Hygiena

Plánovanie tehotenstva

Ak sa rozhodnete, že ste celkom pripravení stať sa rodičmi malého muža, potom je čas premýšľať o tom, ako sa pripraviť na koncepciu dieťaťa. Samozrejme, tento proces sa často stáva sám o sebe, je však vhodné vykonávať rôzne aktivity vopred, aby ste sa uistili, že váš budúci syn alebo dcéra sa narodí zdravý a silný. Budeme hovoriť o tom, ako sa pripraviť na koncepciu dieťaťa dnes.

Poraďte sa s lekárom

Každej žene, ktorá sa chce stať matkou, sa odporúča, aby sa pred otehotnením podrobila lekárskej prehliadke. Najlepšie je to urobiť 3-6 mesiacov pred plánovaným tehotenstvom. Najprv musíte navštíviť terapeuta (on určí všeobecný stav vášho zdravia), zubného lekára (pretože mnoho infekcií môže preniknúť do tela prostredníctvom zubov postihnutých zubným kazom) a samozrejme gynekológa.

Lekári odporučia, aby ste podstúpili nasledujúce lekárske zákroky a testy pred počatím dieťaťa:

 1. Všeobecný krvný test (z prsta) a analýza moču.
 2. Štandardné vyšetrenie gynekológom a kolposkopiou je štúdia, ktorá umožňuje vylúčiť patológiu maternice maternice.
 3. Krvný test na stanovenie Rh faktora. Okrem toho je táto štúdia nevyhnutná na absolvovanie nielen ženy, ale aj budúceho otca jej dieťaťa. Ak je Rh faktor oboch potenciálnych rodičov pozitívny, potom je všetko v poriadku. Ak je negatívny, potom budete požiadaný, aby ste urobili analýzu protilátok proti Rh faktoru. Negatívny výsledok takejto štúdie by bol dobrou správou, zatiaľ čo pozitívny výsledok znamená, že tehotenstvo je nemožné, pretože je potrebná úprava stavu. Okrem toho, v tejto fáze, odborníci budú analyzovať kompatibilitu krvných skupín budúcich rodičov.

 4. TORCH-komplex. Táto štúdia, ktorá využíva krv zo žily, umožňuje zistiť protilátky proti takýmto nebezpečným ochoreniam, ktoré ohrozujú správny vývoj plodu, ako je herpes, cytomegalovírus, rubeola, toxoplazmóza a chlamýdie. Pamätajte, že je úplne zbytočné opýtať sa rodičov, či ste mali v detstve rubeolu. Pretože toto ochorenie sa často vyskytuje pod rúškom ARD, je možné detegovať prítomnosť protilátok proti nemu len prostredníctvom laboratórneho výskumu.
 5. Analýza infekcie: šmouha z genitálií a PCR. Táto štúdia odhalí skryté infekcie, ktoré môžu predstavovať riziko pre normálny priebeh tehotenstva. Okrem toho je táto analýza nevyhnutná na absolvovanie oboch manželov.
 6. Ultrazvukové vyšetrenie panvových orgánov. Táto štúdia pomôže určiť prítomnosť alebo neprítomnosť akýchkoľvek patológií v ženskom reprodukčnom systéme.
 7. Plánovaná bazálna teplota. Ten dá gynekológovi predstavu o práci vašich vaječníkov. Ak chcete takúto schému, je potrebné každý deň v rovnakom čase od 6 do 8 hodín, bez toho, aby sa z postele, na meranie teploty v konečníku. Každé porušenie režimu (napríklad, ak ste zaspali, zabudli na tento postup a vykonali ho neskôr, atď.), Ako aj osobitné okolnosti (indispozícia, medikácia, intimita, poruchy spánku, menštruácia, porušenie kresla atď.) str.) by mali byť zaznamenané v osobitnom stĺpci. Aby boli údaje informatívne, je potrebné ich opraviť najmenej na tri cykly.
 8. Ak je Váš menštruačný cyklus nepravidelný, výtok je bohatý a bolestivý, alebo naopak je vzácny, máte mastnú pleť, nedostatok alebo nadmernú telesnú hmotnosť, zvýšené ochlpenie tela a odchýlky v bazálnej teplote alebo v ultrazvukovom grafe, potom Lekár Vám predpíše analýzu hormónov na stanovenie hormonálneho stavu. V tejto štúdii budete musieť darovať krv zo žily.
 9. Koagulácie. Je to test zrážanlivosti krvi. Táto štúdia je veľmi dôležitá. Koniec koncov, ako dobre koagulačný systém funguje, závisí od toku krvi a zásobovania plodu kyslíkom a živinami v maternici. Preto je žiaduce opraviť existujúce porušenia pred tehotenstvom.
 10. Testy na stanovenie lupusového antikoagulantu, protilátok proti fosfolipidom a choriového gonadotropínu. Tieto štúdie identifikujú faktory, ktoré prispievajú k predčasnému potratu. Vďaka tomu je možné ešte pred koncepciou zistiť, či je na tejto strane dôvod na obavy a prijať vhodné opatrenia.
 11. Terapeut alebo gynekológ na základe počiatočného vyšetrenia a výsledkov analýzy môže rozhodnúť o potrebe konzultovať s iným odborníkom (endokrinológom, mamológom, genetikom atď.).

Ako plánovať tehotenstvo: pochopiť náš menštruačný cyklus

Keď ste sa poradili s terapeutom a gynekológom, vyliečili si zuby, absolvovali všetky potrebné testy, môžete myslieť priamo na koncepciu dieťaťa. Ak nemáte ponáhľať, potom opäť zmätený touto otázkou nedáva zmysel. Ak však chcete, aby dlho očakávaný okamih prišiel čo najskôr, môžete sa pokúsiť vopred vypočítať koncepciu, alebo skôr najvhodnejší čas na to.

Určite ovuláciu

Podľa odborníkov sa koncepcia môže objaviť v ktorýkoľvek deň cyklu, ale najväčšia pravdepodobnosť nastáva v čase ovulácie. Žena môže ľahko určiť svoje znamenia sama. Zahŕňajú zvýšenie sekrécie slizníc z genitálneho traktu a výskyt jednostrannej paroxyzmálnej bolesti vo vaječníkoch. Ak je v tomto čase sexuálny kontakt nechránený, je pravdepodobnejšie, že otehotniete.

Avšak nie všetci zástupcovia slabšieho pohlavia môžu nezávisle sledovať čas nástupu ovulácie. Ak ste jedným z nich, alebo chcete byť čo najpresnejší, môžete si kúpiť špeciálne testy, ktoré sa predávajú v lekárňach. Je potrebné ich používať, počnúc 9. dňom od začiatku poslednej menštruácie, až kým nedosiahnete pozitívny výsledok.

Ako sa pripraviť na počatie dieťaťa, výpočet dňa ovulácie, na základe trvania menštruačného cyklu? Väčšina žien sa uchýli k tejto metóde. Takže, ak váš cyklus trvá 28 dní, vo väčšine prípadov ovulácia padá na deň 14. Aby sme sa však nemýlili, odporúča sa mierne predĺžiť tento časový rozsah. Ak ste užili perorálnu antikoncepciu (pilulky), môže byť ťažšie vypočítať koncepciu. Faktom je, že po ich zrušení sa môže cyklus cyklu zmeniť a pre ženu bude ťažšie určiť deň ovulácie. Preto skôr, ako sa pokúsite otehotnieť, má zmysel čakať niekoľko mesiacov a sledovať vaše telo.

Existuje postoj, ktorý prispieva k počatiu?

Keď sa pýtate, ako plánovať tehotenstvo, nemali by ste byť o tom zmätení rôznymi mýtom. Napriek tomu, že dnes môžete často počuť, že jedna alebo iná pozícia, ktorú používajú partneri počas intimity, pomáha otehotnieť rýchlejšie, to všetko nie je nič viac než len nečinné špekulácie. Neexistuje jediný vedecky dokázaný dôkaz takéhoto rozsudku. Koniec koncov, krčka maternice je vždy v stave, ktorý neblokuje prechod semennej tekutiny. Jediné, čo sa dá v tomto prípade odporučiť, je vybrať také pozície, aby spermie zotrvávali v pošve čo najdlhšie (napríklad keď žena leží na chrbte).

Ľahnite si trochu po pohlavnom styku

S najväčšou pravdepodobnosťou ste počuli odporúčanie, že musíte ležať asi štvrtinu hodiny po sexe na chrbte, s nohami hore. Samozrejme, že zdvíhanie nôh nie je potrebné. Ale relaxovať, ležať na chrbte na niekoľko minút a nemôžete okamžite osprchovať. Táto poloha umožní, aby semenná tekutina dosiahla skôr krčka maternice.

Nebuďte príliš horlivý

Mnohí, zvažujúc, ako plánovať tehotenstvo, získajú istotu, že čím častejšie majú sex počas ovulácie, tým vyššie sú ich šance na počatie. V skutočnosti to nie je úplne pravda. Koniec koncov, niektorí predstavitelia silnej polovice ľudstva, počet spermií klesá v prípade častého opakovania ejakulácií. Preto, ak dávate prednosť tomu, aby ste mali sex dosť často, potom má zmysel, aby muž bral semennú tekutinu na analýzu, čo vám umožní zistiť, či sa jej kvalita a množstvo po častom pohlavnom styku neznižujú.

Užívajte vitamíny

Určite je táto položka uvedená v konzultácii s vaším gynekológom alebo terapeutom. Koniec koncov, každý vie, že ľudské telo potrebuje celý komplex rôznych vitamínov a mikroelementov. Týka sa to najmä žien, ktoré majú dieťa. Preto lekári odporúčajú, aby zástupcovia slabšieho pohlavia plánujú tehotenstvo, rovnako ako ich manželia a partneri, aby perinatálne vitamíny pred počatím, ktoré obsahujú kyselinu listovú. Tento prvok znižuje riziko defektov nervových trubíc u plodu, ako je napríklad vrodená chrbtová hernia.

Vyhnite sa stresu

Vzhľadom k tomu, konštantné čakanie na okamih tehotenstva je tiež druh stresu, akékoľvek cudzie faktory môžu len zhoršiť. A to zase môže ovplyvniť napríklad posun v čase ovulácie. Tiež stres môže spôsobiť rôzne obavy a sexuálne poruchy.

Správna výživa

Ak ste zvyknutí na občasné vyčerpanie tela s rigidnou diétou, potom počas prípravy na tehotenstvo je mimoriadne nežiaduce to urobiť. Ak však trpíte obezitou, alebo naopak z nedostatočnej hmotnosti, mali by ste svoj stav vrátiť do normálu a až potom sa pokúsiť otehotnieť dieťa.

Prestaňte fajčiť

Samozrejme, aby sa podelili s týmto zlým návykom, je žiaduce nielen pre ženy, ktoré plánujú tehotenstvo. Ak však fajčíte a chcete otehotnieť dieťa, potom sa zbavenie závislosti od tabaku výrazne zvýši vaše šance stať sa matkou. Je to spôsobené tým, že fajčenie ovplyvňuje reprodukčný systém ženského tela, čo ovplyvňuje hladinu hormónov a ovuláciu.

Mnohí spravodlivejšie ženy, ktoré plánujú tehotenstvo, sa pýtajú, koľko nepiť pred otehotnením. Odborníci hovoria, že príjem alkoholu vo vysokých dávkach by sa mal zastaviť niekoľko mesiacov pred prvými pokusmi. Avšak konzumácia alkoholu s miernosťou je celkom prijateľná. Napríklad, pohár vína opitý po večeri nebude mať negatívny vplyv na vaše reprodukčné funkcie, ale naopak pomôže relaxovať a znížiť úroveň stresu.

Ako sa muži pripravujú na počatie?

Nie je potrebné predpokladať, že začiatok tehotenstva a správny vývoj plodu sú úplne závislé od ženy. Preto budúci otec tiež musí byť pozorný k svojmu zdraviu, aspoň na dobu plánovania koncepcie, zbaviť sa zlých návykov, dobre sa stravovať a absolvovať všetky potrebné testy a štúdie, ktoré Vám lekár predpíše.

Kde začať?

V modernom svete ľudia uprednostňujú plánovať každé obdobie svojho života. Správna príprava tehotenstvo je rozumné riešenie. Zdravotný stav ich nenarodeného dieťaťa závisí priamo od životného štýlu rodičov. Pred začiatkom počatia je potrebné vziať do úvahy mnohé nuansy týkajúce sa prípravy na tehotenstvo. Začnite pripravovať na nadchádzajúce tehotenstvo stojí za to najmenej 3 mesiace pred koncepciou, ideálne na pol roka alebo rok.

Plánovanie tehotenstva zahŕňa nasledujúcich fázach:

  Lekárske vyšetrenie, absolvovanie potrebných testov,

Vyhľadajte kompetentných špecialistov

Príprava na tehotenstvo pre ženu začína návštevou gynekológa. Bolo by pekné, keby jeden odborník vykonal tehotenstvo ženy od začiatku do konca. Je potrebné si vybrať inú štádiu prípravy na tehotenstvo.

V neprítomnosti závažných problémov s reprodukčnou funkciou, môžete kontaktovať ktoréhokoľvek gynekológa v predporodnej klinike. Ak existujú choroby sexuálnej sféry, je lepšie obrátiť sa gynekológ - endokrinológ alebo špecialista na plodnosť.

Komplexný prieskum od oboch partnerov. Budúci rodičia sa musia pozrieť do kancelárie terapeuta. Poskytne pokyny pre potrebné testy a povie vám, ktorí iní lekári by ste mali navštíviť. Pred počatím dieťaťa je potrebné vopred vyliečiť existujúce ochorenia, ktoré môžu poškodiť nenarodené dieťa. Je veľmi dôležité, aby žena navštívila zubára: zbavte sa zubného kazu av prípade potreby odstráňte zuby múdrosti.

prehľad

Vo fáze plánovania tehotenstva budúci rodičia budú musieť prejsť viacerými diagnostických postupov a výskumu. Najprv sa vykoná kompletný krvný obraz. Ak sa vo výsledkoch vyskytnú sporné body, lekár predpíše biochemickú analýzu. Okrem toho sa uskutočňujú tieto štúdie:

Tiež vyžaduje testovanie na prítomnosť infekčných chorôb. Na tento účel sa podáva krv a krv na prítomnosť pohlavne prenosných chorôb. Vykonáva sa samostatná analýza TORCH - infekcie, Ak zistíte nejaké problémy, žena a muž sa ich musia najprv zbaviť a až potom sa začnú otehotnieť.

Pre produktívnejšiu prípravu na proces tehotenstva by mal človek vziať spermogram, ktorý ukáže percento aktivity a počet spermií.

Ak má muž alebo žena vrodenú chorobu v rodine, mala by sa identifikovať pravdepodobnosť prenosu choroby na dieťa. V tomto prípade stojí za návštevu genetický lekár.

Existuje analýza, ktorá určuje úroveň kompatibility partnerov. Mal by sa vykonávať v prípade, že sa tehotenstvo nevyskytne dlhšiu dobu.

V určitých situáciách môže byť koncepcia možná len v procese. umelé oplodnenie.

Od objavenia sa vážnej choroby počas tehotenstva nie je nikto poistený. Preto je žiaduce vopred očkovať proti najbežnejším chorobám. Patrí medzi ne:

Väčšina očkovaní je nepovinná. Názory na potrebu ich správania sa líšia. Ale odborníci odporúčajú chrániť vaše telo pred možnými chorobami. Väčšina očkovaní musí byť vykonaná šesť mesiacov pred okamžitým moment počatia.

Príprava tela na tehotenstvo

Úspech koncepcie je vo veľkej miere ovplyvnený životným štýlom páru. Proces prenosu dieťaťa je nezlučiteľný s užívaním alkoholu a fajčením. Mala by sa vzdať zlé návyky najmenej tri mesiace pred tehotenstvom. Týka sa to nielen žien, ale aj jej životného partnera. Alkohol a nikotín ovplyvňujú kvalitu spermií, čo znižuje šance na možné tehotenstvo.

Vo fáze plánovania tehotenstva sú vítané šport, Významne posilňujú telo, pripravujú ho na novú pozíciu. Odporúča sa tiež kontrolovať dennú diétu. Je potrebné uprednostniť zdravých potravín, Je lepšie opustiť rýchle občerstvenie, sladkosti, údené, slané a korenisté.

Musíte jesť viac bielkovín a rastlinných potravín. Ako občerstvenie môžete použiť orechy, sušené ovocie, zeleninu, ovocie, tvarohové dezerty atď. zdravie tela.

Treba sa vyhnúť stresovým situáciám počas tehotenského plánovania. Proti nim sa môžu vyskytnúť nepravidelnosti menštruácie, čo robí koncepciu prakticky nemožnou. Žena by mala viesť plán menštruácie, zapísať si všetky údaje do samostatného poznámkového bloku. Tieto informácie umožnia gynekológovi určiť príčiny možných problémov.

Ak je nadváha, potom sa musí zbaviť. Môže to rušiť tehotenstvo, Je potrebné venovať osobitnú pozornosť zdravý spánok, chodí na čerstvom vzduchu a psychologickú náladu.

Výhody vitamínov

Doplnenie vitamínov je žiaduce, aby sa zapojili ešte pred plánovaním tehotenstva. Niektoré vitamíny ovplyvňujú špecifické systémy na podporu života Telo. Nedostatky vitamínov preto môžu mať veľmi negatívny vplyv na koncepciu a zdravie nenarodeného dieťaťa. Najčastejšie sú menované ženy vitamínové komplexy, Pre mužov sú k dispozícii aj špeciálne prípravky. Medzi najdôležitejšie vitamíny patria:

Je veľmi ťažké preceňovať prínosy vitamínov počas prípravy na tehotenstvo. Pri plánovaní dieťaťa ženské telo vyžaduje veľa sily a živín na prepravu ovocia. Vďaka ich prítomnosti bude dieťa schopné sa plne rozvinúť.

Napriek tomu, že vitamíny sú pre telo nevyhnutné, nemali by sa užívať bez konzultácie s lekárom. Hypervitaminóza niektorých vitamínov môže tiež negatívne ovplyvniť vývoj dieťaťa, ako aj nedostatok.

Kľúčový bod в подготовке к материнству является определение благоприятных дней для зачатия — период овуляции. Без неё процесс зачатия невозможен. Каждый цикл в женском организме растут и созревают яйцеклетки.

ale способность к оплодотворению, как правило, получает только одна из них. Na sútoku spermií a vajec sa tvorí vajíčko, ktoré sa čoskoro implantuje do maternice.

Ovuláciu možno určiť pomocou nasledujúcich metód:

  špeciálny ovulačný test,

Koncepčný proces

Existuje mnoho faktorov, ktoré sa môžu zvýšiť pravdepodobnosť úspešného počatia, Patria medzi ne určité polohy počas pohlavného styku, výpočet ovulácie, užívanie určitých liekov atď.

Niektoré ženy majú takú patológiu ako ohyb maternice. To nebráni procesu koncepcie. Ale v závislosti na strane ohybu, sú vybrané pózy. Vstaňte ostro a choďte do sprchy pohlavný styk žena sa neodporúča. Je lepšie si pár hodín ľahnúť a umiestniť umývadlo na vysoký vankúš.

Niektoré páry majú túžbu počať dieťa určitého pohlavia. Príroda je v skutočnosti ťažké oklamať. Ale existujú spôsoby, ktorými môžete zvýšiť pravdepodobnosť narodenia dievčaťa alebo chlapca.

Spermatozoa s mužským chromozómom sú rýchlejšie, ale majú kratšiu životnosť. Spermie ženského chromozómu pomaly, ale napriek tomu žijú dlho.

Ak sa pohlavný styk vyskytol pred nástupom ovulácie, je pravdepodobné, že spermatozoid sa stretne s vaječnou bunkou so ženským chromozómom. Ak chcete otehotnieť ako chlapec, musíte cvičiť sexuálnej intimity na deň ovulácie.

Ťažkosti pri plánovaní

Nie všetky páry môžu otehotnieť prvýkrát. Existuje mnoho dôvodov, a to z mužskej aj ženskej strany:

Najčastejším problémom, ktorý sa môže vyskytnúť pri plánovaní tehotenstva je nedostatok ovulácie, Stimulovať uvoľňovanie vaječnej ženy predpísané hormonálne lieky.

Niekedy tehotenstvo zlyhá skôr kvôli nedostatočnému objemu endometria alebo nízkym hladinám progesterónu. Tieto problémy sa riešia použitím hormónových liekov v určitých dňoch. menštruačný cyklus.

V situáciách, keď sú hormonálne lieky bezmocné, je zahrnutý chirurgický zákrok. Môže byť laparoskopická alebo operáciu brucha, Laparoskopia je považovaná za diagnostický postup, ale môže byť tiež použitá na odstránenie rôznych lézií na genitáliách. Operácia brucha sa vykonáva vtedy, keď sa vyskytnú závažnejšie problémy.

lieky

Väčšina problémov spojených s koncepciou sa vyskytuje na pozadí hormonálnych porúch. Prineste hormóny späť do normálu pomocou liekov. Nedostatok progesterónu vo fáze plánovania tehotenstva vypĺňa Utrozhestan alebo Duphaston. Na stimuláciu ovulácie sa najčastejšie predpisuje Klostilbegit. Na zvýšenie endometria lekári predpisujú Femoston, Divigel alebo Proginovu.

Každá žena musí užívať drogy s vysokým obsahom vitamínov pred tehotenstvom, ak dostatočné množstvo nepochádza z potravy. Najobľúbenejšie sú Fembion, Elevit Pronatal, Vitrum a Complivit.

Na zlepšenie mužskej plodnosti predpísané lieky so zinkom, selénom a kyselinou listovou. Lieky ako Speman, Tribestan, Spermaktin, Himcolin a Verona sú široko distribuované. Neodporúča sa užívať uvedené lieky bez lekárskeho predpisu.

dodržiavanie pravidlá plánovania tehotenstva jeho priaznivý priebeh v budúcnosti. Čím lepšia je príprava na novú situáciu, tým viac problémov sa dá vyhnúť.

Príprava ženy

Zdravie matky je hlavným faktorom pri narodení zdravého dieťaťa. Samozrejme, že počas vývoja plodu sa kladú ženské vajíčka a každá cigareta, ktorú fajčíte, alebo pohár vína spotrebuje jeden z nich, čo spôsobuje zmeny v jeho genetickom reťazci. A ak je upravené vajíčko oplodnené, potom dieťa bude mať fyzické abnormality.

Samozrejme, že je ťažké zabrániť oplodneniu "nesprávneho" vajca. Ale môžete sa vyhnúť iným problémom. Na to je vhodné, aby sa každá žena pred testovaním tehotenstva testovala.

Lekárske vyšetrenie

Gynekológ je hlavný ženský lekár a príprava na počatie by mala začať návštevou jeho kancelárie. Odborník musí predložiť úplný obraz o zdraví budúcej matky. Poskytne pokyny k potrebným analýzam, vykoná potrebný výskum a pošle, ak je to potrebné, ďalšie vyšetrenie iným špecialistom.

Čo je to skúška:

 1. Žena musí vylúčiť prítomnosť rôznych druhov infekcií v tele a uistiť sa, že je potrebné skontrolovať Rh faktor a krvnú skupinu. Negatívny Rh faktor v partnerovi a pozitívny faktor v orchestri si bude vyžadovať následné darovanie krvi počas tehotenstva pre Rh protilátky.
 2. Vyšetrenie maternice, príveskov, vagíny poskytne predstavu o absencii formácií, ktoré vyžadujú chirurgický zákrok. Ak sa náhle vyskytnú problémy, musíte najprv vykonať liečbu.
 3. Mamogram vám ukáže neprítomnosť hrudky v prsníku.
 4. Zubár skúma stav zubov a zaobchádza s tými, ktorí to potrebujú. Rast plodu bude vyžadovať veľa vápnika, ktorý dieťa odoberie z matky, takže stav zubov je lepšie postaraný vopred.

Návšteva otolaryngológa, terapeuta, imunológa a genetiky pomôže zabrániť prekvapeniam, ktoré sa môžu začať počas tehotenstva dieťaťa.

Musíte tiež vykonať nasledujúce testy:

 1. Krv pre biochemickú, všeobecnú analýzu. Musíte ju tiež odovzdať, aby ste určili infekčné ochorenie, pohlavne prenosné choroby.
 2. Rozbor moču.
 3. Vaginálny náter na stanovenie patogénnej mikroflóry.
 4. Ultrazvuk panvových orgánov.

V rozhovore s gynekológom určite spomeňte na potraty, potraty a nemožnosť počatia po dlhú dobu.

"Nie" zlé návyky

Z alkoholu, drog a fajčenia by mala byť žena raz a navždy opustená. Ak je to príliš ťažké, potom aspoň fajčenie mamičky potrebujú okysličovať svoje deti v ich deti. Hmotnosť novorodencov, ktoré zvyčajne majú menej, a riziko, že viac zomrie. Deti majú často také ochorenia ako:

 • Alergie.
 • Astma.
 • Intrauterinálna pneumónia.

Takéto deti budú mať špecifické črty tváre a je tu tiež vysoká pravdepodobnosť duševnej poruchy.

Príprava na počatie dieťaťa si bude vyžadovať úplné opustenie alkoholu pred a počas počatia.

Tri mesiace by ste mali opustiť antikoncepčné pilulky (najmä hormonálne) a cievky. Niekedy bude potrebné použiť kondómy.

Na zlepšenie celkového zdravia tela potrebuje žena:

 • Dostať spánok.
 • Vydajte sa na čerstvý vzduch.
 • Vyhnite sa stresu a nadmernému cvičeniu.
 • Zahrajte si pokojnú hudbu.
 • Predstavte si krásne obrázky.

Priaznivá atmosféra v rodine, dobré vzťahy medzi rodinnými príslušníkmi, dohoda o koncepčných otázkach nenapadne budúcu matku. Dobrá nálada a pozitívny postoj žien sa prenášajú na všetkých ostatných členov rodiny.

Zvažujeme ovuláciu

Pred začatím pohlavného styku by mala žena zvážiť dni priaznivé pre počatie. Aby ste to mohli urobiť, musíte poznať svoj mesačný cyklus (musí byť vždy označený v špeciálnom kalendári). Ovulácia začína asi 14 dní po začiatku menštruácie.

Meranie teploty v konečníku každé ráno indikuje presný čas ovulácie. Ak sa až do drahocenného dňa udržiava v rozsahu 37 stupňov, potom v deň ovulácie klesne na 36,2.

Ultrazvuk a špeciálne testy z lekárne môžu tiež určiť presný čas priaznivého hnojenia.

Ako pripraviť muža?

Otec, rovnako ako matka, dáva dieťaťu svoj genetický materiál. Dobrá kvalita spermií prispieva k priaznivej koncepcii a zásoba spermií sa aktualizuje každých 2,5 mesiaca. Zneužívajúce vonkajšie faktory pôsobiace na človeka, ako aj jeho zlé návyky môžu robiť službu.

Hosťujúci lekári

Príprava muža na počatie dieťaťa je vhodnejšia ako 3 mesiace pred plánovanou udalosťou. A okrem odmietnutia alkoholu, atď, budete musieť podstúpiť lekársku prehliadku.

Musíte ísť k lekárom:

 • Urológ.
 • Terapeutovi.
 • Zubár.
 • Ďalší špecialisti (odborník na výživu, genetik, imunológ).

Urológ vykoná potrebné vyšetrenia mužských pohlavných orgánov a ponúkne testy na infekciu IPP. Vskutku, genitálne infekcie otca môžu viesť k fetálnej patológii plodu.

Pri diagnostikovaní akýchkoľvek ochorení lekár predpíše liečbu, po ktorej bude potrebné testy zopakovať. Uistite sa, že dať spermogram. Poskytne predstavu o kvalite spermií a počte buniek schopných oplodnenia.

Ďalej sa dozviete, ako pripraviť človeka na koncepciu. Lekár vám dá pokyny na vyšetrenie moču a krvi. Musíte tiež urobiť kardiogram srdca. Ak má človek v minulosti chronické ochorenia alebo predpísané lieky, potom bude špecialista schopný zachytiť menej toxické látky. Možno bude rozumnejšie odmietnuť prijatie niektorých prostriedkov.

Počas obdobia prípravy je užitočné, aby človek začal užívať vitamíny. Terapeut vyberie optimálny multivitamínový komplex a predpíše kyselinu listovú. Na zlepšenie plodnosti pomôžu niektoré ďalšie lieky, ktoré lekár oznámi pri konzultácii.

Krvný test je dôležitý pre potvrdenie krvnej skupiny a určenie Rh faktora. Tiež je potrebné vylúčiť ochorenia ako HIV, hepatitída B a C, syfilis.

Korekcia výkonu

Príprava muža na počatie dieťaťa nebude úplná bez toho, aby ste si pripravili správne menu. Diéta by mala byť čo najviac diverzifikovaná: obohatiť sa o proteíny, tuky, sacharidy, vitamíny, mikroelementy. Mäsové a rybie výrobky, ovocie a zelenina, cereálie - všetko by malo byť na stole. Najlepšie produkty pre budúcich rodičov budú tie, ktoré majú prirodzené zloženie. Uprednostňuje sa predstaviť:

 • Zinok obsahujúci hovädzie mäso, ktoré zvyšuje produkciu spermií.
 • Čerstvé rezané zelené vďaka obsahu kyseliny listovej.
 • Potraviny bohaté na vitamín C (pomaranče, čierne ríbezle, kivi).
 • Celozrnné potraviny (bohaté na kyselinu listovú).
 • Vajíčka. Obsahujú bielkoviny, stopové prvky a vitamíny.
 • Mliečne výrobky vďaka svojmu obsahu vápnika.
 • Mastné ryby (omega-3 mastné kyseliny).
 • Orechy. Majú zinok a vitamíny.

Zdravé stravovanie nie je prejedanie, ale konzumácia malých jedál 4-5 krát denne. Obezita a obézni muži nepriaznivo ovplyvňujú schopnosť oplodniť. Produkty, ktorých použitie by malo byť obmedzené:

 • Výrobky so syntetickými prísadami.
 • Pečivo.
 • Pečeň.
 • Kávu.
 • Vyprážané jedlo.
 • Rýchle občerstvenie, sóda, občerstvenie.
 • Alkohol.

Zvyčajné dodržiavanie správnej výživy by malo zostať zachované. Neskôr ju mladšia generácia osvojí, čo bude mať pozitívny vplyv na ich zdravie.

Ako sa zbaviť zlých návykov

Androlog vie povedať, ako je človek pripravený na koncepciu a ako zlé návyky ovplyvňujú tento proces.

Ak je človek vážny, že sa stane otcom, potom je čas prestať fajčiť. Alkohol, nikotín a drogy ovplyvňujú reprodukčný systém a vedú k narodeniu chorých detí. Príroda obmedzuje narodenie nezdravých potomkov a kvalita spermií v prípade použitia škodlivých látok prudko klesá.

Nikotín je eliminovaný z tela rýchlejšie ako alkohol, ktorý trvá približne 3 mesiace. Rovnaký čas je potrebný na zotavenie sa z chorôb vyžadujúcich lieky.

Šport a vzťahy

Športové cvičenia budú prínosom len vtedy, ak sa triedy konajú bez zbytočnej fyzickej námahy. Pri niektorých športoch je lepšie počkať. Napríklad bojové umenia alebo cyklistika môžu zraniť oblasť slabín.

Kontinuálny sex vám nepomôže otehotnieť rýchlejšie. Vysokokvalitné spermie by mali dozrieť do 2-3 dní, aby sa začalo obdobie „plánovaného vzťahu“.

Osobitné odporúčania, ako sa pripraviť na koncepciu, poskytne špecialista na osobné konzultácie. Presné dodržiavanie predpisov lekára pred rozhodujúcim momentom v živote partnerov pomôže počať a niesť zdravé, silné dieťa.

Čo možno urobiť s lekárom

Prvým a najdôležitejším krokom je návšteva zdravotníckeho zariadenia a vykonanie všetkých potrebných testov. Po prvé, musíte prejsť spermogram, aby sa ubezpečil, že počet spermií je normálne a ich mobilita je tiež na správnej úrovni. Ak sú nejaké chronické ochorenia, najmä pohlavne prenosné choroby, potom sa najlepšie vyliečia pred početím. Okrem toho mnohé lieky môžu interferovať s mužskou fertilitou.

Nebude zbytočné navštevovať genetického lekára, ktorý sa má testovať na genetické ochorenia, pretože sa stáva, že sa niektoré genetické ochorenia prejavujú v tretej a piatej generácii.

Čo môžete urobiť sami

Minimálna doba plánovania tehotenstva pre muža je 3 mesiace. To je to, čo je potrebné na dozrievanie spermií. Preto 3 mesiace pred zamýšľanou koncepciou musíte úplne zrevidovať svoju stravu a životný štýl. Dajte prednosť prírodným produktom, opusteniu pohodlných potravín, rýchlym občerstvením a iným „rýchlym“ potravinám. Varte väčšinou dusené bez použitia masla. Nedostatok kyseliny listovej môže ovplyvniť počet spermií, takže budúci otec by sa mal opierať o suché obilniny, šalát a strukoviny.

Samozrejme, nikotín, alkohol a drogy sú najdôležitejšími nepriateľmi muža, ktorý sa pripravuje na počatie. Ak je práca človeka spojená s chemikáliami a organickými rozpúšťadlami, je potrebné sa pred ňou nejakým spôsobom chrániť po dobu 3 mesiacov, pretože takéto prostriedky môžu zmeniť zloženie spermií a viesť k vrodeným defektom plodu.

Nie je to za nič, že príroda je koncipovaná takým spôsobom, že semenníky človeka sú umiestnené mimo tela - teplo je deštruktívne pre spermie! Preto sa treba vyhýbať kúpeľom, saunám a horúcim kúpeľom. Rovnakým spôsobom ovplyvňujú kvalitu spermií dlhé bicyklovanie a nosenie špeciálnych cyklistických šortiek. Posledným krokom je pokúsiť sa relaxovať. Keď je všetko, čo je možné, je to stojí za malú vzdialenosť od situácie, a nie dostať zavesil na výsledok. Niet divu, že hovoria, že tehotenstvo nastane, keď to vôbec nečakáte.

Odporúčania pre vzdelávanie žien

O tom, ako sa pripraviť na koncepciu, je najlepšie vedieť reprodukčné. Aby dievča úspešne otehotnelo, prvá vec je konzultovať s lekárom o konzultácii, aby sa zistil stav tela.

Ak vyberiete skúseného špecialistu, musíte sa pripraviť na vyšetrenie a vziať si zdravotnú kartu. Na základe histórie, lekár pošle pacienta na vyšetrenie, ktorého výsledky urobia záver o fungovaní tela.

V príprave na oplodnenie bude dôležitým bodom nasýtenie tela vitamínmi A, B, C, E a D. Je tiež dôležité prejsť na zdravý životný štýl, vrátane správnej výživy, vzdania sa zlých návykov, zdravého spánku a posilnenia tela fyzickými cvičeniami.

Nevyhnutným krokom pri príprave na tehotenstvo bude eliminácia alebo minimalizácia negatívnych faktorov, ako je stres, zlá ekológia, vystavenie chemikáliám, ožarovanie atď.

Šport počas plánovania tehotenstva

Ako sa pripraviť na počatie dieťaťa a zlepšiť svoju vlastnú pohodu? Podľa lekárov by sa ženy na správnu prípravu na nosenie mali obmedziť na fyzickú aktivitu, najmä pri tréningu s vysokou hmotnosťou. Po silovom tréningu stúpa testosterón a vaječníky sú blokované.

Fitness, jóga, beh a tlačové cvičenia majú tonizujúci účinok, zvyšujú libido, pomáhajú normalizovať metabolizmus, zvyšujú krvný obeh v panvových orgánoch. Plánovanie pre ženy cvičenie systém by mal byť kompetentný špecialista.

Výživa v príprave na tehotenstvo

Je možné pripraviť organizmus na koncepciu, ak vieme, aké produkty ovplyvňujú reprodukčnú funkciu ženy. Pred tehotenstvom je potrebné rozšíriť sortiment konzumovaných potravín prírodného pôvodu. V strave tehotných matiek musia byť takéto výrobky:

 • mlieko a mliečne výrobky
 • orechy,
 • ryby a morské plody,
 • mäso, pečeň,
 • vajec,
 • zelenina,
 • strukoviny,
 • obilniny,
 • ovocie a bobuľoviny, t
 • špenát,
 • huby,
 • olej.

Prítomné vitamíny, minerály a kyseliny v týchto produktoch môžu v čo najkratšom čase nasýtiť telo, aby počalo dieťa s užitočnými látkami.

Vitaminizácia tela

Ako sa pripraviť na koncepciu, ak nie vždy mať prístup alebo chuť na výrobky obsahujúce určité skupiny vitamínov? Hoci opevnenie tela je založené na výžive, lekár podľa jednotlivých ukazovateľov pacienta môže predpisovať vitamínové komplexy.

Hlavným vitamínom pre budúce matky je kyselina listová, alebo B9, ale pre komplexné nasýtenie môžu byť predpísané skupiny vitamínov A, B, C, E a D. Neodporúča sa prekročiť dennú dávku vitamínov.

Odporúčania pre prípravu mužov

Príprava človeka na počatie dieťaťa je rovnako dôležitá ako príprava ženy. На качество репродуктивного материала влияет достаточно много факторов, потому для определения способности к размножению необходимо пройти ряд исследований.

Подготовка мужчины к зачатию включает посещения ряда специалистов, проведение обследований и анализов.

Ak chce pár deti, aby sa pripravil na koncepciu dieťaťa, človek musí zložiť takéto skúšky:

 • spermogram, všeobecná analýza schopnosti oplodniť,
 • všeobecnú analýzu krvi a moču
 • vyšetrenie sekrécie prostaty, ak sú problémy s močením a bolesťou v slabinách,
 • biochemický krvný test,
 • MAP test je indikátorom agregácie spermií,
 • krvný test na hladiny testosterónu a TBG v prípade zhoršenej potencie, nadváhy, apatie, depresie atď.

Po absolvovaní testov by ste sa mali poradiť s arologom, ktorý predpíše liečbu na základe vlastností tela. Medzi inými špecialistami, ktorí musia byť navštívení mužom, sa rozlišuje urológ, terapeut a zubár.

Pred plánovaným tehotenstvom pre mužov je veľmi dôležité vzdať sa zlých návykov, najmä alkoholu, pretože negatívne ovplyvňuje pohyblivosť spermií. Šport, správna výživa, zdravý spánok, minimalizácia stresu a ďalšie negatívne faktory prispievajú k zlepšeniu reprodukčného materiálu.

Príprava na tehotenstvo po 30 rokoch

Po 30 rokoch zahŕňa príprava tela na počatie dieťaťa štúdium reprodukčnej funkcie žien aj mužov.

Ak sa žena po 30 rokoch pripravuje na matku, musíte vyšetriť rezervu vaječníkov, stav membrány maternice, preskúmať funkciu vaječníkov a vykonať ďalšie povinné vyšetrenia. V závislosti od výsledkov testov môže lekár ponúknuť pomocné metódy oplodnenia.

Pre koncepciu po 30 rokoch zo strany človeka je potrebné vylúčiť negatívne ovplyvňujúce faktory a vytvoriť plodnosť.

Čo by sa malo pamätať pri plánovaní dieťaťa

Aby ste sa dobre pripravili na koncepciu dieťaťa, mali by ste pamätať na 8 jednoduchých pravidiel:

 1. Poraďte sa s lekárom, aby preskúmal stav tela.
 2. Vzdať sa zlých návykov.
 3. Jedzte správne.
 4. Konzumujte denný príjem vitamínov A, B, C, E a D.
 5. Čas liečiť choroby.
 6. Športovanie.
 7. Dostať spánok.
 8. Menej napätia nervového systému.

Tieto pravidlá fungujú a sú potrebné pre oboch rodičov. Dodržiavanie týchto bodov pomôže výrazne zlepšiť kvalitu života a blahobytu. Najlepší liek je zdravý životný štýl, čo si myslíte?

Lepšie neskoro ako nikdy!

Samozrejme, že je dôležité zasadiť strom a stavať dom. Dôležitejšie je však pokračovať v rodine. Pravda, muži o tom často premýšľajú neskoro. Po prvé, ako obvykle, musia vstať na nohy, vybudovať si kariéru, konečne vstúpiť a až potom môžeme myslieť na potomstvo.

Avšak vo vyspelom otcovstve je veľa výhod: človek v tomto prípade má nielen materiálne príležitosti, ale aj čas a trpezlivosť, nežnosť a pozornosť, a čo je najdôležitejšie - túžba byť so svojím dieťaťom. Zatiaľ čo v mladosti sú najčastejšie muži ohromení úplne odlišnými túžbami. Preto sú zrelí otcovia spravidla lepšími rodičmi ako skorí mladí otcovia.

Ale, bohužiaľ, nie sú žiadne plusy bez mínusov. Hlavnou nevýhodou zrelého otcovstva je možné ťažkosti pri počatí. A problémy s potenciou s tým nemajú nič spoločné: sexuálne slabí muži majú často vynikajúce spermie a naopak. Ale vek v tejto veci záleží. V skutočnosti, v priebehu rokov, bohužiaľ, kvalita spermií klesá. Okrem toho sa ľudia v priebehu rokov nestanú zdravšími.

Druhý bod - u mužov, s vekom, riziko genetických porúch, ktoré môže preniesť na dedičov, sa výrazne zvyšuje. Ak je budúci otec viac ako päťdesiat, riziko je pozoruhodné: 10–12% na rozdiel od 2–4% v priemere za obyvateľstvo.

Kto je silnejší sex?

Okrem toho, environmentálne riziká - dokázané! - silnejší účinok na mužov. Je to kvôli biologickej úlohe samcov - byť hlavným materiálom pre prirodzený výber. Keďže žena je len chovateľom a vysielačom genetických informácií. Každý deň, človek produkuje stovky miliónov spermií, zatiaľ čo žena len 1 - 2 vajcia mesačne. Šanca oplodniť vajíčko pripadá len na jeden z týchto miliónov. Primárny výber spermií a skríning defektných vzoriek začína v mužských pohlavných orgánoch. Potom - v druhom kole. Medzi tými, ktorým sa podarilo dostať do pošvy, prejde menej ako 1% cervikálnym kanálom do maternice - zvyšok zomrie pri obliehaní nedobytnej „pevnosti“.

Aby sme mohli a mohli!

Človek môže často čeliť neúspechu, keď si plne uvedomil svoju túžbu a ochotu stať sa otcom. Spravidla v tomto prípade manželia začnú obviňovať ženy. Už dlho sa však dokázalo, že obaja partneri môžu byť vinní z neplodnosti a rovnako.

Preto je tiež potrebné preskúmať manžela a začať návštevou urológa a testovanie na genitálne infekcie (sú plné fetálnych abnormalít). Najpresnejšia informatívna metóda je PCR (polymerázová reťazová reakcia).

tiež potrebovať darovať krvNa stanovenie skupiny a faktora Rh vylúčte pravdepodobnosť výskytu hepatitídy B a C, syfilis a HIV. Možno budete potrebovať analýzu spermií. Pred jej dodaním je potrebné 3-4 dni zdržať sa intimity.

Hodnotenie kvality spermií (pod mikroskopom) zahŕňa stanovenie počtu, pohyblivosti a štruktúry spermií, akrozomálnu reakciu (v dôsledku ktorej spermie môžu začať vylučovať akrozómy, ktoré ničia oocyty), ako aj prítomnosť protilátok proti spermiám (protilátky proti ich vlastným spermiám v mužskej krvi). Ak sa zistí porušenie spermatogenézy, lekár predpíše lieky, ktoré kompenzujú nedostatok rôznych zložiek spermií a zlepšia jeho kvalitu.

Dôležité pravidlá

Pre budúceho otca je dôležité začať prípravu vopred, 2-3 mesiace pred očakávanou koncepciou, pretože celý cyklus spermatogenézy (proces dozrievania spermií) trvá 72 dní.

Bude potrebné:

 • zbaviť sa genitálnych infekcií, ktorých asymptomatická preprava je jednou z najčastejších príčin neplodnosti,
 • prestať fajčiť a piť alkohol
 • v prípade potreby dodržiavať primeranú diétu, schudnúť a normalizovať hladiny cholesterolu (nadváha a ukladanie plakov v cievach narušuje krvný obeh v panvovej oblasti a vedie k stagnácii krvi),
 • vyhnúť sa dlhodobému stresu,
 • zvýšenie fyzickej aktivity
 • aspoň 7–8 hodín
 • zabrániť infekciám (chrípka a osýpky znižujú kvalitu spermií až na 3 mesiace),
 • dávajte pozor na poranenia spôsobené slabinami a prehriatím (odmietnite návštevu kúpeľov a sauny, kúpte si horúce kúpele a nepoužívajte vyhrievané autosedačky),
 • vylúčiť kontakt s lakmi, farbami a rozpúšťadlami, ťažkými kovmi a zdrojmi ionizujúceho a elektromagnetického žiarenia.

Ako sa pripraviť na počatie muža

Človek nie je výnimkou, mal by sa tiež pripraviť na koncepciu. Spermia je úplne obnovená za 72 dní, fajčenie, alkohol, stres a zlá výživa majú veľmi negatívny vplyv na spermie a musia byť mobilné a zdravé.

Ak chcete skontrolovať kvalitu spermií, musíte prejsť semeno. Môžete zlepšiť spermie ľudových prostriedkov, ak je patológia v semene, je lepšie poradiť sa s lekárom.

Muž by sa mal starať o svoje spermie pred žiarením. X-lúče sa najlepšie vykonávajú tri mesiace pred plánovaním. Človek potrebuje pozitívny postoj, zdravé telo a túžbu mať deti.

Memo pre ženy v príprave na koncepciu

1. Úplné preskúmanie. Plánovanie rodiny nie je stratou času, ale nevyhnutnosťou. Dokonca aj vtedy, keď nastávajúca matka verí, že je v dobrom zdravotnom stave, je potrebné úplné vyšetrenie. Navštívte praktického lekára, urológa, gynekológa, genetiku, vykonajte potrebné testy: od identifikácie dedičných genetických abnormalít alebo chorôb až po štandardné testy na infekciu. Návšteva zubára nebude zbytočná: každý vie, že boľavé ďasná a zuby nielen kazia blahobyt ženy, ale majú tiež negatívny vplyv na tráviaci systém. A ak sa domnievate, že je nežiaduce liečiť zuby tehotným ženám (nemôžete robiť nejaké lieky proti bolesti, röntgenové žiarenie), je lepšie sa o to postarať pred počatím.

2. Výživa a regulácia hmotnosti. Ešte predtým, ako uvidíte dva drahocenné prúžky na teste, musíte jesť vyvážené a pravidelné. Zahrnúť do stravy zdravých potravín - chudé mäso, ryby, ovocie, zelenina, obilniny, obmedziť spotrebu vyprážaných, korenených potravín. Ovládajte svoju váhu: rovnako tvrdá a nedostatočná a nadváha, takže sa snažte priviesť ju späť do normálu. V prípade potreby kontaktujte svojho odborníka na výživu.

3. Zlé návyky. Zlé návyky zahŕňajú nielen alkohol, fajčenie a drogovú závislosť, ale aj menej nápadné, ale tiež nie prospešné. Škoda alkoholu, nikotínu, drog a iných látok už bola preukázaná: môžu spôsobiť potrat, chyby vo vývoji dieťaťa, spôsobiť predčasný pôrod. Takže začnite čistiť svoje telo vopred. Tiež obmedziť príjem kofeínu - má veľmi negatívny účinok v prvých 4 mesiacoch tehotenstva a môže spôsobiť potrat alebo kardiovaskulárne defekty plodu, obmedziť nápoje sýtené oxidom uhličitým, silný čaj a na chvíľu zabudnúť na rýchle občerstvenie a škodlivé potraviny.

4. Vezmite vitamíny. Niekoľko mesiacov pred počatím, stojí za to začať užívať kyselinu listovú - môžete si kúpiť tento liek v lekárni, alebo môžete tiež jesť brokolicu, strukoviny, pomaranče a pečeň. Kontrola hladiny železa a vitamínov B vo vašom tele - sú veľmi potrebné pre normálny vývoj plodu v prvom trimestri. Ak máte chronické ochorenie, koncepcia sa neodporúča počas obdobia jeho zhoršovania.

5. Postarajte sa o seba. Aby nedošlo k chyteniu vírusu pred počatím, prijať opatrenia: menej kontaktovať chorých ľudí, nechytiť chladné, oblečenie pre počasie.

Poznámka pre mužov

Za úspešnú koncepciu je zodpovedná nielen žena, ale aj muž. A ak zástupcovia spravodlivého sexu pred takým dôležitým krokom začnú čítať knihy o tehotenstve a pôrode, potom sa s nimi muži zaobchádzajú chladnejšie. Ako sa teda človek môže pripraviť na proces počatia?

1. Navštívte lekára. To je obzvlášť dôležité, ak človek trpí chronickou formou ochorenia a užíva lieky. Niektoré lieky, vrátane niektorých antibiotík, steroidov alebo hormónov, môžu spôsobiť porušenie mužskej plodnosti, preto o tom požiadajte svojho lekára. Nezneužívajte a ľudové prostriedky: aj zdanlivo neškodné bylinky ako Hypericum môžu zhoršiť kvalitu spermií. Ak je človek profesionálne zapojený do športu, je potrebné opustiť steroidné lieky. Urobte testy na infekcie, navštívte urológa, genetiku (urobí špeciálne skríningové testy, aby zistil, či máte akékoľvek chromozomálne alebo genetické poruchy).

2. Zdravé potraviny a vitamíny. Ak vás vaša žena požiada, aby ste sa vzdali grilovaného kurčaťa alebo hranolkov a nahradili ich vareným mäsom alebo dusenou zeleninou - choďte s ňou. Správna výživa je dôležitá pre páry pri príprave na počatie rovnako ako fyzické zdravie. Nesprávna strava môže ovplyvniť množstvo a kvalitu spermií: muži by mali užívať kyselinu listovú, zinok (nachádza sa v mäse, vajciach, morských plodoch), vitamín C. Na zvýšenie plodnosti lekári často predpisujú multivitamínové komplexy.

3. Zlé návyky. Alkohol, fajčenie, omamné látky nie sú najlepšími spoločníkmi budúceho pápeža. Takže, ak ste vždy chceli prestať fajčiť, ale nebol tam žiadny významný dôvod - je čas na to myslieť. Škodlivé návyky vedú k zníženiu počtu a mobility spermií, čo znamená, že bude oveľa ťažšie predstaviť si dieťa. Okrem toho môže váš životný štýl postihnúť dieťa: časté užívanie alkoholu alebo fajčiarskych zmesí vedie k poruchám vývoja plodu.

4. Práca. Premýšľajte o tom, ako bezpečné je vaše pracovisko. Iné škodlivé látky môžu tiež ovplyvniť kvalitu spermií: pesticídy, organické rozpúšťadlá (v predajniach automobilov, čistiarňach, umývačkách áut, v chemických závodoch). Môžu spôsobiť zmeny v zložení spermií a následné defekty vo vývoji plodu, preto sa odporúča zvoliť si menej nebezpečný typ aktivity. Udržať aktívny životný štýl: hrať šport, častejšie vystupovať v prírode, na chvíľu odmietnuť zo sauny, kúpeľ, horúce kúpele - teplo negatívne ovplyvňuje dozrievanie spermií.

5. Psychologický postoj. Snažte sa báť menej: pre vzácne páry, koncepcia je získaná prvýkrát. Okrem toho, muži často zažívajú strach z tehotenstva svojej ženy: obávajú sa, že sa táto postava zmení pre manželku, alebo bude dieťa milovať oveľa viac ako manžel. V skutočnosti, len vo vašej rodine bude nádherný malý muž, ktorý bude rovnako milovať mama a otec, takže sa zbaviť všetkých strachu z hlavy a vychutnať si každý okamih!