Zdravie

Askorutín pre menštruáciu

Tento liek patrí k posilneniu cievy. Obsahuje kyselinu askorbovú („C“ - vitamín) a rutozid („P“ -vitamín), ktorý má v komplexe silný účinok na steny ciev, kapilár a priaznivý vplyv na imunitný systém. Je však potrebné pochopiť, že nie všetky vitamínové prípravky sú rovnako užitočné pre rôzne skupiny ľudí. Napríklad, askorutín sa nesmie podávať osobám so zvýšenou zrážanlivosťou krvi kvôli riziku vzniku krvných zrazenín. Aj keď so všeobecnými kŕčovými žilami - Askorutín je znázornený ako všeobecná tonika pre steny ciev.

Ako užívať Ascorutin na mesačné krvácanie

Jednou z aplikácií je pomôcť s ťažkým menštruačným krvácaním. Tu je hlavná vec, nie je to preháňať a jasne poznať svoju diagnózu!

Vypite askorutín dvakrát alebo trikrát denne, po jedle, jednu tabletu (môžete užiť dve tablety). Ak nezanedbávate lekársku konzultáciu a neužívate samoliečbu, lekár vám môže upraviť dávku a načasovanie liečby, ktorú užíva pacient Ascarutin. To všetko závisí od dôvodov, ktoré spôsobujú ťažkú ​​menštruáciu, diagnózu, ako aj testy a vek.

Osobitná pozornosť sa venuje ženám stredného veku, keď začínajú hormonálne zmeny v tele. Veľmi mladí, ale už si uvedomujú problémy spojené s menštruáciou, pacienti vyžadujú rovnakú pozornosť.

Bohatá menštruácia a askorutín

V sieťach existujú odporúčania, aby sa askorutín používal na zníženie silného výtoku počas mesačnej straty krvi. Je to však bezpečné a stojí za to pripomenúť, že najprv musíte dôkladne zistiť príčiny bolestivej a ťažkej menštruácie a potom sa uchýliť k samoobsluhe! Význam pít askorutín je tri alebo dva týždne, ale začiatok cyklu, za predpokladu, že ide o fyziologický proces, ktorý nie je spojený s problémami vývoja patológie, ktorý vyžaduje povinný zásah lekárov (myómy, hormonálne poruchy, rôzne druhy zápalu, atď.). ).

Bolo zistené, že približne osem rokov jej života u žien trvá menštruáciu. V tomto čase je nútená byť menej aktívna - po tom všetkom, zriedkavo, ktorí si dokážu udržať svoj bývalý životný štýl. Niektorí jednoducho nejdú von z domu, sú vyčerpaní v plnom zmysle slova, ležia na posteli, zažívajú nevoľnosť, rôzne druhy bolesti, a viac sa obávajú elementárneho úniku! Prirodzene v tejto dobe nebudete chodiť na pláž, nebudete obliekať plavky a nemôžete ísť na šport ... V takýchto prípadoch, v neprítomnosti patológie - môžete napríklad vedieť o dovolenke, alebo inej udalosti, tri týždne pred štartom, piť kurz askorutínu. Ak je mesačne všeobecne ísť viac ako sedem dní, potom je potrebné navštíviť lekára!

 • Ascorutin nemožno používať neustále!
 • Pitie krátkeho kurzu vo výnimočných prípadoch, aby ste nezískali veľké gynekologické problémy!
 • Ak krvácanie prechádza bez zastavenia a krv nemá tmavý odtieň - poraďte sa s lekárom!
 • Vezmite si liek po jedle, umyte ho veľkým množstvom vody!
 • Nepite vodu s plynom, je to provokatívny materiál pre krvácanie!
 • Ak je to krvácanie z maternice, potom je možné použiť askorutín, ale existujú účinnejšie lieky!
 • Ak ste nezačali užívať askorutín tri až dva týždne pred začiatkom Vášho obdobia, môžete ho užívať dva alebo tri dni pred začiatkom menštruácie a sedem až desať dní.

Vzhľadom na antioxidačné vlastnosti - askorutín ovplyvňuje imunitný systém, ktorý je dôležitý vo všetkých obdobiach ženského tela. Tento vitamínový prípravok môže byť užitočný pri hormonálnych poruchách u žien, keď dochádza k silnému uvoľňovaniu voľných radikálov, ktoré sa znižujú v dôsledku užívania askorutínu. Veľký počet voľných radikálov nepriaznivo ovplyvňuje prácu vnútorných orgánov. Počas menopauzy - tento komplex je schopný zvýšiť vďaka antioxidačným vlastnostiam, všeobecnému blahu ženského tela!

Ako podporiť mesačné telo, s ťažkou stratou krvi?

 • je potrebné piť veľké množstvo vody (šťavy), ale bez plynov, ktoré počas fermentácie zvyšujú tlak na maternicu,
 • Nezabudnite si odpočinúť, ľahnúť si v horizontálnej polohe, nechať šport, nenosiť závažia,
 • nemôžete užívať kúpele (vrátane bezprostredne po menštruácii), obzvlášť horúce, najlepšou hygienou počas menštruácie je sprcha,
 • nemôžete užívať alkohol a tiež nie je žiaduce piť kávu, pretože kofeín s alkoholom nepriaznivo ovplyvňuje steny ciev,
 • Môžete aplikovať chladné spodné brucho, ale na krátku dobu, aby nedošlo k nachladnutiu,
 • doplňte svoju diétu železom, v tomto čase sa stráca najmä z tela,
 • Pamätajte: včasný odpočinok a správna výživa - záruka dobrého zdravia pri problémoch s menštruáciou,
 • Nezanedbávajte lekársku pomoc - toto je kvalifikované a kompetentné riešenie vašich problémov!

Vedľajšie účinky askorutínu

Skôr ako sa dozviete viac o vitamínovom produkte Ascorutin, prečítajte si pozorne a vezmite do úvahy nasledujúce informácie:

 • Kyselina askorbová - vyvoláva rast malígnych nádorov.
 • Ak užívate askorutín po dlhú dobu alebo prevyšuje dávky, potom je tu bolesť hlavy, únava, malátnosť, ospalosť atď.
 • Ascorutin je schopný zvýšiť krvný tlak.
 • Nemôžete brať počas tehotenstva, najmä v prvom trimestri!
 • Pri užívaní lieku môže spôsobiť problémy so žalúdkom, podráždené sliznice, viesť k svalovým kŕčom, anorexii, nevoľnosti a iným gastrointestinálnym problémom.
 • Možné vytvorenie obličkových kameňov, vývoj dny.
 • Prispieva k tvorbe krvných zrazenín, separácii krvných zrazenín a upchávaniu životných tokov!
 • Alergické reakcie sa môžu vyskytnúť vo forme kožnej vyrážky.

Všeobecné odporúčania na používanie askorutiny

 • Ak dojčíte - užívanie lieku je možné len podľa pokynov lekára!
 • S riadnym prídelom askorutický príjem, nemá vplyv na psycho-emocionálny stav, a nemá vplyv na schopnosť riadiť auto! Ale pamätajte na vedľajšie účinky pri predávkovaní alebo dlhodobom užívaní - môže spôsobiť únavu a ospalosť!
 • Ascorutin sa neberie s alkalickým nápojom, pretože neutralizuje účinok lieku!
 • Ak ste priradení k tomuto liečivému liečivému vitamínu, potom si uvedomte, že množstvo ovocia a zeleniny, ktoré konzumujete, by sa malo dočasne znížiť na minimum, pretože ovplyvňujú schopnosť vstrebávania vitamínu „C“.

Vo väčšine - tieto vitamíny sú priaznivo tolerované ženami, ale nezabudnite na bezpečnostné opatrenia a poraďte sa s lekárom! Po absolvovaní všetkých potrebných testov a zložení skúšky - budete pokojný pri užívaní liekov, a nebojte sa dôsledkov samošetrenia! Všeobecne sa askorutín veľmi dobre vstrebáva cez steny žalúdka a vylučuje sa močom.

Použitie askorutínu v gynekológii

Hlavnými zložkami lieku sú kyselina askorbová (lepšie známa ako vitamín C) a rutín (vitamín P). Podľa prítomnosti týchto zložiek, liek dostal svoje meno.

Účinok askorutínu je zníženie priepustnosti a krehkosti kapilár a posilnenie stien ciev. Liek tiež podporuje regeneráciu tkanív a zvyšuje ochranné funkcie tela voči účinkom prostredia a infekcií.

Pri užívaní lieku počas 3 - 4 týždňov v rade sa celkový stav ženy výrazne zlepšuje vďaka skutočnosti, že askorutín znižuje účinky voľných radikálov vznikajúcich počas metabolizmu. To platí najmä pre ženy s hormonálnymi poruchami, pri ktorých dochádza k nadmernému množstvu voľných radikálov, čo nepriaznivo ovplyvňuje fungovanie vnútorných orgánov.

Vzhľadom na antioxidačné vlastnosti liečiva sa podstatne zlepšuje celkový stav ženy počas obdobia pred menopauzou. Z vyššie uvedeného vyplýva, že askorutín je indikovaný na ochorenia, ktoré sú sprevádzané zvýšenou permeabilitou ciev, ako aj kapilárnymi léziami. Počas mesačného podávania je askorutín indikovaný v prípadoch, keď je potrebné skrátiť ich trvanie. Všeobecne platí, že liek znižuje krvácanie na 2-3 dni. S ťažkou menštruačnou krvou môže askorutín znížiť stratu krvi bez narušenia celkového zdravia.

V niektorých prípadoch sa askorutín predpisuje na krvácanie z maternice ako súčasť symptomatickej liečby. Avšak v prípade krvácania maternice nedetegovanej povahy sa odporúča použiť účinnejšie hemostatické činidlá, napríklad dyingon. Akékoľvek krvácanie z maternice vyžaduje lekársku pomoc.

Vo väčšine prípadov je pacientmi priaznivo tolerovaný askorutín, pretože má dobrú absorpciu v zažívacom trakte a jeho nadbytok a metabolické produkty sa úplne vylučujú močom.

Spôsob podávania askorutínu počas menštruácie

Podľa návodu sa musí askorutín užívať po jedle, vypiť veľké množstvo vody. Neodporúča sa užívať tablety Ascorutinu s minerálnou vodou, pretože znižuje absorpciu vitamínu C. t

Denná dávka lieku je 1-2 tablety 2-3 krát denne. Môžete začať užívať liek 2-3 dni pred začiatkom mesiaca a pokračovať ďalších 7-10 dní. Dávkovací režim a trvanie sa môže zvýšiť podľa individuálnych odporúčaní lekára.

Kontraindikácie askorutina

Nesystematické používanie lieku je takmer úplne bezpečné pre zdravie. Pred použitím si však starostlivo prečítajte kontraindikácie, ktoré zahŕňajú:

 • zvýšená citlivosť na komponenty
 • trombóza a tromboflebitída,
 • urolitiáza a dna (ukladanie solí v kĺboch),
 • prvého trimestra gravidity

 • diabetes a ochorenie obličiek.

Nadmerné dlhodobé užívanie askorutínu môže mať vedľajšie účinky vo forme zvýšeného krvného tlaku, tvorby obličkových kameňov, depresie centrálneho nervového systému. V niektorých prípadoch možné alergické reakcie, ktoré sa zastavia po ukončení liečby.

Dlhodobá prax používania lieku ukazuje, že askorutín má skutočne uvedené vlastnosti a je schopný pomôcť ženám „vyrovnať sa“ s dlhými alebo hojnými menštruáciami. Liek môže výrazne "uľahčiť" životy žien počas služobných ciest, výletov do mora, ako aj počas špeciálnych dní. Hlavnou vecou nie je ignorovať indikácie a kontraindikácie lieku.