Zdravie

Ako si vybrať správne tampóny

Pin
Send
Share
Send
Send


Doteraz neexistuje taká osoba, ktorá nevie, aké sú tampony a na čo sú určené. Úroveň osvietenia v tejto oblasti sa vďaka médiám výrazne zvýšila. Ale ktoré tampóny je lepšie používať a ako správne vybrať tento hygienický výrobok, nie všetci vedia o čom je sex. Platí to najmä pre mladé dievčatá.

Účel tampónov

Tampony - jeden z najstarších vynálezov ľudstva. V kritických dňoch ich používali staroveké rímske ženy. Prvé zmienky o predchodcovi moderného tampónu sa objavili už v XVIII storočí. V tom čase boli nazývané absorpčné valce so šnúrkou.

Moderný tampón je moderný dizajn, určený na použitie zástupcami slabšieho pohlavia v kritických dňoch. Je to kotúč, ktorého priemer môže dosiahnuť 2 centimetre, a dĺžka - 5. Je vložená do pošvy počas menštruačného obdobia, aby absorbovala krvné sekréty. Je vyrobený z viskózy alebo bavlny.

Hygienické prostriedky sú pevne pritlačené do kompaktnej rúrky po vrstve. Na extrakciu z pošvy na jej podklad šiť reťazec.

Jednoduché zavedenie výrobku poskytuje aplikátor vytvorený z kartónu alebo plastu. Skladá sa z dvoch rúrok rôzneho priemeru. Horná trubica má zaoblený hrot s lístkami a hladkú štruktúru. Vezme jej ruky a pošle k vchodu do vagíny. Ak chcete správne nainštalovať hygienický prostriedok, musíte stlačiť vnútornú trubicu. Je to ona, kto tlačí a stavia produkt. Keď sú rúrky pripojené a tampon zostáva v pošve (kábel zvonka), musia byť odhodené.

Mnohí nechápu, prečo používať tampony, ak sú tesnenia. Tento prastarý vynález má však mnoho výhod. Vďaka tampónom môže žena viesť normálny život: nosiť svetlé oblečenie bez toho, aby sa obávala, že sa špiní, tancuje a športuje, chodí do bazéna a nosí pevné oblečenie. Tento nástroj nie je možné vidieť pod oblečením.

So správnou veľkosťou tampónov, žena nebude pociťovať nepohodlie. A tiež sa nemusíte starať o prietok, ak si vyberiete správnu absorpčnú schopnosť produktu.

Kritériá klasifikácie a výberu

Bez toho, aby vedel, aké sú tampony, je pre ženu ťažké vybrať si ten správny hygienický produkt. Zvyčajne sa výrobky dodávajú s aplikátormi, ale môžu byť aj bez nich. Podľa stupňa absorpcie existujú také druhy tampónov:

 1. Mini. Používajú dospievajúci alebo ženy, ktoré majú skromný výtok.
 2. Normal. Používa sa na mierny vaginálny výtok.
 3. Super. Vhodné pre spravodlivejšie pohlavie, v ktorom je silné krvácanie.
 4. Super plus. Používa sa s intenzívnymi a ťažkými obdobiami.

Ak chcete vybrať tampon správne, žena by sa mala zamerať len na svoje pocity. Po jeho zavedení by nemal pociťovať nepríjemné pocity. Je tiež dôležité, aby jej nástroj poskytoval spoľahlivú ochranu. Hlavným ukazovateľom, na ktorý by ste mali dávať pozor pri výbere produktu, je množstvo krvných sekrétov v kritických dňoch.

Najprv by ste mali vyskúšať kategóriu tampónov Normala potom v prípade potreby vyberte vhodnejší hygienický prostriedok. Správne zvolený tampon chráni dobre pred únikom. Nemal by prinášať nepohodlie a prekážať pohybu žien.

Úvod Pravidlá

Spôsob podávania hygienického produktu sa môže mierne líšiť v závislosti od toho, či sa dodáva s aplikátorom alebo nie. Ak chcete zadať produkt obsahujúci aplikátor, musíte vykonať nasledujúce operácie:

 1. Najprv musíte dobre umývať ruky a intímnu oblasť.
 2. Uvoľnite produkt z ochranného vrecka s čistými rukami.
 3. Urobte si pohodlnú pozíciu. Najlepšie je zaviesť prostriedok na státie, zdvíhanie jednej nohy.
 4. Vezmite tampon pre oblasť uzavretia dvoch polovíc, potom vložte nos aplikátora do vagíny smerom k dolnej časti chrbta. Hĺbka zavedenia by mala byť 4-5 cm.
 5. Druhou rukou musíte pomaly tlačiť dno skúmavky, tlačiť výrobok, ktorý sa nachádza vo vnútri, hlboko do pošvy.
 6. Odstráňte aplikátor jemnými hladkými pohybmi.

Použitie výrobkov s aplikátorom je pohodlnejšie a hygienickejšie, pretože je minimalizovaný kontakt rúk so sliznicou pohlavných orgánov počas jeho zavádzania. Takéto výrobky sú vhodné na použitie pri práci alebo pri cestovaní.

Výrobky bez aplikátora sa vstrekujú podobným spôsobom., Na to potrebujete:

 1. Umyte si ruky a intímnu oblasť.
 2. Produkt vyberte z ochranného obalu.
 3. Vezmite si pohodlnú polohu pre seba a potom jemne vložte do pošvy do hĺbky 7 cm hygienického výrobku. Šnúrka by mala zostať vonku.

Ak sa výrobok používa bez aplikátora, je potrebné vykonať dôkladnejšiu hygienu rúk, pretože budú v kontakte s genitáliami. Použité hygienické výrobky sa musia zlikvidovať, zabaliť do papiera alebo balenia.

Obmedzenia a vedľajšie účinky

Netreba si myslieť, že tampony môžu používať všetci zástupcovia slabšieho pohlavia bez výnimky. Existujú určité obmedzenia pre ich používanie:

 1. Vek dievčaťa pred prvou menštruáciou.
 2. Alergia na materiál, z ktorého je nástroj vyrobený.
 3. Syndróm toxického šoku.
 4. Infekčné a zápalové ochorenia urogenitálneho systému.
 5. Funkcie v štruktúre reprodukčného systému, ktoré bránia pohodlnému využívaniu finančných prostriedkov.
 6. Po pôrode. Toto obmedzenie je spôsobené skutočnosťou, že v dôsledku prítomnosti tampónu v pošve nebude po pôrode úplne odstránená lochia, čo môže viesť k zápalovým ochoreniam.

Najnebezpečnejším vedľajším účinkom použitia tampónov je syndróm toxického šoku. Svojím vývojom sa stav ženy podobá zdravotnému stavu počas obdobia chrípky:

 • zvýšenie telesnej teploty (môže dosiahnuť 40 stupňov),
 • prudký pokles krvného tlaku,
 • závraty,
 • slabosť, kŕče, zimnica,
 • vyrážka na dlaniach a nohách.

Táto komplikácia je veľmi zriedkavá, ale predstavuje určitú hrozbu pre zdravie žien.

Niektoré ženy kvôli použitiu tampónov začínajú vyvíjať patogénnu mikroflóru vo vagíne. Tento vedľajší účinok sa zvyčajne vyskytuje pri použití nevhodných hygienických výrobkov. Použitie produktov môže tiež viesť k zápalu, podráždeniu a alergiám v intímnej oblasti.

Vlastnosti použitia v pannách

Mnohí veria, že ak dievča nevedie sexuálny život, potom by nemala používať tampony. Ak chcete zistiť, či je to tento prípad, musíte si uvedomiť, čo predstavuje hymen.

Hymen je bariéra spojivového tkaniva, ktorá predchádza vstupu do pošvy. Vo svojej štruktúre je to kruh, ktorý má v strede otvor, takže krv môže počas menštruácie prúdiť. U dospievajúcich je priemer takéhoto otvoru približne 2 cm, z čoho možno usúdiť, že tampon môže byť vložený do panien. Nepoškodzuje integritu hymen.

Pre panny je potrebné použiť prostriedky špeciálne určené pre ne alebo minipotóny. Sú to skvelé značky Ola Teens a Kotex Young. Spoľahlivo chránia dospievajúce dievča počas menštruácie, berúc do úvahy zvláštnosti jej tela.

Ochranné známky sú obľúbené

Dnes v predaji môžete vidieť veľa nástrojov pre intímnu ženskú hygienu. Ale nie každý mohol získať dôveru. Musíte zistiť, ktoré tampóny je najlepšie použiť. Najbežnejšie značky, ktoré získali dôveru žien, sú:

 1. Obi. Tento nástroj má veľa pozitívnej spätnej väzby od žien, ktoré ho pravidelne používajú. Výrobca zdokonalil svoje výrobky s pozdĺžnymi drážkami, vďaka ktorým je lepšie zavedený.
 2. Tampax. Táto značka sa objavila v krajine jedna z prvých. Jej výrobky sú vyrobené z viskózy a sterilnej bavlny. Vďaka Tampax, mnohí z fair sex pochopili, aké pohodlné je používať produkt, ktorý je chránený aplikátorom. Spoľahlivosť a pohodlie tejto značky potvrdzuje množstvo pozitívnych recenzií.
 3. Koteks. Produkty tejto značky sú veľmi pohodlné a spoľahlivé na použitie. Sú vyrobené z viskózy, veľmi flexibilné a malé. Majte pohodlný obal, ktorý sa otvára ako rúž.
 4. Ol. Tieto nástroje sú k dispozícii len s aplikátorom. Skladajú sa z 8 klinčekov. Vďaka svojim kompaktným rozmerom sa veľmi ľahko vstúpia.
 5. Libresse. Všetky výrobky sú vyrábané bez aplikátora, ale napriek tomu sú veľmi vhodné na použitie. Navrhnuté pre tri typy krvného výboja.

Tam sú tiež výrobky určené pre nočné obdobie. Mali by byť vymenené najneskôr 8 hodín.

Odporúčania na použitie

Dokonca aj tie najlepšie tampony spôsobia nepohodlie pre ženu, ak ich začne negramotne používať. Aby sa predišlo nepríjemným pocitom pri používaní týchto hygienických t Musíte si vypočuť nasledujúce tipy:

 1. Používajte výrobky len v tých situáciách, kde je to nevyhnutné. Vo všetkých ostatných prípadoch je lepšie použiť tesnenia.
 2. Vyberte si tampony potrebné na základe intenzity krvného výboja.
 3. Správne zvolené a zavedené hygienické prostriedky by sa nemali cítiť v pošve.
 4. Tampony je potrebné meniť každé 4 hodiny. Dlhšie nosenie môže spôsobiť problémy so systémom močového mechúra.
 5. Použitie tampónov v noci je nežiaduce.
 6. Po každej návšteve toalety nie je potrebné vymeniť výrobok za nový.

Tampony sa predávajú v lekárňach a špecializovaných predajniach. Výber ich značiek je veľmi veľký, takže dámy majú vždy na výber. Tam sú tiež ochutené výrobky, ale sú najlepšie neuplatňujú, pretože môžu spôsobiť alergie.

Pin
Send
Share
Send
Send