Hygiena

Etamzilat tablety: návod na použitie, recenzie

Pin
Send
Share
Send
Send


Etamzilat je hemostatické činidlo charakterizované angioprotektívnym a proagregantným účinkom. Liek urýchľuje vývoj krvných doštičiek a ich uvoľňovanie z kostnej drene, normalizuje stabilitu kapilárnych stien, čo ich robí menej vnímavými. Schopný zvýšiť priľnavosť krvných doštičiek a inhibovať biosyntézu prostaglandínov.

Použitie etamzilatu urýchľuje tvorbu primárnej krvnej zrazeniny a zvyšuje jej retrakciu prakticky bez ovplyvnenia obsahu fibrinogénu v krvi a protrombínového času. Nemá hyperkoagulačné vlastnosti, použitie v terapeutických dávkach neovplyvňuje tvorbu krvných zrazenín.

Pri intravenóznom podaní (IV) nastáva aktivácia hemostázového procesu v priebehu 5-15 minút po injekcii a maximálny účinok sa dosiahne za 1-2 hodiny.

Pri požití tabliet etamzilatu sa maximálny účinok zaznamená v priebehu 2-4 hodín. Účinná koncentrácia účinnej látky v krvi je 0,05 až 0,02 mg / ml. Liek sa vylučuje močom (80%) v malých množstvách v žlči.

Po ukončení liečby trvá terapeutický účinok 5-8 dní, postupne sa oslabuje. Vysoká účinnosť a malý počet kontraindikácií liečiva poskytujú pozitívnu spätnú väzbu na etamzilat od lekárov.

Liek nie je predpísaný pre akútnu porfýriu, trombózu a tehotenstvo.

Forma dávkovania:

Etamzilat je dostupný ako roztok na intravenózne a intramuskulárne injekcie, v tabletách a tabletách pre deti.

Indikácie pre použitie etamzilat

Podľa návodu na použitie lieku Etamzilat sa liek používa v monoterapii av komplexných liečebných režimoch pre:

 1. Zastavenie a prevenciu kapilárneho krvácania na pozadí diabetickej angiopatie,
 2. Chirurgické zákroky v otolaryngologickej praxi (tonzilektómia, mikrochirurgia ucha a iné),
 3. Očné operácie (odstránenie katarakty, keratoplastika, antiglaukomatózne operácie),
 4. Zubné operácie (odstránenie granulómov, cyst, extrakcia zubov),
 5. Urologické operácie (prostatektómia),
 6. Iné, vrátane gynekologických, intervencií - najmä na orgánoch a tkanivách s rozsiahlymi krvnými okruhmi,
 7. Núdzová starostlivosť o pľúcne a črevné krvácanie,
 8. Hemoragická diatéza.

Návod na použitie etamzilat - tablety a snímky

Injekcie Etamzilat sa podáva intravenózne a intramuskulárne, v oftalmologickej praxi - vo forme očných kvapiek a retrobulbaru.

Štandardné dávkovanie pre dospelých:

Vnútri je jedna dávka etamzilatu pre dospelých - 0,25-0,5 g, podľa indikácií, dávka môže byť zvýšená na 0,75 g, parenterálne - 0,125-0,25 g, ak je to potrebné, na 0,375 g.

Chirurgické zákroky - aby sa predišlo podávaniu etamzilatu 1 hodinu pred chirurgickým zákrokom v dávke 2 až 4 ml (1 až 2 ampulky) alebo vo vnútri 2 až 3 tabliet (0,25 g) 3 hodiny pred operáciou t ,
Ak je to potrebné, vložte 2 - 4 ml lieku do operácie.

Pri riziku pooperačného krvácania sa podáva 4 až 6 ml (2 až 4 ampulky) denne alebo sa podáva 6 až 8 tabliet etamzilatu denne. Dávkovanie je rozdelené rovnomerne počas 24 hodín.

Núdzová situácia: okamžitá injekcia v / v alebo intramuskulárne a potom každé 4-6 hodín v / v, v / m alebo vo vnútri. Odporúča sa injekcia.

Pri liečení metra a menorágie odporúča návod na použitie etamzilatu v liekoch dávkovanie liečiva 0,5 g perorálne alebo 0,25 g parenterálne (obchádzanie tráviaceho traktu) po 6 hodinách 5-10 dní.

Po profylaxii - 0,25 g perorálne 4-krát denne alebo 0,25 g parenterálne 2-krát denne počas krvácania (krvácanie) a dvoch v nasledujúcich cykloch.

V prípade diabetických myacroangiopatických injekcií sa etamzilat podáva intramuskulárne počas 10-14 dní v jednej dávke 0,25-0,5 g 3-krát denne alebo v priebehu 2-3 mesiacov s dávkou 1-2 tablety 3-krát denne.

Pri hemoragickej diatéze liečebný režim poskytuje podávanie liečiva v 1,5 g cykloch denne v pravidelných časových intervaloch 5-14 dní. V závažných prípadoch sa liečba začína parenterálnym podávaním 0,25-0,5 g 1-2 krát denne počas 3 až 8 dní a potom sa podáva perorálne.

Pri liečbe dysfunkčného uterinného krvácania musí byť etamzilat užitý 0,6 g každých 6 hodín. Trvanie liečby je približne 10 dní. Potom je predpísaná udržiavacia dávka 0,25 g, 4-krát denne, priamo počas krvácania (posledné 2 cykly). Parenterálne 0,25 g sa podáva dvakrát denne.

V oftalmológii sa liek podáva subkonjunktiválne alebo retrobulbálne v dávke 0,125 g (1 ml 12,5% roztoku).

deti:

Pri profylaktických operáciách ústami v dávke 10 až 12 mg / kg v 2 dávkach počas 3 až 5 dní.

Extra počas operácie - etamzilat injekcie 8-10 mg / kg telesnej hmotnosti.

Po operácii na prevenciu krvácania - vo vnútri, v dávke 8 mg / kg.

Keď hemoragický syndróm u detí etamzilat predpísané v jednej dávke 6-8 mg / kg orálne, 3 krát denne. Trvanie liečby je 5-14 dní, v prípade potreby opakujte priebeh po 7 dňoch.

Liek sa používa u detí starších ako 6 rokov. Nie je predpísané v prítomnosti hemoblastózy.

veterinár:

Etamzilat sa používa vo veterinárnej praxi. Dávka pre mačky je 0,1 ml na kg hmotnosti zvieraťa, dvakrát denne (výstrely).

Kontraindikácie Etamzilat

Kontraindikácie lieku sú spojené so zvýšenou trombózou a súvisiacimi stavmi:

 • Precitlivenosť na zložky lieku, t
 • Trombóza, tromboembolizmus, zvýšené zrážanie krvi,
 • Akútna forma porfýrie
 • Hemoblastóza (lymfatická a myeloidná leukémia, osteosarkóm) u detí.

S opatrnosťou pri krvácaní na pozadí predávkovania antikoagulanciami.

Farmaceuticky nekompatibilný s inými liekmi. Nemiešajte v jednej striekačke s inými liekmi a látkami.

Nežiaduce účinky Etamzilat

 • pocit nepohodlia alebo pálenia na hrudi,
 • pocit ťažkosti v epigastrickej oblasti,
 • bolesti hlavy a závraty,
 • vetvenie cievnej siete v tvári,
 • pokles systolického krvného tlaku,
 • nepríjemný pocit nekrózy kože (necitlivosť), tvorba "husacích svalov" alebo neprirodzená, tlmená bolesť pri dotyku.

Antami Etamzilat zoznam

Pri hľadaní náhradného, ​​všimnite si, že jediný registrovaný plný analóg Etamzilat je Ditsinon. Iné analógy o účinku na telo: t

Akákoľvek náhrada etamzilatu analógmi by sa mala dohodnúť s lekárom! Je dôležité pochopiť, že tento návod na používanie tabliet a injekcií Etamzilat sa nevzťahuje na analógy a nemal by sa používať ako návod na činnosť bez vymenovania a konzultácie s lekárom.

Podmienky skladovania
Skladujte na tmavom mieste mimo dosahu detí pri teplote neprevyšujúcej 25 ° C.

Etamzilat tablety inštrukcie

Inštrukcie navrhujú pacientovi, aby sa zoznámil s informáciami o lieku Etamsylate pre jeho úspešnú liečbu. Indikácie pre použitie a dávkovanie, kontraindikácie a vedľajšie účinky, analógy, ceny, recenzie - len malá časť informácií uvedených v návode na tablety Etamzilat.

Forma, zloženie, balenie

Liek je dostupný vo forme tabliet. Tableta je okrúhla. Bielu. Má separačné riziko.

Každá tableta obsahuje 250 miligramov etamzilatu, ktorý je jeho účinnou látkou.

Balenie lieku je blister. Každé balenie piluliek predstavuje 50 kusov.

farmakológia

Etamzilat má rôzne farmakologické vlastnosti, ktoré prispievajú k jeho schopnosti zastaviť krv. Ak však chcete študovať tieto vlastnosti až do konečného zlyhania. Tvrdí sa, že látka etamzilat svojím účinkom znižuje tvorbu krvných zásob metabolitu kyseliny aridónovej v cievach, čo má naopak vysokú aktivitu. V dôsledku toho dochádza k následným transformáciám, v dôsledku čoho vzniká trombus, čo znamená zastavenie krvi.

Etamzilat podporuje zrýchlenie procesu formovania, ku ktorému dochádza v kapilárach, v dôsledku čoho sa objavujú polymérne komplexy sacharid-proteín, kde je výhoda nad sacharidmi.

Okrem toho aktívna zložka prispieva k zlepšeniu kapilárnej kapacity vzhľadom na integritu steny cievy na jej zachovanie, keď je vystavená mechanickej povahe.

Vďaka etamzilatu dochádza k zvýšeniu krvného obehu a normalizuje sa vaskulárna permeabilita a obnovia sa indikátory zadržiavania krvi v tekutom stave.

Etamzilat tablety indikácie

Liek má niekoľko indikácií na použitie:

 • v prípadoch lézií končatín s cieľom zastaviť krv a zabrániť ďalšiemu kapilárnemu krvácaniu,
 • pri realizácii chirurgických zákrokov v oblasti gynekológie, ORL orgánov, urológie, s patológiami zraku a chorobami zubov a ďasien,
 • v prípade nepredvídaných situácií spojených s krvácaním rôznych etiológií, vrátane vnútorného krvácania v črevách alebo pľúcach,
 • liek sa predpisuje pacientom na udržiavaciu liečbu, ak trpia vysokým stupňom sklonu krvácania.

Vedľajšie účinky

Liek Etamzilat nie je zbavený mnohých vedľajších účinkov, ktoré nie sú zbytočné na zabezpečenie vymenovania:

 • v hrudnej kosti je pocit pálenia a nepohodlie,
 • "Mŕtve" oblasti pokožky, "husia koža" alebo boľavé pocity, aj keď sa ľahko dotýkajú,
 • epigastrická ťažkosť
 • pokles krvného tlaku, ktorý je spojený s porušením rytmu srdca,
 • vývoj migrény
 • prepad vnútorných orgánov alebo ciev s akumuláciou krvi,
 • časté a dlhotrvajúce závraty.

Etamzilat tablety recenzia

Recenzie lieku sú takmer všetky pozitívne a väčšinou pochádzajú od žien, ktoré s pomocou týchto tabletiek riešia problémy žien. Ale každý z nich považuje liek za účinný a odporúča ho svojim priateľom ako spoľahlivému asistentovi a spojencovi pre citlivé otázky.

dúfať, že: Od mladého veku trpím ťažkým mesačným obdobím. Lekári pokrčia ramenami a snažia sa pomôcť len predpísaním hemostatických liekov, medzi ktorými je etamzilat. Musím povedať, že pilulky sú pomerne účinné, aspoň nie horšie ako iné (a musela som ich veľa piť). Účinok lieku neprichádza okamžite a musíte niekedy piť veľa tabliet, ako som si myslel, akonáhle som sa s nimi stretol, ale stále im pomáhajú. Predtým som ich občas používal, a preto som to nemohol oceniť. Môj lekár mi poradil piť niekoľko dní pred menštruáciou a potom až do konca. Tak som to urobil - úplne iná vec. Samozrejme, problém nie je ani zďaleka vyčerpaný, ale aspoň je možné fungovať tak, ako je, a nielen ležať v posteli. Preto tieto tablety odporúčam tým, ktorí poznajú môj problém. S etamzilatom to nie je také veľké.

Farmakologický účinok

Etamzilat je prostriedkom na prevenciu a zastavenie krvácania. Ovplyvňuje prvé štádium hemostatického mechanizmu (interakcia medzi endotelom a krvnými doštičkami). Etamzilat zvyšuje adhéziu doštičiek, normalizuje odolnosť stien kapilár, čím znižuje ich priepustnosť, inhibuje biosyntézu prostaglandínov, spôsobuje disagregáciu krvných doštičiek, vazodilatáciu a zvýšenú permeabilitu kapilár. Výsledkom je, že čas krvácania sa významne zníži, strata krvi sa zníži.

farmakokinetika

Po intravenóznom podaní lieku sa hemostatický účinok zaznamená po 5-15 minútach, maximum sa dosiahne do 1 hodiny. Liek je účinný po dobu 4-6 hodín, po ktorom sa účinok postupne stráca. Po intravenóznom podaní etamzilatu v dávke 500 mg sa najvyššia plazmatická hladina dosiahne za 10 minút a je 50 μg / ml.

Približne 72% podanej dávky sa vylúči v priebehu prvých 24 hodín močom v nezmenenom stave. Polčas eliminácie etamzilatu z krvnej plazmy je približne 2 hodiny. Etamzilat preniká placentárnou bariérou a vylučuje sa do materského mlieka.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Droga aktivuje vzdelávanie tromboplastín amukopolysacharidytým prejavujú hemostatickej aktivity.

Normalizuje rýchlosť zrážania krvi, zvyšuje stabilitu a pružnosť stien kapiláryzlepšuje procesy mikrocirkulácie dokonca aj v najmenších nádobách a kapilárach.

Je pozoruhodné, že liek neovplyvňuje protrombínový index a nevedie k vzdelávaniu krvných zrazenín, Ak sa podáva intravenózne, účinok sa prejaví do 10 minút po injekcii a trvá až šesť až osem hodín.

Návod na použitie etamzilat (spôsob a dávkovanie) t

Dávkovanie, spôsob podávania a trvanie liečby má určiť lekár.

Podľa inštrukcií na tabletách s etamzilatom sa liek podáva perorálne v množstve 0,25 až 0,5 g (jedna alebo dve tablety), rozdelené do 3 alebo 4 dávok. Pre deti je denná dávka 10-15 mg na kg hmotnosti, rozdelená do 3 dávok.

Sodný v injekčnom roztoku sa používa vo forme injekcií ( tintramuskulárne intravenózne) retrobulbárna alebo podkonyuktivalnov závislosti od dôkazov.

Denná dávka je 0,125-0,25 gramov (pre 3-4 aplikácie), maximálna jednotlivá dávka je 0,75 g (parenterálne - až 0,375 g). Možno externé použitie. Na ranu sa umiestni tampon namočený v prípravku.

Aplikujte nástroj a vo veterinárnej praxi. Dávkovanie pre mačky je 0,1 ml na kg hmotnosti zvieraťa, injekcie sa zvyčajne uskutočňujú dvakrát denne.

Forma uvoľnenia a zloženie

Etamzilat je dostupný v nasledujúcich dávkových formách: t

 • Konvexné okrúhle tablety, balenia po 50 a 100 kusoch.
 • Injekčný roztok v ampulkách, nemá žiadnu farbu, je transparentný alebo slabo žltý. Balenia po 1, 2 alebo 10 ampulkách.

Jedna tableta lieku obsahuje etamzilat sodný 0,25 g a excipienty.

Injekčný roztok obsahuje etamzilat 0,125 na 1 ml + pomocné látky (voda na injekciu, disiričitan sodný, dvojsodný edetát, bezvodý siričitan sodný).

Konvexné okrúhle tablety, balenia po 50 a 100 kusoch.

Injekčný roztok v ampulkách, nemá žiadnu farbu, je transparentný alebo slabo žltý. Balenia po 1, 2 alebo 10 ampulkách.

Vedľajšie účinky

Použitie lieku Etamzilat môže spôsobiť nasledujúce vedľajšie účinky:

 • Z nervového systému: závraty, bolesti hlavy, návaly horúčavy, parestézie.
 • Na strane imunitného systému: horúčka, alergické reakcie (kožná vyrážka, svrbenie, žihľavka, anafylaktický šok, angioedém).
 • Na strane zažívacieho systému: epigastrická bolesť, nevoľnosť, vracanie, hnačka.
 • Od kardiovaskulárneho systému: arteriálna hypotenzia, tromboembolizmus.
 • Iné: akútna porfýria, bolesť chrbta, bronchospazmus.

Klinická farmakológia

Normalizuje permeabilitu kapilár v patologických procesoch, zlepšuje mikrocirkuláciu, zvyšuje adhéziu krvných doštičiek a má hemostatický účinok. Pri intravenóznej injekcii sa hemostatický účinok vyvíja v priebehu 5-15 minút, maximálny účinok po 1-2 hodinách, účinok trvá 4-6 hodín alebo viac. Keď sa účinok zavádzania i / m vyskytuje o niečo pomalšie.

Dávkovanie a podávanie

V / V, V / m 1 h pred operáciou, na profylaxiu - 0,25 - 0,5 g (2 - 4 ml 12,5% roztoku). S nebezpečenstvom pooperačného krvácania - 0,5 - 0,75 g (4 - 6 ml) denne. V prípade potreby sa počas operácie vstrekne 0,25 - 0,5 g (2 - 4 ml) do / do. Na medicínske účely 0,25 - 0,5 g (2 - 4 ml) naraz a potom 0,25 g každých 4 - 6 hodín, môže sa podávať intravenózne, pridávať do obvyklých infúznych roztokov. Pre metro a menorágia, 0,25 g každých 6 hodín po dobu 5-10 dní, potom 0,25 g 2 krát denne počas krvácania. S hemoragickou diatézou a diabetickou mikroangiopatiou - 0,25 - 0,5 g 1 - 2 krát denne.

Ceny v lekárňach v Moskve

Zanechajte svoj komentár

Index dopytu po aktuálnych informáciách, ‰

Registrované vitálne ceny

Registračné osvedčenia Etamzilat

 • Lekárnička
 • Internetový obchod
 • O spoločnosti
 • Kontaktujte nás
 • Kontakty vydavateľa:
 • +7 (495) 258-97-03
 • +7 (495) 258-97-06
 • E-mail: [email protected]
 • Adresa: Rusko, 123007, Moskva, st. 5. hlavná línia, 12.

Oficiálna stránka Skupiny spoločností Radar ®. Hlavná encyklopédia drog a farmaceutického tovaru sortiment ruského internetu. Referenčná kniha liekov Rlsnet.ru poskytuje používateľom prístup k inštrukciám, cenám a opisom liekov, potravinových doplnkov, zdravotníckych pomôcok, zdravotníckych pomôcok a iného tovaru. Farmakologická referenčná kniha obsahuje informácie o zložení a forme uvoľňovania, farmakologickom účinku, indikáciách na použitie, kontraindikáciách, vedľajších účinkoch, liekových interakciách, spôsobe užívania liekov, farmaceutických spoločnostiach. Lekárska referenčná kniha obsahuje ceny liekov a tovaru farmaceutického trhu v Moskve a ďalších mestách Ruska.

Prenos, kopírovanie, šírenie informácií je zakázané bez povolenia spoločnosti LLC RLS-Patent.
Pri citovaní informačných materiálov zverejnených na stránke www.rlsnet.ru sa vyžaduje odkaz na zdroj informácií.

Sme v sociálnych sieťach:

© 2000-2018. REGISTRA MEDIA RUSSIA ® RLS ®

Все права защищены

Komerčné použitie materiálov nie je povolené.

Informácie určené pre zdravotníckych pracovníkov.

Zloženie tabliet etamzilat

Názov účinnej látky sa stal názvom lieku: 250 mg etamzilatu sa nachádza v každej tablete. Zloženie liečiva je doplnené rôznymi väzbovými zložkami - disiričitanom sodným, škrobom atď.

Liek sa podáva do blistrov, na predaj sa ponúka balenie s 10 alebo 50 tabletami.

Čo je predpísané tablety etamzilat

Tablety sa odporúčajú užívať pri krvácaní akéhokoľvek pôvodu. Liek je často používaný ženami s ťažkými obdobiami na zníženie množstva sekrécie krvi. Ak je menštruácia po dlhú dobu iná, Etamzilat pomôže zastaviť menštruáciu.

Liek je indikovaný v iných prípadoch:

 • pri chirurgických zákrokoch vykonávaných v rôznych lekárskych odboroch - zubné lekárstvo, gynekológia atď.,
 • s poškodením cievnych stien, spôsobeným diabetickou angiopatiou, hemoragickou diatézou a inými chorobami,
 • so zraneniami
 • v prípade núdze, napríklad na zastavenie krvácania v orgánoch.

Ako užívať tablety etamzilatu?

Užívanie tabliet musí byť prísne predpísané lekárom alebo v súlade s pokynmi, ktoré musia byť vložené do obalu lieku.

Lekár, ktorý predpisuje liečbu, si najčastejšie vyberá nasledujúce dávky:

 1. Pri miernom menštruačnom krvácaní je denná dávka od 125 mg do 500 mg. Suma sa delí 3 - 4 krát a odoberá v rovnakom časovom intervale.
 2. Pri ťažkých obdobiach predpísaných 750 mg denne. Tento objem sa tiež delí 3-4 krát.
 3. S porážkou cievnych stien sa predpisuje 500 mg až 4-krát denne.
 4. Pri chirurgickej liečbe a na zastavenie krvácania v naliehavých prípadoch lekár vyberie dávku individuálne. V takýchto situáciách sa najčastejšie nepoužívajú tabletky, ale roztok na intravenózne alebo intramuskulárne podanie.

Užívanie tabliet musí prísne predpisovať lekár alebo v súlade s pokynmi.

S pomocou etamzilatu môžete zastaviť krv z otvorenej rany. Na tento účel sa použije tampon, ktorý sa zmáča v roztoku liečiva. Je lepšie použiť hotový liečivý prípravok ampuliek.

Koľko dní

S ťažkými mesačnými tabletami užívanými v priebehu 10 dní. Začnite piť liek má byť 5 dní pred nástupom menštruácie. V iných prípadoch je dĺžka liečby určená lekárom. Odborník berie do úvahy rôzne faktory: stav pacienta, príčinu krvácania, ich hojnosť atď.

Z močového systému

Príručka neobsahuje informácie o vedľajších účinkoch močového systému.

Kožné vyrážky, svrbenie a iné prejavy alergií. Je potrebné odmietnuť Etamzilat a vziať antialergické prostriedky - Loratadine, Diazolin alebo niečo iné na radu lekára.

Počas gravidity a laktácie

Etamzilat vo forme tabliet možno predpísať tehotným ženám, aby sa eliminovalo riziko potratu. Neodporúča sa však používať liek v 1 trimestri, pretože môže poškodiť vývoj plodu.

Účinná látka liečiva preniká do materského mlieka, takže nie je predpísaná ženám, ktoré kŕmia novorodenca materským mliekom.

Kompatibilita s alkoholom

Užívanie alkoholických nápojov počas liečby by malo byť prerušené.

Jediným úplným analógom etamzilatu je Dicynon, ktorý sa vyrába vo forme tabliet na perorálne podávanie a injekčný roztok.

Existuje mnoho liekov, ktoré majú rovnaký farmakologický účinok, napríklad Vikasol, Ezelin, Aglumin. Môžete použiť bylinné prostriedky, vytvorené na základe rebríčka, žihľavy, korenia a horalín, atď.

výrobca

Liek je dostupný u niekoľkých výrobcov:

 • Lugansk HFZ, Ukrajina,
 • GNTsLS DP Ukrmedprom, Ukrajina,
 • FarmFirma SOTEKS, Rusko
 • BIOCHEMIST, Rusko,
 • BIOSYNTHESIS, Rusko.

Igor Zubov, 44, Petrohrad: „Pracujem ako lekár. Etamzilat vo forme tabliet je široko používaný ako hemostatické činidlo. Liek má atraktívnu cenu. Neexistuje žiadna dôvera v jeho účinnosť pri liečbe všetkých pacientov, ale ako preventívne opatrenie je plne odôvodnená. Pri chirurgickom zákroku sa musí predpisovať individuálne a iba na zastavenie menšieho krvácania. Nie všetci kolegovia s mojím názorom súhlasia. “

Irina Solovyová, 34, Norilsk: „Moja najstaršia dcéra mala otitis. Boli liečení Zinnatom podľa predpisu lekára. Moja dcéra veľa plakala, vyrážka začala. Lekár na klinike povedal, že je to alergia. Antialergické lieky nepomohli. Boli sme poslaní na konzultáciu na hematologické oddelenie. Boli diagnostikované trombocytopéniou spôsobenou liekmi. Etamzilat bol predpísaný: injekcie boli urobené ako prvé a potom boli odobraté pilulky. Boli liečení po dlhú dobu, ale všetko šlo bez stopy. Dobrý liek, ale mal by sa užívať na odporúčanie lekára.

Zoya Petrakova, 29, Saratov: „V piatom mesiaci tehotenstva bola hrozba potratu. Lekár predpísal etamzilat. Začal som piť tabletky bez čítania pokynov. Išiel som na fórum, kde sa o tomto lieku diskutovalo s tehotnými ženami a mladými matkami. Čo nepovedali, je krivica a veľa rôznych chorôb. Lekár uisťoval, že od druhého trimestra liek nie je kontraindikovaný. Všetko sa ukázalo dobre - môj syn sa narodil zdravý. “

Zloženie a uvoľňovacia forma

Voľba etamzilatu u väčšiny lekárov je ovplyvnená veľkým množstvom jeho dávkových foriem. Medzi nimi etamzilat tablety a injekcie. V každom z týchto prípravkov je účinná zložka etamzilat. V injekciách sú navyše prítomné vody a špeciálne sodné soli.

Tablety etamzilatu obsahujú 250 mg účinnej látky, aditíva (disiričitan sodný), vápenaté soli, škrob, bežné spojivá. V blistrovom balení po 10 alebo 50 tabliet. Pri liečbe detí sa liek predpisuje na základe hmotnosti dieťaťa. Použitie uvoľňovacej formy v tabletách umožňuje dodržať maximálnu dávku 5 mg na 1 kg hmotnosti v jednej dávke.

Injekcie etamzilatu sú dostupné v baleniach po 10 ks. Ampulky s 2 ml injekčného roztoku obsahujú 125 mg účinnej zložky v každom mililitri liečiva.

Vlastnosti expozície etamzilatu

Vzhľadom na špecifickú farmakokinetiku lieku sa tento nástroj úspešne používa na zastavenie menštruácie. Na tieto účely sa u mnohých žien používajú tablety etamzilatu. Liek ovplyvňuje priepustnosť a silu kapilár a veľkých krvných ciev, posilňuje ich a robí ich pružnejšími. Na účinky na krvné zloženie lieku je neutrálny. Ale kvôli aktivácii krvných doštičiek po použití lieku sa krv stáva viskóznejšou.

Liek nezvyšuje riziko vzniku krvných zrazenín a nezvyšuje fibrinogén v krvi. Na začiatku procesu zrážania krvi nemá Etamzilat žiadny účinok.

Účinnosť tohto lieku a jeho bezpečnosť prispieva k jeho pozitívnemu účinku na rýchlosť prietoku krvi, zlepšenie mikrocirkulácie v krvi, keď sa používa. Tieto vlastnosti sú hlavným argumentom, pre ktorý je Etamzilat predpísaný na krvácanie. Jeho pôsobenie umožňuje uzavrieť krvácajúce miesto v nádobe, ale nie narušiť tok krvi a zásobovanie orgánov.

Použitie počas gravidity a laktácie

Ako pravidlo, etamzilat počas tehotenstva je potrebné odstrániť hrozbu potratu. Ale v prvom trimestri tehotenstva, injekcie lieku sú predpísané len vtedy, keď je to absolútne nevyhnutné, pretože existuje riziko poškodenia plodu.

U tehotných žien v druhom a viacerých trimestroch nie je tento liek nebezpečný. Keď sa mimomaternicové tehotenstvo liek nie je používaný. V každom prípade iba lekár určí, koľko počas tehotenstva, s prihliadnutím na zloženie krvi a ďalšie ukazovatele, použitie tohto nástroja je odôvodnené.

Keďže Etamzilat je schopný preniknúť do materského mlieka, liek nie je predpísaný počas laktácie.

Dávkovanie a podávanie

Pri používaní Etamzilatu sa musí prísne dodržiavať návod na použitie. Tento manuál je veľmi presný a cenovo dostupný a stanovuje všetky podmienky, za ktorých je používanie liekov možné.

Pri predpisovaní tabliet sa pozoruje nasledovné dávkovanie: t

 • 0,25 - 0,5 mg lieku 3-4 krát denne s miernym krvácaním počas menštruácie,
 • 0,75 mg lieku (3 tablety) od 3 do 4 krát denne počas extrémne ťažkých období,
 • 0,5 mg až 4-krát denne, v prípade potreby na zvládnutie ťažkých dlhých období, tablety vypijú 10 dní, počnúc piatimi dňami pred začiatkom menštruácie.

S každým požitím, pilulky začnú mať účinok asi za 20 minút, maximálny účinok príde za 2 alebo o niečo viac ako hodinu.

Najúčinnejšia je injekcia lieku. Je umiestnený intravenózne a intramuskulárne. V prvom prípade sa akcia prejavuje takmer v očiach - za menej ako 10 minút.

Dávkovanie závisí od dôkazu a predpisuje ho lekár. V súlade s pokynmi, pri liečbe Etamsylátom s injekciami, by sa malo podať raz 0,125 až 0,250 mg lieku, maximálna dávka - 0,375 mg. Počet injekcií - až 4 krát denne.

V extrémnych prípadoch, napríklad pri krvácaní v dôsledku inštalácie špirály, budete musieť zadať až 6 ampúl denne.

Ak je otvorená rana, krv môže byť zastavená etamzilatom. Na tento účel použite tampón navlhčený prípravkom alebo sterilný obväz.

predávkovať

Hlavný liečebný režim neznamená predávkovanie. Preto neboli zistené žiadne prípady prekročenia prípustných dávok liečiva.

V niektorých prípadoch, za podmienok, keď sa používa Etamzilat, je potrebné vziať do úvahy možnosť jeho účinku na telo. Napríklad počas liečby liekmi by ste mali prestať dojčiť svoje dieťa.

Užívanie tohto lieku v nadmerných dávkach nevyžaduje osobitné opatrenia. Na odstránenie možných následkov stačí liek zrušiť. Takmer všetky vstreknuté množstvá sa vylučujú obličkami, preto v priebehu 3 - 4 dní prestane byť ich obsah v krvi hrozbou.

Etamzilat v ampulkách

Injekcie etamzilatu sa používajú na prevenciu krvácania pred a po operácii, s vhodnými indikáciami (2-4 ml intramuskulárne alebo intravenózne, jednu hodinu pred operáciou). Ak existuje riziko pooperačného krvácania, predpisuje sa 4-6 ml denne. Možné aplikačné schémy:

 • hemoragická diatéza - 1,5 g, jedna injekcia denne, trvanie trvania je 5-14 dní,
 • v oftalmológii - 0,125 g (1 ml roztoku) subkonjunktiválne alebo retrobulbárne,
 • vo veterinárnej praxi - 0,1 ml na kilogram hmotnosti zvierat 2-krát denne.

Etamzilat počas tehotenstva

Keď tehotenstvo etamzilat predpísané s opatrnosťou. Neodporúča sa používať počas prvého trimestra. V prípade neskoršieho krvácania alebo potratu sa liek používa v kombinácii s Progesterónom s neustálym monitorovaním zrážania krvi. Vymenovanie by mal vykonať lekár, čo by viedlo k otehotneniu, samošetrenie môže viesť k negatívnym dôsledkom na zdravie matky alebo plodu.

Liekové interakcie

Je neprijateľné miešať roztok etamzilatu v tej istej striekačke s inými liekmi. Pri paralelnej terapii s farmaceutickou skupinou dextránov, s podávaním liečiva v dávke 10 mg / kg jednu hodinu pred ich užitím, môže antiagregačný účinok klesať, podávanie po nemá výrazný hemostatický účinok. Prijateľné spoločné použitie s kyselinou aminokaprónovou, hydrogénsiričitanom menadiónovým.

Pin
Send
Share
Send
Send