Hygiena

Tablety Marvelon, 21 kusov

Pin
Send
Share
Send
Send


Orálna antikoncepcia, ktorá nemá vo svojej štruktúre žiadne alergény, nespôsobuje pri pravidelnom užívaní nepríjemné vedľajšie účinky, má pozitívny vplyv na zdravie mladej ženy. Mýtus alebo realita? Vďaka neúprosnému vývoju modernej medicíny je možné takýto liek nájsť. Farmaceutický zázrak "Marvelon" - liek, ktorý umožňuje žene viesť aktívny sexuálny život, bez obáv z možných následkov. Antikoncepcia sa podáva ženám mladším ako 35 rokov bez zlých návykov, ktoré majú jedného stáleho sexuálneho partnera.

Pri nesmiernom prínose kombinovaných perorálnych kontraceptív (COC) prevláda fakt jednoznačnej záruky prevencie nechceného tehotenstva. Jedna taká tabletka je spoľahlivejšia ako kondóm, avšak podľa recenzií Marvelon tiež úspešne demonštruje svoje ďalšie pozitívne možnosti.

Zloženie a uvoľňovacia forma

Vzhľad lieku má štandardné vlastnosti pilulky: okrúhly bikonvexný tvar, svetlý odtieň, elegantné gravírovanie na oboch stranách. Na jednej strane je značka ORGANON s malebným vzorom päťcípej hviezdy, na druhej strane - TR nad číslom "5".

V jednom blistri - 21 tabletách sa počet platní v balení pohybuje od 1 do 6, vrecko je vyrobené z hliníkovej fólie.

Medzi tvrdenými účinnými látkami:

 • desogestrel - 0,15 mg,
 • etinylestradiol - 0,03 mg.

Rovnako ako celý arzenál pomocných prvkov, vrátane laktózy, kyseliny stearovej, alfa-tokoferolu, zemiakového škrobu.

Farmakologický účinok

Marvelon je kombinovaná perorálna antikoncepcia. Každá tableta obsahuje malé množstvo dvoch rôznych ženských hormónov - desogestrel (progestogén) a etinylestradiol (estrogén). Vzhľadom na malé množstvá hormónov sa Marvelone označuje ako nízkodávková perorálna antikoncepcia. Keďže všetky pilulky v balení obsahujú rovnaké množstvo rovnakých hormónov, Marvelon označuje monofázické kombinované perorálne kontraceptíva.

Liek má tiež ďalší antikoncepčný farmakologický účinok:

pri užívaní lieku sa menštruácia stáva menej hojnou a bolestivou,

u žien užívajúcich antikoncepčné tabletky je menšia pravdepodobnosť výskytu anémie, niektorých ochorení maternice, vaječníkov, prsných žliaz,

Má priaznivý vplyv na pokožku, najmä na zlepšenie jej stavu pri akné vulgaris.

Po prerušení liečby sa rýchlo obnoví schopnosť otehotnieť.

kontraindikácie

Neužívajte Marvelon, ak máte aspoň jedno z týchto ochorení alebo stavov, ktoré sú uvedené nižšie. To by malo byť oznámené lekárovi pred rozhodnutím o užívaní lieku Marvelon:

Trombóza (venózna alebo arteriálna) v súčasnosti alebo v anamnéze (vrátane hlbokej žilovej trombózy, pľúcnej embólie, infarktu myokardu, mŕtvice),

v súčasnosti alebo v anamnéze možné klinické prejavy trombózy (vrátane ischemickej choroby alebo angíny),

diabetes s vaskulárnym ochorením,

prítomnosť závažných alebo viacnásobných rizikových faktorov venóznej alebo arteriálnej trombózy (pozri „Vedľajšie účinky“),

prítomnosť v súčasnosti alebo v anamnéze závažného ochorenia pečene (ak sa ukazovatele funkcie pečene nevrátili do normálu),

prítomnosť alebo anamnéza nádorov pečene (benígnych a malígnych),

zavedený alebo suspektný malígny nádor závislý od hormónov genitálií alebo prsných žliaz,

vaginálne krvácanie neznámej etiológie,

alebo predpokladané tehotenstvo, dojčenie, t

precitlivenosť na ktorúkoľvek zložku lieku,

migréna s fokálnymi neurologickými príznakmi,

Ak sa liek používa na pozadí jednej z nasledujúcich stavov, môže byť potrebné, aby ho pravidelne monitoroval lekár. Skôr ako začnete užívať liek, nezabudnite oznámiť svojmu lekárovi nasledujúce stavy / ochorenia:

Trpíte migrénou

Máte epilepsiu,

máte cukrovku,

máte nadváhu

máte vysoký krvný tlak,

máte ochorenie srdcovej chlopne alebo poruchu srdcového rytmu,

máte zápal žíl (povrchová tromboflebitída),

máte kŕčové žily,

Ďalší príbuzní mali trombózu, infarkt myokardu alebo mŕtvicu,

Vy alebo váš najbližší príbuzný máte vysoký alebo vysoký cholesterol alebo triglyceridy v krvi,

jeden z najbližších príbuzných mal rakovinu prsníka,

máte ochorenie pečene alebo žlčníka,

máte Crohnovu chorobu alebo ulceróznu kolitídu (chronické zápalové ochorenie čriev),

máte systémový lupus erythematosus,

máte hemolytický uremický syndróm (porucha krvácania, ktorá spôsobuje zlyhanie obličiek),

máte kosáčikovitú anémiu,

máte alebo ste mali chloazmu (žltohnedé škvrny pigmentácie kože, najmä na tvári). V takom prípade sa vyvarujte dlhodobého vystavenia slnečnému žiareniu alebo ultrafialovému žiareniu.

Spôsob použitia

Vnútri, v poradí uvedenom na obale, každý deň v približne rovnakom čase, v prípade potreby s malým množstvom vody.

Vezmite 1 kartu. za deň počas 21 dní. Prijatie tabliet z ďalšieho balenia by sa malo začať 7 dní po skončení predchádzajúceho. Počas týchto 7 dní dochádza k menštruačnému krvácaniu. Zvyčajne začína 2-3 dni po užití poslednej pilulky a nemusí prestať užívať pilulku z ďalšieho balenia.

Ako začať užívať Marvelon®, ak sa hormonálna antikoncepcia nepoužila počas posledného mesiaca

Užívanie tabletiek sa má začať 1. deň menštruačného cyklu. Liek môžete začať užívať 2 - 5 dní po začiatku menštruačného cyklu, ale v tomto prípade sa odporúča použiť ďalšiu (nehormonálnu) metódu antikoncepcie počas prvých 7 dní užívania tabliet v počiatočnom cykle.

Prechod z iných kombinovaných perorálnych kontraceptív

Odporúča sa začať užívať liek Marvelon® nasledujúci deň po užití poslednej tablety predtým užívaného lieku obsahujúceho hormóny ako poslednú možnosť, okamžite po prestávke užívania tabliet alebo po užití tablety, ktorá neobsahuje hormóny.

Prechod z liekov obsahujúcich iba progestogén ("mini-drank", injekcie, implantáty)

Žena užívajúca „mini-pilu“ môže v ktorýkoľvek deň prejsť na liek Marvelon®: pomocou implantátu - v deň jeho odstránenia,
užívanie lieku vo forme injekcií - v deň nasledujúcej injekcie. Vo všetkých prípadoch sa počas prvých 7 dní užívania lieku Marvelon® odporúča používať ďalšie metódy antikoncepcie.

Po potrate v prvom trimestri

Žena môže začať užívať liek okamžite. Nie je potrebné používať žiadne ďalšie metódy antikoncepcie.

Po pôrode alebo potrate v II. Trimestri

Odporúča sa začať užívať liek v 21. alebo 28. deň po pôrode alebo po potrate v druhom trimestri tehotenstva. Keď sa liek začne podávať neskôr, odporúča sa používať počas prvých 7 dní užívania lieku Marvelon bariérové ​​metódy antikoncepcie. V každom prípade, ak žena po pôrode alebo potrate už mala pohlavný styk pred užitím lieku Marvelon®, mali by ste pred užívaním lieku vylúčiť tehotenstvo alebo počkať na prvú menštruáciu.

Použitie lieku je počas laktácie kontraindikované.

V prípade chýbajúceho príjmu ďalšieho lieku

Ak sa príjem ďalšej pilulky oneskorí o menej ako 12 hodín, spoľahlivosť antikoncepcie sa nezníži. Žena by mala užiť pilulku hneď, ako si to spomenul, a vziať ďalšiu pilulku v obvyklom čase.

Ak sa príjem pravidelnej tabletky oneskorí o viac ako 12 hodín, spoľahlivosť antikoncepcie sa môže znížiť. V tomto prípade by sa mali dodržiavať tieto pravidlá:

Žena by mala užiť vynechanú pilulku hneď, ako si na to spomenula, aj keď to znamená užívanie 2 tabliet. súčasne. Potom by ste mali naďalej dostávať obvyklý vzor. Okrem toho by ste mali používať bariérovú antikoncepciu počas nasledujúcich 7 dní. Ak žena mala pohlavný styk počas predchádzajúcich 7 dní, zvážte možnosť tehotenstva. Čím viac piluliek vynechali a čím bližšie je prerušenie užívania lieku v čase pohlavného styku, tým vyššie je riziko tehotenstva.

Žena by mala užiť vynechanú pilulku hneď, ako si na to spomenula, aj keď to znamená užívanie 2 tabliet. súčasne. Potom by ste mali naďalej dostávať obvyklý vzor. Za predpokladu, že žena užívala tabletky včas po dobu 7 dní pred prvou vynechanou dávkou, nie je potrebné používať ďalšie (nehormonálne) metódy antikoncepcie. V opačnom prípade, alebo ak žena vynechala viac ako 1 kartu., Odporúča sa používať ďalšie metódy antikoncepcie počas nasledujúcich 7 dní.

Spoľahlivosť antikoncepcie sa môže znížiť následným prerušením príjmu lieku. Tomu sa dá vyhnúť prispôsobením režimu. Ak použijete niektorú z nasledujúcich dvoch schém, nie sú potrebné ďalšie antikoncepčné opatrenia za predpokladu, že žena užila tabletky včas do 7 dní pred prvou vynechanou dávkou.

V opačnom prípade sa odporúča použiť niektorú z nasledujúcich schém a ďalšie antikoncepčné opatrenia počas nasledujúcich 7 dní.

Žena by mala užiť vynechanú pilulku hneď, ako si na to spomenula, aj keď to znamená užívanie 2 tabliet. súčasne. Potom by ste mali naďalej dostávať obvyklý vzor. Nové balenie by sa malo začať, akonáhle sa končí jeden, t. by sa nemali pauzu. Pravdepodobnosť krvácania z vysadenia pred koncom druhého balenia je malá, ale u niektorých sa môže vyskytnúť špinenie alebo silné krvácanie aj počas užívania lieku.

Odporúča sa zastaviť užívanie lieku zo súčasného balenia. Žena má užívať Marvelon® prestávku počas 7 dní, vrátane dní, keď zabudla užiť tablety a potom začať nové balenie.

Keď preskočíte príjem lieku a následná absencia krvácania v blízkom prerušení v recepcii by mala brať do úvahy možnosť tehotenstva.

Odporúčania v prípade zvracania

Ak sa zvracanie objaví do 3-4 hodín po užití lieku, absorpcia môže byť nekompletná. V tomto prípade by ste mali použiť odporúčania týkajúce sa prijatia ďalšieho príjmu lieku. Ak žena nechce zmeniť svoj zvyčajný režim, musí užívať ďalšie pilulky z iného balenia.

Ako zmeniť obdobie menštruácie

Aby ste oddialili menštruáciu, mali by ste pokračovať v užívaní tabliet z iného balenia lieku Marvelon® bez obvyklého prerušenia príjmu. Menštruáciu môžete odložiť na akékoľvek obdobie až do konca tabliet z druhého balenia. Počas tohto obdobia môže mať žena špinenie alebo silné krvácanie. Príjem lieku zvyčajným spôsobom by sa mal obnoviť po 7-dňovom intervale na recepcii.

Aby sa menštruácia posunula v deň v týždni, ktorá sa líši od toho, čo sa očakáva, ak sa pozoruje obvyklý režim, je možné znížiť obvyklé prerušenie príjmu na toľko dní, koľko je potrebné. Čím kratšia je prestávka, tým vyššie je riziko neprítomnosti menštruácie počas prestávky a výskytu ťažkého krvácania alebo krvácania z špinenia pri užívaní lieku z druhého obalu.

Vedľajšie účinky

Nasledujúce nežiaduce reakcie boli hlásené u osôb užívajúcich liek Marvelon. Môžu sa vyskytnúť v prvých mesiacoch užívania lieku a zvyčajne sa časom znižujú.

Bolesti hlavy, gastralgia, nauzea, vracanie,
bolestivosť a prekrvenie prsných žliaz,
zvýšenie telesnej hmotnosti, zhoršená glukózová tolerancia, retencia tekutín v tele, zmeny libida, zníženie nálady, edém očných viečok, kožná vyrážka, nodulárny erytém, zápal spojiviek, nepríjemné pocity pri nosení kontaktných šošoviek, tromboflebitída, tromboembolizmus strata sluchu), generalizovaný pruritus, cholestatická žltačka, cholelitiáza, zvýšený krvný tlak, intermenštruačné krvácanie, zmeny vo vaginálnej sekrécii sa môžu vyvinúť vaginálnu kandidózu.

Pri dlhodobom užívaní (mimoriadne zriedkavé) - chloazma, hepatocelulárny adenóm.

Špeciálne pokyny

V procese aplikácie Marvelon preukázali systematické lekárske vyšetrenia.

S opatrnosťou sa liek predpisuje s vysokým rizikom trombózy, príznakov srdcového zlyhania, chlopňového ochorenia srdca, fibrilácie predsiení, hypertenzie, epilepsie, migrény, Crohnovej choroby, kosáčikovitej anémie.

Fajčiari vo veku nad 35 rokov by mali prestať fajčiť, ak majú v úmysle používať Marvelon na antikoncepciu.

Lieky obsahujúce estrogén môžu dočasne zvýšiť riziko trombózy u pacientov podstupujúcich chirurgický zákrok a dlhodobú imobilizáciu.

U žien s tvorbou nádorov v brušnej dutine a / alebo akútnou bolesťou brucha by sa mala vylúčiť prítomnosť hepatocelulárneho adenómu.

Ženy, ktoré majú chloazmu (pri užívaní estrogénu a / alebo liekov obsahujúcich progester), by sa mali vyhnúť vystaveniu sa slnku.

Účinnosť lieku Marvelon sa môže znížiť, ak sa vynechá, ako aj hnačka a / alebo vracanie, ktoré sa vyskytli počas prvých 4 hodín po užití lieku.

Liekové interakcie

Interakcia s určitými liekmi môže viesť k silnému krvácaniu a neúčinnosti perorálnych kontraceptív. Takéto prípady sa pozorovali pri užívaní hydantoínov, barbiturátov, primidónu, karbamazepínu, rifampicínu, izoniazidu, t
sú možné pri menovaní oxkarbamazepínu, topiramátu, felbamátu a griseofulvínu. Zníženie účinnosti perorálnych kontraceptív sa pozorovalo aj pri užívaní určitých antibiotík, ako je ampicilín, tetracyklín, neomycín, penicilíny, chloramfenikol, ako aj aktívne uhlie, laxatíva.

Marvelone znižuje účinnosť perorálnych antikoagulancií, anxiolytík (diazepam), tricyklických antidepresív, teofylínu, kofeínu, hypoglykemických liekov, klofibrátu, glukokortikosteroidov.

Vždy povedzte lekárovi, ktorý predpisuje antikoncepčné tabletky, ktoré lieky už používate. Ak Vám lekár predpíše iné lieky, oznámte mu, že užívate Marvelon.

Uvoľňovací formulár

Marvelon je dostupný v blistroch obsahujúcich 21 tabliet na perorálne použitie. V jednom balení lieku môže obsahovať 1, 3 alebo 6 blistrov súčasne.

Tablety sú okrúhle, bikonvexné, natreté na bielo. Na jednej strane je označenie „TR 5“, na druhej strane je vytlačený nápis „ORGANON“.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Antikoncepčný účinok lieku je determinovaný schopnosťou jeho aktívnych zložiek potláčať ovulácie a zvýšenie produkcie hlienu krčka maternice.

gestagény substancie dezogestrel prispieva k inhibícii produkcie gonadotropných buniek prednej hypofýzy luteinizačné a folikuly stimulujúce hormónyktoré zase bráni normálnemu dozrievaniu dutina a preto blokuje ofenzívu ovulácie.

Okrem toho dezogestrel:

 • Ovplyvňuje zloženie hlienu vyplňujúce krčný kanál a vyvoláva jeho zahusťovanie. V dôsledku toho sa cervikálny hlien stáva nepriechodnou bariérou spermie.
 • Pomáha znižovať úrovne estradiol hodnoty, ktoré sú charakteristické pre skorú folikulárnu fázu.
 • Nevyvoláva žiadne významné poruchy metabolických procesov. sacharidy a lipidy, Naopak, po liečbe dezogestrel zvýšenie plazmatickej koncentrácie v krvi lipoprotein vysoká hustota (HDL) a úroveň lipoprotein nízka hustota (LDL) zostáva nezmenená.
 • Nemá vplyv na parametre zrážania krvi (hemostáza).
 • Znižuje stratu krvi u žien, ktoré už predtým hlásili menorágia alebo inými slovami, bohatá menštruáciasprevádzané nadmernou stratou krvi.
 • Zlepšuje stav pokožky tým, že ju zapnete akné.
 • Podporuje normalizáciu menštruačný cyklus.
 • Zabraňuje rozvoju určitých gynekologických ochorení, vrátane ochorení nádorového charakteru.

Etinyl Estradiol je odvodený syntetický hormón estrogénséria, ktorá je vo svojom farmakologickom účinku podobná hlavnému a najaktívnejšiemu ženskému pohlavnému hormónu pre človeka estradiol.

Na recepcii etinylestradiol v tele:

 • pozorované zvýšenie tkaniva endometria v dôsledku aktívnejšieho rozdelenia buniek,
 • стимулируется развитие матки,
 • stimuluje rozvoj sekundárnych sexuálnych charakteristík u žien (ak boli nedostatočne rozvinuté),
 • zmiernenie a odstránenie následkov nedostatočnej gonádová funkcia,
 • ukazovateľov úrovne poklesu cholesterol v krvi
 • stimuluje zvýšenie hladín v krvi beta lipoproteíny,
 • zvyšuje citlivosť na. t inzulín,
 • normalizuje proces využitia glukózy.

Vysoké dávky etinylestradiol viesť k poklesu, a malému - naopak - k zvýšeniu činnosti výroby folyculostimulačný hormón hypofýzy (FSH).

dezogestrel keď sa užíva perorálne, má schopnosť rýchlo a úplne vstrebať zo žalúdka a čriev. V tomto prípade je látka biotransformovaná v etonogestrel.

biologická dostupnosť dezogestrel sa pohybuje od 62 do 81%. Jeho denný príjem vyvoláva zvýšenie koncentrácie etonogestrel v sére asi dvakrát až trikrát.

dezogestrel a metabolity vytvorené počas jeho biotransformácie sa vylučujú obličkami v moči.

etonogestrel má schopnosť viazať sa na HSPG (globulín zodpovedný za väzbu pohlavných hormónov) o 40-70%, ako aj bielkovina, Vo voľnej forme zostáva 2 až 4% látky.

Etinyl Estradiol vyvoláva zvýšenie koncentrácie zodpovednej za väzbu pohlavných hormónov globulín trikrát, čím sa zvýši frakcia viazaná na SHBG etonogestrel a súčasne redukciu frakcie spojenej sbielkovina.

Etinyl Estradiol plne biotransformovaný v tele a proces jeho vstrebávania pri perorálnom podaní zo žalúdka a črevného traktu nastáva rýchlo a takmer úplne. Index biologickej dostupnosti látky je približne 60%.

Hlavným mechanizmom metabolizmu etinylestradiol to jearomatická hydroxylácia, Vytvára sa v procese biotransformácie metabolitov vylučovaných obličkami v moči, ako aj spolu so žlčou v pomere 4: 6.

Pokyny pre Marvelon: spôsob použitia a dávkovanie lieku

Marvelon je určený na perorálne podávanie. Tablety sa odporúčajú užívať v jednej dennej dávke, bez toho, aby sa žuval a umyli malým množstvom tekutiny, presne podľa poradia uvedeného na obale.

Trvanie jedného kurzu je 21 dní. Ďalšie podávanie liečiva pokračuje sedem dní po ukončení prvého cyklu. Je to spôsobené tým, že počas špecifikovaných siedmich dní by mala mať žena menštruačné krvácanie.

Najčastejšie sa začína druhý alebo tretí deň po užití poslednej pilulky a v niektorých prípadoch nemusí byť dokončená pred začiatkom novej liečby Marvelonom.

Ak sa hormonálna antikoncepcia nepoužila počas predchádzajúceho obdobia menštruačný cyklusužívanie tabliet sa odporúča začať od prvého dňa nového menštruačného cyklu.

Je tiež možné začať užívať liek v intervale medzi 2 a 5 dňami cyklu. Je však dôležité mať na pamäti, že antikoncepčný účinok sa vyvíja až po siedmich dňoch. Z tohto dôvodu sa v prvom týždni užívania prvého menštruačného cyklu odporúčajú tablety Marvelone kombinovať s použitím nehormonálnych metód prevencie. tehotenstva.

Keď pôjdete do Marvelonu po tom, čo si vezmete iné hormonálnej antikoncepcieje optimálne začať užívať liek nasledujúci deň po užití poslednej pilulky predtým užívaného lieku.

Keď pôjdete estrogén-progestin antikoncepciu progestin ktoré zahŕňajú mini pištoľ, implantátya antikoncepcie vo forme injekcií, začnú užívať Marvelon: t

 • ak sa predtým používa na antikoncepciu mini pištoľ,
 • v deň odstránenia implantátAk sa predtým použila táto metóda antikoncepcie, t
 • v deň navrhovanej nasledujúcej injekcie, ak sa predtým použila na antikoncepciu injekčná terapia.

Okrem toho by sa v každom z týchto prípadov mali počas prvého týždňa užívania tabletiek doplniť ďalšie metódy antikoncepcie.

Ženy, ktoré utrpeli potrat v prvom trimestri tehotenstva sa môže začať užívať liek okamžite, bez toho, aby sa uchyľovalo k ďalšej antikoncepcii.

po pôroda tiež po potrat počas druhého trimestra tehotenstvaKurz začína 21. alebo 28. deň. Ak sa Marvelon začne neskôr, počas prvého týždňa v kurze sa kombinuje s použitím bariérovej antikoncepcie.

Navyše, ak má žena po pôrod alebo postupov potrat pred začiatkom užívania tabletiek sa už uskutočnil pohlavný styk, pravdepodobnosť nového tehotenstva.

V súlade s pokynmi na použitie lieku Marvelon pri preskakovaní nasledujúceho užívania tabliet zostáva úroveň spoľahlivosti antikoncepcie nezmenená počas nasledujúcich 12 hodín. Žena by mala užiť pilulku okamžite, keď si na ňu pamätá, ďalšie pilulky sa užívajú zvyčajným spôsobom av obvyklom čase.

Ak interval medzi užívaním tabliet presiahne 12 hodín, antikoncepčný účinok lieku sa zníži.

Ak sa preskočenie vyskytlo počas prvého týždňa liečby Marvelonom, žena by si mala vziať pilulku okamžite, keď si spomenie (aj keď to znamená užívať dve tablety naraz).

V budúcnosti kurz pokračuje podľa vyššie opísanej schémy v obvyklom čase, ale tablety sa dopĺňajú bariérových antikoncepčných prostriedkov, V prípadoch, keď žena mala v predchádzajúcom týždni nechránený sex, je dôležité zvážiť, že v tom čase mohla otehotnieť.

Navyše, čím viac tabletiek žena vynechala a čím bližšie bola pauza pri užívaní lieku do momentu pohlavného styku, tým vyššia je pravdepodobnosť tehotenstva.

Ak sa preskočenie vyskytlo v 2. týždni Marvelonovho kurzu, odporúča sa, aby ste si nasledujúcu pilulku užili ihneď, keď si to žena pamätá, a potom pokračujte podľa vyššie uvedeného postupu.

Ak sa počas týždňa pred vynechaním dávky liek užíva denne, nie je potrebné používať ďalšie metódy antikoncepcie. Ak v uplynulom týždni došlo k vynechaniu viac ako jednej pilulky, mali by ste ju použiť bariérových antikoncepčných prostriedkov do 7 dní.

Ak sa preukaz uskutočnil počas tretieho týždňa kurzu Marvelon, stupeň spoľahlivosti antikoncepcie môže byť znížená následným prerušením príjmu lieku. Aby sa tomu predišlo, ako aj potreba používať ďalšie bariérové ​​antikoncepcie, odporúča sa uchýliť sa k úprave režimu.

Predpokladom je absencia medzier v pilulke počas predchádzajúcich 7 dní. V opačnom prípade by sa mal po obnovení priebehu liečby kombinovať s inými metódami antikoncepcie.

Žena si musí vziať vynechanú pilulku, keď si spomína na ňu, aj keď to znamená vziať dve tabletky naraz. Ďalší kurz pokračuje obvyklým spôsobom.

Nové balenie lieku začína vtedy, keď predchádzajúci koniec končí, to znamená, že sa medzi jednotlivými balíčkami neskončí prestávka. Pravdepodobnosť výskytu vaginálne krvácanie až do konca druhého obalu je považovaný za extrémne nízky. Je však možné, že niektoré ženy sa môžu javiť ako slabé škvrny, a niekedy dosť hojné, aj počas užívania lieku.

Ďalšia možnosť úpravy užívania lieku Marvelon zahŕňa prerušenie užívania lieku zo súčasného balenia a udržanie sedemdňového intervalu pred ďalším. Toto by malo brať do úvahy dni, v ktorých boli medzery.

Ak je priechod pri užívaní lieku sprevádzaný absenciou mesiačikytoto môže byť dôkaz tehotenstva, Preto je potrebné pred obnovením kurzu vylúčiť jeho možnosť.

Ak je na pozadí príjmu Marvelonu taký vedľajší účinok zvracanieabsorpcia liečiva môže byť neúplná. V takýchto situáciách by ste sa mali uchýliť k odporúčaniam, ktoré sa týkajú preskočenia nasledujúcej pilulky.

Ak žena nechce zmeniť zvyčajný režim, inštrukcia odporúča, aby ste si z iného balenia vybrali ďalšiu pilulku lieku (alebo ďalšie tabletky).

Ak chcete oddialiť čas menštruačného krvácania, liek Marvelon pokračuje v užívaní, bez toho, aby medzi obalomi robil zvyčajnú sedemdňovú prestávku. odložiť menštruácia Súčasne je možné po dlhšiu dobu, kým tablety v druhom balení vytečú.

Počas tohto obdobia, mierne alebo hojné krvavý vaginálny výtok, Podľa zvyčajnej schémy sa liek začne užívať po udržaní sedemdňovej prestávky v užívaní tabletiek.

Ak chcete zmeniť začiatočný deň menštruačný cyklus pričom obvyklý režim odoberania lieku na inú, ktorá je uvedená v inštrukcii, interval medzi baleniami sa znižuje o požadovaný počet dní.

Čím kratšia je prestávka, tým vyššie je riziko neprítomnosti menštruačného krvácania počas prestávky a rizika silného vaginálneho výtoku počas užívania Marvelonu z druhého balenia.

predávkovať

a dezogestrel a etinylestradiol nízko toxické látky, takže pravdepodobnosť výskytu príznakov ohrozujúcich zdravie ženy pri predávkovaní je hodnotená ako extrémne nízka.

Ak náhodne užijete viac tabliet Marvelon sa môže v niektorých prípadoch zaznamenať: t

 • zvracanie,
 • nevoľnosť,
 • moll krvavý vaginálny výtok (u mladých pacientov).

antidotá na liek neexistuje. Keď sa objavia príznaky predávkovania, pacient ukáže symptomatickú liečbu.

interakcie

Antikoncepčný účinok Marvelonu je potlačený, keď sa liek kombinuje s:

Okrem zníženia účinnosti nástroja sa môže vyskytnúť aj hojnosť vaginálne krvácanie.

Potlačenie antikoncepčného účinku prispieva k súčasnému príjmu Marvelonu antibiotikápatrí riadok penicilínu, antibiotiká zo skupiny tetracyklíny, neomycín, chloramfenikol, aktívneho uhlia a jeho analógy, lieky, ktoré majú laxatívny účinok.

Marvelon zase znižuje terapeutickú účinnosť:

 • zrážacieurčené na perorálne podávanie, t
 • lieky anxiolytiká,
 • tricyklické antidepresíva,
 • kofeín,
 • teofylín,
 • antidiabetikum drogy, ktoré
 • klofibrát,
 • GKS (glukokortikosteroidmic).

Čas použiteľnosti

Liek si zachováva svoje farmakologické vlastnosti po dobu 3 rokov. Použitie po dátume exspirácie je zakázané.

Analógy Marvelone:

Každé z týchto liečiv obsahuje kombináciudezogestrel a etinylestradiol a ich hlavným rozdielom je cena. Napríklad pri predpisovaní lieku Marvelon pacientovi môže lekár odporučiť liek ako alternatívu. regulonu.

Ak vznikne otázka, čo je lepšie - Marvelon alebo regulonu, mali by ste venovať pozornosť skutočnosti, že obsah účinných látok a farmakologický účinok týchto liekov sú úplne identické. Ale prvý z nich sa vyrába v Holandsku, a druhý - v Rusku, čo zase výrazne ovplyvňuje ceny za predaj vo farmaceutických reťazcoch.

Marvelone Recenzie

Lekári recenzie o Marvelone umožňujú dospieť k záveru o účinnosti lieku ako hormonálnej antikoncepcie, Súčasne na pozadí jej príjmu tieto znaky tiež zmiznú. hormonálnej nerovnováhy v tele, ktoré sa prejavuje zlepšeným stavom kože, vymiznutím aknéstabilizácia menštruačný cyklus.

Avšak liečivo môže niekedy vyvolať taký nepríjemný jav ako prírastok hmotnosti, Niektoré ženy tiež zaznamenali, že antikoncepčné tabletky Marvelone pomáhajú znižovať libido.

Zároveň existuje veľa pozitívnych hodnotení lieku na fórach. Akceptované ženy zdôrazňujú dobrú znášanlivosť, absenciu nežiaducich nežiaducich reakcií, ako aj zníženie bolesti a hojnosti. V niektorých prípadoch sa adaptácia na Marvelone objaví do dvoch alebo troch mesiacov po začiatku podávania.

Vzhľadom k tomu, že recenzie Marvelone sú dosť protichodné, pri výbere ako varovného prostriedku tehotenstva sa má riadiť odporúčaniami Vášho lekára.

Cena Marvelon, kde sa dá kúpiť

Cena Marvelon v lekárňach v Rusku je približne 580-600 rubľov pre jedno balenie 21 tabliet. Balenie obsahujúce tri takéto balenia stojí 1170 až 1245 rubľov.

Na Ukrajine, priemerná cena jedného balenia Marvelon je 155-160 UAH, a balenia s tromi baleniami tabliet - 370 UAH.

Nežiaduce účinky

Medzi vedľajšie účinky "Marvelon" možno pozorovať:

 • bolesť hlavy,
 • bolesť v epigastriu,
 • nevoľnosť a zvracanie
 • citlivosť prsníka,
 • opuch,
 • prírastok hmotnosti
 • kožné vyrážky,
 • neznášanlivosť kontaktných šošoviek,
 • intermenštruačné krvácanie,
 • arteriálnej hypertenzie
 • tromboflebitída a tromboembolizmus.

V prvých troch mesiacoch má väčšina žien prekrvenie, znížené libido, ospalosť a bolesti hlavy. Takto prebieha adaptačné obdobie, čo je úplne bežný jav pri užívaní COC. Ak sa po 3 mesiacoch stav ženy nezlepší, mali by ste navštíviť lekára. Možno bude potrebné nahradiť liek.

Aplikačná schéma

Tablety sa užívajú perorálne so zameraním na pokyny ošetrujúceho lekára a pokyny uvedené v balení lieku. Užívajte liek pravidelne: denne v rovnakom čase.

Priebeh medikácie je 21 dní, po ktorých sa užíva týždňová prestávka. V tomto čase krvácanie prechádza podobne ako menštruácia. Menštruácia spravidla trvá 2-3 dni po ukončení kurzu a trvá 3-5 dní.

Liek sa môže používať 21 dní po narodení dieťaťa (za predpokladu, že žena nedojčí). V iných situáciách počas prvého týždňa užívania lieku je žiaduce kombinovať COC s bariérovými metódami ochrany. Počas dojčenia je zakázané brať Marvelon!

Po operácii v prvom trimestri môže žena okamžite užívať pilulku bez použitia iných antikoncepčných metód. Ak bol potrat vykonaný v druhom trimestri, potom je schéma iná. Po ukončení tehotenstva by ste mali počkať 21-28 dní a počas prvého týždňa používať ďalšie metódy antikoncepcie (kondómy).

Po prechode z iných antikoncepčných prostriedkov

 • po „mini-drank“ - kedykoľvek
 • po implantácii alebo IUD - v deň odstránenia cudzieho prvku,
 • po injekciách - v deň, kedy sa má podať ďalšia dávka.

Preskočiť tablet: čo robiť?

1. týždeň. Žena by mala piť zabudnutú pilulku v tom istom čase, keď si na ňu spomínala. Ďalej by ste mali vziať liek so zameraním na starú schému. Počas týždňa je potrebné dodatočne používať kondóm.

2. týždeň Musíte vziať pilulku hneď. Ak predtým žena užívala KOC včas, potom nie je potrebné používať iné bariérové ​​metódy antikoncepcie.

3. týždeň Žena by mala piť vynechanú pilulku okamžite. Ak nedošlo k žiadnemu prerušeniu prijímania COC, riziko neželaného tehotenstva je minimálne.

Dôležité aspekty

Ak sa zvracanie alebo hnačka objaví do 3-5 hodín po konzumácii pilulky, liek sa nemusí úplne vstrebať. Táto podmienka sa rovná chýbaniu pilulky. Čo robiť Maľované vyššie. Recenzia "Marvelone" naznačujú, že to bolo často vracanie alebo zlyhanie stolice, ktoré spôsobili neplánované tehotenstvo pri užívaní COC.

Antibakteriálne lieky znižujú účinnosť lieku Marvelon, čo môže viesť k nežiaducemu tehotenstvu. Počas celého priebehu liečby je potrebné dodatočne používať kondómy.

"Marvelon": analógy

Vlastnosť účinných tabliet je vo vzdialenom Holandsku, preto sú vysoké náklady na tovar odôvodnené. Môžete však ušetriť výberom lieku podobného zloženia.

Nasledujúce lieky súvisia s analógmi Marvelonu:

Vyššie uvedené liečivá majú podobné zloženie a princíp účinku, ale dávka estrogénu sa môže líšiť. Antikoncepciu má vybrať lekár. Ak sa po užívaní lieku cítite horšie, mali by ste sa tiež poradiť s gynekológom. Možno budete musieť prestať užívať vybraný liek alebo ho nahradiť iným antikoncepčným prostriedkom.

Tehotenstvo a dojčenie

Použitie lieku Marvelon počas tehotenstva je kontraindikované. V prípade tehotenstva s užívaním Marvelonu sa má prestať užívať liek.

Marvelon môže ovplyvniť laktáciu, pretože PDA znižujú množstvo a menia zloženie materského mlieka. Preto sa Marvelon neodporúča podávať, kým dojčiaca matka úplne nezastaví dojčenie. Malé množstvo antikoncepčných steroidov a / alebo ich metabolických produktov sa môže vylučovať do materského mlieka.

Indikácie na použitie

Hlavným účelom - prevencia nechceného tehotenstva.

Mesačne po Marvelonovom kurze sa stáva menej bolestivým a pravidelnejším. Preto sa často predpisuje aj pacientom s poruchami menštruačného cyklu - hojným, bolestivým alebo nepravidelným krvácaním, s endometriózou.

Keď menopauza, Marvelon eliminuje hormonálnu nerovnováhu. V tomto prípade ju však môžu užívať len zdravé ženy bez kontraindikácií.

Protidrogová akcia

Marvelon je typ COC. Jeho syntetické zložky sú analógy prirodzených ženských pohlavných hormónov a desogestrel je moderná príprava tretej generácie syntetických progesterónov. Jeho činnosť:

 1. Hlavným mechanizmom účinku je tvorba takejto dávky hormónov ako po nástupe ovulácie. V tomto prípade nenastáva nezávislé dozrievanie a uvoľňovanie vajíčka.
 2. Desogestrel inhibuje tvorbu gonadotropných hormónov v hypofýze, ktoré sú zodpovedné za dozrievanie vajíčka.
 3. Marvelon zvyšuje hrúbku a viskozitu prírodnej sliznice a uzatvára vstup do krčka maternice. To komplikuje mechanickú penetráciu spermií.
 4. Tento liek tiež pôsobí na endometrium, čo znižuje pravdepodobnosť implantácie oplodneného vajíčka.

Počas normálneho menštruačného cyklu sa hladiny hormónov v tele menia a spôsobujú ovuláciu a pripravujú výstelku maternice na nadchádzajúce tehotenstvo. Ak nedôjde k oplodneniu, na konci každého cyklu sa hladiny hormónov znížia a endometrium maternice sa odmietne, čo spôsobí menštruáciu.

Ďalšie pozitívne účinky:

 • zníženie rizika anémie z nedostatku železa, ktorá je obzvlášť dôležitá pri krvácaní spôsobenom myómom,
 • zníženie pravdepodobnosti mastopatie,
 • prevencia zápalových procesov v panve,
 • zníženie rizika mimomaternicového tehotenstva
 • zníženie výskytu rakoviny maternice a vaječníkov, t
 • schopnosť oddialiť začiatok ďalšej menštruácie, bez prestávky medzi baleniami.

Ako užívať zázrak?

Toto je jednofázové liečivo. Každá tableta má rovnakú dávku hormónov, užíva sa denne počas 3 týždňov. Potom budete potrebovať prestávku na týždeň. Počas tohto obdobia klesá hladina hormónov v krvi, čo vedie k rozvoju menštruácie. Po 7 dňoch by ste mali začať s ďalším balením tabliet, a to aj v prípade, že Vaše obdobie neskončilo.

Lieky sú balené v blistroch, na ktorých sú vyznačené dni v týždni, aby sa uľahčilo zapamätanie. Antikoncepčný účinok pretrváva nielen počas užívania lieku, ale aj počas 7-dňovej prestávky. Týka sa to len tých prípadov, keď nedošlo k žiadnemu vynechaniu piluliek a začalo sa používať iné balenie včas a nič sa nestalo, čo by mohlo znížiť antikoncepčnú účinnosť lieku (napríklad choroba, hnačka alebo používanie určitých liekov).

Je potrebné, aby ste liek užívali raz denne, čo pomôže vyhnúť sa preskakovaniu. Každá tabletka sa opláchne vodou. Môže byť použitý bez ohľadu na jedlo.

Začnite prijímať

Od akého dňa si liek vezmete prvýkrát?

V ideálnom prípade sa má použiť prvý deň nástupu menštruácie. V tomto prípade nastáva okamžitý nástup účinku a nie je potrebné používať ďalšie antikoncepcie.

Ak je to potrebné, môžete liek začať používať v 2. - 5. deň Vášho obdobia, potom nebudete potrebovať ďalšiu ochranu pred počatím.

Pri krátkom menštruačnom cykle (23 dní alebo menej) však ani prvá dávka 5. deň nemusí poskytnúť dostatočnú účinnosť. V tomto prípade sa poraďte so svojím lekárom, ak je potrebné dodatočne používať kondómy v prvom týždni užívania Marvelonu.

S dôverou v neprítomnosť tehotenstva, Marvelon môže začať byť odobratý z akéhokoľvek dňa cyklu. Žena však nemôže byť úplne presvedčená o účinnosti antikoncepcie av prvom týždni používania sa odporúča používať kondómy.

Príjem po pôrode

V prípade pôrodu a nedostatku dojčenia by sa liek mal začať 21. deň po narodení dieťaťa. To zabezpečí okamžitú ochranu pred následným tehotenstvom bez použitia ďalších antikoncepcií. Ak začnete kurz neskôr ako 21. deň, odporúča sa používať kondómy počas prvého týždňa.

Príjem po potrate

Ak dôjde k potratu alebo umelému potratu v priebehu 24 týždňov, musíte okamžite začať užívať liek, ktorý vás spoľahlivo ochráni pred ďalším tehotenstvom. Ak je interval medzi potratom a začiatkom Marvelonu viac ako 7 dní, je potrebná ďalšia antikoncepcia počas nasledujúceho týždňa.

Neskoré prijatie

Ak žena zabudla užiť pilulku a interval medzi časom normálneho užívania a časom, keď si ho spomenula, je menej ako 24 hodín, okamžite by ste mali vynechanú dávku vypiť, a to v obvyklom čase - nasledujúcom, aj keď interval medzi nimi je oveľa menší.

Odstup v používaní na viac ako jeden deň sa považuje za pas. Žena by sa nemala báť, ak vynechala pilulku, ale musíte byť pozornejší k nasledujúcim odporúčaniam.

Preskočiť jednu pilulku

Napríklad, žena použila liek v pondelok av utorok na to zabudla, pamätajúc na potrebu vziať pilulku len v stredu. V tomto prípade by mala vziať pilulku "utorok", a akonáhle príde zvyčajný čas v stredu, použite ďalšiu pilulku. Často sa vyskytujú situácie, keď pacient používa lieky ráno. V tomto prípade, v stredu ráno, bude musieť vziať 2 pilulky naraz - utorok a stredu. Ďalšia antikoncepcia sa nevyžaduje.

Preskočte dve alebo viac tabliet

Ak pacient zabudol užiť dve alebo viac tabliet alebo nezačal liek používať z nového balenia včas, nebude chránený pred tehotenstvom.

Príklad: žena vzala drogu v pondelok a znova si ju spomenula len vo štvrtok. V tomto prípade musí vziať pilulku „pondelok“ a „štvrtok“ a hodiť liek „utorok“ a „streda“. Potom pokračujte v používaní lieku zvyčajným spôsobom a používajte kondómy počas prvých 7 dní.

 1. Ak je v súčasnom balení menej ako 7 kusov po poslednej neakceptovanej tabletke, musíte ukončiť užívanie lieku z tohto balenia, a nie trvať týždeň, ale ihneď začať ďalšie balenie.
 2. Ak zostane po poslednom vynechaní 7 alebo viac kusov, musíte dokončiť balenie a vziať si týždennú prestávku ako obvykle.
 3. Ak počas týždňa pred vynechaním lieku došlo k nechránenému sexuálnemu kontaktu, môže byť potrebná núdzová antikoncepcia (Postinor a iné). V prípade potreby sa poraďte s lekárom.
 4. Ak je žena v týchto informáciách zmätená a nevie, ako liek užívať, mali by ste prediskutovať otázku antikoncepcie s gynekológom. Možno lekár zvolí vhodnejší spôsob ochrany.

Zvracanie alebo hnačka

Ak sa vracanie objaví v priebehu nasledujúcich 2 hodín po použití lieku, jeho aktívne zložky ešte úplne nevstúpili do krvi. Preto po tom, čo ste sa cítili lepšie v ten istý deň, môžete opakovať príjem a zajtra pokračovať ako obvykle. Nemá to vplyv na antikoncepčnú schopnosť lieku.

Ak zvracanie trvá viac ako jeden deň, musíte užiť pilulku v obvyklom čase a riadiť sa pokynmi na preskakovanie jedného alebo viacerých kusov.

Rovnaké pravidlá platia aj v prípade hnačky.

Dôležité informácie

Pri užívaní hormonálnych tabliet je potrebné zvážiť nasledujúce okolnosti:

 1. Droga nechráni pred pohlavne prenosnými infekciami, takže v prípade pohlavia s neznámym partnerom musíte použiť kondóm.
 2. Pri prvom použití sa môžu vyskytnúť nepravidelné menštruácie, špinenie, predčasné krvácanie alebo žiadna menštruácia. Ak je potrebné krvácanie, poraďte sa s gynekológom. Ak nie sú žiadne mesačné obdobia počas 2 po sebe nasledujúcich cyklov, mal by sa vykonať test na vylúčenie tehotenstva pred začatím tretieho balenia lieku.
 3. V porovnaní so ženami, ktoré neužívajú COC, sa zvyšuje riziko venóznej alebo arteriálnej trombózy, najmä u fajčiarov.
 4. Riziko vzniku krvných zrazenín sa zvyšuje s nehybnosťou. Ak má pacient podstúpiť závažnú operáciu, ako to odporúča lekár, je lepšie neužívať Marvelon 4-6 týždňov pred zákrokom. Kurz COC sa môže začať najskôr dva týždne po zotavení a obnovení fyzickej aktivity.
 5. Počas dlhej cesty alebo letu v priebehu 3 hodín sa odporúča robiť rozcvičky na nohy pravidelne a nosiť špeciálne kompresné pančuchy.
 6. Pri užívaní COC sa riziko rakoviny prsníka mierne zvyšuje. Ak sa liek užíva viac ako 5 rokov, pravdepodobnosť rakoviny krčka maternice sa mierne zvyšuje. Všetky tieto otázky je potrebné prediskutovať s gynekológom a určiť spôsoby prevencie a včasnej diagnostiky týchto ochorení.

Okamžite prestaňte užívať Marvelon a zavolajte lekára v takýchto situáciách: t

 • bodná bolesť alebo opuch jednej z končatín,
 • bolesť pri dýchaní alebo kašľaní
 • hemoptysis,
 • náhla dýchavičnosť
 • náhla akútna bolesť na hrudníku,
 • silná bolesť hlavy alebo migréna,
 • náhle poškodenie zraku, sluchu alebo reči
 • slabosť alebo znecitlivenie polovice tela
 • strata vedomia
 • epileptický záchvat,
 • významný nárast krvného tlaku
 • svrbenie kože celého tela, silná urtikária,
 • zožltnutie očí alebo kože
 • silná bolesť žalúdka,
 • ťažká depresia
 • pravdepodobnosť tehotenstva.

Vedľajšie účinky

Samozrejme, nie všetky ženy majú nasledujúce vedľajšie účinky Marvelonu. Tento zoznam sa uvádza iba ako upozornenie na možné negatívne účinky:

 • nevoľnosť, vracanie, bolesť žalúdka,
 • migréna a bolesť hlavy
 • prsia a citlivosť prsníkov
 • prírastok hmotnosti
 • vaginálna kandidóza,
 • kratšie obdobia alebo ich pravidelná neprítomnosť, t
 • depresia, znížená sexuálna túžba,
 • vysoký krvný tlak
 • kožné alergie
 • nestabilné tmavé škvrny na tvári (chloasma),
 • dysfunkcia pečene,
 • tvorba žlčových kameňov
 • trombóza artérií a žíl.

Predávkovanie sa zriedkavo stáva. Zvyčajne sa prejavuje ako porušenie žalúdka, rozmazávanie sekrétov a nepredstavuje nebezpečenstvo pre život.

Odstúpenie od drog

Marvelon môže prestať užívať akýkoľvek deň. Potom môže nastať menštruácia. Aby nedošlo k vystaveniu tela takejto hormonálnej úprave, je najlepšie prestať používať liek a ukončiť ďalšie balenie.

Zlyhanie cyklu počas zrušenia je nepravdepodobné. Zvyčajne sa v prvých dňoch po ňom objaví menštruácia a potom sa obnoví normálny cyklus. Ak sa nezačne menštruácia, odporúča sa vykonať test na vylúčenie tehotenstva alebo konzultáciu s lekárom.

Tehotenstvo po Marvelone sa môže vyskytnúť už po prvej menštruácii, pretože liek prestane potláčať dozrievanie vajíčok a ovuláciu, bez toho, aby zasahoval do oplodnenia.

Kompletné analógy a zloženie lieku Marvelon:

Čo je lepšie, Marvelon alebo Regulon?

Vzhľadom k tomu, že sa jedná o presne rovnaké lieky v akcii, môže byť výber za cenu: balík Marvelon stojí 600-800 rubľov (300 UAH na Ukrajine), balík Regulon - 350 rubľov (170 UAH na Ukrajine).

Lieky podobné zloženiu, ale neobsahujú 30, ale 20 mcg desogestrelu:

 • Benidetta Mini,
 • Mersilon,
 • Model ovula,
 • Novinet.

Vyberte si antikoncepciu, ktorú musí urobiť lekár.

Čo je lepšie, Marvelon alebo iné COC (Yarin, Jess, Jeanine)?

Lieky sa líšia hlavne gestagénnou zložkou. Každý z nich má vlastnosti, ktoré môže zistiť len skúsený gynekológ. Okrem toho je reakcia tela na hormonálny zásah odlišná. Preto je potrebné nájsť kvalifikovaného gynekológa a požiadať o jeho výber.

Indikácie na použitie

Hlavným účelom antikoncepčných tabliet Marvelon je zabrániť nechcenému tehotenstvu.

Okrem toho sa používa aj liečivo:

 • Pri diagnostike endometrióza,
 • pre predpis menštruačného krvácania, ak sú príliš časté alebo zriedkavé, t
 • V kvalite prevencia cystických útvarov, ako aj liečba s cysty vaječníkov,
 • pre prevencia výskyt fibrocystických, zápalových, onkologických ochorení pohlavných orgánov,
 • Vyhnúť sa tehotenstva ektopický typ.

Fotogaléria svedectvo:

Zloženie, uvoľňovacia forma

Liečivo sa vyrába vo forme bielych tabliet, ktoré majú okrúhly bikonvexný tvar. Na jednej strane tablety je gravírovanie „TR“ a číslo „5“ a na druhej strane „ORGANON“ a kresba vo forme hviezdy s piatimi koncami.

Každá tableta obsahuje 30 μg účinnej látky vo forme etinylestradiolu a 150 μg desogestrelu.

Ako ďalšie zlúčeniny sa používajú monohydrát laktózy, koloidný oxid kremičitý, povidón, alfa-tokoferol, kyselina stearová a zemiakový škrob.

Farmakologické vlastnosti

Liek patrí do triedy hormonálnych antikoncepčných liekov.

Vzhľadom na také zložky, ako je desogestrel a etinylestradiol, neplánované tehotenstvo sa nevyskytuje v dôsledku použitia lieku.

Tiež liek má rad ďalších pozitívnych účinkov:

 • Znižuje riziko vzniku rakoviny,
 • Je profylaktické mimomaternicové tehotenstvo
 • Zabraňuje zápalovým ochoreniam panvy,
 • Zasahuje do vývoja formácií cystickej formy,
 • Znižuje pravdepodobnosť fibrocystického ochorenia,
 • Znižuje pravdepodobnosť anémie, ktorá je spojená s nedostatkom železa v tele,
 • Množstvo krvácania počas menštruácie sa výrazne znižuje,
 • Proces menštruácie sa stáva pravidelnejším s menej silnou bolesťou.

Dávkovací režim

Liek je určený len na vnútorné použitie. Tablety sa majú užívať v rovnakom čase.

Každý kurz trvá 21 dní. Ďalšie prijatie by sa malo uskutočniť týždeň po ukončení predchádzajúceho kurzu. Počas tohto obdobia musí mať pacient menštruáciu.

Ak žena prvýkrát používa tento liek, potom začať užívať pilulky je potrebné v prvý deň menštruačného krvácania.

Po potrate v prvom trimestri tehotenstva sa odporúča začať okamžite piť tabletky. Nie je možné použiť ďalšiu antikoncepciu.

Po odložení pôrodov a po potrate, ktoré sa uskutočnilo v 2. trimestri tehotenstva, sa má začať s príjmom po 21 alebo 28 dňoch. Ak sa liek užil neskôr, potom počas prvého týždňa prijímania by sa mali použiť ďalšie metódy antikoncepcie.

Ak pri užívaní liekov existujú závažné poruchy v práci zažívacieho traktu, potom absorpcia lieku môže byť neúplná. V tomto ohľade by mal pacient používať ďalšie metódy antikoncepcie. V situácii, keď sa zvracanie vyskytlo do 3 - 4 hodín po použití pilulky, by ste mali dodržiavať odporúčania na preskočenie ďalšieho užívania lieku. Ak pacient nechce zmeniť svoj zvyčajný spôsob užívania, má sa užiť ďalšie (niekoľko) tabliet z nasledujúceho balenia (počet tabliet, ktoré sa užívajú dodatočne, určí gynekológ).

Ak pacient zabudol užiť inú pilulku menej ako 12 hodín, bezpečnosť antikoncepcie sa neznižuje. Žena by mala užiť pilulku hneď, ako si to pamätá, a nasledujúce triky by sa mali vykonať v obvyklom čase.

V situácii, keď je tabletka oneskorená o viac ako 12 hodín, sa znižuje bezpečnosť antikoncepcie. Keď preskočenie nastane v prvom týždni Marvelonu, pacient si musí vziať pilulku ihneď, keď si spomenie. Ďalší príjem pokračuje obvyklým spôsobom, ale navyše sa používa bariérová antikoncepcia.

Ak sa v dôsledku preskočenia lieku objavila absencia menštruačného cyklu, môže to byť indikátor tehotenstva. V tomto ohľade sa pred začatím nového kurzu musíte uistiť, že nie je k dispozícii

Ak potrebujete odložiť začiatok menštruácie, liek by sa mal naďalej užívať bez toho, aby sa medzi jednotlivými cyklami užívali obvyklé sedemdňové prestávky.

Laktácia, tehotenstvo

Liek Marvelon nemožno predpisovať pacientom počas laktácie a gravidity. Ak sa gravidita vyskytla počas liečby, používanie lieku sa má zrušiť.

Liek ovplyvňuje laktačný proces, znižuje množstvo vyprodukovaného materského mlieka a mení jeho zloženie. V tomto ohľade sa neodporúča predpisovať tento liek až do úplného ukončenia dojčenia.

Návod na použitie Dávkovanie Marvelon

Marvelon sa používa od 1. dňa menštruačného cyklu počas 21 dní, 1 tableta denne v rovnakom čase. Po tomto kurze je potrebná 7-dňová prestávka, počas ktorej sa objaví krvácanie z menštruácie. Ďalší 21-dňový priebeh užívania lieku sa začne ihneď po 7-dňovej prestávke (aj keď sa krvácanie nevyskytlo počas prestávky), najlepšie v ten istý deň v týždni.

Ak sa príjem ďalšej pilulky oneskorí o menej ako 12 hodín, spoľahlivosť antikoncepcie sa nezníži. Žena by mala užiť pilulku hneď, ako si to spomenul, a vziať ďalšiu pilulku v obvyklom čase.

Účinnosť lieku Marvelon sa znižuje, ak neskoro užívate tabletku počas dvanástich alebo viac hodín, ak užívate lieky, ktoré môžu pôsobiť na liek Marvelon, a ak máte závažnú hnačku alebo vracanie, môžu interferovať s normálnou absorpciou zložiek lieku.

Ak k tomu dôjde v priebehu posledných siedmich dní užívania Marvelonu, začnite nový kurz bez prestávky sedem dní. V iných prípadoch sa poraďte so svojím lekárom.

Funkcie aplikácie

Lekár by mal predpisovať liek na základe podrobnej anamnézy a dôkladného vyšetrenia na základe štandardnej praxe, vrátane merania krvného tlaku, vyšetrenia brušných orgánov, prsných žliaz a panvy (vrátane cytologického vyšetrenia krčka maternice).

Žena by mala byť upozornená, že perorálna antikoncepcia nechráni pred infekciou HIV (AIDS) a inými pohlavne prenosnými chorobami.

Vždy povedzte lekárovi, ktorý predpisuje antikoncepčné tabletky, ktoré lieky už používate. Ak Vám lekár predpíše iné lieky, oznámte mu, že užívate Marvelon.

Marvelon ® neovplyvňuje schopnosť koncentrácie.

Analógy Marvelon, zoznam

 1. regulonu,
 2. Tri milosrdenstvo
 3. Mersilon,
 4. Novinet.

Dôležité - Marvelon návod na použitie, ceny a recenzie na analógy neplatí a nemôže byť použitý ako návod na použitie liekov s podobným zložením alebo účinkom. Všetky terapeutické návštevy by mal vykonávať lekár. Pri výmene lieku Marvelon za analógový je dôležité získať odborné rady, môže byť potrebné zmeniť priebeh liečby, dávky atď.

Výhody zaznamenané u žien užívajúcich liek Marvelon:

- vynikajúca ochrana pred tehotenstvom,
- zlepšenie stavu pokožky,
- Zväčšenie pŕs,
- kontrola hmotnosti,
- Jednoduché použitie.

Ak si prečítate oficiálny návod na použitie priložený k lieku Marvelon, môžete vidieť veľký zoznam vedľajších účinkov, ktoré sa môžu vyskytnúť pri užívaní tohto lieku. Ale väčšina antikoncepčných tabletiek má rovnaký pôsobivý zoznam. Ale najdôležitejšou vlastnosťou je zabrániť nástupu nežiaduceho tehotenstva - a Marvelon zvládne túto úlohu dokonale.

Pozrite si video: Diane 35 vs Marvelon Pills - Ivy Jheane Review (Február 2023).

Pin
Send
Share
Send
Send