týmto komplikáciám, nemôžete užívať liek u adolescentov a žien s nestabilným menštruačným cyklom.

Ak pacient nemá hormonálne poruchy, potom môže byť postinor použitý ako núdzová antikoncepcia, ale nie viac ako 2 krát ročne. V takýchto prípadoch účinok lieku neporušuje reprodukčné funkcie ženy. V nasledujúcom čase, ak chce otehotnieť, nebudú žiadne komplikácie kvôli užívaniu lieku.

Postinor nespôsobuje závažné porušenia, ak ho používate podľa pokynov a len ako prostriedok na núdzovú antikoncepciu. Ak chcete ukončiť tehotenstvo v počiatočnom štádiu, postinor je neúčinný, ale môže spôsobiť závažné krvácanie, ktoré vedie k urgentnej hospitalizácii. Ak sa žena po užití lieku vyvíja komplikácie (menštruačný cyklus je zlomený alebo sa zmenila povaha prepustenia a nevráti sa do normálu v priebehu 2-3 mesiacov), je to dôvod na návštevu gynekológa.

Čo je Postinor?

V balení s liekom len 2 malé tablety. Každá z nich obsahuje 750 µg hormonálnej antikoncepcie levonorgestrel, vďaka čomu dochádza k ochrane pred možným oplodnením. Napriek pomerne veľkej dávke látky po nechránenom pohlavnom styku sa však dá vyhnúť tehotenstvu len v 84% prípadov (za predpokladu, že liek sa užíva skôr).

Levonorgestrel sa dlhodobo úspešne používa ako prostriedok antikoncepcie, ale presný mechanizmus jeho účinku nebol úplne študovaný. Pri odporúčanej dávke levonorgestrel zabraňuje ovulácii, čo znemožňuje oplodnenie vajíčka. Môže tiež spôsobiť zmeny v endometriu (regresia žliaz), čím narúša implantáciu. Ak však už došlo k implantácii, liek nemusí mať požadovaný účinok. A v neposlednom rade, účinok hormonálnej antikoncepcie je schopnosť zahusťovať hlien priamo v krčku maternice, čím sa zabráni vstupu spermií do dutiny maternice.

Treba mať na pamäti, že čím viac času uplynulo po otvorenom pohlavnom styku pred užitím lieku Postinor, tým nižšia je jeho účinnosť. Odporúča sa užívať tabletky najneskôr 72 hodín po sexe a lepšie.

Keďže Postinor obsahuje skutočne „slonovú“ dávku hormónu, kategoricky nie je možné sa vždy obrátiť na jeho pomoc, inak môžu byť následky pre ženu veľmi žalostné. V takýchto prípadoch je liek opodstatnený:

 • znásilnenia,
 • nechránený pohlavný styk,
 • zmeškaná recepcia COC,
 • kondom sa zlomil
 • šmyková vaginálna membrána,
 • vylučovanie (vytesnenie) vnútromaternicového zariadenia.

Kedy začnú menštruácie po užívaní Postinoru?

Menštruačný cyklus každej ženy je individuálny a pokračuje vlastnými vlastnosťami. Norma je jej trvanie od 21 do 35 dní. Ak je žena úplne zdravá, nemá problémy s hormónmi a menštruácia ide „ako hodiny“, po užití Posterny by mali ísť ako obvykle, možno s odchýlkou ​​niekoľkých dní od zvyčajného plánu. Aj v pokynoch pre liek je jasne uvedené, že malé oneskorenie nemá vplyv na zdravie a nie je nebezpečné. Treba mať na pamäti, že budúci mesiac menštruácia pravdepodobne príde skôr, alebo sa oneskorí kvôli zlyhaniu spôsobenému levonorgestrel.

Ak však po užití Postinoru nie je žiadny týždeň ani viac, mali by ste byť opatrní. Prvá vec, ktorú musíte urobiť tehotenský test (alebo lepšie 2 alebo 3, ako lekárne testy často dávajú falošné výsledky). Aj keď je test negatívny, nezabráni ďalšiemu darovaniu krvi hladine hCG (ľudský choriový gonadotropín) a navštívi kvalifikovaného špecialistu, aby preskúmal a zistil presnú príčinu takejto dlhej prestávky.

Ihneď po užití lieku na oblečenie môžete vidieť krv. Toto mazanie nie je mesačné, ale len dôsledok odmietnutia endometria. Кровянистые выделения могут повторяться несколько раз в течение цикла. Однако, они ни в коем случае не должны быть обильными. Если кровь не останавливается, это повод посетить врача как можно быстрее.Postinor môže spôsobiť krvácanie z maternice, a preto sa má užívať veľmi opatrne av žiadnom prípade nesmie prekročiť dávku uvedenú v návode (1500 µg levonorgestrelu).

ahoj Po sexe bez kondómu som pil Postinor. Boli nahnedlé výboje, ktoré rýchlo ustali. Teraz mám však 2-týždňové oneskorenie. Kedy by mali ísť po užívaní drogy a čo mám robiť, ak nie sú dlhé? (Julia, 27 rokov)

Dobrý deň, Julia. Naozaj nemáte mesačne dosť dlhý čas. To môže znamenať dve veci: buď ste stratili cyklus, alebo ste tehotná. Postinor bohužiaľ neposkytuje 100% ochranu pred koncepciou. Čo najskôr si dohodnite schôdzku s lekárom. Medzitým môžete urobiť tehotenský test a darovať krv pre hladiny HCG.

Keď Postinor nemožno užívať

Predtým, ako pôjdete do lekárne na núdzovú antikoncepciu, uistite sa, že nemáte žiadne kontraindikácie na jej užívanie. Je prísne zakázané piť levonorgestrel s:

 • Tehotenstvo. Niektorí roboti hovoria, že počas tehotenstva dlhšie ako 2 týždne užívanie Postinoru nepoškodzuje ani dieťa, ani nastávajúcu matku. Avšak, nemali by ste zvádzať osud a vziať liek.
 • Precitlivenosť na ktorúkoľvek zložku lieku.
 • Do 16 rokov.
 • Závažné zlyhanie obličiek alebo pečene.
 • Intolerancia laktózy alebo jej nedostatok.
 • Glukóza-galaktózová malabsorpcia.

Tiež s veľkou opatrnosťou, prednostne po konzultácii s odborníkom, je potrebné použiť núdzovú antikoncepciu na:

 • ochorenia žlčových ciest,
 • žltačka,
 • Crohnova choroba (chronický nešpecifický granulomatózny zápal gastrointestinálneho traktu),
 • dojčenie.

Aj keď nemáte žiadne kontraindikácie na užívanie lieku, snažte sa ho používať čo najmenej. Príjem Postinoru viac ako 1 krát na mentálny cyklus môže spôsobiť vážne hormonálne zlyhanie. Okrem toho je potrebné mať na pamäti, že Postinor nefunguje rovnako ako bežné metódy antikoncepcie.

Dobré popoludnie Pred 2 dňami som mal nechránený pohlavný styk. Vypil som Postinor hneď potom, o pár hodín neskôr. Neexistuje však žiadne prepustenie, test, nie som tehotná. Čo robiť mesačne? (Svetlana, 35 rokov)

Dobré popoludnie, Svetlana. Bohužiaľ, lekárne tehotenstva testy nedávajú spoľahlivý výsledok. Pre váš pokoj, musíte čakať niekoľko dní a potom darovať krv hCG. Ak sa výtok neobjaví, dohodnite si stretnutie s lekárom, urobte ultrazvuk panvových orgánov.

Príčiny odchýlok v menštruačnom cykle po užití Postinoru

To sa stáva, že mesačne po Postinora neprichádzajú dosť dlho. Okrem prvého dôvodu, ktorý prichádza na myseľ - tehotenstvo, existuje množstvo faktorov, ktoré spôsobili takéto nepríjemnosti:

 1. Závažné hormonálne zlyhanie. Účinná látka ovplyvňuje luteálnu fázu menštruačného cyklu a spôsobuje poruchy reprodukčného systému. Ak je žena zdravá, látka len vyvoláva oneskorenie menštruácie na niekoľko dní alebo ich skorší príchod. Ak však v hormonálnom systéme boli už aj malé odchýlky, levonorgestrel tento problém ešte zhorší. Hormonálne zlyhanie môže nastať v dôsledku predávkovania liečivom. V tomto prípade nadmerné množstvo levonorgestrelu spôsobí abnormality vo vaječníkoch a hypofýze a potlačí produkciu ženských pohlavných hormónov. Na vyriešenie problému v prvom a druhom prípade pomôže hormonálna terapia, ktorú určí skúsený špecialista.
 2. Zvýšená zrážanlivosť krvi. Vnútorná vrstva maternice - endometrium, bohatá na drobné krvné cievy. So zvýšenou zrážanlivosťou krvi sa môže koagulovať v dutine a nemá čas ísť cez kanál krčka maternice. Z tohto dôvodu majú títo pacienti po Postinore počas svojej menštruácie veľmi zlé, s hnedým nádychom. Tento jav je celkom fyziologický a nevyžaduje liečbu.
 3. Age. Až 16 rokov sa telo stále tvorí, vrátane reprodukčného systému. Ak počas tohto neistého obdobia spôsobí Postinor hormonálne zlyhanie, následky môžu byť nezvratné. Gynekológovia odporúčajú zdržať sa praktizovania lásky aspoň 18 rokov. Ženy po 40 rokoch užívania levonorgestrelu vo veľkých dávkach sa majú užívať s veľkou opatrnosťou, pretože môžu spôsobiť nástup skorej menopauzy.
 4. Obezita. U žien s nadváhou sa po užití Postinoru často vyskytujú oneskorenia. Odporúča sa podstúpiť konzultáciu so skúseným gynekológom pred užitím lieku.
 5. Príjem alkoholu. Etanol neguje účinok levonorgestrelu a okrem toho zneužívanie alkoholických nápojov spolu s užívaním antikoncepcie môže viesť k vážnym problémom v ženskom reprodukčnom systéme až po neplodnosť.
 6. Ignorovanie kontraindikácií. Postinor má jasný zoznam kontraindikácií uvedených v návode. Ignorovanie varovaní často prináša vážne následky.
 7. Nekompatibilita liekov. Niektoré lieky sa nemajú užívať súčasne s levonorgestrelom kvôli ich nekompatibilite. Patria sem liečivá určené na liečbu HIV, žalúdočných vredov, tuberkulózy, epilepsie.
 8. Zápalové ochorenia maternice. Užívanie levonorgestrelu môže zhoršiť niektoré zápalové ochorenia, ako je kolpitis, vaginitída a endometritída.

Ak sa mesiac po užití lieku Postinor oneskorí o viac ako jeden týždeň, mali by ste sa čo najskôr obrátiť na špecialistu. Našťastie, vo väčšine prípadov, s včasnou liečbou, je možné obnoviť menštruáciu bez poškodenia zdravia ženy.

Lekárske odporúčania

Recenzie lekárov o recepcii Postinora nejednoznačný. Na jednej strane môže liek zabrániť nežiaducemu tehotenstvu, ale na druhej strane spôsobí hormonálne zlyhanie v 100% prípadov.

Nikto nebude schopný s presnosťou predpovedať, koľko menštruácie bude musieť po užití antikoncepcie počkať a či jej pôsobenie spôsobí vážne problémy v tele.

Samozrejme, každý z nás má nepredvídané situácie. Ale človek by nemal zanedbávať svoje zdravie a príliš často brať taký silný liek ako Postinor.

ahoj Minulú noc som mal nechránený pohlavný styk. Ráno som pil pilulku Postinoru, ďalší 1 nápoj za 12 hodín, ako je uvedené v pokynoch. Povedz mi, pôjde moje mesačné obdobie? Podľa harmonogramu by mali začať za týždeň. Teraz trochu bruško ťahá. (Eugene, 25 rokov)

Ahoj, Eugene. Postinor samo o sebe nespôsobuje menštruáciu, ako dôsledok odmietnutia endometria prichádza do úvahy len málo nahnedlý výtok. S najväčšou pravdepodobnosťou tento mesiac menštruácia príde skôr, alebo s miernym oneskorením (až týždeň). Nebojte sa, je to normálne.

Pozrite si video: Cviky pre začiatočníkov: Ako si spevniť chrbát (Február 2023).

Pin
Send
Share
Send
Send