Vitálny

Antikoncepcia Clayra - návod na použitie, vedľajšie účinky, recenzie, ceny

Pin
Send
Share
Send
Send


Celkový počet správ: 2975

10. marec 2014
Vitajte! Som 47 rokov, pred niekoľkými mesiacmi tam bol prvý "zlyhanie", to znamená, oneskorenie cyklu, potom krvácanie z maternice otvorené. Dostal som samostatnú diagnostickú kyretáž, podľa výsledkov histológie, lekár odporučil Kleirovi niečo piť po dobu 6 mesiacov (na prevenciu hyperplázie endometria). V prvom mesiaci podávania sa nevyskytli žiadne vedľajšie účinky, s výnimkou periodického malého špinenia (čítal som, že počas obdobia závislosti je to možné). Niekde na 23. pilulke sa objavil hnedý výtok, ktorý na 25. pilulke prešiel do normálnej menštruácie, ale v dolnej časti brucha boli nepríjemné bolesti a krvácanie bolo dosť hojné. Teraz pijem druhú pilulku z ďalšieho balenia a tie mesačné sa nezastavia. Odpovedzte, prosím, koľko dní sa má normálne užívať pri užívaní lieku Claira a v takom prípade by ste mali byť znepokojení?

  Evgeniya34 (konzultant):
  Mária, na prvých 2-3 tabletách každého nového balenia, krvácanie by už malo skončiť, ak je rozmazané, potom je to v poriadku, ak krvácanie nezmizne, potom je to dôvod, prečo ísť k lekárovi vnútorne.

11.3.2014
Ďakujem, dnes (na 3. tablete) je všetko čisté. Zdá sa, že mi Klayra dokonale padne.

  Evgeniya34 (konzultant):
  Marie, dobre.

03.10.2014, Olga
ahoj Moje endometrium je zhutnené, 17 mm uprostred cyklu, mesačné hojné, dlhé, trvalé špinenie. Zaregistrovali sa do Klayru. Povedz mi, aká je pravdepodobnosť, že po Klaire bude mesačný nárast a aká je pravdepodobnosť krvácania pri užívaní Klairy. Vďaka vopred.

  Evgeniya34 (konzultant):
  Olga, nie som jasnovidec, a bohužiaľ nemôžem predpovedať, ako vydržať Kleira bude vám. Adaptácia na drogy vo všetkých prípadoch sa odohráva rôznymi spôsobmi. Výskyt krvácania z prieniku a rozmazania v prvých troch mesiacoch užívania akéhokoľvek OK je pozorovaný u približne 30-40% žien.

03.10.2014, Irina
Som 33. videl viac ako 7 rokov diana. urobil prestávku na 2 mesiace a začal piť clairir všetkými pravidlami. 16. deň cyklu je to už 3 dni. Mohli by ste mi povedať, či hodiť klyroy, alebo je to obdobie držania tela, alebo je to len malá dávka hormónov, ktorá mi nevyhovuje? ďakujem Irene

  Evgeniya34 (konzultant):
  Irina, a to máte zo skutočnosti, že ste si urobili prestávku. Teraz čakajte na prispôsobenie sa Clire, o prestávkach: http: //www.sikirina.tsi.ru/ok-faq-10a.phtml

03.10.2014, Anusi
Ahoj, Eugene! Na pozadí stresu som začal mať problémy s pečeňou a práve som dokončoval balenie Klairy, zajtra je posledná biela pilulka! Chápem, že Clair musí počas liečby skončiť, nie? existujú kontraindikácie ochorenia pečene a OK! Po ošetrení je možné okamžite sa vrátiť do Clire? a prvý mesiac, či je potrebné sa ďalej chrániť? Pripomeňte mi prosím! Na odpoveď naozaj čakám, ale nemôžem sa dostať k môjmu lekárovi ((Ďakujem vopred!

  Evgeniya34 (konzultant):
  Anusi, pečeň problémy proti stresu nevznikajú. Utečte od lekára, ktorý to povedal. Klayru nie je potrebné prestať kvôli liečbe, jeden sa navzájom nezasahuje. Iný by pochopil, že sa budeš liečiť. Klayru sa začína v prvý deň menštruácie a vyžaduje sa prvých 9 tabliet.

16.3.2014, Anusi
Vitajte! Vďaka za odpoveď som to hneď videl, ale nebolo možné písať! Ako sa ukázalo, to nie je pečeň .. I naďalej piť Klayru!)) Vďaka za operatívne rady.

03/08/2014, Nastasiya
Ahoj Eugene, teraz prijímam Chloe, platí to pre mikrodávkovanie alebo pre nízke dávkovanie? Tiež som čítal v recenziách o Klaire, že niektoré z nich majú zväčšenie hrudníka kvôli tomuto COCK. v akom veku sa to deje a prečo?

  Evgeniya34 (konzultant):
  Nastasiya, Chloe je nízka dávka OK. Nízka dávka obsahuje OK, ktoré obsahujú 30-35 μg estrogénu, mastastgia, prekrvenie a citlivosť prsníka je vedľajší účinok závislý od estrogénu v prvých 3-6 mesiacoch užívania akéhokoľvek OK. Prechádza nezávisle, liečba sa nevyžaduje.

03/08/2014, delta
Eugenia, dobrý večer! Prijímam Klayru štvrtý mesiac. Vzal som 15 piluliek neskoro v 12 hodín, šli mesačne 4 dni. Posledný deň bol nechránený pohlavný styk. V tejto dobe sa unidox. Aká je pravdepodobnosť tehotenstva? Ako ďalej užívať tabletky?

  Evgeniya34 (konzultant):
  delta, počas príjmu tohto antibiotika a 10 dní po jeho zrušení nesmie byť chránený kondómom. Preskakovanie pilulky zvyšuje riziko tehotenstva Ak sa krvácanie nezačína pri užívaní neaktívnych tabletiek, urobte test.

03/08/2014, Olga
Eugenia, dobré popoludnie. Plánovanie tehotenstva, Klayru videl viac ako rok, dnes je posledná tableta s balením. Koľko by malo telo zotaviť po tabletkách pre normálne tehotenstvo? Druhé dieťa, najstarší je 12, mám viac ako 35 rokov.

  Evgeniya34 (konzultant):
  Olga, môžete naplánovať tehotenstvo okamžite v prvom cykle po vysadení lieku (kritériá WHO). Žiadny odpočinok pred počatím nie je potrebný, OK nemajú kumulatívny účinok a po 24-48 hodinách sú úplne odstránené z tela, pričom nezanechávajú žiadne stopy.

3.7.2014, Anna
Povedz mi, prosím, mám 34 rokov, až do posledného tehotenstva videl Lindinet-20 po dobu 5 rokov, bolo to perfektné, teraz si myslím, že budem piť buď Klayru alebo Zoeli, čo je podľa mňa vhodnejšie na základe kompozície?

  Evgeniya34 (konzultant):
  Anna, ak Lindinet zariadil, prečo sa k nemu nevrátiť? Šanca, že to bude vyhovovať vám, je viac, hoci prenosnosť sa môže v priebehu rokov zmeniť. Skúste to, hádajte, že to nebude fungovať.

Pôsobenie Klairy na ženské telo

Účinky Klayry sú spôsobené dvoma hormónmi - estradiol valerát a dienogest , Tieto hormóny vedú k tomu, že ovulácia je potlačená, vajíčko nevyzrel, v dôsledku čoho nemôže nastať tehotenstvo. Okrem antikoncepčného účinku môže Kleira znížiť pôvodnú stratu menštruačnej krvi o 70%, skrátiť trvanie menštruačného krvácania a znížiť jeho bolesť. Keďže množstvo krvi sa výrazne znižuje, Kleira zabraňuje rozvoju anémie u pacientov s nedostatkom železa. Zistil sa aj účinok lieku Clayra na riziko vzniku rakoviny vaječníkov a endometria, ktoré tento liek znižuje.

Clayra ako estrogénový hormón obsahuje estradiol valerát, ktorý je prirodzenou zložkou. To je hlavný rozdiel medzi Clayrou a inými perorálnymi kontraceptívami - prítomnosťou prírodného estrogénu. V iných antikoncepčných prostriedkoch sa používa syntetický estrogén - etinylestradiol. Estradiol valerát, na rozdiel od etinylestradiolu, zaťažuje pečeň oveľa menej a tiež oveľa menej zmien v zrážaní krvi. Zvyšuje tiež koncentráciu antiaterogénnych frakcií cholesterolu (HDL - lipoproteíny s vysokou hustotou), pričom znižuje celkový cholesterol a jeho aterogénne frakcie (LDL - lipoproteíny s nízkou hustotou).

Druhým hormónom v kompozícii Klayra - dienogest je progestogén, ktorý poskytuje antiandrogénny účinok, ktorý sa subjektívne prejavuje zlepšením stavu pokožky tváre, vlasov a nechtov a liečbou akné. Bohužiaľ, niektoré ženy dienogest môžu viesť k oslabeniu sexuálnej túžby.

Účinnosť lieku Clyra pri prevencii tehotenstva je nižšia ako 1 pre Pearl Index. Pearl index odráža počet tehotenstiev v počte 100 žien, ktoré užívali antikoncepčný liek počas jedného roka. To znamená, že frekvencia tehotenstva na pozadí aplikácie Klayry je menej ako 1 na 100 žien počas celého roka. Nedodržanie pravidiel užívania tabletiek alebo preskakovania však významne zvyšuje riziko neželaného tehotenstva.

Indikácie a kontraindikácie

Hlavnou indikáciou použitia lieku Clyra je prevencia nežiaduceho tehotenstva. Niekedy sa liek môže použiť na normalizáciu menštruačného cyklu alebo na liečbu iných gynekologických patológií, ako je napríklad endometrióza, avšak údaje o aplikácii Clairy nie sú základné.

Keďže perorálne kontraceptíva obsahujú hormóny, liek ovplyvňuje takmer všetky orgány a systémy. Preto je rozsah kontraindikácií použitia Klayry pomerne široký. Nemali by ste sa snažiť používať liek v prítomnosti kontraindikácií, pretože to môže viesť k vážnym negatívnym následkom. Z toho vyplýva, že prítomnosť nasledujúcich stavov je kontraindikáciou použitia lieku Clair:

 • arteriálnej alebo venóznej trombózy v minulosti alebo v súčasnosti (napríklad hlboká žilová trombóza),
 • tromboembolizmus v minulosti alebo prítomný čas (napríklad pľúcny tromboembolizmus, infarkt myokardu, mŕtvica),
 • akékoľvek stavy, ktoré sa považujú za prekurzory trombózy (napríklad ischemické ataky, angína, kŕčové žily, minulé alebo súčasné,
 • veľký počet rizikových faktorov pre rozvoj venóznej alebo arteriálnej trombózy (napríklad rozsiahle operácie, predĺžená nehybnosť končatiny počas operácie, srdcová chlopňová choroba, nekontrolovaná hypertenzia),
 • záchvatov migrény v minulosti alebo v súčasnosti, t
 • fokálne neurologické príznaky v minulosti alebo v súčasnosti,
 • diabetes mellitus s prítomnosťou vaskulárneho poškodenia,
 • pankreatitída v kombinácii s vysokou koncentráciou triglyceridov v krvi v minulosti alebo v súčasnosti,
 • závažné ochorenie pečene (liek sa môže začať uplatňovať až po normalizácii ukazovateľov odrážajúcich funkčný stav pečene),
 • zlyhanie pečene
 • nádory pečene alebo metastázy v minulosti alebo v súčasnosti,
 • hormonálne závislé rakoviny (napríklad nádory genitálií alebo prsných žliaz),
 • podozrenie na prítomnosť rakovinových nádorov s hormonálnou závislosťou (užívanie lieku by sa malo odložiť až do konečného objasnenia otázky týkajúcej sa prítomnosti neoplazmy),
 • vaginálne krvácanie neznámeho pôvodu,
 • tehotenstvo,
 • podozrenie na stav tehotenstva (odloženie príjmu na presné vysvetlenie otázky),
 • prítomnosť citlivosti alebo alergie na akúkoľvek aktívnu alebo pomocnú látku, ktorá je súčasťou Klayry.

Tieto stavy sú absolútnou kontraindikáciou pri užívaní Clairy. Ak sa objaví niektorý z vyššie uvedených stavov alebo sa zistí počas užívania Klairy, musíte okamžite prestať používať liek.

Okrem týchto absolútnych kontraindikácií existujú aj relatívne. V prítomnosti takýchto relatívnych kontraindikácií nie je použitie Klayry zakázané, ale lieky by sa mali užívať pod lekárskym dohľadom a starostlivo sledovať stav ženy. Pred prijatím rozhodnutia o začatí užívania lieku Clyra je potrebné starostlivo zvážiť všetky možné riziká a plánované prínosy. Stupeň rizika na pozadí lieku v prítomnosti relatívnych kontraindikácií je určený individuálne pre každú ženu. Nasledujúce podmienky teda patria k relatívnym kontraindikáciám použitia Clayry:

 • prítomnosť rizikových faktorov pre trombózu a tromboembóliu (napríklad fajčenie, nadváha, zhoršené pomery lipidovej frakcie, hypertenzia, migrény, srdcová chlopňová choroba, dlhé obdobie nehybnosti, operácia s veľkým množstvom zásahu, veľké poranenie),
 • patológie spojené so zhoršeným periférnym krvným obehom (napríklad diabetes mellitus, systémový lupus erythematosus, hemolyticko-uremický syndróm, Crohnova choroba, ulcerózna kolitída, kosáčikovitá anémia),
 • prítomnosť dedičného angioedému (závažná alergická reakcia),
 • zvýšená koncentrácia triglyceridov v krvi,
 • akékoľvek patológie, ktoré sa objavili alebo zhoršili v súvislosti s minulosťou užívaním liekov so pohlavnými hormónmi alebo počas tehotenstva (napríklad žltačka alebo svrbenie spôsobené blokádou žlčových ciest kameňmi, žlčovými kameňmi, otosklerózou s jasným poškodením sluchu, porfýriou, genitálnym herpesom u tehotných žien, chorea Sydenham)
 • po pôrode.

Návod na použitie

Jedno balenie obsahuje 28 tabliet rôznych farieb. Na blistri s tabletami Clyry sa uvádza poradie užívania tabliet, ktoré sa má prísne dodržiavať. Každý deň sa berie jedna tabletka. Najlepšie je vziať pilulku každý deň v rovnakú hodinu s čistou vodou. Keď skončí všetkých 28 tabliet z blistra, mali by ste začať užívať tablety z nového balenia bez prerušenia. Pravidelné krvácanie (menštruácia) začína spravidla pri užívaní najnovších blistrových tabliet. Vo vzácnejších prípadoch prichádza menštruácia po začatí aplikácie nového balenia s tabletkami. Nové balenie by sa malo začať prijímať bez ohľadu na to, či toto obdobie skončilo alebo nie.

Ako začať užívať Klayru?
1. Ak ostatné neboli prijaté minulý mesiac. hormonálnej antikoncepcie, potom sa Klayru práve začína užívať v prvý deň nasledujúcej menštruácie podľa sekvencie uvedenej na blistri.
2. Ak sa v minulom mesiaci použili kombinované hormonálne kontraceptíva - pilulky, vaginálny krúžok alebo transdermálna náplasť, potom prechod na Klayru možno uskutočniť veľmi jednoducho. Ak žena užíva perorálnu antikoncepciu, potom po skončení aktívnych tabletiek v balení by mal byť nasledujúci deň začať používať Klayru, bez čakania na menštruáciu. Ak žena použila vaginálny krúžok alebo transdermálnu náplasť, potom by sa mal Kleir užiť v ten istý deň, kedy bolo zariadenie odstránené.
3. Ak v minulom mesiaci žena použila progestogénové prípravky na antikoncepciu (mini-tabletky, injekcie, implantáty, vnútromaternicové zariadenie s progestogénom), potom prechod na Clair je tiež veľmi jednoduchý. Ak žena používa mini-drink, potom môžete začať užívať Klayru každý deň. Ak žena používa vnútromaternicové zariadenie, užívanie lieku Klayra sa má začať v deň, keď sa zariadenie odstráni. Ak žena užila dlhodobé injekcie, užívanie Klayry sa má začať v deň, keď je naplánovaná ďalšia injekcia. Pri prechode z progestogénnej antikoncepcie na liek Clayra počas prvých 10 dní je potrebné prijať ďalšie opatrenia proti tehotenstvu (napríklad kondóm).
4. Po potrate v tehotenstve do 12 týždňov sa užívanie Klayry môže začať v deň lekárskej manipulácie.
5. Po pôrode alebo potrate v období od 13 do 24 týždňov tehotenstva je optimálne začať užívať Klayru 21 až 28 dní po manipulácii. Ak žena začne užívať Klayru neskôr, potom počas prvých 9 dní je nevyhnutné uchýliť sa k ďalším antikoncepčným prostriedkom (napríklad kondóm). Ak je po pôrode alebo potrate nechránený sexuálny kontakt, pred začatím liečby Clayrou sa uistite, že nie ste tehotná, alebo začnete užívať liek po prvej menštruácii.

Klaira je vhodná len pre dievčatá a ženy vo fertilnom veku. Ženy po menopauze a dievčatá pred menarche (prvá menštruácia) sa nemajú aplikovať na Klayru.

Ak žena trpí závažnými patológiami pečene, užívanie Clayry sa má odložiť na normalizáciu ukazovateľov funkčného stavu tohto orgánu. V prítomnosti ochorenia obličiek sa Klayru môže užívať ako obvykle. Pamätajte, že Cliera nie je schopná chrániť pred infekciami spôsobenými AIDS alebo pohlavne prenosnými infekciami.

Patológia kardiovaskulárneho systému

Riziko trombózy je zvlášť vysoké u nasledujúcich kategórií žien: t

 • starší vek:
 • fajčenie,
 • prítomnosť trombózy a embólie u príbuzných krvi, t
 • nadváha (s indexom telesnej hmotnosti viac ako 30),
 • hypertenzia,
 • porušenie pomeru lipidových frakcií,
 • migréna,
 • patológia srdcového chlopňového aparátu,
 • arytmia,
 • obdobie dlhodobej nehybnosti,
 • následky rozsiahlych chirurgických zákrokov (užívanie Klayry sa má ukončiť jeden mesiac pred operáciou a predĺžiť o 2 týždne po manipulácii).

Iné štáty

V prítomnosti zvýšených koncentrácií triglyceridov v krvi sa s tvorbou Clayry zvyšuje riziko vzniku pankreatitídy. U mnohých žien možno pozorovať mierne zvýšenie tlaku na pozadí Clair. Ak by žena trpiaca žltačkou, cholelitiázou, porfýriou, systémovým lupus erythematosus, hemolyticko-uremickým syndrómom, Sydenhamovou choreou, genitálnym herpesom, dedičnou tendenciou k angioedému alebo otosklerózou, mala byť pripravená na zhoršenie stavu kombinovanej antikoncepcie.

Ženy s diabetom môžu užívať Kleiru obvyklým spôsobom, ale pod starostlivým dohľadom a kontrolou zdravia. Možno bude potrebné zmeniť dávku inzulínu.

Ak počas tehotenstva žena trpí chloazmou, potom v pozadí užívania Klairy sa táto patológia môže objaviť znova. Данной категории женщин следует избегать пребывания под прямыми лучами солнца, и ограничить воздействие ультрафиолетового излучения (солярии в том числе).

Зарегистрированы единичные случаи развития болезни Крона или язвенного колита на фоне приема комбинированных контрацептивов.

Если после приема таблетки у женщины была рвота, то следует считать таблетку пропущенной, и выпить другую. Účinnosť Clyry sa môže významne znížiť pri gastrointestinálnych ochoreniach.

Chýba pilulka

Preskakovanie pilulky je najčastejšie spojené s jednoduchou zábudlivosťou. Avšak, ak po užívaní pilulky po dobu 3 až 4 hodín bolo zvracanie, potom pilulka je rovná vynechané, a mali by ste používať pravidlá správania v tejto situácii. Vezmite si pilulku na oplátku za roztrhaný bude musieť byť z iného balíka.

Ak žena zabudla vziať bielu pilulku, potom ju stačí odhodiť, pretože neovplyvňuje antikoncepciu. Potom pokračujte v prijímaní podľa vášho rozvrhu s ohľadom na deň, keď bola neakceptovaná biela pilulka platná.

Ak vynecháte akúkoľvek farebnú tabletu, postup je iný. Keď oneskorenie užívania pilulky nie je dlhšie ako 12 hodín od predpísaného času, mali by ste jednoducho piť pilulku a potom pokračovať v užívaní lieku ako obvykle. Účinnosť Claire v tejto situácii sa neznižuje.

Ak je oneskorenie pri užívaní pilulky viac ako 12 hodín, potom je potrebné vziať pilulku čo najrýchlejšie. Je dovolené užívať aj dve tablety v rovnakom čase, ak boli vynechané, a nastal čas vypiť ďalší. Potom vezmite Kleiro do normálneho režimu. Oneskorenie užívania tabletky na viac ako 12 hodín však naznačuje zníženie účinnosti lieku a potrebu používania kondómu určitý čas, ktorého trvanie závisí od typu vynechanej tablety. Takže, koľko dní potrebujete použiť kondóm po užití zmeškanej pilulky každej farby?
1. Tmavo žltá - nie je potrebné používať kondóm.
2. Ružová - použite kondóm 9 dní po užití vynechanej pilulky.
3. Svetlo žltá od 8 do 17 v rade - použite kondóm 9 dní po užití vynechanej pilulky.
4. Svetlo žltá od 18 do 24 v rade - použite kondóm 9 dní po užití vynechanej pilulky.
5. Červená - nie je potrebné používať kondóm.

Môžete užiť viac ako dve tablety naraz, takže ak vynecháte viac ako jednu pilulku, pravdepodobnosť tehotenstva je vysoká. Čím bližšie sú vynechané pilulky k bielej, tým vyššie je riziko otehotnenia pri preskakovaní tabliet. Ak po vynechaných tabletkách žena nemala obdobie, potom môže byť tehotná. V tomto prípade by sa mali testovať a zistiť prítomnosť alebo neprítomnosť tehotenstva.

Krvácanie a výtok

Počas tretieho až štvrtého balíka užívania Klairy sa ženy môžu stretnúť s krvácaním alebo vaginálnym výtokom v iný deň cyklu. Toto je variant normy a nebojte sa. Krvácanie môže byť silné aj malé. Ak sa údaje o krvácaní a špinení nezastavili po vypití 4. balenia Klayry, potom užívanie piluliek by sa malo zastaviť a konzultovať s lekárom. Ak je krvácanie silné a obáva sa ženy, potom by ste mali zvýšiť dávku hormónov, na tento účel postupujte nasledovne: kúpiť druhý balíček lieku a vziať dve identické pilulky denne - jeden ráno a druhý večer.

Špinenie môže niekedy rušiť uprostred cyklu počas aplikácie Claire, čo je variant normy. Niekedy sa namiesto menštruácie môže vyskytnúť aj krvavý charakter, ktorý by sa mal považovať za menštruáciu, pretože táto situácia sa môže vyskytnúť na hormonálnych tabletkách. Počas obdobia, keď si telo zvykne na liek, sa môže objaviť špinenie alebo krvácanie uprostred cyklu a počas nástupu menštruácie, čo je normálne. Takéto podmienky sú dôvodom na obavy, ak nezastavili 4 mesiace po začiatku používania Claire.

Ak nejakú dobu žena mala normálny cyklus na Clire, proti ktorému sa vyvinulo krvácanie, potom je potrebné podstúpiť vyšetrenie na zistenie tehotenstva alebo novotvary.

Nie mesačne

Menštruácia na Clire je najčastejšie bezvýznamná, možno povedať symbolické. Preto, špinenie v období, kedy menštruácia by mala prísť, je v podstate menštruácia. Tieto menšie úniky by sa mali považovať za menštruáciu.

Pri užívaní bielych tabliet môže nastať nedostatok menštruácie. V tomto prípade môže nastať menštruácia pri užívaní prvých tabliet z druhého balenia alebo vôbec. Ak boli všetky tabletky odobraté podľa harmonogramu a neexistovali žiadne opomenutia, potom nie je dôvod na obavy - tehotenstvo je v tomto prípade prakticky vylúčené. Je potrebné dokončiť balenie až do konca a sledovať vývoj menštruácie. Ak príde druhá menštruácia, mali by ste sa poradiť s lekárom.

Po prerušení liečby sa môže menštruácia vyskytnúť s určitým oneskorením a môže byť hojná. Avšak počas 2 až 3 cyklov telo upraví prácu svojich vlastných vaječníkov, ktoré „odpočívali“ proti Clairovmu pozadiu - teraz trvá určitý čas, kým sa zotaví. Oneskorenie môže byť až 20 - 30 dní. V prvom mesiaci po zrušení Clyry sa musíte starostlivo chrániť pred nechceným tehotenstvom. Je to spôsobené tým, že telo reaguje zvláštnym spôsobom na elimináciu kombinovanej antikoncepcie - riziko otehotnenia sa výrazne zvyšuje.

Clayra s endometriózou

Základom použitia Clayry na liečbu endometriózy je prítomnosť dienogestu - progesterónu v jeho zložení, ktorý má dobrú účinnosť pri potláčaní ložísk patologického rastu endometria. Avšak spolu s Clayrovým dienogestom obsahuje estrogénový hormón, ktorý naopak vedie k zvýšenej endometrióze. Preto je lepšie rozhodnúť sa pre špecializovaný liek určený na liečbu endometriózy - Vizanne.

Množstvo žien a gynekológov aplikovalo Klayru na liečbu endometriózy s pozitívnym výsledkom. Takáto empirická skúsenosť však nie je základom pokusu urobiť z Klairy všeliek na túto chorobu. Ak sa nezačne endometrióza, Klayru sa môže použiť na liečbu tejto patológie. Pri absencii účinku Clair na liečbu endometriózy počas 6 mesiacov je však potrebné použiť iné metódy liečby.
Viac o endometrióze

Vedľajšie účinky

Vo väčšine prípadov, hodnotenie na Clire sú pozitívne, pretože ženy sú dobre tolerované touto drogou, je to vysoko účinné a bez nepríjemností. Veľkou výhodou je veľmi nevýznamné menštruačné krvácanie na pozadí užívania lieku, čo umožňuje žene takmer necítiť nástup „kritických dní“. Mnohé ženy zaznamenali zvýšenie veľkosti prsníka, čo je v určitom zmysle pozitívnym vedľajším účinkom lieku. Clayrova liečba endometriózy je tiež často účinná. Z týchto dôvodov sú hodnotenia lieku pozitívne.

Negatívne recenzie Clair sú tiež nájdené, a sú spojené s nedostatkom účinku pri liečbe endometriózy alebo s výrazným vedľajším účinkom, ktorý významne narúša kvalitu života ženy. V tomto prípade liek jednoducho nie je vhodný pre ženu, alebo výber antikoncepcie bol v bezvedomí, kontraindikácie a všetky možné riziká v tomto individuálnom prípade neboli zvážené. Ženy sú však s drogou nespokojné a zanechávajú negatívne recenzie.

Lekári recenzia

Klayru je možné zakúpiť v pravidelnej lekárni alebo prostredníctvom internetového obchodu na predpis. Pri nákupe drogy dávajte pozor na trvanlivosť, ktorá je 4 roky od dátumu výroby. Ak liek má uplynula trvanlivosť, potom to nemôže byť použitý.

Náklady spoločnosti Clayra sa môžu líšiť, pretože je to spôsobené nákladmi na dopravu, skladovanie, ako aj politikou maloobchodných lekární. Clayra vyrába len jedna farmaceutická spoločnosť, preto nie je rozdiel medzi drahším a lacnejším liekom. Náklady na balenie Klayra v rôznych lekárňach sa pohybujú od 650 do 970 rubľov.

Klyra alebo Jess?

Ak žena predtým užívala Jess a táto antikoncepcia bola pre ňu vhodná a vyhovovala jej, potom by ste nemali vykonávať experimenty a vyskúšať niečo nové, vrátane Klayry. V tejto situácii je lepšie zostať na Jess. Ak je hladina estrogénu u ženy vysoká, potom je lepšie zvoliť si Klayru, pretože Jess sa nemusí vyrovnať s funkciou antikoncepcie a na pozadí jeho príjmu sa objaví tehotenstvo.

Všeobecne platí, že Jess je vynikajúcou voľbou pre antikoncepciu u mladých dievčat. Klayra bude vyhovovať starším ženám. Vo všeobecnosti by sa výber perorálnej antikoncepcie mal vykonávať striktne individuálne s prihliadnutím na históriu, všetky v súčasnosti existujúce ochorenia, možné riziká atď.

Yarin alebo Kleira?

Yarin obsahuje syntetický estrogén, ktorý sa nazýva "jed do pečene". Okrem toho sa mnoho žien sťažuje na časté a nepríjemné vedľajšie účinky pri užívaní lieku Yarina. Je to kvôli týmto vedľajším účinkom, mnohé ženy sú nútené prestať používať liek a prejsť na inú antikoncepciu.

Z hľadiska vývoja vedľajších účinkov Clayr je to oveľa bezpečnejšie ako Yarina Okrem toho, zloženie Clair obsahuje prírodný estrogénový hormón, identický s tým, ktorý produkujú vaječníky ženy. Činnosť Clairy je v porovnaní s Yarinou mäkšia. Preto môže byť zvolený liek nazývaný Klayru.

Klayra. nie mesačne ..

Ahoj dievčatá! Chcem sa podeliť o svoj príbeh. Možno niekto pomôže. Vzal som Klayru na jeden mesiac, a potom na konci balenia som sa rozhodol, že nebudem piť tieto pilulky už, moja váha sa zvýšila, moja opuchy a žiadna nálada, a na neaktívne pilulky raz niečo rozmazané a to bolo všetko. Potom tam bolo najviac bolestivé obdobie, keď nechápete, kedy budú mesačné ... lekár povedal čakať, začnú 7. deň po tom, čo je liek zrušený ... ale nezačali ... robili negatívne testy, neustále ťahali žalúdok, ktorý bol psychózou ... a nakoniec 22 deň po zrušení mesačného mesiaca. Všetko! Už žiadne z týchto piluliek. V minulom roku som videl jess pol roka .. + 8 kg a ja jednoducho nemôžem prísť o to, plus celulitída: ((takže dievčatá lepšie nepiť túto látku

Všetky pilulky pili počas. Kedy ste začali piť, používali ste kondómy na prvý týždeň? Ak áno, s najväčšou pravdepodobnosťou vám Klaira nevyhovuje.

Choď do gynekológa. Pijem odo mňa, aj keď beriem krásu-hnedé pilulky začať M.

Kto vzal Kleira?

Videl som Klaira - vždy bol, ale na niektorých nových - zabudol som na meno - nebol tam žiadny mesiac. - namáhal ma))

Videl som tri mesiace, ale pre mňa to bolo peklo, dáva vaječníkom odpočinok a endomitria by nemala rásť s Klairou

Všetko, čo je v poriadku, robí maternice plešatý ... Váš lekár o tom vie, prirodzene, a účelom claire dá vaječníkov odpočinku.

Prečo do pekla? pobochka

Mesačne po zrušení KOK Klayra!

To znamená, že ovulácia nastala bezprostredne po zrušení 13. dňa cyklu?

Lekári pokrčia ramenami, po dvoch operáciách PMS ako hodiny, nebudem nič robiť a ničiť hormóny ... a stratil som tam 20 kg hormónov, môj manžel je proti tomu tiež! Takže otázka padla sama o sebe :)

niečo, o čom ste veľmi múdri. Videl som Claire, dobré pilulky. Dajte na telefóne pripomienku, pite a netrpíte.

Kto prijíma pazúr

tu je ďalšie čítanie, píše gynekológ, zrazu to bude užitočné

"Claira patrí do triedy NOC - prírodných perorálnych kontraceptív - a obsahuje dva typy hormónov. Jeden z nich - estradiol valerát (E2B) - po požití do tela sa premieňa na hormón estrogén a druhý (progestín) má priaznivý účinok na endometrium a znižuje hladinu. mužské hormóny, ktoré zlepšujú stav pokožky a vlasov. Účinok na endometrium vedie k zníženiu menštruačného cyklu.Niektoré štúdie ukázali rovnaké počty - v dôsledku užívania Klyry sa množstvo straty krvi znižuje To je samo osebe vhodné pre akúkoľvek východiskovú situáciu a pre ženy, ktoré trpia ťažkými a dlhými obdobiami, je to len spása, v týchto prípadoch pomôže Clire zachovať kvalitu života a výkon.

Tablety sa užívajú denne bez prerušenia. Vyrovnávacia pamäť obsahuje 26 aktívnych tabliet a 2 "figuríny", čo je veľmi výhodné pre ovládanie cyklu. Používa sa režim dynamického dávkovania: v závislosti od dňa cyklu tablety postupne znižujú hladinu jedného hormónu a zvyšujú hladinu druhého hormónu.

Účinnosť antikoncepcie Clair je veľmi vysoká - iba 3,4 ženy z 1000, ktoré užívali pilulku, otehotnejú. Štúdie sa uskutočnili medzi ženami vo veku od 18 do 50 rokov. Pearl Index 0,34 je veľmi dobrým indikátorom spoľahlivosti.

Tak, Klayra je unikátny liek, ktorý bude riešiť nielen otázku ochrany, ale tiež uľahčiť prechod menštruácie.

Z hľadiska medicínskeho princípu „neubližuj,“ mám rád aj Clyru - dnes je to najbezpečnejší orálny liek, je úplne jedinečný kvôli prítomnosti prirodzených ženských hormónov. “Preto svetlanabergal.livejournal.com/27115.html

Anna, dobrý večer. Našiel som tento záznam, mám rovnakú situáciu - hneď idem do Kleiry (dnes mám prvý drink), zo všetkých predchádzajúcich, mám úplnú stratu libida)) Dúfam, že sa vráti s Klairou) Ako sa máš? ďalej?

Dievčatá mi tiež predpísali Klayru, ale ja ju nepijem. Gormanny musí začať piť v prvý deň menštruácie.

O antikoncepcii KLAYRA.

tu je ďalšie čítanie, píše gynekológ, zrazu to bude užitočné

"Kleira patrí do triedy NOK - prirodzených perorálnych kontraceptív - a obsahuje dva typy hormónov. Jeden z nich, estradiolavalerát (E2B), sa po požití do tela premieňa na estrogén. Autor (progestín) má priaznivý účinok na endometrium a znižuje hladinu mužských hormónov. Zlepšuje sa stav pokožky a vlasov, účinok endometria vedie k zníženiu menštruačného cyklu a niektoré štúdie ukázali rovnaké hodnoty - v dôsledku užívania Klyry sa strata krvi znižuje o viac To je samo o sebe vhodné pre akúkoľvek východiskovú situáciu a pre ženy, ktoré trpia ťažkými a dlhými obdobiami, je to len spása, v týchto prípadoch pomôže Clire zachovať kvalitu života a výkon.

Tablety sa užívajú denne bez prerušenia. Tableta obsahuje 26 aktívnych tabliet a 2 "figuríny", čo je veľmi vhodné na kontrolu cyklu. Používa sa režim dynamického dávkovania: v závislosti od dňa cyklu v tabletách sa postupne znižuje hladina jedného hormónu a zvyšuje sa hladina iného hormónu.

Antikoncepčná účinnosť Clyry je veľmi vysoká - tehotenstvo sa vyskytuje len u 3,4 žien z 1000, ktorí užívali tabletky. Perlový index 0,34 je veľmi dobrým indikátorom spoľahlivosti.

Tak, Klayra je unikátny liek, ktorý bude nielen riešiť problém ochrany, ale tiež uľahčiť prechod nástrojov.

Z hľadiska medicínskeho princípu „neubližuj,“ mám rád Clayratozha - dnes je to najbezpečnejší orálny liek, je úplne jedinečný kvôli prítomnosti prirodzených ženských hormónov. “Preto sa svetlanabergal.livejournal.com/27115.html

Clayra na rozdiel od mnohých iných antikoncepčných prostriedkov obsahuje prirodzený hormón, ktorý sa čo najviac približuje tomuto hormónu. čo sa vytvára v tele ženy. Preto si myslím, že je to bezpečné.

"KLAYRA", antikoncepcia. Dievčatá, ako ich vziať?

tu je ďalšie čítanie, píše gynekológ, zrazu to bude užitočné

"Claira patrí do triedy NOC - prírodných perorálnych kontraceptív - a obsahuje dva typy hormónov. Jeden z nich - estradiol valerát (E2B) - po požití do tela sa premieňa na hormón estrogén a druhý (progestín) má priaznivý účinok na endometrium a znižuje hladinu. mužské hormóny, ktoré zlepšujú stav pokožky a vlasov. Účinok na endometrium vedie k zníženiu menštruačného cyklu.Niektoré štúdie ukázali rovnaké počty - v dôsledku užívania Klyry sa množstvo straty krvi znižuje To je samo osebe vhodné pre akúkoľvek východiskovú situáciu a pre ženy, ktoré trpia ťažkými a dlhými obdobiami, je to len spása, v týchto prípadoch pomôže Clire zachovať kvalitu života a výkon.

Tablety sa užívajú denne bez prerušenia. Vyrovnávacia pamäť obsahuje 26 aktívnych tabliet a 2 "figuríny", čo je veľmi výhodné pre ovládanie cyklu. Používa sa režim dynamického dávkovania: v závislosti od dňa cyklu tablety postupne znižujú hladinu jedného hormónu a zvyšujú hladinu druhého hormónu.

Účinnosť antikoncepcie Clair je veľmi vysoká - iba 3,4 ženy z 1000, ktoré užívali pilulku, otehotnejú. Štúdie sa uskutočnili medzi ženami vo veku od 18 do 50 rokov. Pearl Index 0,34 je veľmi dobrým indikátorom spoľahlivosti.
Tak, Klayra je unikátny liek, ktorý bude riešiť nielen otázku ochrany, ale tiež uľahčiť prechod menštruácie.

Z hľadiska medicínskeho princípu „neubližuj,“ mám rád aj Clyru - dnes je to najbezpečnejší orálny liek, je úplne jedinečný kvôli prítomnosti prirodzených ženských hormónov. “Preto svetlanabergal.livejournal.com/27115.html

А вот то что она не впервый день месячных стала их пить, а в последний день, как ей быть, мне кажется у нее боли в матки именно от этого

сделать тест на беременность, и сразу же после последней таблетки начинать новую пачку без перерыва

Пропуск 23 таблетки Клайра — медицинская консультация врача на тему

Вероятность беременности крайне мала. Менструации быть не должно, так как вы начали прием новой упаковки, возможны мажущие кровянистые выделения при приеме этой упаковки. Ak po prijatí nového obalu, menštruácia chýba, bude potrebné vylúčiť tehotenstvo, pre to môžete urobiť krvný test na hCG, dnes je to najpresnejšia metóda pre stanovenie tehotenstva v ranom štádiu.
Všetko najlepšie pre vás!

Konzultácie sú k dispozícii nepretržite. Naliehavá lekárska starostlivosť je rýchla reakcia.

Je dôležité, aby sme poznali váš názor. Napíšte nám o našich službách spätnú väzbu

Pin
Send
Share
Send
Send