Hygiena

Aké sú rozdiely medzi PMS a tehotenstvom?

Pin
Send
Share
Send
Send


26.2.2018 Komentáre k príspevku Ako rozlíšiť PMS od tehotenstva (predmenštruačný syndróm) - rozdiely, od prvých príznakov, až po oneskorenie menštruácie, symptómy, spôsob identifikácie sú zakázané.

Ako odlíšiť PMS od tehotenstva - otázka položená ženami, ktoré pozorujú zmeny v práci svojho tela av ich nálade.

A naozaj, pre obe podmienky sú podobné príznaky. Žena by mala venovať osobitnú pozornosť svojmu zdravotnému stavu, ak predpokladá, že sa konala koncepcia.

Ako rozlíšiť PMS od tehotenstva

PMS alebo tehotenstvo? Existujú aj rozdiely v týchto dvoch štátoch. S premenštruačným syndrómom sú dievčatá viac nervózne, úzkosť, úzkosť, neustále podráždenie a agresivita. Po počatí je rozsah emócií oveľa širší, od slznosti po radosť a dobrú náladu.

A to nie je jediný rozdiel. Žena musí byť nielen pozorná voči svojmu telu, ale aj kontrolovať cyklus, aby nestrácala zo zreteľa jeho pravidelnosť, existujúce oneskorenia.

Preto každý musí vedieť, ako rozlíšiť PMS od tehotenstva až po oneskorenie menštruácie. Nižšie uvádzame hlavné znaky charakteristické pre stavy a príznaky, ktoré sa objavujú až po počatí.

Citlivosť prsníkov

PMS a tehotenstvo - obidva stavy spôsobujú zmeny v hormonálnom pozadí v ženskom tele. Preto sa v obidvoch prípadoch mliečne žľazy stávajú citlivejšími, zväčšujú sa, zväčšujú veľkosť, stávajú sa boľavými.

Rozdiel je v trvaní tejto funkcie:

 • Pri PMS sa zmeny v prsníku vyskytujú pred menštruáciou a keď nastanú, alebo za niekoľko dní, klesajú.
 • Pri počatí je zvýšenie citlivosti prsníka trvalým javom. Následne je spôsobená prípravou žliaz na produkciu mlieka, a preto bude sprevádzať ženu počas celého obdobia prenášania dieťaťa.

Bolesť brucha

V druhej polovici cyklu začína intenzívna produkcia progesterónu, ktorá pripravuje tkanivá maternice na embryo. Dochádza k nárastu endometria, ktoré sa začne pred menštruáciou odlupovať. To vedie k bolesti v spodnej časti brucha počas obdobia ICP.

V čase počatia sú možné aj bolestivé pocity. Dôvodom je uchytenie embrya k stene maternice, ako to bolo v mukóznej membráne. Z toho vyplýva pocit bolesti.

Ako presne rozlíšiť, tehotenstvo alebo PMS v dievčati, mali by ste počúvať povahu bolesti: t

 • Pri počatí je nepohodlie malé, bolesť je mierna a nedráždi, zmizne do jedného až dvoch dní.
 • S PMS môže byť bolesť rôzna: silná, slabá, intenzívna, v niektorých sa zastaví, keď nastane menštruácia, v iných trvá až do konca.

Nízka bolesť chrbta

Nízka bolesť chrbta sa často nazýva bežným príznakom oboch stavov. Ale to nie je úplne pravda.

S predmenštruačný syndróm bolesti chrbta naozaj má miesto. Ale počas tehotenstva sa vyskytuje častejšie v druhom trimestri, keď je poloha ženy jasne a dávno objasnená.

Preto je ľahké odlíšiť PMS od prvých príznakov tehotenstva pre bolesť v dolnej časti chrbta. Ak je prítomný, potom je to s najväčšou pravdepodobnosťou znak blížiacej sa menštruácie.

Nálada

Ak máte pochybnosti, PMS alebo tehotenstvo, rozdiely pred oneskorením sú prítomné v nálade ženy:

 • V prvom prípade prevládajú emócie hnevu, agresie, podráždenia, slznosti.
 • V druhom prípade sa žena stáva emocionálnejšou, vnímavejšou, rýchlo sa pohybujúcou od smútku a smútku k radosti a vznešeným pocitom.

Vysoká únava - znamenie, ktoré nie je schopné určiť stav dievčaťa. Pri koncepcii aj pri očakávaní menštruácie sa významne zvyšuje hladina progesterónu. Práve tento hormón je zodpovedný za neustály pocit únavy.

špinenie

Je nevyhnutné rozlišovať menštruáciu a krvácanie z implantácie. Druhé nastane, keď sa embryo pripojí k stene maternice. Škvrny - výsledok poškodenia kapilár tkanív.

Krvácanie implantátu je vzácnejšie ako menštruácia a netrvá tak dlho.

Rozdiely PMS od tehotenstva

Predvoľby chuti

Chuťové zmeny sa vyskytujú v oboch podmienkach. Túžba vyskúšať jeden alebo iný produkt pre PMS je spôsobená nedostatkom akýchkoľvek prvkov alebo vitamínov v ženskom tele.

Ale počas tehotenstva môžete chcieť nielen niečo nezvyčajné, ale aj tam je averzia k určitým druhom výrobkov. Dôvodom je intoxikácia tela produktmi života plodu.

Toto je charakteristická vlastnosť len pre tehotenstvo. Metabolické produkty embrya sa akumulujú v krvi budúcej matky v takom množstve, že sa začína cítiť zle v dôsledku intoxikácie. Nevoľnosť, vracanie, závraty - živé prejavy toxikózy. Takéto pocity sa nevyskytujú pri premenštruačnom syndróme.

Aké sú príznaky PMS pred menštruáciou? Prečítajte si článok o príčinách a symptómoch predmenštruačného syndrómu, jeho rozdieloch od tehotenstva, či by mala žena ísť k lekárovi.

Ako sa žena zaoberá PMS? Užitočné informácie tu.

Ako zistiť?

Na rozlíšenie príznakov PMS a príznakov tehotenstva je potrebné starostlivo analyzovať zdravie žien. A ak jej stav nie je jasný, môžete urobiť diagnózu pred oneskorením menštruácie.

Doma - to je tehotenský test. Hlavnou vecou je nákup produktu s vysokou citlivosťou, ktorý ukáže výsledok aj v prípade, že v moči je minimálne množstvo hCG.

Stojí za zmienku, že telo každej ženy je jedinečné. Ale každý z nich zhruba predstavuje, ako má PMS, pretože tento stav je pravidelný. Odchýlky od zvyčajného správania sa tela - dôvod na podozrenie, že niečo nie je v poriadku, v tomto prípade je lepšie poradiť sa s lekárom, najmä ak dieťa nie je plánované.

Časté príznaky PMS a tehotenstva

Hoci príznaky tehotenstva a PMS sú podobné, existujú veľmi dôležité rozdiely. Uvidíme, čo to je?

 • prítomnosť nepohodlia, ako aj bolesť brucha,
 • citlivosť prsných žliaz počas celého obdobia prenášania dieťaťa, t
 • časté močenie,
 • krátke alebo skromné ​​krvácanie,
 • nevoľnosť, najmä po 4-5 týždňoch od počatia,
 • nálada s prevahou pozitívnych emócií,
 • únava, prípadne chronická genéza,
 • zmena chuti, ako aj preferencia skorších výrobkov, ktoré nie sú obľúbené.

 • prítomnosť nepohodlia, ako aj bolesť brucha a chrbta,
 • citlivosť prsníka s nástupom menštruácie,
 • krvácanie, ktoré potom prechádza do menštruácie,
 • spazmodická nálada s prevahou negatívnych emócií po nástupe menštruácie prichádza do svojho bývalého stavu,
 • únava s príchodom menštruácie zmizne,
 • zmena chuti, ako aj preferencia slaných a sladkých výrobkov. Často dochádza k nekontrolovateľnému zhoru.

Zmena stravovacích návykov

Nie je tajomstvom pre nikoho, že keď je žena v pozícii, jej stravovacie návyky sa menia. U tehotných žien je neznesiteľná túžba po slaných a sladkých jedlách. Chuť obvyklých jedál sa nepáči a chce niečo nové. Tento stav môže predbehnúť ženu počas PMS aj v počiatočnom štádiu tehotenstva. Možno toto je miesto, kde sa podobnosti skončili.

Keď príde odpor, na niektoré riady alebo výrobky, tento stav je inherentný len v žene v pozícii. Počas obdobia PMS nemajú ženy nauzeu z žiadnej potravy, to je jeden z príznakov tehotenstva. V dôsledku globálnej reštrukturalizácie v tele ženy dochádza k nárastu toxikózy. Toxikóza sa vyskytuje v dôsledku neformovanej placenty a odpadové produkty plodu končia v materskej krvi, tento stav väčšinou vymizne po 4 mesiacoch zrenia placenty. To je rozdiel medzi týmito dvoma štátmi.

Smäd ochutnať nové potraviny môže byť jednoduché doplnenie tela vitamínmi a tiež stopovými prvkami, čo je prirodzená fyziologická potreba.

Chronická únava

Keď sa v ženskom tele narodí nový život, dievča začne rýchlo pneumatikovať, čo je spôsobené zvýšeným množstvom hormónu - progesterónu. V dôsledku toho sa znižuje obsah cukru v krvi a potom sa znižuje arteriálny tlak, takže začína syndróm konštantnej únavy.

Rovnako ako v období pôrodov a pred PMS, v tele sa vyskytuje rovnaké uvoľňovanie hormónov, čo je dôvod, prečo sa zvyšuje únava ženy. Po menštruácii sa však množstvo progesterónového hormónu vráti do normálu a pocit únavy rýchlo prejde.

Bohužiaľ, tieto pocity únavy nemusia byť ignorované. Nerovnováha hormonálnych hladín, ktorá vedie k podobnému stavu, môže byť znakom vážneho porušenia alebo môže ukázať nebezpečné zdravotné problémy pre ženu.

Bolesť chrbtice a vaječníkov

Uprostred mesačného cyklu je ženské telo pripravené uvoľniť vajíčko pripravené na oplodnenie do vajíčkovodov. Počas tohto procesu dochádza k zvýšeniu vnútornej sliznice maternice. A pred nástupom menštruácie sa táto vrstva začína odlupovať, čo je príčinou bolesti vo vaječníkoch. Tieto pocity majú inú intenzitu, takže niektoré ženy nepociťujú žiadne nepríjemné pocity a niektoré sprevádzajú počas celej menštruácie.

Na začiatku tehotenstva má bolesť vaječníkov opačnú etiológiu: oplodnené vajíčko sa viaže na stenu maternice, ktorá dráždi sliznicu. Tento symptóm je rovnaký, ale intenzita a trvanie bolesti sa líšia, počas tehotenstva počas normálneho vývoja plodu, bolesť je krátkodobá a nemá silnú intenzitu.

V súhrne je potrebné poznamenať, že bolesť ako symptóm v období predmenštruačného syndrómu je výraznejšia ako v období pôrodov.

Tiež pred nástupom menštruácie môže byť porucha chrbtice v bedrovej oblasti narušená, čo je spôsobené tým, že kostná dreň produkuje veľký počet červených krviniek. Táto podmienka môže trvať týždeň.

V počiatočných štádiách tehotenstva sa však takýto pocit nevyskytuje, môžu sa objaviť iba niektoré nastávajúce matky, ale iba ku koncu tohto obdobia.

Výkyvy nálady

Ďalším podobným príznakom sú výkyvy nálad, ale stále existujú rozdiely. Dôsledkom týchto príznakov, podobne ako väčšina ostatných v období PMS a tehotenstva, je prudká hladina hormónov.

Zástupcom spravodlivého sexu počas PMS dominujú negatívne emócie: slzy, nálada, depresia a nálada počas tehotenstva majú výraznejšie pozitívne aj negatívne emócie. Žena sa bez významných dôvodov môže rozplakať a potom sa ostro zasmiať. Môže spôsobiť nespavosť v dôsledku preťaženého nervového systému.

Zmeny v hrudníku

Počas tehotenstva a PMS dochádza k transformácii prsných žliaz v dôsledku zmeny množstva hormónov v ženskej krvi, preto je prakticky nemožné zistiť prítomnosť zaujímavej pozície alebo predmenštruačného syndrómu týmto znakom. Jediná vec, ktorá robí tento stav odlišným, je trvanie. Pred nástupom PMS bolesť na hrudníku bolí a zvyšuje sa na niekoľko dní, ale pre tehotné matky tento stav pretrváva počas celého obdobia tehotenstva.

Aký je rozdiel

Nie je vždy možné rozlíšiť PMS od skorého tehotenstva. V prvých dňoch a dokonca týždňoch sú príznaky tehotenstva stále implicitné a môžu byť interpretované nejednoznačne. Niekedy PMS ženy interpretujú ako znaky zaujímavej situácie, ale opak sa stane. Počas čakania na menštruáciu si žena neuvedomuje, že v nej už vznikol nový život. Keďže neexistujú žiadne výrazné príznaky, rovnaké pohlavie sa už každý mesiac zvyklo cítiť túto malátnosť. Z tohto dôvodu vznikajú ťažkosti pri určovaní rozdielu medzi tehotenstvom a PMS. Stále však existujú výrazné črty a potom ich podrobnejšie zvážime.

Časté močenie

Časté močenie počas tehotenstva znepokojuje ženu na začiatku a na konci funkčného obdobia. Spočiatku, vzhľadom na to, že telo zvyšuje koncentráciu progesterónu, sa steny močového mechúra uvoľňujú a neskôr sa maternica zvyšuje a stláča močový mechúr.

Ale pre PMS takýto stav nie je prijateľný. V dôsledku hormónov sa môže vyskytnúť opuch, ktorý prechádza na tretí deň menštruačného cyklu. Preto môže nastať zvýšenie hmotnosti o 1,5 kg, ktoré potom zmizne.

Možno, že hlavným príznakom, ktorým môžete rozpoznať tento PMS alebo tehotenstvo, je toxikóza. Prvé príznaky tehotenstva sa vyskytujú po pripojení jadra plodu k stene maternice, ale jeho výraznejšie príznaky sa objavia po troch až štyroch týždňoch. Počas tejto doby, budúce mama telo akumuluje odpadových produktov z dieťaťa, ktoré prispievajú k vzniku nevoľnosti. Preto, ak sa nevoľnosť objaví pred oneskorením menštruácie, môže byť signálom mnohých ďalších ochorení. Počas PMS sa u ženy nevyskytuje podobný stav.

krvácanie

S príchodom menštruácie u žien dochádza k prepúšťaniu krvi. Prvýkrát po koncepcii je to však celkom možné. Pretože počas obdobia implantácie do stien maternice, môže oplodnené vajíčko poškodiť malé krvné cievy, v dôsledku čoho sa môže objaviť krvný výtok, je však ľahký a bezchybný. Kým v období mesačné pridelenie hojné a jasne červené.

V extrémne zriedkavých prípadoch sa môže tehotenstvo vyskytnúť prostredníctvom menštruácie, ale v takýchto prípadoch je najčastejším dôkazom patologických zmien najčastejšie krvácanie.

Ako sa ešte rozlišovať

Z článku ste už pochopili, že je veľmi ťažké rozlíšiť tehotenstvo od PMS na vlastnú päsť kvôli podobnosti symptómov. Nie je však nič prekvapujúce, pretože všetky procesy v ženskom tele sú podobné, ale existujú rozdiely. Ak teda pozorne počúvate svoje telo, môžete nezávisle určiť prítomnosť zaujímavej pozície pred oneskorením.

Samozrejme, všetko je celkom individuálne, niekto počas celého jeho života nezažil predmenštruačný syndróm a niekto je už oboznámený s príznakmi blížiacej sa menštruácie a niektorí dokonca nemali ani náznak toxémie ani pri nosení dieťaťa. Telo každej ženy je zvláštne a reaguje na produktívne funkcie žien rôznymi spôsobmi.

Preto by každá žena mala zažiť ďalší menštruačný cyklus a mala by počúvať najmenšie odchýlky v reprodukčnom systéme a tiež sa stať dôvodom na testovanie.

Postupom času sa každá žena naučí správne interpretovať signály svojho tela.

Najčítanejšie:

Maternice endometrióza
Aký je koniec ...

Spontánny potrat - pôrodníctvo a gynekológia
Spontánne ...

Prečo nie mesačne, a tehotenstvo test negatívne dôvody
Nie mesačne, t ...

Zápal príveskov (adnexitis), príčiny, príznaky, liečba, prevencia, ľudové prostriedky: Intímne ...
Zápal príde ...

Výtok pred menštruáciou alebo tehotenstvom
Zvýrazniť pred ...

Mesačne dopredu: príčiny, termíny, dôsledky
Predčasné ...

Rádiofrekvenčné ošetrenie krčnej erózie: výhody a nevýhody metódy
Ošetrenie erózie ...

Symptómy a príznaky erózie krčka maternice, liečba ľudových prostriedkov
Pôvodná ...

Umelé narodenie, indikácie, metódy správania: Antikoncepcia
Umelé p ...

Hormonálna cievka Mirena: indikácie, následky, recenzie žien a lekárov, urológia a gynekológia
Intrauterinná ...

Mesačné pilulky pilulky: základné drogy
Aké prášky ...

Djufaston na volania mesačne, abecedy zdravia
Duphaston pre vás ...

Pridelenie namiesto mesačného
Zvýraznite, ktorý ...

Môžem súčasne užívať antibiotiká a antikoncepčné prostriedky?
Môžem ...

Hnedý výtok po menštruácii - prečo ísť a čo robiť
Hnedé svetlá

Čo je mesačné? Podrobnosti o mesačnom cykle dievčat
Menštruácia & am ...

Ťahanie podbruška 2 týždne pred menštruáciou: príčiny a liečba
Prečo za 2 týždne ...

8 najlepších prostriedkov na drozd - Hodnotenie 2017 (začiatok 8)
Najlepšie prostriedky ...

Drozd: ľudová liečba
Ľudové metódy ...

Biely výtok s nepríjemným zápachom
Biely výboj ...

Hormonálne tablety pre ženy: názvy liekov
Zoznam je účinný ...

Výter z hrdla pre patogénnu mikroflóru: príprava, odber vzoriek, interpretácia výsledkov
Štúdium mi ...

Cystitída: lieky na rýchlu liečbu u žien
Lieky na l ...

Žltý výtok zo žien: bohatý, hustý, žltozelený výtok je nebezpečný, zdravotné abecedy
Príčiny žltej ...

Tehotenstvo. Definícia koncepcie

Предменструальный синдром у девушек появляется незадолго до наступления критических дней. Это сигнал организма о предстоящей менструации. Вызван он действием гормональной системы человека.

Беременность - следствие успешного оплодотворения готовой яйцеклетки. Keď spermie vstúpia do ženskej bunky, začne nový život. Potom sa objaví embryo, ktoré sa v budúcnosti stane dieťaťom.

Tehotenstvo je charakterizované absenciou kritických dní. Symptómy „zaujímavej pozície“ sú vo všeobecnosti podobné predmenštruačnému obdobiu. Ale ako odlíšiť jeden od druhého? PMS alebo tehotenstvo u ženy? Zvážte najbežnejšie prejavy opísaných procesov.

Potravinové preferencie

Nie je žiadnym tajomstvom, že počas tehotenstva sa dievčenské telo mení v dôsledku pôsobenia hormónov. Často sa mení preferencia ženy. Napríklad, tehotná žena môže vytiahnuť na sladké alebo slané.

Počas ICP existuje aj požiadavka na určité výrobky. Tento jav je v podstate spojený s nedostatkom vitamínov a minerálov, ako aj so zmenami hormonálnych hladín.

Averzia k potravinám u tehotných matiek je často spôsobená toxémiou. Nevoľnosť a zvracanie u tehotných žien sa najčastejšie objavujú v 4. až 6. týždni „zaujímavej“ situácie. Je to spôsobené vývojom plodu v matke.

To znamená, že toxémia až do oneskorenia kritických dní takmer nenastane. Túžba po neobvyklých výrobkoch (napríklad krieda) - to je dôsledok nedostatku vitamínov vstupujúcich do tela.

Toxikóza s PMS sa nevyskytuje. Je to vo forme výnimiek u jednotlivých dievčat. Len spoliehať sa na chuťové preferencie žien v diagnóze tehotenstva by nemala byť.

Prsia a jej citlivosť

Ako odlíšiť PMS od tehotenstva až k oneskoreniu? Urobte to veľmi problematické. Po prvé, „zaujímavá pozícia“ ženy je veľmi podobná predmenštruačnému syndrómu.

Počas oboch procesov sa môžu prsia u dievčat zvýšiť a ich citlivosť sa zvyšuje. PMS alebo tehotenstvo? Môžete navigovať podľa dĺžky trvania prekročení.

Ak čoskoro dievča začne svoje obdobie, citlivosť prsných žliaz sa výrazne zvýši 2-3 dni pred podujatím. A počas tehotenstva podobná podmienka sprevádza ženu takmer počas všetkých 9 mesiacov „zaujímavej pozície“. Niekedy aj po pôrode.

Pocit únavy

Ako rozlíšiť PMS od tehotenstva? V oboch prípadoch ženy zaznamenali zvýšenú únavu.

Ak sa dievča pripravuje na matku, potom príslušný jav je spôsobený pôsobením hormonálneho systému. Konkrétnejšie, zvýšený progesterón. Môžete urobiť krvný test a určiť koncentráciu príslušnej látky v tele.

Nastáva aj únava s PMS. Po menštruácii, progesterón padá, konštantná únava prechádza. Preto je tiež nemožné navigovať sa na tomto ukazovateli.

Bolesť brucha

Pred nasledujúcimi kritickými dňami, uprostred cyklu, sa telo pripravuje na oplodnenie. Na stenách maternice sa objavuje sliznica. Ak nedošlo k oplodneniu, nadbytočný hlien sa začne odlupovať. Preto bolesť v spodnej časti brucha. Ťahajú v prírode. Trvanie pridania môže byť až týždeň.

Príznaky PMS a tehotenstva v tomto prípade sú tiež podobné. V počiatočných štádiách „zaujímavej situácie“ môže nastávajúca matka pociťovať bolesť v spodnej časti brucha. Ale je to kvôli pripojeniu oplodneného vajíčka na stenu maternice.

Trvanie bolesti brucha počas tehotenstva je približne 1-2 dni. Ako sme už povedali, s PMS trvá zodpovedajúci jav oveľa dlhšie. Niekedy to dievča neopúšťa až do konca menštruácie.

Bolesť chrbta

Niektorí hovoria, že majú predmenštruačný syndróm vo forme pravidelnej bolesti chrbta. Toto je individuálna vlastnosť tela. PMS alebo tehotenstvo u dievčaťa v tomto prípade?

Spravidla sa "zaujímavá pozícia" v budúcnosti matka bolesť v dolnej časti chrbta a chrbta sa objaví bližšie k stredu tehotenstva. Tento jav je spojený so zvýšením zaťaženia chrbtice. PMS s tehotenstvom v tomto čase spravidla nemožno zamieňať.

Náladová variabilita

Ako rozlíšiť PMS? V skorých štádiách tehotenstva, ako aj pred pôrodom, nastávajúce matky čelia zmenám nálady. Plač je nahradený smiechom, milosrdenstvom a hnevom. Pre premenštruačný syndróm je charakteristická aj premenlivá nálada.

Stojí za to venovať pozornosť tomu, že PMS má určitý rozdiel oproti tehotenstvu v dôsledku emocionálneho stavu ženy. Faktom je, že opísaný jav sa prejavuje vo väčšej miere negatívne. Keď PMS dievčatá negatívne emócie sú zaznamenané: hnev, hystéria, slznosť, podráždenosť.

Ak hovoríme o tehotenstve, v tomto prípade budú všetky emócie vyjadrené živo - pozitívne aj negatívne. Toto pravidlo je dôležité pamätať pre každého. Iba tak bude možné určiť z emocionálneho pozadia, PMS alebo tehotenstva u dievčaťa.

močenie

Rozdiel medzi PMS a tehotenstvom je tak malý, že je nepravdepodobné, že by ho zachytil prvýkrát. Aké ďalšie javy sa môžu v tomto prípade vyskytnúť?

Počas tehotenstva je časté nutkanie na močenie. Zvyčajne sa takéto procesy objavujú dvakrát - na začiatku a na konci dieťaťa. Všetko kvôli metabolizmu, ktorý je po počatí dieťaťa zlomený. Obličky fungujú "pre dvoch", čo vedie k častému nutkaniu na toaletu.

V prípade predmenštruačného syndrómu nie je pozorovaná podobná „udalosť“. Inými slovami, ak kritické dni ešte neprišli a dievča už má časté nutkanie na močenie, môže byť podozrenie na tehotenstvo.

Krvácanie z maternice

PMS alebo tehotenstvo? Rozdiely v opísaných procesoch sú problematické. Zvlášť ak neviete, ako sa tieto javy objavujú.

Niektoré ženy sa dozvedia o "zaujímavej" polohe pred oneskorením v dôsledku krvácania z maternice. Označuje pripojenie oplodneného vajíčka do maternice. Prejav - krv v náteroch vagíny. Krvácanie maternice môže trvať niekoľko hodín.

Symptómy PMS a tehotenstva sú podobné. S predmenštruačným syndrómom nedochádza ku krvácaniu z maternice. Menštruácia je však sprevádzaná hojným krvavým vaginálnym výtokom. Proces trvá až 7 dní.

Môže krvácanie ukázať na PMS? Nie. Krvné špinenie je jasným znakom tehotenstva alebo nejakého druhu poruchy. Zvlášť ak sa objavili niekde týždeň pred kritickými dňami.

Toxikóza a zvracanie

Ako sme už povedali, v skorých štádiách „zaujímavej situácie“ budúce matky vyvíjať toxikózu. Môže byť sprevádzaný vracaním. Nevoľnosť sa nevyskytuje vôbec a nie vždy.

PMS sa často vyznačuje celkovou malátnosťou tela. Nevylučuje sa ani nevoľnosť. Takýto jav je však veľmi zriedkavý. Je spôsobená individuálnou reakciou organizmu na prípravu maternice a vajíčka na oplodnenie.

To znamená, že toxikóza a zvracanie sú predchodcami skorého tehotenstva. V opísaných procesoch by nemal byť PMS podozrivý. To je možné, ak každá menštruácia bola predtým sprevádzaná miernou nevoľnosťou.

Ako diagnostikovať PMS

Teraz zhrnieme vyššie uvedené. PMS alebo tehotenstvo u dievčaťa? Ako určiť predmenštruačný syndróm?

Na zvládnutie tejto úlohy bude musieť žena počúvať vlastné telo. Zvyčajne pred menštruáciou:

 • vzniká podráždenosť / slznosť / hystéria,
 • v dolnej časti brucha dochádza k ťahaniu a boľavým bolestiam dlhodobej povahy,
 • nevoľnosť je možná, ale vo výnimočných prípadoch,
 • žiadne krvácanie z maternice,
 • niekedy bolesť v chrbte,
 • zvýšená únava a dokonca ospalosť.

V tomto prípade budú testy hormónov normálne. Progesterón je zvýšený, ale nie významne. A po nástupe menštruácie tento indikátor prudko klesne.

Ak chcete vylúčiť tehotenstvo o 100%, môžete urobiť test doma. Niektoré testovacie prúžky majú vysokú citlivosť. A asi týždeň pred oneskorením kritických dní môžete vidieť, či je žena tehotná alebo nie.

Dôležité: skoré tehotenské testy môžu byť nesprávne. Falošne negatívny výsledok pred oneskorením je normálny. Je to spôsobené nedostatočnou hladinou hCG u očakávanej matky. Táto látka rýchlo rastie v druhom mesiaci „zaujímavej pozície“, teda po oneskorených kritických dňoch.

Príznaky tehotenstva

Zostáva preskúmať skoré príznaky tehotenstva. Len tak bude možné pochopiť, či bude žena čoskoro mama alebo nie.

Ako rozlíšiť PMS od tehotenstva? Pri úspešnom oplodnení má dievča nasledujúce procesy a javy:

 • nevoľnosť a zvracanie (najmä ráno),
 • nechuť k pachom, potravinám,
 • zvláštne chuťové preferencie
 • silná túžba po sladkej a slanej (s PMS táto položka tiež prebieha)
 • môže sa vyskytnúť krvácanie z maternice (niekoľko hodín, nie hojne),
 • bolesť v spodnej časti brucha a vzadu.

Všeobecne platí, že najzjavnejším príznakom tehotenstva na prvom mieste je pozitívny tehotenský test. Strávite ho spravidla v prvých dňoch meškania lehôt.

Môžete darovať krv na hCG. Hladina tohto hormónu bude rýchlo rásť. To je jasné znamenie, že žena sa čoskoro stane matkou. Keď PMS hCG bude v rámci normálnych limitov. Vzostup, tým rýchlejšie nie je pozorovaný.

záver

PMS alebo tehotenstvo? Rozdiel medzi týmito javmi je takmer nepolapiteľný. Preto môže žena pozorovať len svoje telo a pamätať si, kedy bol nechránený pohlavný styk. Je možné otehotnieť s vysokou pravdepodobnosťou uprostred mesačného cyklu.

Neexistujú žiadne iné spôsoby, ako odhaliť premenštruačný syndróm. Niektoré ženy nemajú vôbec žiadny PMS. A to je celkom normálne. Rozdiely v PMS a tehotenstve sú takmer nepostrehnuteľné.

Odlišuje PMS od príznakov tehotenstva

Existujú určité rozdiely medzi PMS a tehotenstvom. Ak s prístupom kritických dní žena zažije zmenu nálady, úzkosti, úzkosti a agresie, potom v prípade úspešnej koncepcie je spektrum jej emócií oveľa širšie. Môžu existovať dramatické výkyvy nálady: buď slznosť alebo radosť.

Bez ohľadu na to, či plánujete otehotnieť, alebo nie, musíte starostlivo sledovať cyklus menštruácie. Oneskorenie sa často zaznamenáva nielen pri úspešnom oplodnení, ale aj pri vývoji závažných patológií.

Preto je dôležité vedieť, aký je rozdiel medzi PMS syndrómom a tehotenstvom, a vedieť rozlíšiť jeden stav od druhého.

hyperptyalism

Toxikóza začína ihneď po pripojení zygoty na steny maternice. Len týždeň po nástupe tehotenstva sú možné jeho prvé prejavy. Keď metabolické produkty v krvi dosiahnu dostatočnú koncentráciu, zvyšuje sa nauzea. Počas prvého tehotenstva, je to pre také príznaky, že najjednoduchší spôsob, ako odlíšiť túto podmienku od PMS.

Niekedy sa na pozadí toxikózy objaví ďalší príznak - hypersalivácia (zvýšené slinenie). Pri premenštruačnom syndróme sa takéto zmeny nepozorovali.

Sentimentalita a nálada

Nálada ženy s PMS a oplodnenie je výrazne odlišná. V prvom prípade sa sfarbenie emocionálneho pozadia stáva negatívnym, depresia sa pozoruje pred menštruáciou. Zažíva hnev a hnev, stáva sa podráždená. Tieto pocity spôsobujú slzy.

V prípade úspešnej koncepcie sa všetko cíti trochu inak - oveľa jasnejšie a ostrejšie. Žena v tomto období sa stáva zraniteľnou a citlivou. Emócie, ktoré zažíva, môžu byť negatívne aj pozitívne a jej nálady sa dramaticky a neočakávane menia.

Bolesti brucha

Počas predmenštruačného syndrómu sa aktívne produkuje progesterón, ktorý pripravuje tkanivá maternice na pripojenie embrya. Pozoruje sa zvýšenie endometria a jeho následné oddelenie. Preto existujú príznaky menštruácie, ako napríklad bolesť v spodnej časti brucha.

Pri počatí sa embryo pripája na steny maternice a je ponorené do slizníc. To spôsobuje bolesť brucha na začiatku tehotenstva.

Ako presne určiť

Ak chcete určiť približujúci sa mesiac alebo tehotenstvo, môžete použiť špeciálny test. Ak nastane oneskorenie, pravdepodobnosť získania spoľahlivej odpovede je pomerne vysoká. V zriedkavých prípadoch sa ukáže, že sú falošne negatívne.

Ak sa menštruácia neobjaví, o týždeň neskôr sa odporúča opakovať test. V tomto bode moču už bude existovať dostatočná koncentrácia ľudského choriového gonadotropínu, na ktorom závisí výsledok štúdie.

Ak chcete zistiť, či je to presne tehotenstvo alebo PMS, bude možné pomocou krvného testu na hCG. Tento hormón sa začína vyrábať len v prípade počatia.

Možno budete musieť urobiť ultrazvuk, aby ste získali presnú odpoveď. S jeho pomocou je možné potvrdiť fakt koncepcie v trojtýždňovom období, ale aby ste sa uchýlili k tejto štúdii, musíte byť predpísaný lekárom.

Včasné tehotenstvo a predmenštruačný syndróm majú množstvo podobných príznakov. To je dôvod, prečo ženy často nemajú podozrenie, že by mohli otehotnieť, vnímajú zmeny v tele pre prejavy PMS. Ak máte akékoľvek pochybnosti, odporúča sa vyšetrenie gynekológomktorý môže ľahko odlíšiť jeden štát od druhého.

Pin
Send
Share
Send
Send